Genre: Horror / Actie
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Australië / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Spierig en Peter Spierig
Met onder meer: Ethan Hawke, Willem Dafoe en Sam Neill
IMDb beoordeling:
6,4 (140.250)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 februari 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Daybreakers
"In 2019, The Most Precious Natural Resource... Is Us."
Anno 2019 heeft een massale ziekte vrijwel de hele wereldbevolking omgevormd tot vampiers. Eén minpuntje: de voorraad mensen is beperkt en door een drastisch bloedtekort beginnen de minderbedeelden onder de vampiers te transformeren in vleermuisachtige gedrochten. Het is aan wetenschapper Edward (Ethan Hawke) om een bloedvervanger te fabriceren, maar wanneer hij in contact komt met een ondergrondse mensengroepering en een mogelijk genezingsmiddel voor vampirisme ontdekt, wordt ook hij een doelwit van zijn eigen organisatie.
Externe links
Acteurs en actrices
Edward Dalton
Charles Bromley
Lionel 'Elvis' Cormac
Audrey Bennett
Alison Bromley
Christopher Caruso
Senator Turner
Frankie Dalton
Lisa Barrett
News Reader
Video's en trailers
Reviews & comments
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Verbaasd me dat ik nog niks over deze gehoord of gelezen heb, en dat ik hem bij toeval tegenkwam op Imdb.
Lijkt me wel de moeite waard voorlopig.
Hankieh
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Weer vanmpiers, mag toch wel een keer ophouden.
robkuh1984
-
- 40 berichten
- 17 stemmen
Weer vanmpiers, mag toch wel een keer ophouden.
Vampierenfilms zijn ook niet mijn Genre, maar het heeft gewoon z'n eigen publiek, waardoor de film niet snel zal floppen.
Om een echte uitblinker te worden, zal er meer nodig zijn dan dit standaard verhaal. Maar denk dan ook wel dat de special effects in goede handen zijn.
HALLOWEEN
-
- 179 berichten
- 149 stemmen
Hhhhhmm, van de makers van Undead.
Nou ik zou zeggen, ze hebben hier wel een handvol betere acteurs om mee te werk te gaan.
Undead was een beetje een B-film, met B-acteurs(niet dat dit de film perse slecht maakte).
Ze lieten in Undead duidelijk zien wat ze konden presteren met een laage budget, en ik vond dat ze zich aardig goed bewezen hebben met die film.
Even kijken wat ze hier van maken, want aan de namen van acteurs te zien heeft deze film wel een aardig wat hogere budget dan Undead.
Ik ben benieuwt, ik weet wel dat ik van Undead genoten heb, en dat deze heren er echt wat van kunnen maken.
rody289
-
- 79 berichten
- 404 stemmen
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
I Am Legend, much?
'I am legend' heb ik niet gezien(was ik ook niet van plan, hooguit wanneer ie eens op tv komt), maar dit verhaal is toch wel ''net-even-anders-ook-al-is-het-met-vampieren'' en de trailer is, net als de cast, veelbelovend! 
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
de trailer is fantastisch..
totaal niet als i am legend.. want daar zitten simpelweg geen vampieren in en is te Amerikaans om serieus genomen te worden
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Wil geen mierenneuker zijn, maar op IMDB en Apple trailers geven ze het jaar 2019 aan. Nu kan ik niet zeggen of dat goed is want sommige websites geven 2017 ook aan.
In ieder geval verheug ik me enorm op deze film!!!
Eindelijk is wat anders! Daar hebben we lang op moeten wachten.
En de vergelijking met I Am Legend is te zielig voor woorden.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
I am Legend, Resident Evil, 28 days later weer in 1 nieuwe film. 
AmazingShikoku
-
- 143 berichten
- 463 stemmen
Damn wat lijkt mij deze film stoer worden na het zien van de trailer, jammer dat het nog lang geen 2010 is 
Kill_illumovie
-
- 60 berichten
- 59 stemmen
Dit is nou echt een film waar ik persoonlijk op zit te wachten. Nu zijn de rollen omgedraaid namelijk vampieren in de meerderheid.
davidov
-
- 3466 berichten
- 2166 stemmen
Idee is niet super origineel maar wel een leuke variatie op bekende concepten. Hmmm en de trailer wist me wel heel erg te pakken trouwens, zag een aantal acteurs waarvan ik dacht "wow, juiste persoon op de juiste plek". Ben erg benieuwd, een van de weinig "blockbusters" van de laatste jaren die m'n aandacht trekt. Naast Tron 2 dan 
eppo349
-
- 874 berichten
- 4064 stemmen
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Idee is niet super origineel maar wel een leuke variatie op bekende concepten. Hmmm en de trailer wist me wel heel erg te pakken trouwens, zag een aantal acteurs waarvan ik dacht "wow, juiste persoon op de juiste plek". Ben erg benieuwd, een van de weinig "blockbusters" van de laatste jaren die m'n aandacht trekt. Naast Tron 2 dan
Poster in de laatste Preview: ''Take 28 Days Later and take the Matrix.''
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
De zoveelste vampierfilm. Dacht ik aanvankelijk, maar dat viel gelukkig erg mee. Ook al is Daybreakers net iets te plotgedreven voor het matige script en ook al ligt het tempo soms wat hoog, er blijft een behoorlijk veel actiepret over. Achteraf bekeken is hier veel op aan te merken, maar de kracht van Daybreakers zit hem in de verrassende hoeveelheid smerigheid en wat kleine horrorelementen.
Ethan Hawke speelt, net als bijna ieder ander, een vampier. Aangezien de mensheid in de nabije toekomst met uitsterven is bedreigd, ontstaat er een bloedtekort dat op zijn beurt weer de nieuwe vampiermaatschappij op het randje van de afgrond laat balanceren. Tijd om bij gebrek aan de real deal een synthetische vervanger te vinden, maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Goedzak Hawke sympathiseert zich als bloedonderzoeker bovendien met de laatste paar levende mensen voor wat sentiment en zelfs zijn broertje raakt bij een groter complot betrokken.
Aardig wat cliché-elementen dus, ondanks het behoorlijke uitgangspunt. Hawke draagt de film echter, zoals nooit, niet. Op de een of andere manier blijft hij een saaie pik. Dafoe in een bijrol is gelukkig veel cooler, ondanks wat slechte oneliners van zijn kant. Maar de uitgehongerde vampiers die al weken geen bloed dronken zijn het nog allercoolst. Die maken een transformatie mee van mensachtige wezens tot beestachtige nosferatu en dat laatste stadium is simpelweg erg freaky.
Verder zijn veel details voor deze vampiermaatschappij goed doordacht. Hoe de nachtwezens zich aanpassen aan het daglicht bijvoorbeeld, terwijl uv-straling nog steeds dodelijk voor ze is. Of hoe de laatste restjes mensenbloed nog in vampierhanden terecht komt... Veel dingen, zoals de gore en wat sinistere tintjes, makan van Daybreakers een volwassen actieprent die verrassend veel buiten Hollywoodse braafheid valt. Misschien daarom al het bezichtigen waard.
MGpower
-
- 103 berichten
- 44 stemmen
Trailer heeft me nieuwsgierig gemaakt! Alleen wat ik tegenwoordig steeds vaker zie, een blauwe belichting van de scene's, vind ik een beetje jammer... het geheel ziet er minder realistisch uit.
Ik ben in ieder geval wel benieuwd!
reentje1975
-
- 25 berichten
- 34 stemmen
Ik heb maar even een 5.0 gestemd, gezien de trailer en de cast. Zeg maar als tegengewicht voor de lage stemmen. Kom op mensen, eerst zien en dan stemmen!
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Kom op mensen, eerst zien en dan stemmen!
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Dat is niet de bedoeling. Ik heb de stem verwijderd.
Het laatste nieuws

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?

WOII-klassieker 'A Bridge Too Far' over slag bij Arnhem zondag op televisie

Netflix haalt binnenkort 'The Matrix'-reeks uit het aanbod

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad
Bekijk ook

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

The Jacket
Thriller / Fantasy, 2005
314 reacties

Unthinkable
Thriller / Drama, 2010
708 reacties

Another Earth
Drama / Sciencefiction, 2011
382 reacties

28 Weeks Later
Horror, 2007
790 reacties

Jianyu
Actie, 2010
29 reacties
Gerelateerde tags
sunriseserveersterexperimentregensunlightvampierdystopieondoodwetenschapperepidemicdooddeadbrutal deaths
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











