• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.659 stemmen
Avatar
 
banner banner

Watchmen (2009)

Fantasy / Thriller | 162 minuten / 186 minuten (director's cut) / 215 minuten (ultimate cut)
3,39 2.961 stemmen

Genre: Fantasy / Thriller

Speelduur: 162 minuten / 186 minuten (director's cut) / 215 minuten (ultimate cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zack Snyder

Met onder meer: Billy Crudup, Jackie Earle Haley en Patrick Wilson

IMDb beoordeling: 7,6 (607.929)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 5 maart 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Watchmen

"Justice is coming to all of us. No matter what we do."

In een alternatief 1985 zijn superhelden in de ban gedaan door de Amerikaanse federale overheid. Waar voorheen superhelden tot het algemene Amerikaanse straatbeeld behoorden, heeft de overheid het superheldenbestaan illegaal verklaard. Wanneer één van zijn oud- collega's in deze onrustige dagen van de Koude Oorlog wordt vermoord, start de gemaskerde burgerwacht Rorschach een onderzoek. Langzaam maar zeker brengt dit een duister complot aan het licht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Laurie Jupiter / Silk Spectre II

Dan Dreiberg / Nite Owl II

Jon Osterman / Dr. Manhattan

Adrian Veidt / Ozymandias

Walter Kovacs / Rorschach

Edward Blake / The Comedian

Sally Jupiter / Silk Spectre

Janey Slater

Edgar Jacobi / Moloch the Mystic

Hollis Mason / Nite Owl

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van guy

guy

  • 23 berichten
  • 829 stemmen

Ik heb zojuist toevallig twee (gratis) trailers gevonden op iTunes Store die ik nog nergens anders was tegengekomen, ook niet op de officiële site van Watchmen. Eén daarvan heeft mij nog nieuwsgieriger gemaakt naar deze film dan ik al was.

Ze zijn gewoon te vinden door te zoeken naar 'watchmen' bij iTunes.


avatar van Justinx

Justinx

  • 29 berichten
  • 65 stemmen

Ziet er inderdaad veelbelovend uit. Ik heb ook de trailers mogen bekijken en was erg onder de indruk. Meestal ben ik nogal sceptisch tegenover dit soort comic verfilmingen, maar het gevoel bij Watchmen is anders. Regisseur Zack Snyder staat toch wel een beetje bekend om zijn epische verfilmingen (300 althans) en ik mag dan ook hopen dat die trend in deze film ook wordt doorgezet. Toch wel veelbelovend.


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Volgens de rechter heeft Fox officieel de rechten om Watchmen te distributeren en daarmee komt de release van de film in gevaar. Nu is het dus afwachten of Warner Bros. en Fox tot een schikking komen of dat het geheel ineen stort (maar met zoveel hype zal dat laatste niet snel gebeuren).



avatar van gillette

gillette

  • 314 berichten
  • 575 stemmen

Ik dacht dat deze zelfde was als The Spirit.

Kheb verkeerd gedacht.

The Spirit ziet er weer zo stom uit.

Met die Sin City shit.

Maar deze ziet er echt chill uit.


avatar van SioM

SioM

  • 82 berichten
  • 223 stemmen

Weeral een film die wil scoren met striphelden en special effects

Ik begin er op den duur van te


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

In maart komt het betere weer teminste


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

SioM schreef:

Weeral een film die wil scoren met striphelden en special effects

Ik begin er op den duur van te

Let op wat je zegt! Watchmen gaat veel dieper dan de normale superheldenstrips.


avatar van JigSaw_Doll

JigSaw_Doll

  • 413 berichten
  • 627 stemmen

Watchmen new footage

Oh man nog minder dan 2 maanden

-Darkman


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Ik heb de strip nu uit en wachten wordt steeds moeilijker!


avatar van joeri592

joeri592

  • 19 berichten
  • 14 stemmen

Ben heel erg benieuwd naar deze film!! De trailers zijn sowieso indrukwekkend!


avatar van faun

faun

  • 140 berichten
  • 146 stemmen

Ik vind de trailer niet echt goed. Ik word van de muziek gruwelijk depressief en qua special effects heb ik nog niets interessants gezien. Het speelt zich af in een alternatief jaren 80 en daar word ik sowieso al depri van.


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

Heb de trailer gezien in de bioscoop (voor The Spirit ) en visueel zit het wel goed. Kan er verder bijzonder weinig conclusies uit trekken. Afwachten maar en hopen dat het in de schaduw mag staan van Alan Moore's meesterwerk.


avatar van JigSaw_Doll

JigSaw_Doll

  • 413 berichten
  • 627 stemmen

release 5 maart ?

het komt uit in amerika op 6 maart :S

-Darkman


avatar van Sjoerdow

Sjoerdow

  • 1006 berichten
  • 1304 stemmen

Ben er heel erg benieuwd naar!


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Flipman schreef:

(quote)

Let op wat je zegt! Watchmen gaat veel dieper dan de normale superheldenstrips.

Is het een dik boek ja?


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

Drs. DAJA schreef:

(quote)

Is het een dik boek ja?

Watchmen werd voor het eerst als stripboek beschouwd als literatuur.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Volgens mij draait ie in IMAX.

Dat wordt genieten met al dat visuele spektakel!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

faun schreef:

Ik vind de trailer niet echt goed. Ik word van de muziek gruwelijk depressief en qua special effects heb ik nog niets interessants gezien.

Hm. Dus de visuele effecten moeten overweldigend en overdonderend zijn wil jij een film goed vinden? Of bedoel je te zeggen dat je wat je gezien hebt slecht vindt?

faun schreef:

Het speelt zich af in een alternatief jaren 80 en daar word ik sowieso al depri van.

Het is ook geen vrolijke setting. Speelt zich af tegen de Koude Oorlog.

Drs. DAJA schreef:

Is het een dik boek ja?

Ja, bij elkaar heb je zo'n 360 pagina's. Minstens. Voor een stripboek vind ik dat best veel.


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

Ben zelf fervent comiclezer en Watchmen gaat vele malen verder dan elke andere strip die ik gelezen heb(op misschien Z na). Thema's zijn volwassen en diepgaand. De thematiek van de strip is nog steeds actueel(hoe gaat de mens met oorlog om oa.) De karakteruitwerking is beter dan in menig zware film, elk karakter zijn beslissingen vallen uteindelijk te verklaren. Het verhaal is briljant in zowel zijn complexiteit als herkenbaarheid.

Mede daarom ben ik zeer benieuwd of dit complexe verhaal goed in een film valt te vangen. Ze hebben met 160 minuten er iig de tijd voor genomen. Mijn verwachtingen zijn zeer hooggespannen.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Het is dat iedereen beweerd dat het allemaal zeer diepgaand zou moeten zijn, want verder snap ik nog helemaal niets van de hype. De beelden uit de trailer vind ik eerder lelijk en ongeïnspireerd dan mooi of interessant. De poster is ook al tien keer niks. Ik heb voorlopig sterk mijn twijfels of dit een terechte hype is.


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

zoals ik zeg: het is idd te betwijfelen of de film het verhaal recht doet. Mijns inziens vallen bepaalde hele sterke delen/manieren van vertellen die in wachtmen voorkomen, vrij moeilijk te verfilmen. Maar goed, wat valt niet te filmen met de hedendaagse technieken zou je zeggen.

Zo is er bijvoorbeeld een hele verhaallijn over een kioskverkoper die praat met mensen terwijl er een jongen tegen de kiosk aan zit en een beroemde strip(Tales of the Black Freighter) leest. In de strip zie je dan tegelijk de dialogen en tekeningen van die strip en de gesprekken van de kioskverkoper in 1 venster. Door mekaar, langs mekaar. Lijkt me moeilijk te verfilmen. Ook de krachten van doc manhattan zijn vrij complex. En zo kan ik nog wel even doorgaan.

Een film beoordelen door een poster is sowieso vrij kort door de bocht. En een trailer van 2 minuten zonder dialogen zegt weinig over de film. Voorlopig nog het voordeel van de twijfel.


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

The One Ring schreef:

Het is dat iedereen beweerd dat het allemaal zeer diepgaand zou moeten zijn, want verder snap ik nog helemaal niets van de hype. De beelden uit de trailer vind ik eerder lelijk en ongeïnspireerd dan mooi of interessant. De poster is ook al tien keer niks. Ik heb voorlopig sterk mijn twijfels of dit een terechte hype is.

Tja, kan alleen maar voorstellen om Watchmen te lezen, want dan snap je de hype. De comic staat al jaren bekend als de beste comic ooit geschreven, en heeft slechts een beetje concurrentie van Art Spiegel's Maus. Overigens moet ik erbij zeggen dat de trailer wel erg benadrukt dat de film 'ge-mainstreamd' is voor het grote publiek, maar als de helft van de diepgang van de comic in de film zit, is het nog altijd veel beter dan het gros van de comicbook films.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Wat een lelijke poster! Die vorige was echt 10x beter. Dit doet me denken aan die poster van Superheroes Movie o.i.d., met al die kleuren. Yuck.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Offtopic gedoe verwijderd. Doe dat maar via de PM of chat.


avatar van B_B

B_B

  • 1969 berichten
  • 776 stemmen

Haha gruwelijk lelijke poster idd, maar film lijkt me best boeiend. Ben benieuwd wat Snyder er van gaat maken.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Iron Maiden heeft de film al gezien?


avatar van B_B

B_B

  • 1969 berichten
  • 776 stemmen

Zal wel een heeeele goede trailer zijn geweest


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2651 berichten
  • 7065 stemmen

Ik woon in Amerika. De film viel niet tegen als fan van de comic.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Iets meer info zou leuk zijn...