• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.783 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tropa de Elite (2007)

Actie / Misdaad | 115 minuten
3,59 1.305 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 115 minuten

Alternatieve titel: Elite Squad

Oorsprong: Brazilië / Nederland / Verenigde Staten / Argentinië

Geregisseerd door: José Padilha

Met onder meer: Wagner Moura, Caio Junqueira en André Ramiro

IMDb beoordeling: 8,0 (118.318)

Gesproken taal: Portugees

Releasedatum: 22 mei 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tropa de Elite

"On the streets of Rio only the elite survive"

1997. Kapitein Nascimento van de BOPE krijgt te horen dat hij moet stoppen met werken vanwege de risico's die gepaard gaan met zijn werk en hij de aankomende geboorte van zijn eerste kind niet wil missen. Voordat hij definitief kan ophouden met het werk moet hij eerst voor een vervanger zorgen. Tegelijkertijd concentreert de film zich op twee jeugdvrienden, "Matias" en "Neto", die kadetten bij de militaire politie worden, maar wanhopig worden van de omringende corruptie. Wanneer het pad van Nascimento met die van Matias en Neto kruist hoopt hij in een van de twee een opvolger te vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Zo, op de eerste dag van 2008 waarschijnlijk de beste film van 2007 gezien. 'Tropa de Elite' is een bij vlagen keiharde schets van het leven in de City of God. In een kleine drieluik wordt verteld hoe een teamcaptain van de BOPE (harde, gewelddadige anti-corruptie macht) naar zijn eigen vertrek toe werkt en hoe twee jonge mannen zijn beoogde opvolgers kunnen zijn. In deze drieluik laat de regisseur een enigszins bekend riedeltje zien van corrupte politie en territorium afbakenende drugsdealers. Dit wordt echter zo realistisch neergezet, zonder al te veel poespas (wat Cidade de Deus wel doet), dat je echt meegezogen wordt in de situatie.

Wanneer de drie levens kruisen na een spectaculaire disco shoot-out wordt de film helemaal briljant. Een kijkje in de ruige selectieprocedure van de BOPE en dan de wraak . Vaak ondersteund door lekker ruige muziek. Ik werd er zelf bijna opgefokt van!

Het sterkste element uit de film is de strijd die 'captain Nascimento' met zichzelf uitvecht. Hij wil zijn wordende gezin niet in de steek laten, maar ook de BOPE niet achterlaten met een onwaardige opvolger. De stress druipt letterlijk van zijn gezicht af, maar wanneer het erop aankomt verzaakt hij nooit in de strijd tegen de corruptie. .

Geheel onverwacht een pareltje ontdekt op de eerste dag van het nieuwe jaar.

5*


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Goede film!

Zeker niet verkeerd deze film. Boeiend verhaal over de sloppen wijken de politie, en hoe het er allemaal aan toe gaat tussen deze twee. Boeiend onderwerp vind ik altijd. Brazilie is aan de ene kant een prachtig land maar het wil toch niet echt lukken daar verder.

Cidade de Deus en Ônibus 174 zijn ook twee van mijn favoriete films. Helaas haalt deze film het niet helemaal bij deze twee films. Het is net allemaal iets minder qua beeld en geluid. Respekked noemt het zonder veel poes pas. Maar de film lijkt dat soms toch wel degelijk te willen, beeld freezen als de karakters worden geintroduceerd. En de titels van de karakters waar het segment over gaat. Alleen is dit me toch iets te knullig. En leek in de editing en audio soms wat ongemakkelijk te worden geknipt. Heb verder met het camerawerk geen probleem, schud nog wel eens dus MMers kijk uit!

Maar Cidade de Deus is toch professioneler afgewerkt, wat je dan poes pas kunt noemen, ik noem het mooi. Bij een mooie kleurenfilter kan ik ook nog worden meegezogen. Voornaamste wat me van een nog hogere score afhoudt.

Verder zeker een goede film. Laat een mooi beeld van alle partijen zien. Ik durf zelfs heel zachtjes Do the Right Thing te noemen, hoewel zeker ook weer totaal anders.

4 sterren.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Interessante kijk op de omgang tussen ( corrupte ) politiemensen, het elitecorps BOPE ' wiens logo wordt opgesierd met een treffende en machtige doodskop ' en de mensen vanuit de samenleving die met feestjes en een garantie op een veilige buurt gepaaid worden door de bendeleden die zo hun eigen territorium af hopen te bakenen.

De omgangsvormen tussen iedereen verruwen zich steeds meer en vragen om mensen die hun hoofd koel kunnen houden. De manier waarop het elitecorps de bendeleden besluipt doet denken aan een ware stadsguerilla. De camera zit vaak bovenop de huid van zijn personages waardoor de actiemomenten intens over komen. Alsof je er zelf bij bent. Wel bevat deze film niet zoveel actie als ik vooraf gehoopt had. Je krijgt vooral zicht op de groepsprocessen binnen de politie, de maatschappij en het elitecorps. Veel mensen zijn meer met hun eigen positie bezig dan met wat anders. Daarnaast een fraaie inkijk in wat mensen wel niet moeten doorstaan om toe te treden tot het elitecorps. Men maakt de training extra hard om gevrijwaard van corrupte lui te blijven.

Geluidsdesign kon nog wel wat beter. Vooral tijdens die feestjes barstte de muziek nooit echt uit zijn voegen en was de camera te afstandelijk, te registrerend. Terwijl hij best wel een duik in het feestende en swingende volk had mogen maken. Maar, een goede film met een paar indrukwekkend harde scenes. die 2 studenten die geliqueerd werden, de een met een kogel en de ander in een brandende bandenstapel. Verder ook fijn dat het persoonlijke drama van Nascimento niet teveel de overhand krijgt maar je wel een goede inkijk in zijn situatie krijgt. 4*


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8159 stemmen

Gave film over het keiharde leven in de arme sloppenwijken in Brazilië, waar Cidade de Deus zich ook al afspeelde. Deze keer draait het vooral om het keiharde eilite-korps BOPE, die elk probleem in de wijk op een keiharde manier oplost.

Het camerawerk, veelal een handheld camera, zorgt ervoor dat je je midden in de actiescenes waant. (als je Cloverfield niets vond vanwege de manier van filmen, kijk deze film dan niet).

Het leven van kapitein Nascimento is zeer interessant om te volgen, aangezien hij zowel thuis als op zijn werk enorm onder druk staat. Het is in ieder geval een boeiend personage om te volgen.

Verder is het mooi om te zien hoe zwaar de tests wel niet zijn om te mogen toetreden tot de BOPE en dat maar weinigen hiervoor geschikt zijn. Een paar indrukwekkende scenes maken de film af en zorgen ervoor dat deze film toch wel duidelijk boven de middelmaat uitstijgt.

4,0*


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

De manier van filmen stond me dus niet aan. In actiescenes mag de camera best schudden (het liefst wel wat naturel), maar daarbuiten is het compleet onnodig . Verder inderdaad wat loszanderig, maar wel beter dan het vergelijkbare Cidade de Deus.


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Tropa de Elite kon bij mij helaas niet de hoge verwachtingen waarmaken. Daarvoor was het eerste uur van de film simpelweg niet goed genoeg. Het eerste uur was in mijn ogen nogal onsamenhangend en soms zelfs verwarrend. Daardoor voelde ik ook totaal geen binding met de karakters, en voor mij is dat de essentie van film.

Het tweede uur herstelt de film zich goed. Dit deel bevat duidelijk een aantal scènes die mij nog lang zullen bijblijven en hier komen de karakters ook echt tot leven. Visueel volgt het de trend van de laatste jaren, dus wat dat betreft is het niks nieuws.

De vergelijking met Cidade de Deus is in feite niet te vermijden. Wat dat betreft wint die film het met gemak. Dat komt met name door de sterkere karakters, betere verhaal, origineel uitgangspunt en alles bij elkaar een grotere impact op de filmkijker.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Originele, stijlvolle misdaadfilm die helaas wat ontaard in rommeligheid, en overdreven drama. Evengoed bijzonder en zeer sterk bij vlagen. Bovengemiddeld.


avatar van edouard

edouard

  • 72 berichten
  • 1153 stemmen

Tropa de Elite, een film waar ik eigenlijk altijd een beetje tegen op keek omdat in mijn omgeving werd gesuggereerd dat hij beter zou zijn dan Cidade de Deus. Omdat Cidade de Deus in mijn top10 staat kon ik dit moeilijk geloven.
Gisteravond ben ik hem dan toch maar gaan kijken en hij stelde me zeer zeker niet teleur.

Wagner Moura acteert erg sterk en het hele verhaal om hem heen is ook boeiend. Ik vind hem ook perfect voor zijn rol gecast, zijn gezicht heeft namelijk iets weg van het hele logo van de BOPE. Ja, hoe bizar het ook klinkt, maar zijn gezicht lijkt dankzij zijn ogen en neus op een schedel..(!)
Ook het hele verhaal rondom André Matias vind ik erg sterk.
Je ziet hem veranderen van een jongen die overal sympathie voor heeft, naar een agent van de bikkelharde elite van de BOPE. De scene waarbij hij zijn gehele klas de mond snoert , om maar niet te spreken over de scene waarbij hij aan zijn ex beloofd dat hij haar vriendin geen pijn zal doen en je haar dan vervolgens met een plastic zak over haar hoofd ziet zitten (té dichtgetikte BOPE agent)

Over het camera-werk heb ik me verder niet gestoord, vond het juist een van de beter aspecten van de film. Het zorgde voor een realistischer beeld, zodat het leek alsof alles voor je neus gebeurde. Ik had dit al helemaal tijdens die ontgroening/training

En dan nog iets over de muziek in de film, het nummer Rap das Armas, wat me in de kroeg echt de keel uit kwam (ja dit hoor ik tijdens het uitgaan) komt hier toch echt goed tot zijn recht.

Al met al vind ik Tropa de Elite een erg sterke en rauw/ realistische film. Maar beter dan Cidade de Deus? Ik denk er niet aan


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9790 stemmen

Jammer van het eerste uur, dat nogal onsamenhangend en aan de saaie kant is, want daarna wordt de film steeds beter. De voice over blijft de hele film storend, nog een belangrijk minpunt, maar qua grimmige sfeer en intensiteit is de film zeker de moeite waard. De lokatie blijft ook eindeloos fascinerend. Met een betere montage en meer structuur zou het geheel zeker beter geweest zijn, maar al met al is de film toch wel overtuigend. Naar, rauw en bij vlagen zeer spannend.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Aardige film over de corruptie en het leven binnen een politiekorps in de sloppenwijken van Rio. Nu dus niet gezien door de ogen van de bendes (cidade de deus) maar door de ogen van een elite eenheid binnen het politiekorps. Helaas is deze film lang niet zo goed als Cidade de Deus. Hij is niet zo rauw en het acteerwerk, wat er wel mee door kon trouwens, was ook lang niet zo goed (onbevangen) als in die film. De voice-over begon me ook al snel te irriteren.

Leuk om een keer te kijken maar zeker geen grootse film.


avatar van booyo

booyo

  • 646 berichten
  • 1676 stemmen

De eerste helft van de film, een beetje de introductie van het verhaal, kon mij niet bekoren. Ik vond het allemaal veels te druk en rommelig overkomen, en werd daar zelf een beetje kriebelig van.

Het tweede deel daarentegen vond ik zeer goed! De film werd nogal hard en rauw, het verhaal begon me steeds meer te boeien en het bevatte niet meer de rommeligheid uit het eerste deel.

Ik was persoonlijk nogal onder de indruk van de 'ontgroening' bij de Tropa de Elite.. Erg goed!

Zonde van het eerste deel maar toch een welverdiende 3,5*


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Redelijk vermakelijke B-film.

Meer kan ik er echt niet van maken, daar is het gewoon te amateuristisch voor. De beelden zijn meestal van zeer matige kwaliteit, en vaak nog erg amateuristisch gefilmd. Schokkerig soms, vaak slecht in beeld gebracht (mensen die het beeld uitgaan terwijl ze gevolgd moeten worden), dat soort ongein. Jammer, want de sloppenwijken van Rio bewijzen een zeer interessant thema te zijn voor films.

Het plot is dus best interessant, maar ook erg warrig. De hoofdstukken structuur is hier net als in Cidade de Deus van dezelfde makers aanwezig, maar werkt nauwelijks. Het verhaal is net te fragmentarisch en er wordt soms op overbodige kwesties geconcentreerd en vaak nog op het verkeerde moment ook, waardoor de film vaak afdwaalt.

De acteerprestaties zijn veelal ook van B-niveau (Neto, Mathias om er een paar te noemen) maar er zijn uitzonderingen. De hoofdrolspeler vond ik een erg sterke rol neerzetten, en mijns inziens hield hij de film nog enigszins staande.

Wel kijkt de film best lekker weg, het is nooit echt saai en dat maakt Tropa niet echt vervelend om naar te kijken. Jammer dat de amateuristische uitwerking de film de nek omdraait. Veel potentie maar het komt er niet uit, misschien door budgettaire beperkingen.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Een kijkje in de keuken van een genadeloze groep elite-politieagenten en hun strijd in de Braziliaanse favela. De omgekeerde wereld van Cidade de Deus, de film die de favela ooit tot grootste export-product in de Braziliaanse film heeft gemaakt. In tegenstelling tot die eerdere film worden hier de gangleiders ontmenselijkt en gestript van hun waardigheid. Ze zijn vervelende bijproducten van een arme natie met een gebrekkige, corrupte politiemacht. Waar begint de cirkel van geweld en waar eindigt hij: bij de brute politiemannen of bij de gewetenloze boeven? Echte antwoorden worden er niet gegeven, maar wel een aantal momenten waarin de sympathie overduidelijk uitgaat naar oom agent. De film voelde mij ook wat te afstandelijk. Ik miste een emotionele binding met de karakters en eigenlijk kon hun verhaal me geen moer schelen.


avatar van Kirth

Kirth

  • 29 berichten
  • 53 stemmen

niv82 schreef:

Wel goeie film. In het begin dacht ik van "oh nee spreken ze geen engels" en dan vind ik er eigelijk niks meer aan maar daar had ik me binnen de eerste 10 min van de film overheen gezet.

4,5*

Man man man mijnheer is lid van moviemeter, dus denk ik toch een filmliefhebber, en zet dan zo'n quote op het forum. Eigenlijk te belachelijk voor woorden. Ik veronderstel dat je graag naar een film kijkt die handelt over WWII en waarin Amerikanen, Fransen, Italianen Duisters en Russen allemaal Engels spreken. Je dat is natuurlijk pas echte cinema.

Nu terzake ik vond de film traag op gang komen, en dan bedoel ik na de openingscene, maar dit had als voordeel de de karakters vrij goed uitgewerkt werden, en je kon inleven in de personages. Op he einde werd het geweldadig maar dat stoorde geenzins. Een goede film dus, achteraf maakte ik de bedenking dat Amerikaanse cinema eigenlijk inhoudloos is, maar ja ze spreken wel Engels


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Fraai geschoten film die je helemaal meeneemt in de sfeer.

Tropa de Elite ligt in dezelfde lijn als Cidade de Deus. Het speelt zich af in Rio de Janeiro, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het verhaal is compleet anders, en richt zich niet zo zeer op bendes en hun belevingen. We krijgen het nu van een totaal andere kant te zien. De mensen die de bendes te lijf gaan, in de vorm van BOPE. Een elite team die zich specialiseert in het opsporen van bendes. Het verhaal is af en toe wat warrig en kan vooral in het begin wat storend zijn aangezien je niet echt kan achterhalen waar de regisseur nu heen wil in het verhaal. Naarmate de film vordert wordt het echter steeds interessanter en worden daarnaast ook de personages boeiender. Keerpunt in het verhaal zorgt er ook voor dat de film stijgt in niveau. Toch wel een goede zet.

De film is lekker rauw geschoten, en vooral veel handheld. Dit komt de sfeer alleen maar ten goede en neemt je helemaal mee in de krottenwijken van Rio. Ook de belichting en het kleuren pallet zijn erg mooi. Hierdoor komt ook het geweld veel grimmiger over. De muziek is perfect, en ook heeft de film een hele sterke editing. Acteer werk is ook van een hoog niveau.

Jammer dat het verhaal in het begin erg warrig is, dat had de beoordeling net wat omhoog kunnen helpen. Verder een sterke film, met een fijne grimmige sfeer.

4*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Keiharde Braziliaanse politiefilm die op zijn uiterst de manieren laat zien hoe die BOPE te werk gaat tegen al het uitschot in de favellas en dat je kan zien dat dat uitschot tegenover de Bopa niet zo stoer en medogenloos meer is en de Bopa nog medogenlozer is. Het is ook een beetje een film ala City of God. Het begint allemaal bij die langdurige actiescene en uiteindelijk gaan we weer terug de tijd in voor die oorlog tussen de polities en het uitschot. Het acteerwerk is ook erg mooi en alles lijkt erg realistisch. Verhaal zit er niet echt in, het is gewoon meer een blik in het leven in die krottenwijken. Die beruchte actiescene vond ik btw wel een beetje matig.

Ook zie je dat de opleiding tot BOPE agent ook niet van de poes is.

Voor de rest een bikkelharde film.

3,5*


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5831 stemmen

Moest er effe inkomen, maar uiteindelijk wel de moeite waard. Redelijk compleet beeld (geen idee of het een beetje klopt, het was in elk geval aannemelijk genoeg) krijgen we gepresenteerd. De misdadige toestanden in de vele sloppenwijken, de verhoudingen binnen het korps, de corruptie (op humorvolle wijze), de training en de publieke opinie (in de vorm van het schoolklasje) komen allemaal langs. En het knappe vind ik dat de maker dit verhaal vertellen zonder een al te duidelijk standpunt in te nemen. De Elite Squad en hun werkwijzen wordt nooit hevig veroordeeld, maar tegelijk was het wel duidelijk dat hun werkwijze sterk dubieus is. De humor bij het corruptieverhaal vond ik bijvoorbeeld sterk relativerend werken. Je kunt naar aanleiding van deze film zelfs een discussie voeren of de werkwijzen een noodzakelijk kwaad zijn of dat het moreel verwerpelijk is. Ik heb daar overigens wel een heel duiidelijk standpunt in (hint, ik stem links).

Verder moet ik eerlijk zeggen dat het nooit echt bijzonder wordt. Op dramatisch gebied worden er toch wat kansen gemist. Ik werd wat moe van het epileptische camerawerk bij (met name) de actiescenes, hoewel ik het kleurgebruik dan wel weer mooi vond. Acteerwerk was uiteenlopend van behoorlijk matig tot zeer aardig. Al met al zeker 3,5 sterren waard.


avatar van Niveath

Niveath

  • 363 berichten
  • 596 stemmen

De film begint ietwat chaotisch maar wordt tegen het einde steeds beter. Interessante kijk op de ideologieën van de politie in Rio. Je wordt corrupt of je voert oorlog.

Het verhaal is onderhoudend en gelukkig is het niet alleen het drama van de kapitein dat verteld wordt. De harde scènes passen helemaal in de sfeer van de film, en gelukkig voegen ze ook nog genoeg toe aan het verhaal. Het camerawerk is wisselvallig, evenals de soundtrack.

3.5*


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

Meteen na deze film kreeg ik weer 's zien om Cidade de Deus te zien. Vergeleken met die is deze een kleine, mindere broertje, maar zeker nog steeds erg vermakelijk en goed. Braziliaanse misdaadfilms hebben een geweldige, echte sfeer die je meeneemt naar Rio. Het is bijna een attractie. Het begint wat slordig, waarbij je even niet weet waar je naar zit te kijken, maar na een halfuur zit je echt in de film en blijft het ook erg boeiend. Tropa de Elite is hard, realistisch en nergens bang voor. Dat is wat ik graag zie. Voorlopig krijgt deze 3,5*, maar een herziening, samen met Cidade de Deus gaat dat nog wat ophogen, geloof ik.


avatar van fortaleza

fortaleza

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

gluto schreef:

Halverwege uitgezet.

Ik sluit me aan bij de "nee-stemmers"

Jammer dat je dit gedaan hebt. Het is niet alleen een film, maar het zou zo voor een documentaire door kunnen gaan. De film geeft waarheidsgetrouw de verhoudingen weer binnen de strijd tussen eerlijke agenten, corrupte agenten en de gangs in de favellas. Ik heb zelf een vriendin die uit de favellas van Fortaleza komt en was vaak daar. Alleen al vanwege het waarheidsgehalte is deze film voor mij een topper.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Het duurt even voor je in de film geraakt. Doet zoals velen denken aan Cidade de Deus, maar kan er niet aan tippen. Qua opzet is het niet slecht, maar de sfeerzetting laat op zich wachten en is mij te chaotisch in het begin. Gaandeweg lukt het wel en is de film zeker de moeite. In elk geval geen spijt dat ik hem gezien heb.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Verrassend goed eigenlijk. Cidade de Deus is natuurlijk het eerste vergelijkingsmateriaal (als de beroemde andere favelafilm) en deze film is lang net zo vindingrijk in bijvoorbeeld regie, verhaalstructuur en montage, maar ziet er ook niet bewust documentair uit ofzo Visueel en qua regie vooral tamelijk nikserig, stijlloos. Dat is het zwakste punt van deze film. maar er is toch aardig wat omdat te compenseren.

Tropa de Elite is bikkelhard, cynisch. Kiest geen partij en is ook boos. De film geeft zowel de drugsbendes, als de politie als de naïeve rijke idealisten er flink van langs. En dat maakt deze film toch vrij indrukwekkend. De film laat een geweldsspiraal zien met een tamelijk suffe aanleiding. Een film met urgentie die als er al een standpunt wordt ingenomen laat zien dat dat de war on drugs een volstrekt zinloze onderneming is. Had de film nog sterker gevonden met een eindscene die zou laten zien dat allles in dat stuk favela binnen de kortste keren weer van voren af aan begint, maar ja, dat heeft een andere film ook al eens gedaan.

3.5*


avatar van Sportingerke

Sportingerke

  • 341 berichten
  • 335 stemmen

Sterke film al is het gebruik van de handycam soms eerder storend dan dat het een realistische sfeer oproept.

Soms nogal rauw, maar ondanks de niet te missen aanwezigheid van geweld worden bepaalde gebeurtenissen toch niet te expliciet in beeld gebracht. Hulde daarvoor, omdat het tonen van meer bloed en geweld de boodschap/kritiek die de film uitdraagt zou kunnen ondermijnen.

Snap niet goed dat mensen deze film halfweg afzetten, omdat ik de dip die andere kijkers in deze film zien niet opgemerkt heb. Het is dan weel geen achtbaan van opeenvolgende actiescènes, er gebeurt toch steeds het nodige.

Enige randbemerking: weet iemand waarom deze film zich afspeelt in 1997? Is het gebaseerd op een waargebeurd verhaal of is de situatie in Rio nu zodanig veranderd dat de favela's veel minder onderhevig zijn aan de heerschappij van kleine drugdealers?


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3963 stemmen

Vrij gruwelijke film, erg hard maar wel zeer boeiend. Beetje de stijl van Cidade de Deus, alleen niet het niveau maar dat hoeft ook niet. Het is een goede film, weer eens wat anders. De actie is goed in ieder geval. Het is goed geschoten, misschien niet heel origineel gedaan, en het is af en toe wel erg zwaar op de maag. Toch is het een zeker een aanrader. Goed acteerwerk ook. Ben benieuwd naar deel 2.

4*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9968 berichten
  • 4655 stemmen

Ik vond het toch helemaal anders dan Cidade. Tropa zag er meer uit als een soort documentaire. De montage is even rommelig en chaotisch als de favela's van Rio, maar het harde verhaal blijft nazinderen. Toch geef ik nog steeds de voorkeur aan het veel betere Cidade de Deus. De personages blijven ondanks de tevergeefse moeite die de regisseur besteedde aan diepgang te vaag en teveel GI Joe-typetjes. Alles is ook zo kortzichtig zwart-wit, alsof de ellende in de slums enkel draait om politie versus gewapende bendes. Erg matig.


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Een hele rauwe en goede film. In het begin moest ik erg wennen aan het schokkerige beeld en de felle kleuren (belichting met fel geel, groen, rood en blauw). Ook het verhaal was in het begin vrij chaotisch.

Later in de film, bij de training van de BOPE en verder werd ik echt vastgegrepen.

Heel benauwend hoe de sfeer daar in delen van Rio is (hoorde meerdere malen dat dit heel realistisch is neergezet). Een mengeling van veel corruptie binnen de politie, gangsters die territoria bezetten en afbakenen en dat alles met continue dreiging van geweld.

BOPE is een selecte groep (een soort SWAT) waarbinnen geen corruptie aanwezig kan zijn en betreft dus mannen die na een zeer zware training met veel psychologische druk (ik moest aan Full Metal Jacket denken) met slechts enkelen overblijven om het extreme werk te klaren (slechts 4 of 5 uit 100 die gestart zijn met de training). Als de politie de gangsters niet aankan, maakt de BOPE het af (letterlijk). De broederschap en het vertrouwen binnen deze groep vond ik opvallend (naast noodzakelijk).

Na afloop kreeg ik best een brok in de keel. Eigenlijk ongelofelijk hoe mensen met elkaar omgaan, en dat daar blijkbaar regelmatig niet zo'n hele vrije keuze in is.

De film voelde voor mij toch wel als een eerbetoon aan BOPE (vanwege de uitlichting daarvan), waarbij de waarheid niet geschuwd wordt. Ook zij komen ertoe mensonterende dingen te doen.

Deze film beschrijft eigenlijk een oorlogssituatie, met alles erop en eraan. De 'war on drugs' zogezegd.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Erg sterke film...

Het begin is ff doorbijten, omdat het wat langdradig begint, maar zodra de BOPE de favela's ingaat is het genieten.

De actiescene's zijn erg goed geschoten en daarbij komt dat het acteerwerk ook erg sterk is.

Het laat de krankzinnigheid in de favela's uitstekend zien.

Tropa de Elite is vrij hard. Zo worden bijvoorbeeld mishandelingen om antwoorden uit iemand te krijgen niet geschuwd.

Ben benieuwd of het er in Brazilie nu ook zo aan toe gaat omdat het WK daar over een paar jaar naar toe komt.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film over een elite politie-team dat huishoudt in de krottenwijken van Rio De Janeiro. De film geeft een weinig rooskleurend beeld van het corrupte politie-systeem in Brazilie. Gewelddadig en een ruige soundtrack. En door het camera-gebruik en de locaties heeft de film een realistische uitstraling. De voice-over werd wel iets te veel gebruikt.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Een goede film, dat zeker, maar Rio De Janeiro vind ik meteen al een minpunt. Dat soort landen brengen altijd een rot sfeer met zich mee in films. Kut muziek met bezwete lichamen van negers en junkies. Het verhaal is daarentegen wel goed en de hoofdrolspeler acteert ook goed. Het camerawerk was prima, de actie ook en ik vond vooral het trainingskamp leuk.

Tja, gewoon goed eigenlijk Maar om nou te zeggen dat het iets speciaals was... nee.

PS. Ik zie dat hier een vervolg op is gemaakt. Dat lijkt mij dan weer een erg domme beslissing.


avatar van Marcel Mol

Marcel Mol

  • 3 berichten
  • 28 stemmen

Ik lees hier sommige meningen en ben echt verbaasd wat voor redenen er genoemd worden om dit een slechte film te vinden. Dit is gewoon een meesterwerk en als je dat niet vind, moet je gewoon films blijven kijken als "disaster movie", en "scary movie" deel 1 t/m5