• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.414 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jean de Florette (1986)

Drama | 120 minuten
3,81 765 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Frankrijk / Zwitserland / Italië / Oostenrijk

Geregisseerd door: Claude Berri

Met onder meer: Yves Montand, Gérard Depardieu en Daniel Auteuil

IMDb beoordeling: 8,1 (29.108)

Gesproken taal: Italiaans en Frans

Releasedatum: 17 maart 1988

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Jean de Florette

In een Frans dorpje hebben een oude man en zijn enig levend familielid hun oog gericht op een vrijstaand huis. Ze hebben het water van het huis nodig voor hun bloemen. Ze horen echter tot hun spijt dat de nieuwe eigenaar van het huis het zal gaan bewonen, en besluiten het water te blokkeren. Ze kijken twee jaar lang toe hoeveel moeite het de nieuwe buurman kost om zijn planten te bewateren, hetgeen zelfs ten koste gaat van zijn gezondheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

César Soubeyran, le Papet

Jean Cadoret, le bossu, fils de Florette

Ugolin Soubeyran, neveu du Papet

Aimée Cadoret, épouse de Jean

Baptistine, la piémontaise de la grotte

Manon Cadoret, fille de Jean & Aimée

Philoxène, le maire

Pamphile, le menuisier

Anglade, le croyant

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Een mooie, sfeervolle, realistische en authentiek ogende epos waarbij de cast memorabele personages neerzet. Aan de ene kant zijn de situaties en personages humoristisch, maar aan de andere kant dramatisch, melijwekkend en zelfs weerzinwekkend op. Tegelijkertijd wil je dat de personages slagen, maar aan de andere kant ook weer niet. Het verhaal is uitstekend alsmede 't tempo en de wijze waarin het wordt verteld. Nergens langdradig of ongestructureerde opvolgende scènes. Een uitermate geslaagde film.


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3092 stemmen

Viel eigenlijk best mee.

Na wat trailers en die lelijke poster keek ik hier al een maandje of langer tegen op, dit bleek toch niet echt nodig.

Het verhaal is namelijk best leuk om te volgen, net als een aantal van de personages. Visueel is er niet zoveel te beleven (té eentonig ook), zeker als je bedenkt dat dit zich in Z-Frankrijk afspeelt. Daar heb ik toch heel wat mooiere omgevingen gezien. Verder ook vrij duf gefilmd. Echt meevoelen met de personages lukt nergens, maar al met al toch wel een redelijke film.

Kleine 3*


avatar van P8rb

P8rb

  • 10773 berichten
  • 1821 stemmen

Meevallertje.

Bij het zien van die poster had ik er niet al te veel van verwacht, leek me nogal een duffe film. Maar dit viel mee. Het verhaal is over het algemeen best leuk om te volgen, waar de film het ook voornamelijk van moet hebben.

Verder speelt de film zich wel op wat leuke locaties af en zit er een steeds terugkerende mooie soundtrack in. Er hangt ook wel een lekker sfeertje in de film. Gelijk het vervolg ook even bekeken die ook wel de moeite waard is. 3 sterren hiervoor.


avatar van josseheijmen

josseheijmen

  • 503 berichten
  • 213 stemmen

Prachtige film.

1e ziening van Jean de Florette.

Prachtig mooi verhaal dat op de climax zorgt voor een groot brok in de keel. En tranen in de ogen.

Behalve het mooie verhaal, de sfeer die je overspoelt en de overduidelijke liefde waarmee de film gestalte is gegeven heeft 'Jean' nog een sterke troef: de hilarische Auteuil als Galinette. Wat een acteerwerk! Magistraal.

Voor hen die affiniteit hebben met het boerenleven is er een extra laag te vinden in dit vertelsel van Berri en Pagnol.

Zeer eervolle vermelding voor Montand: hij speelt wat mij betreft de sterren van de hemel als sluwe vos.

Ook Depardieu vind ik erg te genieten.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Mijn eerste Claude Berri

Ik had nog nooit van de regisseur of de film gehoord maar het verhaal sprak me wel aan. Ook dat het met Yves Montand en Gérard Depardieu is, is zeker geen minpunt.

Jean de Florette bevat allereerst een zwoelige, zomerse sfeer. Je waant je echt zelf in de Provence. Het verhaal is op zich niet zo speciaal ware het niet dat het op een leuke manier verteld wordt. In het begin zit je eigenlijk constant mee te leven met de twee schurken en je hoopt dat Depardieu het maar snel af trapt met zijn gezin maar dan stilletjesaan begin je toch wat meer te voelen voor het harde werk dat Depardieu en zijn gezin verzet alhoewel ze langs alle kanten worden tegengewerkt. De climax waar de film mee eindigt is dan ook hartverscheurend.

De cast zet stuk voor stuk memorabele personages neer. Mondand als Le papet, Depardieu als de harde werker en titelheld, Auteuil als de hilarische Ugolin maar ook Manon leek mij een zeer interessant personage. Kan dan ook niet wachten om één van de dagen het vervolg hierop te zien.

Een fijne zonnige film met goede acteerprestaties en een leuke soundtrack.

4*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

BlueVelvet schreef:
Wat een mooi verhaal! Ik heb erg genoten, maar ik heb een vraag: is het raar dat mijn sympathie voornamelijk bij Ugolin lag, ipv bij Jean? Hoe zat dat bij jullie? Ik zat juist te hopen dat het droog bleef en dat Ugolin de bron in gebruik kon nemen. Ik denk dat dat komt door het feit dat het eerste kwartier geconcentreerd was op Ugolin en Papet, vanuit hen begon ik denken...


Ik had hetzelfde en was me er zelfs een groot deel van de film van bewust dat ik meer meeleefde met de schurken in plaats van de held. Dat is eigenlijk de sterkste kant van de film. Het helpt trouwens wel dat ik de rol van Auteuil op een bepaalde manier aandoenlijk vind. Hij speelt een lelijk mannetje, die ook niet echt sympathiek is, maar die ook iets droevigs over zich heeft. Hij komt over als een geboren loser en waarschijnlijk teert hij dan ook op sympathy voor de underdog. Yves Montands karakter was het in ieder geval niet die mijn sympathie won. Wat geen kritiek is op zijn sublieme spel.

Ik vrees echter dat dit tevens de reden is dat ik me nooit echt op een dramatisch niveau betrokken voelde bij de film. Alle dramatische momenten gingen immers naar Depardieu. Die viel me overigens een beetje tegen. Hij overtuigd wel als vriendelijke, hardwerkende man, maar hij heeft ook twee maniakale speeches en een scène waarin hij boos wordt op God en in dergelijke scènes gaat hij net iets te ver over-the-top.

Verder mis ik net als Co Jackso net dat beetje extra gebruik van filmische middelen. De muziek was ook wat te dik aangezet soms, wat niet bij de sfeer van de film past. Jammer allemaal, want het is verder wel een prima film. Het verhaal is in ieder geval leuk om te volgen, de locaties zijn mooi en Ugolin is een interessant personage.

Nog iets, ik had na de film echt het gevoel dat het verhaal niet afgelopen was en dat het hoogtepunt nog moest komen. Natuurlijk wist ik dat er een vervolg is, maar evenwel kon ik het gevoel dat ik naar een onaffe film zat te kijken niet helemaal onderdrukken. Ik kan me goed voorstellen dat deze film hoger uitvalt als het vervolg er een sterk einde aan vastknoopt. Manon des Sources volgt dan ook deze week.
3*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Gisteren hebben we hier regen gehad en voor het eerst sinds heel lange tijd heb ik dat kunnen waarderen. Niet zo gek als je kort ervoor Jean de Florette hebt gezien, een film die droogte een andere lading geeft, dan pakweg een western. Ik was in het begin ietwat sceptisch, maar dat bleek reuze mee te vallen. Sterker nog, Jean de Florette is een heerlijk luchtig filmpje met hier en daar een juiste dosering scherpe humor. De cast is een genot om naar te kijken. Yves Montand laat zijn gewoonlijke klasse weer zien, Depardieu is ideaal als de naieve maar gedreven stadsmens, maar het is vooral Daniel Auteuill die zeer geloofwaardig gestalte geeft aan een simpele ziel. Erg leuke rol en een drijfveer doorheen de film. Wat Jean de Florette echter memorabel maakt is het simpele, doch bijzonder effectieve script. We bevinden ons in de prachtige Provence en we worden als kijker helemaal teruggebracht naar de basis van onze voedselvoorzieningen. Dit script werpt ook een aardige kijk op de contrasten tussen stads- en boerenvolk. De komst van Jean in het dorp is een katalysator voor een hoop interessante kwesties. Erg leuke film. Deel twee volgt.

4*


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Wat een slechte DVD transfer zeg! Het lijkt wel dat ze de toenmalige master voor de video release hebben gebruikt. Deze film verdient toch beter!

Co Jackso schreef:

Jean de Florette is geen moeilijke of visueel spannende film. Het is simpelweg een uitstekend verhaal, die met gemak het hart van de kijker veroverd. Het verhaal wordt goed ondersteund door het sterke acteerwerk. Het is jammer dat de film niet optimaal gebruik maakt van het medium film, dat had de uiteindelijke impact van de film nog meer versterkt.

Misschien dat het in de weg zou staan van het verhaal en de karakters die inderdaad de kracht van deze film zijn. Ik weet echt niet of een sterke persoonlijke of eigenzinnige filmische vertelstijl een film over boeren in de Provence beter zou maken. Misschien dat, in dit geval, eenvoud en ongekunsteldheid de enige juiste aanpak zijn.


avatar van jolof12345

jolof12345

  • 51 berichten
  • 48 stemmen

Mooie film, het begin is een beetje saai, moet een beetje opgang komen. Daarna vond ik hem zeer de moeite waard


avatar van simonvinkie

simonvinkie

  • 2271 berichten
  • 827 stemmen

Jean de Florette had ik al een lange tijd liggen. Verhaal trok me nooit zo, al bleek dit uiteindelijk gewoon een prima film te zijn. De film moet het toch voornamelijk hebben van de heerlijke settings en de goeie acteerprestaties. De setting.....Tering was mooi! Echt heerlijk die provence. Ik zou er zo naartoe gaan. Ook het acteerwerk was van hoog niveau. Auteuil, Depardieu, maar vooral Yves Montand zette op zijn oude dagie een bovengemiddelde rol neer. De film heeft verder een leuke balans tussen humor en drama. Dat hele verhaal om die bron was aardig, al vond ik het meer een excuus om naar die prachtige provence te kijken. Verder was het dus prima tijdverdrijf, maar heel erg bijblijven zal het niet. Al heb ik bij vlagen best genoten. Deel twee zal binnenkort volgen. Ben benieuwd was het niveau daarvan is.

3*


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Best een leuke film dit. De film stond al zo'n beetje twee jaar in mijn kast te wachten op een kijkbeurt en gisteren kwam deze dan toch eindelijk aan de beurt. Op zich is het best een aparte film, gezien het feit dat ik net als enkele anderen hier, meer sympathie kreeg voor de slechte mensen, dan voor de goede. Dat komt sowieso niet zo heel vaak voor. Het verhaal is best goed en de setting in het provinciale Frankrijk tussen al de akkers en wijngaarden geeft de film een eigentijdse sfeer mee.

De acteerprestaties zijn wisselend. Zo vind ik Yves Montand echt ontzettend sterk spelen al de gewiekste oude zakenman, die alleen maar in termen van zoveel mogelijk geld verdienen kan denken. Ook zijn hulpje wordt goed neergezet door Daniel Auteuil. Een slaafs ogend mannetje, die aan de ene kant natuurlijk slecht is, maar toch ook nog wel wat goeds in zich heeft, iets wat hij niet altijd wil toegeven. Gerard Depardieu valt echter tegen. Hij speelt regelmatig iets te overdreven en slaagt er mede daardoor ook niet bij mij in om sympathie voor zijn personage te winnen.

Het einde van de film is natuurlijk niet helemaal bevredigend, maar dat komt natuurlijk ook omdat Manon de Sources een rechtstreeks vervolg is en het ook net zo goed 1 film had kunnen zijn. Wel een interessant einde trouwens, de jonge Manon, die het bedrog richting haar vader ontdekt. Dat belooft wat voor het tweede deel dat als het een beetje meezit vanavond aan de beurt gaat komen.

3,0*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Spetie schreef:

Op zich is het best een aparte film, gezien het feit dat ik net als de meeste anderen hier, meer sympathie kreeg voor de slechte mensen, dan voor de goede.

Hier schrok ik van, dus heb ik alle 71 reacties teruggelezen.

In 5 reacties heb ik gelezen over meer sympathie voor de slechte mensen. Je stelling klopt dus niet.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Je hebt gelijk over de meerderheid. Ik heb mijn bericht aangepast. Het viel me in een paar meningen extra op, omdat ik er zelf natuurlijk ook last van had.

Maar ook jij kunt overdrijven. Als je reacties van jezelf waarin alleen staat dat je bij de Blokker geweest bent ook meetelt, dan heb je natuurlijk al snel een enorme meerderheid.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Haha, maar dan nog. En mijn recensie ontbreekt nog.


avatar van LimeLou

LimeLou

  • 2048 berichten
  • 777 stemmen

Net deze gekeken. Erg goede film. De cast was top (die oude man vooral) het verhaal onderhoudend en de karakters zijn een genot om te zien. Ik had zowel sympathie voor zo wel de goede als de slechte. Ik voelde me ook aardig treurig toen die stadsman stierf
Wat me wel wat leuker leek was als er meer rustige scene's waren om van de provence te genieten zonder het eindeloze gelul.

4*


avatar van blue dutch

blue dutch

  • 21 berichten
  • 16 stemmen

Eindelijk tijd gehad om de film te bekijken en er absoluut geen spijt van gehad.

Een film die zwaar ondergewaardeerd is, terwijl het juist een fantastisch mooie realistische film is. De karakters worden uitstekend vertolkt, een onderhoudend verhaal en een verrassend eind zonder dat dit werd afgeraffeld wat je nogals eens in andere films tegenkomt.

Deze film is zeer zeker de moeite waard om te bekijken en te groeien in het verhaal en de diverse personages.


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Prima film, best wel zielig hoe het gezin behandeld werd door vooral de oude man, dit is zoals ze zeggen over lijken gaan:4,0

vanavond deel 2 kijken.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Zeer fijne film met mooie vertolkingen, mooie en broeierige landschappen en een fijne mix van zware elementen met luchtigheid. Het verhaal leunt zich ook prima voor een soort van boeren epos in Toscane.

Mijn interesse voor deel 2 is zeker gewekt, dat mocht overigens ook wel na de ontwikkelingen en die argwanende blik van de kleine Manon de hele tijd.

3,5*


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

Goede en sfeervolle film met prima vertolkingen. Daniel Auteuil speelt echt magistraal, en Depardieu is altijd aangenaam om naar te kijken. Een handjevol topacteurs in deze film die me zeker heeft weten te bekoren.

Misschien iets te langdradig, maar ik denk dat dat vooral kwam doordat ik de twee delen vlak na elkaar heb bekeken. Dus dat valt ook weer weg.

Opvallend is de muziek! Muziek dat je uit de duizend herkent!

4*


avatar van Ditto

Ditto

  • 40 berichten
  • 771 stemmen

Tijdloos.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

Paar maanden geleden gezien. De opvolger moet nog in de dvd-speler.

Ik vind het erg intrigerend om te zien hoe een wannabe boer hard zijn best doet om te slagen, en later zelfs om te overleven. En dit in combinatie met prima acteerwerk, mooie plaatjes van landschappen en het buitengewoon beletten van de slagingskansen van de Florettes maken van Jean de Florette een prachtige prent.

Daniel Auteuil heeft hier warempel nog een komischer hoofd als Ugolin dan in Le Huitième Jour. Zijn enigszins goede, maar vooral domme hart kan niet voorkomen dat de Florettes enige kans van slagen hebben. Dat maakt het nog een tikkie schrijnender.

De film duurt wat te lang, al zou inkorten afbreuk doen op de sfeer en verzorging van de film.

Ruime 3,5* en benieuwd naar Manon des Sources.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1531 berichten
  • 1364 stemmen

het is dat deze zo'n hoge notering had anders had ik 'm niet gekeken.

ben niet zo'n fan van Franstalige films.

je moet echt deel 2 ook kijken wil je er nog een aardig verhaal van maken

vindt het zelf niet meer dan een verhaaltje die thuis hoort oftewel beschreven kan zijn op de wijze van een kasteelromannetje.

nee niet mijn filmpje


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

boemboem27 schreef:

vindt het zelf niet meer dan een verhaaltje die thuis hoort oftewel beschreven kan zijn op de wijze van een kasteelromannetje.

Cheesus Crust!


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

Ik ben deze film al vele keren voorbij gelopen en nu is het er toch van gekomen. Ik verwachte een film als Novecento en die was mij dik tegengevallen. Wat toch meespeelt als je een film wel of niet wil zien. Deze maar een kans gegeven en dat is zeker bevallen. Een film die niet iedereen zal bekoren, want de film haalt geen trukendoos boven. Geen special effects, originele filmografische truken, spelen met kleuren of lichtinval, de film is al wat ouder, ... Beetje in hetzelfde schuitje als Shawshank Redemption, Lawrence of Arabia, In the name of the father, etc. die je ook in de top 250 kan terugvinden. Een film die als troeven teert op sterk acteerwerk, een aangename setting en een zeer onderhouden verhaal. Rustig vertelt met kleurrijke karakters in een setting in Frankrijk waar je je zonder problemen in waant. Ik hou wel van dergelijke literaire films en ben zeker benieuwd naar het vervolg.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4601 stemmen

Gisteren weer eens herbekeken en ik vind hem nog steeds mooi en goed.Prachtige rollen van Montand en Auteuil (die zowiezo een van mijn favoriete acteurs is),alleen aan Depardieu begin ik me steeds meer te irriteren.Wat een aansteller (in deze film dan) zeg.Vanavond is deel 2 aan de beurt.......


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3472 stemmen

Een knullige boer wiens optimisme zich tot waanzin drijft. Lekker mistroostig en sfeervol. kleine 4*

Morgen part deux.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Prachtige film waarin twee mannen een nieuwe boer saboteren door een waterbron af te sluiten. Een mooi verhaal dat in alle rust wordt verteld en naar het einde toe ontroerend wordt en waarbij het boerenleven mooi in beeld wordt gebracht. Ook het acteerwerk is uitstekend. Maar het zijn vooral de prachtige beelden van het landschap waarbij je je in de Provence waant met het constante geluid van de krekels op de achtergrond.

Deze film volgt één geheel met Manon des Sources.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Schitterende verfilming van het beklijvende boek van Marcel Pagnol. Het doorgaans wat slaperige boerenleven in de verzengende Provence wordt minder slaperig door de verbeten strijd over het broodnodige water. Prachtige rollen van Yves Montand, Daniel Auteuil en Gérard Depardieu. Rijk geschakeerde film, gesitueerd in een uitzonderlijk mooie omgeving. Het vervolg Manon des Scources (1986) is zo mogelijk nog boeiender.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5797 stemmen

Traag en neemt overal de tijd voor. Komt het verhaal wel ten goede maar de film is op sommige momenten een hele zit om door te komen.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Beide films hier maar even kort beoordelen:

Een heerlijke rustige Franse film met een even magische soundtrack en gefilmd in een prachtige omgeving. Ik moet bekennen dat ik het eerste deel even ietsje beter vond dan het tweede vervolg. Al doet Emmanuelle Béart dat deel wel erg goed. Adembenemend mooie vrouw. Daniel Auteuil steelt de show in beide films. Geweldige rol. Knap gespeeld!

De sfeer van de film deed me trouwens wat denken aan die van Cinema Paradiso. Humor in vlot tempo afgewisseld met hele serieuze scènes. Soms rustige beelden van de mooie omgeving, en soms drukke beelden van de paniekerige boeren.

Het verhaal is in ieder geval goed doordacht en op sprookjes-achtige wijze uitgewerkt.

Knap staaltje Cinema van de Fransen.

Beide films verdienen wat mij betreft dan ook vier sterren.