• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.602 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.047 stemmen
Avatar
 
banner banner

Confessions of a Dangerous Mind (2002)

Drama / Komedie | 113 minuten
3,23 1.130 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland

Geregisseerd door: George Clooney

Met onder meer: Sam Rockwell, George Clooney en Drew Barrymore

IMDb beoordeling: 7,0 (95.131)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 6 maart 2003

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Confessions of a Dangerous Mind

"Some things are better left top secret."

De film is gebaseerd op de memoires van gameshow-impresario Chuck Barris. Chuck Barris lijkt het in de jaren 1960 en 1970 helemaal te maken. Hij is een succesvolle televisiepresentator en ontmoet de liefde van zijn leven, Penny. Op het hoogtepunt van zijn carrière wordt Chuck benaderd door de mysterieuze geheime agent Jim, die hem wil rekruteren voor de CIA. Chuck stemt in en voor hij het goed beseft, is hij een huurmoordenaar voor de Amerikaanse overheid. Wanneer zijn dubbelleven wordt ontdekt, komt zijn eigen veiligheid in gevaar...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een verhaal van een bezeten man, die een leven lang succes najaagt, maar niet bestand is tegen de gevolgen. Ondanks de vaart en de humor was het voor mij niet de grote film die ik verwacht had.


avatar van Milan07

Milan07

  • 207 berichten
  • 0 stemmen

Hoera! De film wordt weer op tv uitgezonden. Nergens te vinden in de videotheek of platenzaak. Ik vond het een aparte en interessante film die losje s gebaseerd lijkt op een biografie. Rockwell speelt sterk als CIA agent en zijn bindingsangst met de mooie Barrymoore wordt geweldig geacteerd. Schitterend debuut van Clooney.


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Ik was best wel moe toen ik deze film keek, en misschien dat ik daarom zoveel moeite had om m uit te kijken. Kon mn aandacht er nauwelijks bij houden; het boeide me totaal niet. Ik ga m nog n keer kijken, misschien dat de film dan wel boeit, maar nu onder voorbehoud een 1.5.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3230 stemmen

Zeker geen slechte film en erg vermakelijk om naar tekijken!

Leuke humor op sommige momenten en ook weer de serieuse scenes op andere momenten..

Het is een vrij luchtige film die hier en daar een klein beetje overdreven overkomt.. maar gelukkig nietzo erg dathet irritant wordt..

Het acteer niveau van deze film was goed.. en de sfeer was ook zeker aanwezig..

Maar toch.. de reden dat ikdeze film geen 4 maar 3,5 sterren geef is toch wel omdat sommige scenes iets te langdradig zijn.. en de film niet van begin tot eind in iedere scene even veel weet te boeien.. wat als gevolg heeft dat het verhaal net iets minder overtuigend overkomt op de kijker.. met een speelduur van 90min waren ze beter geweest wat deze film betreft.

Trouwens mijn complimenten voor Clooney.. hij doet het lang niet slecht als regiseur en als zijn bijrolletje in de film!


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Heerlijke tragikomische biografie, zoals ze in de VS wel vaker maken.

Hoofdrolspeler Sam Rockwell heeft zich met deze film bij mij in de kijker gespeeld, maar helaas heeft hij niet veel echt goede rollen meer opgepikt hierna.


avatar van Hankieh

Hankieh

  • 670 berichten
  • 0 stemmen

naja, matig filmpje dit


avatar van Ace Hanlon

Ace Hanlon

  • 587 berichten
  • 502 stemmen

Het is mij niet gelukt deze film uit te zien, daarom geen beoordeling. Het deel wat ik wel heb gezien komt echter uit op een negatief aantal sterren.


avatar van JohnMcLane

JohnMcLane

  • 281 berichten
  • 1027 stemmen

Ach ja wel een leuke film hoor!


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Leuk filmpje met een prima Sam Rockwell. Prima debuut voor George Clooney als regisseur die alles prima aanpakt. Veel coole, maar ook erg komische momenten. Geinig origineel verhaal, maar Julia Roberts had beter thuis kunnen blijven. We zien zelfs Brad Pitt en Matt Damon nog even in beeld, maar dat bleef beperkt tot twee seconden ofzo. Over het algemeen een geslaagd debuut van Clooney.

3,0*


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

De eerste door George Clooney geregisseerde film die ik zie, en dit smaak echt naar meer. Allereerst is het plot (of het boek waarop het is gebaseerd) erg origineel en het wordt allemaal op zo'n manier verteld en in beeld gebracht dat het ook heerlijk wegkijkt. De (zwarte) humor is vaak prachtig en de film is erg fraai geschoten en gemonteerd. De soundtrack vond ik ook echt goed en bovendien zijn dialogen en de acteerprestaties heel aardig. Ik was achter onder de indruk van Sam Rockwells spel, die Chuck Barris mocht spelen (behalve in de scènes toen hij nog een kind was, die leuk genoeg worden gespeeld door een nog piepjonge Michael Cera). Volgens mij kende ik hem als acteur niet of was hij niet blijven hangen, en toen ik hem zag spelen vroeg ik me echt af hoe het kan dat hij niet een heel bekende en veelgevraagde acteur is. Ik vond hem echt goed spelen en hij bracht ook een hoop charisma naar het scherm. Ook Drew Barrymore beviel me erg goed. Misschien wel de beste rol die ik haar heb zien spelen. Ze was ook geknipt voor de rol. De casting verdient sowieso een groot compliment, want voor alle rollen was een geschikte acteur gecast, en iedereen speelde wel goed. Ook leuk trouwens om nog wat bekende koppen te zien langskomen. George Clooney heeft nog wat van zijn vrienden laten opdraven voor een klein rolletje, zoals Brad Pitt, Matt Damon en Julia Roberts, maar ook onze eigen Rutger Hauer heeft nog een rolletje.

Het einde van de film is erg sterk, en zet eigenlijk alles op zijn kop. Een prachtig einde van een prachtige film, en ook wel geinig hoe ze de echte Chuck Barris op het einde nog even in beeld brengen.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7283 stemmen

Clooney's regie-debuut was natuurlijk geen verkeerde, met dank aan Kaufman. Toch voelt de film soms een klein beetje onevenwichtig. Hetgeen de pret niet mag drukken overigens. Met de schitterende Hauer. Goed.


avatar van Fryce

Fryce

  • 1099 berichten
  • 2337 stemmen

Sja tis geen slechte film, maar mij kon die niet echt bekoren.


avatar van josseheijmen

josseheijmen

  • 503 berichten
  • 213 stemmen

Recent voor de eerste keer bekeken en geen hout van begrepen. Ja goed, er staat me nog iets bij van een (bar slechte indruk makende) hoofdpersoon die trashtelevisie maakt en 's avonds moordt voor de CIA.

George Clooney rekruteert Sam Rockwell op het moment dat Rockwell niets van zijn leven terecht leek te gaan brengen ondanks zijn grote ambities. Opeens zit Clooney braaf dood te bloeden op een duikplank. Okee ...

Ook komt in een tropisch Oost-Berlijn de mooie Cate Blanchett op de proppen, die geloof ik een romance met de hoofdpersoon beleeft waarna Rockwell haar vermoordt.

Verder gebeurt er veel heimelijks en maken een aantal sterretjes die doorgaans met Steven Soderbergh geassocieerd worden een cameo. Zo herinner ik me BPitt.

Tot slot is er nog een dame in een studentenhuis, die volgens mij de functie van het geweten voor hoofdpersoon vervult en waar deze mee trouwt.

Duidelijk een gevalletje van nogmaals kijken dus, tot dan toe is Confessions of a Dangerous Mind voor mij niet veel waard.

(O ja, idd, leuk dat Hauer eens te zien is in iets minder rampzaligs als Minotaur.)


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

josseheijmen schreef:
Ook komt in een tropisch Oost-Berlijn de mooie Cate Blanchett op de proppen, die geloof ik een romance met de hoofdpersoon beleeft waarna Rockwell haar vermoordt.


Niet Cate Blanchett, maar Julia Roberts, eveneens wonderschoon, dat dan weer wel.


avatar van josseheijmen

josseheijmen

  • 503 berichten
  • 213 stemmen

Oeps. Echt waar mr Bungel?! Mmm, heb er ècht geen hout van gesnapt...


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Gewoon nóg eens zien. Ik twijfelde bij herziening of ik nog niet zal verhogen naar 4*. Maar een dikke 3,5* sowieso.


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

Een film met een zeer groot "Ducker-Dorbeck"-gehalte. Het schimmenspel geschreven door de ongeëvenaarde Charlie Kaufmann wordt tot het 'bittere einde' doorgevoerd. Hoogtepunt was de rol van Drew Barrymore als de geliefde Penny.


avatar van film88888

film88888

  • 869 berichten
  • 919 stemmen

Erg goede film.

Ik wist helemaal niet wat ik zou moeten verwachten, maar deze veel serieus heel goed mee.

Sam Rockwell vond ik hier echt knap bezig, en vooral ook Drew Barrymore. Die twee vond ik toch wel het meeste blinken uit de hele cast.

Verder leuke bijrollen van julia roberts, en george clooney, en zelfs rutger hauer.

Als we goed opletten zagen we heel even Brad Pitt, en Matt Damon opduiken.

Knap waargebeurd verhaal, en elke scene was wel boeiend.

george clooney's eerste film dat ik nu heb gezien, maar ga ooit zeker nog eens proeven van zijn andere.

3,5 sterren.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Wisselende film, Soms erg goed soms saai. Deed me beetje denken aan man on the moon. Kan niet echt een oordeel geven helaas, kan de vinger er niet op leggen.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Ik zal wel nooit een echte fan van Clooney worden, en al zeker niet van zijn werk als regisseur.

Zeker niet als hij filmen blijft maken zoals dit debuut van hem.

Saai, langdradig en oervervelend... heb hem uitgezeten, maar het heeft me moeite gekost...

Gelukkig was er de goede soundtrack (vandaar de ene ster) die de film nog enigszins genietbaar maakte.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Vrijwel alles vergeten van deze film. Wel weet ik dat ik het nogal een saaie film vond, die me maar niet wist te boeien.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Meneer Bungel schreef:

Niet Cate Blanchett, maar Julia Roberts, eveneens wonderschoon, dat dan weer wel.

Haha, laat me niet lachen.. Cate Blanchett wonderschoon.

Maar over de film, Clooney maakt een positief debuut als regisseur, en heeft dat vooral te danken aan z'n hoofdrolspeler, die precies doet wat ie moet doen. De bijrollen worden ook goed ingevuld, evenals een aantal cameo's, waarvan die van Rutger Hauer de leukste is.

Het verhaal is in tweeen te delen: Het deel van Rockwell als Tv-maker. Het vrolijke en kleurrijke gedeelte. Het andere deel is Rockwell als CIA-man, veel duisterder en soms bijna zwart-wit.

Voor mijn gevoel kan je halverwege Confessions of a Dangerous Mind ook een middenlijn trekken. Alles in het eerste uur is hilarisch en mooi gemaakt, daarna wordt het een heel stuk minder en waziger. Om ons vervolgens met de "Beautiful Mind"-vraag achter te laten. Om het zo maar eens te verwoorden...

Confessions of a Dangerous Mind is een film die je achterlaat met een enigsinds leeg gevoel, het leek niet helemaal compleet, het had beter kunnen zijn. Zeker. Maar de film kent ook veel goede kanten, waardoor ik uitkom op een gemiddelde van 3.5, toch nog...


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Rosicky schreef:

(quote)

Haha, laat me niet lachen.. Cate Blanchett wonderschoon.

Lach jij maar en vooral niet hier naar kijken!


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Dat trucje met die hyperlink heb ik nog steeds niet onder de knie, maar kijk anders hiernaar:

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/04_03/1blanchett2G0805_468x600.jpg

Nee doe mij maar iemand die van nature mooi is en geen kilo's make-up nodig heeft om over straat te kunnen. (Natalie Portman, Scarlett Johansson, Jessica Alba, Brittany Murphy etc.)


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Rosicky schreef:

Dat trucje met die hyperlink heb ik nog steeds niet onder de knie, maar kijk anders hiernaar:

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/04_03/1blanchett2G0805_468x600.jpg

Dat is toch een zeldzame, inderdaad lelijke, foto van haar, als ze er altijd zo uit zou zien had ze in niet één film gespeeld natuurlijk. Dat is toch niet de enige foto die je van haar kon vinden?

En de andere dames hebben vast ook hun dag niet altijd, bv Brittany Murphy...


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Klopt, klopt, maar dan nog vind ik Blanchett vele malen minder mooi dan om het even welke willekeurige actrice dan ook.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Tsja, dat mag natuurlijk...


avatar van leidsehoodie

leidsehoodie

  • 506 berichten
  • 412 stemmen

Gister het begin weer even gezien, eerste half uur is echt geniaal. Heb me bij tijd en wijlen helemaal stuk gelachen. Misschien straks wel naar een 4.5 als het zo doorgaat.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Frisse, vlotte en frivole film, blijft dit. Erg vermakelijk, behoorlijk geestig en wordt opgeleukt door bijrollen en cameo's van vele bekende acteurs. Film laat in het midden wat er nu waar is van de spionage praktijken van Barris. Redelijk uniek in zijn soort, maar toch wordt de film nooit echt bijzonder. Jammer. Van elk aspect van deze film (van cinematografie tot acteren) kun je zeggen dat het zeer aardig of leuk was, maar dus niet dat het sterker was, dan in pakweg andere sterke films. Maar goed, de film kijkt wel erg lekker en gemakkelijk weg. Hmmm..............wik..............weeg........... Dingt mee naar mijn beste 3,5* film.


avatar van swouters

swouters

  • 66 berichten
  • 0 stemmen

mister blonde schreef:
Frisse, vlotte en frivole film, blijft dit. Erg vermakelijk, behoorlijk geestig en wordt opgeleukt door bijrollen en cameo's van vele bekende acteurs. Film laat in het midden wat er nu waar is van de spionage praktijken van Barris. Redelijk uniek in zijn soort, maar toch wordt de film nooit echt bijzonder. Jammer. Van elk aspect van deze film (van cinematografie tot acteren) kun je zeggen dat het zeer aardig of leuk was, maar dus niet dat het sterker was, dan in pakweg andere sterke films. Maar goed, de film kijkt wel erg lekker en gemakkelijk weg. Hmmm..............wik..............weeg........... Dingt mee naar mijn beste 3,5* film.


Volkomen eens met jou beoordeling en commentaar.
Ik vind het erg knap neergezet hoe de hoofdrolspeler een leven en carriere opbouwt in de VS op een manier die al vaak geprobeerd is neer te zetten zonder dat dat goed gelukt is. De scene met de koelkast begint daar erg sterk mee en laat al een ondeugend aspect van de film zien wat naar meer smaakte. De flashbacks en creatieve editing verraste mij in positieve zin en daarom geef ik deze 3,5* (ruim) maar net geen 4 sterren.