• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.761 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.405 stemmen
Avatar
 
banner banner

Into the Wild (2007)

Biografie / Drama | 148 minuten
4,05 6.171 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 148 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sean Penn

Met onder meer: Emile Hirsch, Catherine Keener en Marcia Gay Harden

IMDb beoordeling: 8,0 (692.127)

Gesproken taal: Deens en Engels

Releasedatum: 24 april 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Into the Wild

"Into the heart. Into the soul."

Christopher McCandless (Emile Hirsch) laat zijn leventje voor wat het is en vertrekt naar de wildernis van Alaska. Zijn kaart van het gebied gooit hij weg, en zijn voedselvoorraad lijkt bij lange na niet voldoende te zijn. Een verhaal over de aantrekkingskracht van de natuur en complexe relaties tussen een vader en zoon.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Christopher McCandless / Alexander Supertramp

Billie McCandless

Walt McCandless

Carine McCandless / Additional Narration (stemrol)

Wayne Westerberg

Ronald "Ron" Franz

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

brucecampbell schreef:

Bij deze film speelt tijd geen rol, van mij had hij nog een uur langer mogen duren!

Inderdaad, prachtige film. 140 minuten was te kort wat mij betreft.


avatar van apolicum

apolicum

  • 451 berichten
  • 5049 stemmen

Ik had ook zoiets van "damn, had best veel langer mogen doorgaan..."


avatar van Ari..

Ari..

  • 70 berichten
  • 106 stemmen

Schitterend mooie film..!

Hij werd me door vrienden afgeraden, maar ik ben gelukkig hem toch gezien te hebben.

Mooi verhaal, schitterende beelden, goeie boodschap, en sterk acteerwerk.

Zeker een aanrader!


avatar van Paranoid

Paranoid

  • 41 berichten
  • 372 stemmen

Weet iemand of het een waargebeurd verhaal is?

Ben er zelf toe net achtergekomen het is een waargebeurd verhaal en dat maakt alles veel mooier prachtige film... 5*


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7388 stemmen

Paranoid schreef:

Weet iemand of het een waargebeurd verhaal is?

Echt gebeurd.

http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_McCandless


avatar van Paranoid

Paranoid

  • 41 berichten
  • 372 stemmen

bedankt bruce


avatar van MuchTheSame

MuchTheSame

  • 219 berichten
  • 388 stemmen

MuchTheSame schreef:

(quote)

Hm, dat was al bekend voordat Oprah het nog eens deed verklappen

Ik had hierover al eens een korte docu gezien op, ik meen, Discovery of N.G. , maar dat weet ik niet meer zeker

Een goede op waarheid gebasseerde film die je totaal niet kan vergelijken met een fictieve film als No Country For Old Men.

Met een geweldige soundtrack gemaakt door Eddie Vedder, zanger van Pearl Jam.

Ondanks dat N.C.F.O.M. naar mijn mening de grootste kanshebber is op de meeste oscars dit jaar, maar goed over een kleine week of 2 weten wij het zeker

Ik wist wel dat ik ooit een docu had gezien

Dit is een docu van filmmaker Ron Lamothe en de docu heet The Call of the Wild...

Ik weet alleen niet of die te verkrijgen is op dvd, wie weet wordt die wel uitgebracht onder de extra's van de film op dvd

Zou ik wel mooi vinden.


avatar van egelhunter

egelhunter

  • 502 berichten
  • 696 stemmen

Echt een hele mooie film. Mooie beelden, goed geacteerd en ook nog waargebeurd. 4,5*


avatar van Sven Vermant

Sven Vermant

  • 472 berichten
  • 4548 stemmen

De mooiste film die ik in tijden heb gezien.
'Bij de scenewaar de oude man 'Alex Supertramp' wil adopteren stonden de tranen in mijn ogen. Bij het einde had ik de rillingen over mijn lijf lopen. Ik kon me goed inleven in de hoofdrolspeler.
Daarnaast biedt deze film ook heel veel mooie natuurbeelden, schitterende muziek en goed acteerwerk.
5* en een plekje in mijn top 10.


avatar van horned_reaper

horned_reaper

  • 386 berichten
  • 269 stemmen

rokkenjager schreef:

Tja....qua thema lijkt de speelduur overtollig, als ik de plot zo lees.....lijkt het me geen film van 140 minuten.

voor mij had de film wel 3 uur langer mogen duren.

Deze film kom trouwens op nummer 1 in mijn film top 10 *O*


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8857 stemmen

Aparte film, die bij vlagen meeslepend is maar soms ook iets TE veel wil. Familieproblemen, adolescentie, intelligente jongeren, identiteit, maatschappijkritiek, natuur, liefde en wat al niet meer. Het is wel erg veel waardoor je een beetje het idee hebt dat Penn je een soort epische levensles wil leren.

Op zich is het wel een bijzonder gegeven, lekker rebels maar een noodzakelijke gedachte, hoewel niet erg praktisch. Dit soort gedachten zijn heerlijk om over te mijmeren en filosoferen en geven eens een wat diepere kijk op het afzetten tegen de maatschappij door jongeren, stemt me daarom alleen al blij dat de jeugd hier er zo positief over is.

Ik wist tot het einde ook helemaal niet dat het waargebeurd was.


avatar van Djeckson

Djeckson

  • 58 berichten
  • 325 stemmen

een erg mooie film hij begint er mooi. De muziek, het verhaal, de mooie beelden van de natuur. Ik heb het niet zo met Hirsh na Alpa Dog, waar ik hem behoorlijk irritant vond, hij heeft hem wel verbaast in deze film

ik had 4 sterren in gedachte voor het geweldige script van Sean Penn.

Maar wat blijkt de film is gebaseerd op een waargebeurd verhaal.

dus hierbij geen ik hem een 3.5*


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

Omdat het waar gebeurd is, is het script, en de dus de film als geheel, minder goed, halfje eraf. Ooooowkay......


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Olaf K. schreef:
Penn heeft bepaald geen pamflet gemaakt en ook zeker geen hagiografie, maar meer een portret van een dolende jongen die eerder weet wat hij niet wil dan wat hij wel wil.

Interessant om het geen hagiografie te noemen, kan het wel begrijpen, alhoewel ik toch wel een Jezus-figuur in Emile zag - voor het vrije volk dan wel. Kon wel genieten van zijn belezen babbels, zijn omzwervingen, de vrijheid en uiteindelijk het ascetische bestaan met fatale afloop.
Sean Penn maakt hiermee een goed kijkbaar, redelijk makkelijk verteerbaar document van een jongen die tegen alle wetten in zijn eigen weg tracht te volgen en op die manier zielsgelukkig denkt te worden (en wat mij betreft ook wordt).
Audiovisueel is het allemaal fijn, sferisch, maar reikt nergens naar echt grote hoogte. Niet dat dit echt hoeft, met een onderwerp als dit, maar het had voor mij de film wel echt af gemaakt.

Het ronddwalen door het Amerikaanse landschap, het train hoppen wat mij terug deed denken aan het geweldige Long Gone, de excentrieke (en minder excentrieke) personages die hij ontmoet, dragen allen bij aan een groots avontuur. De telkens wederkerende flashbacks en de Mallick-achtige voice-overs hadden wat mij betreft niet gehoeven, werd het allemaal wat te uitleggerig door.


avatar van pum

pum

  • 7 berichten
  • 7 stemmen

Schitterende film. Mooie landschappen, personages zijn sterk neergezet. Echt een heerlijke film om op een dooie zondag in te duiken. Ook de verschillende personages die meedoen zijn zo divers dat het interessant blijft


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Beetje tegenvaller. Centraal staat het karakter McCandless, een avonturier die de hypocriete maatschappij verwerpt, maar ondertussen wel dieper wegzinkt in zijn eigen egotripperij (Supertramp?). Penn verheerlijkt McCandless nogal tot een messias en dikt de boodschap "we zijn een beetje de weg kwijt'' nog eens extra aan met scenes waarin de verloren ziel verward door de verdorven stad loopt.

Voor de rest zijn de beelden wel prachtig geschoten en is het het grootste pluspunt van de film. Muziek was wel aardig van Vedder maar meer ook niet. Erg storend waren wel de flashbacks/forwards en poetische voice-overs wat het verhaal steeds onderbrak. Vermakelijk hier en daar, maar uiteindelijk deed het me allemaal niet zoveel en duurde het veel te lang. Een steriel filmpje zonder echt groots te worden. Vond ik Grizzly Man toch een stuk beter, Herzog behandelt in zijn film Threadwell als een mens van vlees en bloed die ook niet perfect is.

2,5*


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Sean Penn weet opnieuw een fraaie film af te leveren.

"Into the Wild" zit boordevol prachtige beelden.

Er wordt gelet op details.

Het verhaal over de in zich zelf gekeerde Christopher is traag maar boeit zeker, ondanks de lange seepduur van bijna 2,5 uur.

Niet alleen zijn personage intrigeert maar ook dat van de mensen die zijn pad kruizen.

Ieder karakter heeft wel iets aparts.

Mooie soundtrack maakt film compleet.

4,5*


avatar van rvh76

rvh76

  • 53 berichten
  • 1066 stemmen

Dit is een meesterlijke film. Mooie natuurbeelden, goed origineel verhaal, geweldig geacteerd. Een film die me de volle 140 minuten geboeid heeft. Een einde die ik vooraf niet verwacht had en die films zijn er maar weinig. Daarnaast mooie soundtracks. Gewoon geweldig een must see


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3967 stemmen

Prachtige drama. Hele mooie muziek.. Verhaal is erg mooi, zeker als je bedenkt dat het waargebeurd is.

Emile speelt heel goed. Sean Penn heeft hier een meesterwerk afgeleverd.

Hal Holbrook speelde heel erg aangrijpend. Geen wonder dat hij een oscarnominatie kreeg hiervoor.

4.5*


avatar van arwall

arwall

  • 19 berichten
  • 1047 stemmen

Wel een aardige film maar verdient niet meer dan 3 sterren


avatar van RalphV

RalphV

  • 14 berichten
  • 49 stemmen

arwall schreef:

Wel een aardige film maar verdient niet meer dan 3 sterren

Hij verdient zeker wel meer dan drie sterren, alleen geef jij ze niet... hoezo vond je deze film maar drie sterren waard dan? Slecht geacteerd of crappy verhaal ofzo?


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Komische toeval......gisteravond heb ik meteen na het zien van de film naar me vriendin's huis gereden om met paar vrienden daar een rondje te drinken, na een tijdje uitte een vriend het volgende...''Zullen we eens een trip door de wildernis maken?''....en toen moest ik meteen aan Into The Wild denken.....''Pffff, mij niet gezien''.

De film was dus een persoonlijke tegenvaller. Buiten dat ik de film zag wist ik achteraf dat de speelduur te lang zou zijn. Het is daadwerkelijk te lang, een film van150 minuten over een man die de wildernis in wilt gaan. Natuurlijk komen dan scènes erin die niet hardnekkig zijn, personages die je niet boeiend vindt, gedeeltes die je maar onverteerbaar vindt.

De film begint uiterst innemend, met een leuke muziekje van Eddie Vedder. Toch vind ik zijn stem aanzienlijk prikkelend, het klinkt altijd zeer kleurloos en niet in het bezit van enige emotie. De probleem is dan ook dat als je zijn stem niks vindt, dat de film zoeen beetje geen meesterwerk meer voor je is. Het camerawerk is zeer geslaagd, grotere pluspunt heb ik niet kunnen vinden. Veel gebruik van Close-ups ,en Hand-held camera's was absoluut uitmuntend. Het wordt voortreffelijk verwerkt in de film. Het lijk me niet erg makelijke onderwerp om te filmen, vooral als een hollywood-sausje er in moet worden geschonken, wat hier niet geheid het geval was.Visueel wellicht het mooiste van het jaar, binst de film moest ik veel terug denken aan ''Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford''. Ook een soort ''karakterstudie'' die behalve op het visuele gebied niet veel meer te bidden heeft.

Bijgeval kon nauwelijks geloven dat de film gebaseerd is op een waar gebeurde verhaal, het was afentoe hoogst stug hoe hij het allemaal wist te overleven in de wildernis. Zoals ik eerder heb aangegeven is de speelduur overbodig, met hier en daar lange en saai scènes, gemêleerd met saai, koud, en erbarmelijke personages. met name die twee Hippies en Vince Vaughn. Waar ik me aandacht toch niet kwijt kon, was het bij de koppel uit Kopenhagen en op het moment dat Hal Holbrook ''eindelijk'' op het witte doek verschijnt. Een van de hoogte punten van de film. Helaas daarin tussen erg langdurig, verpieterd, en nonsensicaal. Bijvoobeeld de trip naar Mexico. De voice-over was niet altijd even geslaagd en werd opgeven moment treiterend, het lijkt alsof de film ons wilt dwingen om met Chris mee te leven, indien de film wil een reden geven waarom hij de natuur ingaat. Maar eigenlijk kon het mij gestolen worden wat met hem zou gebeuren. Egocentrisme straalt gewoon bij hem uit.

Into The Wild......een film die me niet lang zal bijblijven.

3 sterren.


avatar van Dridge

Dridge

  • 297 berichten
  • 1304 stemmen

kos schreef:

Aparte film, die bij vlagen meeslepend is maar soms ook iets TE veel wil. Familieproblemen, adolescentie, intelligente jongeren, identiteit, maatschappijkritiek, natuur, liefde en wat al niet meer. Het is wel erg veel waardoor je een beetje het idee hebt dat Penn je een soort epische levensles wil leren.

.

Ik ben het volkomen met je ééns Kos , soms gewoon wat te geforceerd.

"long nights" het openingsnummer is echt prachtig trouwens


avatar van MrLee

MrLee

  • 206 berichten
  • 1098 stemmen

Wist niet wat ik moest verwachten, had er nog niets van gezien, maar in één woord prachtig. Van begin tot eind met een droge bek zitten kijken. Sleurt je door verschillende emoties samen met mooie opnames, de stijl bevalt me wel.


avatar van Riddick

Riddick

  • 434 berichten
  • 650 stemmen

Had al een aantal dingen over Alexander Supertramp, oftewel Christopher McCandless gelezen. Maar ik wist totaal niet wat ik moest verwachten van de film. En deze film heeft voor mij een deel van mijn leven op de kop gezet. Hij laat zien wat werkelijke doorzettingsvermogen is, en dat je 'no mather what' je dromen moet gaan volgen. En ik heb daardoor grote respect gekregen voor Christopher. Oke, hij mocht dingen misschien iets nuchterer/slimmer aanpakken (aangezien 6 km van zijn Magical Bus een brug was die over de 'wilde' rivier heen ging).

Het gaat mij veel meer om de persoon. Hoe iedereen die hij tegen kwam van hem hield. Hij had iets betoverends en dat hebben ze in de film fantastisch mooi naar buiten kunnen brengen.

Verder ook veel lof voor de acteurs van deze film!.. Allemaal, één voor één top prestaties! Muziek is geweldig en de shots ook!..

Al met al een g.e.w.e.l.d.i.g.e film!..

Die zeker een Top 10 positie van mij gaat krijgen!


avatar van Spider1980

Spider1980

  • 55 berichten
  • 101 stemmen

Wat een achtelijke film, zeg. Geen verhaallijn, geen spanning!

Al die ophef om de film,......... BAH!

een dikke 0,5........ omdat ik niet lager kon stemmen....

Niet de moeite waard..... Tijdverspilling!


avatar van rickaleks

rickaleks

  • 41 berichten
  • 1498 stemmen

Echt een hele goede film. Een aanrader voor iedereen die van drama houdt. Heel erg goed gemonteerd door Sean Penn, en hele goede akteerprestaties door Hirsch en vooral door Holbrook. Zeer verrast en aangrijpend dat het echt gebeurd is.


avatar van Riddick

Riddick

  • 434 berichten
  • 650 stemmen

Spider1980 schreef:

Wat een achtelijke film, zeg. Geen verhaallijn, geen spanning!

Al die ophef om de film,......... BAH!

een dikke 0,5........ omdat ik niet lager kon stemmen....

Niet de moeite waard..... Tijdverspilling!

Wat een achterlijke post.

Alhoewel, ik kan het wel begrijpen van iemand die Step Up en Jumper een 5 geeft..


avatar van likeahurricane

likeahurricane

  • 112 berichten
  • 887 stemmen

mooie film, het is tragisch dat het echt gebeurd is en nu de bus een toeristische attractie is. Christopher is natuurlijk niet bijster slim om zonder voorbereiding de natuur in te gaan en zocht zijn noodlot op. Af en toe stoorde ik me wel aan de wel erg Amerikaanse teksten.


avatar van Riddick

Riddick

  • 434 berichten
  • 650 stemmen

Wat je wel moet weten is dat de film puur gebasseerd is op een boek. En het boek is geschreven Jon Krakauer. Hij heeft op basis van zijn dagboek en interviews een verhaal gemaakt.
Jon zegt dat Christopher giftige planten heeft gegeten en daardoor uiteindelijk is doodgegaan, terwijl zoiets niet bewezen is.

En ik vind het ook niet juist om zijn dood als een tragedie te zien.
Het laatste wat hij geschreven heeft was dit:

''I HAVE HAD A HAPPY LIFE AND THANK THE LORD. GOODBYE AND MAY GOD BLESS ALL!"

Al was hij weer terug gegaan naar de bewoonde wereld zou hij uiteindelijk weer terug gaan.
Het is jammer natuurlijk, maar uit repect voor hem noem ik het geen tragedie.