Watchmen (2009)
Genre: Fantasy / Thriller
Speelduur: 162 minuten / 186 minuten (director's cut) / 215 minuten (ultimate cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Zack Snyder
Met onder meer: Billy Crudup, Jackie Earle Haley en Patrick Wilson
IMDb beoordeling:
7,6 (608.541)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 5 maart 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Watchmen
"Justice is coming to all of us. No matter what we do."
In een alternatief 1985 zijn superhelden in de ban gedaan door de Amerikaanse federale overheid. Waar voorheen superhelden tot het algemene Amerikaanse straatbeeld behoorden, heeft de overheid het superheldenbestaan illegaal verklaard. Wanneer één van zijn oud- collega's in deze onrustige dagen van de Koude Oorlog wordt vermoord, start de gemaskerde burgerwacht Rorschach een onderzoek. Langzaam maar zeker brengt dit een duister complot aan het licht.
Externe links
Acteurs en actrices
Laurie Jupiter / Silk Spectre II
Dan Dreiberg / Nite Owl II
Jon Osterman / Dr. Manhattan
Adrian Veidt / Ozymandias
Walter Kovacs / Rorschach
Edward Blake / The Comedian
Sally Jupiter / Silk Spectre
Janey Slater
Edgar Jacobi / Moloch the Mystic
Hollis Mason / Nite Owl
Video's en trailers
Reviews & comments
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Klopt, irrirant personage.
Nee, dan Rorschach!
Rorsach vind ik meer stoer overkomen. Heb ik niet zo'n last van gehad, maar volgens mij is die Dr. Manhattan echt een mafkees. Hij heeft echt een slome dialoog. Ik respecteer het wel, maar dan nog.
"You're gonna convince me to save the world, but why would I save a world where I don't have any stake in?
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het een prachtig citaat eigenlijk
Ik vind gewoon dat ie gewoon te moeilijk doet. Hij stelt de vraag, de reden alsof alles zo snel gedaan is. Hij is gewoon sloom. 
Achilles
-
- 1049 berichten
- 218 stemmen
Rorschach in jail is echt geweldig. You're stuck with me 
Prima vermaakt met deze film. Dikke 3,5*
Reint
-
- 151 berichten
- 905 stemmen
Rorsach vind ik meer stoer overkomen. Heb ik niet zo'n last van gehad, maar volgens mij is die Dr. Manhattan echt een mafkees
Ja, dat bedoelde ik dus. De tegenstelling tussen Dr. Manhattan en Rorschach. Ik vond Rorschach echt een fantastich personage namelijk, en Dr. Manhattan dus niet
.
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Watchmen is gewoon toppie, de personages worden ook zo goed geïntroduceerd. Jackie Earl Haley was trouwens fantastisch als Rorschach. Iedereen was eigenlijk fantastisch!
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Een personage als Dr. Manhattan had ik nog niet eerder gezien. Heel boeiend. Zeker de meest intrigerende van de bende. Hij ging over dingen die verder gingen dan 'cool' dus zijn er altijd mensen die afhaken. ^ Mooie quote trouwens.
HP*metal
-
- 9 berichten
- 9 stemmen
Niet mijn ding , saai en duurde zo vreselijk lang kon er bij momenten mijn aandacht echt niet meer bij houden . Geef em toch nog 1,5 voor acteer prestaties en effecten die toch wel mooi waren .
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Bagger, waar teveel geld aan is verspeeld.
Is me door meerdere vrienden warm aangeraden, maar ik zie totaal niet de aantrekkingskracht van deze film. Had Sin City, om maar eens een andere stripverfilming te noemen, nog een paar coole personages, het universum van Watchmen lijkt bevolkt te worden door de meest belachelijke figuren, die zichzelf veel te serieus nemen gegeven hun clowneske uiterlijk. De mislukte Batmankloon was te saai voor woorden, Rorschach is een stuk minder imposant als het masker afgaat, en sowieso was zijn stem schijtirritant. Dat soort stemmetjes heb ik al eens eerder gehoord, bijvoorbeeld bij (alweer) Sin City of bij de nieuwe twee Batman films.
Verhaal kan nou ook niet echt briljant genoemd worden, vooral het einde doet erg denken aan het einde van The Dark Knight, waar de held ook vrijwillig een slechte reputatie aanneemt om maar de vrede respectievelijk de hoop van de bevolking in stand te kunnen houden. Wat een enorme bullshit!
Wat dan wel te pruimen was, waren de beelden die er goed verzorgd uitzagen. Wel was de soundtrack behoorlijk onevenwichtig. De popnummers waren totaal misplaatst, hoe goed enkele nummers ook mogen zijn, en het gebruik van de Walkürenritt gedurende een Vietnamscène kan dan wel als hommage aan Apocalypse Now beschouwd worden, het kwam op mij eerder over alsof men een gebrek aan eigen ideeën heeft. Het maakt de scène bovendien behoorlijk belachelijk, terwijl aan de toon van de gehele film te zien is dat dat niet de bedoeling is. De overige muziek is vrij standaard en is af en toe ergerlijk episch, soms zelfs op momenten waar het helemaal niet gepast is, zoals wanneer mislukte Batman met het meisje uit vliegen gaat. Zie daar totaal niet het epische van in.
Als er dan zo weinig te genieten valt, gaat de lengte ook flink tegenwerken. Ik kan hier met de beste wil niet meer dan 1,5* aan kwijt. Herziening zal hoogstwaarschijnlijk niet plaatsvinden.
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het wel een mix hebben tussen superheldenfilms en Sin City.
Nicolage Rico
-
- 20222 berichten
- 2367 stemmen
Heerlijke openingsscène. Dat beloofde wat, zeker qua actie.
Telkens als Dr. Manhattan in beeld verscheen, fronste ik mijn wenkbrauwen. Hij is gewoon lelijk. Eerder, toen hij nog bij de Blue Man Group zat, was hij beter op zijn plaats.
Zack Snyder toont w.m.b. ballen met de soundtrack. Nena met 99 Luftballons, Simon and Garfunkel, je moet het maar durven. Ik houd ervan, zeker in combinatie met de grauwe sfeer van Watchmen. Helaas zat ik voor niets op Muse te wachten. Dat klonk nog wel zo tof tijdens de trailer, had ook prima bij deze film gepast.
De sfeer was goed, behalve als de CGI de overhand nam; de CGI zoog als het ware alle sfeer van het beeldscherm. Neem nu Mars, dat zag er echt onooglijk uit. Of simpel gezegd: errug lilik.
De actie bleef goed. Dat was toch de kwaliteit van deze film, mijn inziens. Rorschach was cooler zonder masker, hoewel het masker an sich een goede vondst was. Zijn stem was misschien over-the-top, ik vond het niet misplaatst - het pastte goed in het geheel.
Jammer genoeg passeerden ook wat krukkige zaken de revue. Het password, dat veel te makkelijk te kraken was, en leidde naar een toch niet onbelangrijk systeem. De computer zelf, die schril tegenover de overige technologie stond - ook al is het 1985, maak het dan meteen af. En dan nog dingen als het vuur d.m.v. een aansteker en een spuitbus, dat veel krachtiger overkwam dan reëel, alleen het geluid al dat het produceerde. Het zijn slechts kanttekeningen, schoonheidsfoutjes.
Verder een redelijk verhaal, dat zich iets te serieus neemt, iets te rommelig ook. En Malin Akerman zag er op z'n minst gezegd niet onappetijtelijk uit.
Ruime 3,5*
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Prima vermaakt, maar ben niet lyrisch. Ik weet niet waar het 'm in zit.
Jackie Earle Haley vond ik het best acteren en de beste dubbelrol hebben.
En wat een waardeloze actrice die Malin Akerman. Heb ik niets mee, straalt niets uit.
Patrick Wilson kan weinig verkeerd doen bij mij. Coole look heeft hij als Dan. Verder werd ik erg blij van zijn billen.
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Ik vond het niet zo fantastisch. De film lijkt precies op "Rise of the silver surfer". Lange film van meer dan 2 uren waarbij ik 5 minuten zelfs in slaap viel. Alleen die 10 minuten gevangenisscènes waarbij dan ook het meest interessant voor mij. Povere film voor mij.
ErwinH
-
- 96 berichten
- 636 stemmen
Mooie beelden, waanzinnige soundtrack, maar wat een draak van een verhaal, geen doorkomen aan.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Mooie beelden, waanzinnige soundtrack, maar wat een draak van een verhaal, geen doorkomen aan.
Draak van een verhaal? Het verhaal is juist beste van Watchmen:
De alternatieve wereld die is onstaan door de aanwezigheid van superhelden, de terugblikken naar de Minute Men & actieve Watchmen en hoe ze uiteindelijk zijn geeindigd, de foute en bloederige verleden van The Comedian, de ontstaangeschiedenis van Dr Manhattan en Rorschach, de onthulling dat The Comedian de vader van Silk Spectre II is, de ingenieuze plan van Ozymandias om wereldvrede te brengen
joeri_filmfreak
-
- 143 berichten
- 0 stemmen
nog steeds niet gekeken ondanks dat ik hem al een jaar heb, ben er wel eens aan begonnen maar ik vind het erg saai, en heb hem na ong. een uur afgezet, heb ook telkens geen zin om hem weer te kijken maar toch wil ik hem nog wel een keer zien 
Jozz
-
- 205 berichten
- 204 stemmen
Hele sterke film. Ik vond dit 1 van de tofste films van 2009. Een voor mij totaal onbekende stripserie, dit Watchmen, dus de film was voor mij een blanco begin. Wat mij zo aansprak, was dat deze heldenfilm een totaal andere sfeer over zich heeft dan we gewend zijn van andere heldenfilms. Een grimmige bedoeling waarbij ook de helden zelf wel eens crimineel gedrag vertonen. De menselijkheid, de dunne lijn tussen goed en slecht en de politieke inslag... het maakt dit tot een uniek verhaal.
Enig personage dat ik minder vond was Dr. Manhattan. Hij zal er wel bijhoren in de boeken, maar in de film vond ik dat hypermoderne gedoe met hem de hele aardse sfeer wegnemen.
Verder niets dan lof, met overigens zeer goede muziekkeuze op meerdere momenten in de film!
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8217 stemmen
Bijna net zo'n miskleun dit, als Snyders 300.
Ik heb nooit veel interesse in deze film gehad, maar vanavond kon ik er echter niet omheen. vooraf was ik niet zo heel erg bekend met het verhaal en de comic, dus ik dacht van ik laat het allemaal wel over me heen komen.
Maar wat is het een matige film en wat duren 2 uur en 40 minuten dan lang. Wat me vooral tegenviel is het totale gebrek aan leuke en/of interessante personages. De enige die soms nog een beetje interessant was, is Rorschach, mede ook door dat masker, dat op zich wel mooi gemaakt is. De meeste vervelende is Dr Manhattan, die er visueel ook nog eens spuuglelijk uitziet. Sowieso is de CGI in de film soms echt behoorlijk lelijk.
Verder is de muziekkeuze raar en onevenwichtig. De ene keer is het bombastisch en de andere keer komen Simon & Garfunkel of Nena voorbij, wat ik dan nog wel enigszins kan waarderen, maar raar en onevenwichtig is het wel.
Soms zitten er dan nog wel wat mooie plaatjes tussen, maar helaas veel te weinig of te kort, waarna toch telkens weer die lelijke CGI de beeldbuis komt vullen. Goed ik heb de film gezien en het is duidelijk dat ik niet veel met deze film en zijn karakters heb, Voor mij was deze film eens maar nooit meer.
1,5*
welat
-
- 65 berichten
- 628 stemmen
Waardeloose film.
Hoe kun je het waardeloos vinden en toch een 2* geven ?
op dit moment past je avatar echt bij je reactie 
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Verhaal kan nou ook niet echt briljant genoemd worden, vooral het einde doet erg denken aan het einde van The Dark Knight, waar de held ook vrijwillig een slechte reputatie aanneemt om maar de vrede respectievelijk de hoop van de bevolking in stand te kunnen houden. Wat een enorme bullshit!
Het verhaal is juist het sterkste punt van deze film. Misschien komt het alleen niet helemaal over omdat het veel te snel gaat. Ze hadden er beter twee; of zelfs drie films van kunnen maken.
Masterchief
-
- 89 berichten
- 236 stemmen
Het verhaal is juist het sterkste punt van deze film. Misschien komt het alleen niet helemaal over omdat het veel te snel gaat. Ze hadden er beter twee; of zelfs drie films van kunnen maken.
Mee eens, ik heb echt genoten van deze film en Watchmen staat ook echt in mijn top10 van films. Een geweldige verhaal die je beter begrijpt als je de film voor de 2e keer bekijkt. Daarnaast is de zwartgallige humor die Rorschak op de wereld heeft erg vermakelijk tussendoor. Als je er naar wilt kijken zie je veel meer in deze film 
Voor mij een topper die ik zeker nog een keer zal gaan kijken! 4,5*
RaouL#1
-
- 181 berichten
- 1733 stemmen
Zo, net de 3 uur versie gezien. Er zaten echt super vette elementen in, met name Rorschach vond ik geniaal.
Jammer dat de film toch te lang duurt en er veel afwisseling is tussen brute actiescenes en langdradige tussenscenes.
wood23
-
- 361 berichten
- 243 stemmen
Deze film is echt dom, het enige leuke eraan was Malin Akerman aangezien ik dat een hele mooie vrouw vind.
dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
Apart superhelden filmpje.
Zack Snyder vindt ik wel een goede regisseur en maakt aparte films.
De effecten zien er mooi uit en de superhelden zijn wel heel gaaf.
Zit ook halverwege en het begin ook best wel veel geweld in.
Actie zie je dus ook genoeg in deze film.
Alleen word het na twee uur wel een beetje saai omdat er ook gigantisch veel in word geluld.
Maar toch wel een sterke film.
4,0
Gerelateerd nieuws

Duistere superheldenfilm 'Watchmen' van regisseur Zack Snyder vanavond te zien op televisie

HBO Max voegt op 1 juni onder andere deze vijf topfilms toe aan het aanbod
Bekijk ook

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Warrior
Drama / Sport, 2011
847 reacties

Efter Brylluppet
Drama, 2006
235 reacties

Sin City
Actie / Misdaad, 2005
2.315 reacties

The Dark Knight Rises
Actie / Misdaad, 2012
3.381 reacties

V for Vendetta
Thriller / Actie, 2005
1.155 reacties
Gerelateerde tags
nuclear warpresident van de verenigde statendc comicsgeheime identiteitmass murdersovjet unievertellingretirementgebaseerd op stripsamenzweringanimated scenedoomsdaymasked vigilantedoomsday clockred squaredeath of superhero jaren 80dc extended universe (dceu)
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









