• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.670 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.031 acteurs
  • 200.543 gebruikers
  • 9.474.507 stemmen
Avatar
 
banner banner

Im Lauf der Zeit (1976)

Drama / Roadmovie | 175 minuten
3,79 97 stemmen

Genre: Drama / Roadmovie

Speelduur: 175 minuten

Alternatieve titels: Kings of the Road / In the Course of Time

Oorsprong: West-Duitsland

Geregisseerd door: Wim Wenders

Met onder meer: Rüdiger Vogler en Lisa Kreuzer

IMDb beoordeling: 7,6 (7.318)

Gesproken taal: Duits en Engels

  • On Demand:

  • MUBI Bekijk via MUBI
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Im Lauf der Zeit

Een reizende filmmaker trekt van West naar Oost Duitsland. Hij ontmoet een jonge man wiens huwelijk op de klippen is gelopen. Ze besluiten samen verder te trekken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bruno Winter

Robert Lander

Pauline - Cashier

Robert's Father

Man Who Lost His Wife

Paul - Garage Owner

Spectator at Pauline's Theater (onvermeld)

Masturbating Projectionist (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

Hele goede film. Beetje onsmakelijk soms, bijvoorbeeld met dat gekak in de vrije natuur. Maar onvergetelijk goed. Een road movie over vervlogen tijden.


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

Weet iemand waar ik deze film kan kopen (VHS of DVD)? Ik heb deze film ooit opgenomen van de Duitse Televisie. Dit juweeltje op VHS heeft helaas de tand des tijds niet doorstaan.


avatar van RolfWolf

RolfWolf

  • 1016 berichten
  • 1231 stemmen

In mijn herinnering - jaren geleden tijdens een filmzomer gezien - een mooie sfeervolle film. Voorlopig vier sterren, en bij herziening hopelijk meer. En dat zeg ik als liefhebber van Wenders, met als favorieten Paris Texas en Himmel über Berlin.


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

Ik hoop dat je hem binnenkort kunt zien. Ik heb deze film in ieder geval met de grootst mogelijke moeite 2e hands gevonden en gekocht tegen een veel te hoge prijs. Maarja... het is wel een erg goede film en heb er derhalve geen spijt van. Dit is een typische Wim Wenders road movie. Als je Paris, Texas goed vind dan vind je deze zeker ook goed. In ieder geval is het tempo van deze twee films vergelijkbaar. Erg passend bij dit soort road movies.

Gisteren heb ik de film dus binnengekregen en heb hem direct herzien. Een verdiende plaats in mijn top 10.


avatar van RolfWolf

RolfWolf

  • 1016 berichten
  • 1231 stemmen

Het kost een paar centen, maar dan heb je ook wat.


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

Een ijle, haast sacrale sfeer vloeit doorheen de beelden

Wenders geeft de kijker gul de "ruimte" om te kijken, net omdat de beelden zich danig focussen op de twee hoofdpersonage. En ook hier weer de bizarre twists: o.a. de man die boven in de toren steentjes naar beneden werpt, vlak nadat hij met z'n vrouw tegen een boom aanknalde.

Het op volle snelheid in het water rijden met de Volkswagen Kever bij aanvang van de film

het drukken van een "persoonlijk" krantje door Robert voor zijn vader.


Uitgekristalliseerde beelden, vervreemding (én hoe er eindelijk komaf mee te maken door toedoen van een goedbedoelende medemens): Wenders

Personages die plompverloren de vreemdste acties ondernemen (hier pardoes met de Kever op volle snelheid het water in) ... waar andere filmmakers een soms makkelijk "Aha! Zo Zit Dat"-oplossing serveren aan hun kijkers, presenteert Winders je geen pasklare psychologische verklaringen voor het gedrag van zijn personages ... dankbaar om naar te kijken


avatar van Krakonos

Krakonos

  • 7 berichten
  • 6 stemmen

Mooi hoor, prachtig zwart-wit, sfeerbeelden van het grensgebied met de DDR, een vakman die zijn vak (het repareren van projectoren) langzaam ziet uitsterven, en een vriendschap waarbij het niet eens belangrijk is dat je elkaars naam kent

'du dachtest ich hätte dir nicht gesehen Kamikaze?"


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22653 berichten
  • 5269 stemmen

Binnenkort op UK-DVD trouwens.


avatar van Grindhouse

Grindhouse

  • 828 berichten
  • 1686 stemmen

Geweldig! Ik wil deze al heel lang zien.

Ben benieuwd of deze kan tippen aan Der Himmel über Berlin.


avatar van Bombong

Bombong

  • 480 berichten
  • 2704 stemmen

De Engelse DVD is gisteren verschenen. Heb 'm besteld bij Play.com en hij schijnt al onderweg te zijn...


avatar van OttoO

OttoO

  • 29 berichten
  • 430 stemmen

Ik had deze film - nota bene na het lezen van ronduit positieve recensies op deze site - samen met Alice in den Städten in de VS besteld. Na het bekijken van beide films moet ik echter vaststellen dat ze zeer matig zijn. Rüdiger Vogler mag dan al een begenadigd theateracteur zijn, als filmacteur valt hij keer op keer hopeloos door de mand. Ook de andere acteurs van Im Lauf der Zeit wisten me niet te bekoren: geen greintje charisma, totaal ongeloofwaardige reacties (vooral van het hoofdpersonage) en geen enkele chemie. Net als in Alice in den Städten ook hier een slap verhaaltje en een uitvoering die totaal niet aanspreekt: hoelang kan men zonder enig plan of betekenisvolle dialoog eigenlijk in en rond een omgebouwde verhuiswagen slenteren? Zoals de meeste commentatoren hier ben (of liever: was) ook ik een Wenders-adept maar er zijn natuurlijk grenzen aan de idolatrie. Wenders heeft met Paris Texas een meesterwerk afgeleverd en met Der Himmel über Berlin en Der amerikanische Freund nog enkele zeer verdienstelijke films gemaakt, maar de rest lijkt mij toch beneden niveau. Im Lauf der Zeit is enkel een aanrader voor die hard-fans van Paris, Texas en dan nog alleen te genieten voor de scènes waarin Wenders echt uitblinkt: on the road, met een leuk muziekje, tegen een fabuleuze achtergrond en ondergaande zon.


avatar van flowerpower1946

flowerpower1946

  • 27 berichten
  • 24 stemmen

Wat een tegenvaller zeg, een slap aftreksel van wat het kunnen zijn.

De beelden van de locaties zijn geweldig, het verhaal nodigd uit tot een geweldige film, maar het is er helaas niet van gekomen.

De acteurs en dialogen zijn van matig niveau.

Ik lig op de lijn van OttoO.

Een gemiste kans, wat zo mooi had kunnen zijn.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Vreemde ervaring: even zo vaak leek ik me te gaan vervelen als dat ik uiteindelijk toch weer gefascineerd bleef kijken. Het is een film die je met tempo en beeld langzaam 'meezuigt'.

Hetzelfde gevoel geeft Paris, Texas je ook (opnieuw een uitstekende samenwerking tussen regisseur Wenders en cameraman Robby Müller).

In het Engels heb je zo'n prachtige uitdrukking hiervoor: 'long but rewarding'...