Genre: Drama / Avontuur
Speelduur: 165 minuten / 225 minuten (miniserie, 2023)
Alternatieve titel: Faraway Downs
Oorsprong:
Australië / Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Baz Luhrmann
Met onder meer: Nicole Kidman, Hugh Jackman en David Wenham
IMDb beoordeling:
6,6 (133.244)
Gesproken taal: Japans, Engels en Mandarijn
Releasedatum: 18 december 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Australia
"Welcome to Australia!"
Australië, even voor de Tweede Wereldoorlog. Een Engelse aristocrate (Kidman) erft een ranch ter grote van Maryland. Wanneer Engelse veebaronnen het gemunt hebben op haar grond, sluit ze zich met tegenzin aan bij een ruwe veedrijver (Jackman) om zo haar 1500 runderen over honderden kilometers land te drijven.
Externe links
Acteurs en actrices
Lady Sarah Ashley
The Drover
Katherine
Neil Fletcher
King Carney
King George
Sergeant
Carney Boy
Carney Boy
Carney Boy
Video's en trailers
Reviews & comments
kanjertje
-
- 522 berichten
- 585 stemmen
Alhoewel dit mijn genre niet is, vond ik het toch een mooie en sterke film.
Goede filmmuziek en prachtige natuurbeelden.
Ik vond 'Nullah' trouwens ook heel leuk
4
pegasuspiet
-
- 44 berichten
- 422 stemmen
Mooie film die inderdaad wel iets korter had mogen zijn.
Leuk jongetje die Nullah die goed acteerde.
Kali DTS
-
- 22 berichten
- 18 stemmen
langdradig saaie drama met weinig tot geen spectaculaire gebeurtenissen .moet er wel bij vertellen dat dit niet echt mijn genre is
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4893 stemmen
Deze Australia is bij vlagen visueel adembenemend. Het ziet er over het algemeen mooi uit en veel scénes zijn gewoon fantastisch om te zien. Prachtig hoe die camera over de dorre landschappen, rotsen, bergen, ranches en wat dan ook maar heenvliegt. Jammergenoeg is dat ook het enige wat echt wist te imponeren.
Het begin was nog wel leuk. Dat flauwe gedoe vond ik opzich geen probleem, maar op een gegeven moment slaat Luhrmann helemaal door. Maak dan een film die deze toon weet vast te houden en kom niet met dat overgedramatiseerde, serieuze gedoe over die aboriginals. Daarnaast neemt de film kwa verhalen ook veels te veel hooi op zijn vork. Vanalles en nogwat door elkaar heen, waardoor er echt geen enkel echt medeleven van mijn kant kwam. Geen verhaal wist hierdoor echt te boeien en de mooie plaatjes waren de redding. Wel jammer dat de special effects beroerd waren. Daar had veel meer mee gedaan moeten worden, erg slordig.
Het tempo vond ik naar het einde toe ook veels te laag liggen, het duurde maar en het duurde maar, cliché's stapelden zich op en uiteindelijk komen we uit bij een voorspelbaar einde. Die dikke 2,5 uur waren veel te lang voor deze film. Toch nog een redelijk cijfer, want het begin vond ik gewoon goed, camerawerk was prima, beelden waren bij vlagen erg mooi en ik ben (net) niet in slaap gevallen...
ik_ben_gilles
-
- 100 berichten
- 181 stemmen
Heel mooi gefilmd, goede acteurs en we zien Faramir als ausie
ook wel eens leuk. Het "magie" gedeelte van de film hadden ze er voor mij even goed uit kunnen laten maar voor de rest: prima prent.
3,5*
MrEd
-
- 338 berichten
- 2910 stemmen
Wat een belachelijke film is dit. Het lijkt wel een soort van parodie. Er valt niks serieus te nemen terwijl het verhaal soms toch een serieuze ondertoon heeft. De aboriginals komen er ook niet goed vanaf want ik krijg geen medeleven met ze.
Net als HarmJanStegenga hierboven al schreef is het visueel soms adembenemend maar dit laat alleen maar zien hoe mooi Australië is. De film zelf is flauw en soms zelfs lachwekkend en veel te lang.
Ik blijf hangen op 1.5* maar die komen vooral door de mooie beelden van Australië en het jaren 40 sfeertje die ze wel goed gecreëerd hebben.
Nienke1981
-
- 138 berichten
- 548 stemmen
Ik weet niet waarom sommige hier zo negatief zijn, maar ik vond de film helemaal geweldig! Vind het 1 van de mooiste films die ik de laatste tijd heb gezien. Ondanks dat de film lang duurt, heb ik me geen moment verveeld.
En wat een lief jongetje, Nullah, met die mooie ogen.
5*!
ipodgirltje
-
- 11 berichten
- 56 stemmen
wie weet hoe dat liedje heet bij de boom als ze voor het eerst zoenen?
dikkop
-
- 360 berichten
- 617 stemmen
Erg goede drama/avontuur met een vleugje humor. Mooie beelden, mooie landschap en een film met een historisch boodschap...
Ik vind het zeer goed dat er in de film hier en daar wat humor in zat, want 2,5 uur naar een te serieuze film kijken waar een klein ventje 1 van de smaakmaker is zou niet erg geslaagd zijn geweest.
Dus al met al een geweldig film.
Oh ja en die special effects op het einde is niet geweldig, maar ook niet slecht. Ik had er eerlijk gezegd ook niet op gerekend om een dosis special effects a la Pearl Harbor voorgeschoteld te krijgen....
Filmkriebel
-
- 9958 berichten
- 4648 stemmen
Klassieke film met episch avontuur, ouderwetse romantiek op zijn "Gone with the wind". Het is al een groot voordeel dat een echte Australiër, Baz Luhrmann voor de regie zorgde. Hij weet de geest van het land perfect te vatten : de landschappen, de identiteit van de aboriginals, de wild-west sfeer. Je ziet dat deze film met een grote liefde voor Australië gemaakt is geweest. Visueel prachtig gewoon.
Het verhaal bekijkt zich in twee delen. Het eerste deel gaat over de trektocht met het vee naar Darwin, en het tweede over de zoektocht van Kidman naar het aboriginal-jongetje Nullah. Goed gevonden.
Jammer genoeg is het acteerwerk niet zo denderend, en zetten de acteurs geen extra kracht bij om van de film het verwachte meesterwerk te maken.
Ik vond het mooi om naar te kijken, maar het verhaal en de personages wisten me amper te raken omdat er te weinig boeiende dialoog was om het geheel emotioneel te laden. Verder vond ik die aboriginal-magie geen interessante toevoeging en de overgang van aussie western naar oorlogsdrama iets te radicaal.
bateman
-
- 47 berichten
- 43 stemmen
Zeker mooie beelden en camerawerk. Geen onaadig verhaal, duurde mij wel iets te lang.
tijntrix
-
- 65 berichten
- 73 stemmen
niks op deze film aan te merken. Zeer mooie beelden van een stukje natuur op z'n best. Als er iets is waar je respect voor MOET hebben is dat wel voor de iboriginals
de grafhond
-
- 203 berichten
- 0 stemmen
@tijntrix,
Film nog niet gezien dus ik mag niet inhoudelijk reageren, maar je leverd wel een humoristische kreet van de bovenste plank af;
"Als er iets waar je respect voor MOET hebben is dat wel voor de iborigionals"
Zoveel respect hebben en het dan fout schrijven! Geweldig!!
Ziggy007
-
- 208 berichten
- 1204 stemmen
165 min, Nicole Kidman, en Engelse aristocratie
NO FOKKING WAY dat ik deze ga kijken 
(zit ff te kijken welke films ik wil aanschaffen)
Don Dijk
-
- 7079 berichten
- 0 stemmen
...en nog gefeliciteerd met je Zilveren Harp.
snivoos
-
- 31 berichten
- 224 stemmen
Deze film duurt veel te lang....
Het gegeven waar ik me het meest aan stoorde waren de shitload scenes die waren opgenomen op een blue screen. Mooie animaties voor in een computergame, maar bij deze film vielen ze door de mand.
opa_paul
-
- 202 berichten
- 1554 stemmen
Ongelofelijk saai langdradig drama. Hoewel ik toch wel gecharmeerd ben van het genre doet deze film me helemaal niets. Het eerste half uur was dan ook absoluut ver-schrik-ke-lijk! Dat kinderachtige gedrag van Kidman en Jackman. Het leek wel een slapstick.
Heb me echt moeten inhouden om de film niet af te zetten. Ben ondertussen maar gaan koken e.d. Tot mijn verbazing werd de film nog wel iets beter. De beelden zijn uiteraard simpelweg schitterend, maar zelfs dat verveelt door al het drama heen!
Geen film voor mij! Hen ondertussen ook besloten om even geen films meer te kijken met Nicole Kidman. Heb er helemaal genoeg van!
Icer
-
- 327 berichten
- 496 stemmen
Een mix van "Romancing the stone" en "het kleine huis op de prairie". Verder proefde ik nog een vleugje "Pearl Harbour", een film die op mij toch wat sterker overkomt.
Het verhaal is ondanks de authentieke details te glad en gelikt om echt te boeien.
Meer als een 6 zit er dan ook niet in.
Het meeste indruk maakte zonder twijfel King George!
james_cameron
-
- 6985 berichten
- 9779 stemmen
Onevenwichtig, groots opgezet spektakel dat het duidelijk niet moet hebben van een subtiele aanpak. Zoals alle films van Luhrmann begint ook Australia nogal hysterisch en flauw, maar gelukkig neemt de kwaliteit toe naarmate de film vordert. Visueel is het allemaal een lust voor het oog, ondanks sommige overbodige cgi-effecten. Luhrmann blijft een unieke regisseur met een aparte visuele flair en hier kan hij zich flink uitleven. Kidman en Jackman zijn ook prima gecast. De film is absoluut niet perfect (en erg lang), maar romantisch en meeslepend is hij zeer zeker.
Awasiku
-
- 102 berichten
- 0 stemmen
Ik begrijp sommigen wel het is helaas geen perfecte meesterwerk geworden zoals het 8 uur journaal , studiosport , De Gouden Kooi , De smaak politie , Uri , Youp , en ga zo maar door .
Het werd ( vind ik ) een mooie meeslepende film met Romantiek , Drama , Oorlog , Avontuur en met op de achtergrond het prachtige ( landschap ) Australie .
De film ziet er mooi uit , met goed gespeelde leuke rollen voor de bekende en onbekende gezichten .
Decor & CGI & SFX zijn meer dan goed , inderdaad op dat gebied zijn wij tegenwoordig allemaal kritisch en verwend , tis nie erugg !!
Het verhaal is zoals Nullah zegt ;
Ms Boss bloody whiteman take big bulls across the river to the belly of metalships
I'm no white , i'm no black , i'm between or like bloody whiteman say ; i'm creamy
Voor de liefhebbers een aanrader deze Australia .
tijn79
-
- 250 berichten
- 207 stemmen
Zeer zeker niet mijn genre, maar desalniettemin een fantastisch spektakelstuk.
Bepaalde momenten zijn best langdradig, maar dat drukt de uiteinedlijke pret zeer zeker niet.
snoeiV
-
- 47 berichten
- 177 stemmen
@tijntrix,
Film nog niet gezien dus ik mag niet inhoudelijk reageren, maar je leverd wel een humoristische kreet van de bovenste plank af;
"Als er iets waar je respect voor MOET hebben is dat wel voor de iborigionals"
Zoveel respect hebben en het dan fout schrijven! Geweldig!!
Haha dan ben jij nog dommer want jij schrijft levert met een D
mike2006
-
- 67 berichten
- 68 stemmen
Net gezien en werkelijk een pareltje van een film. De fotografie in deze film is prachtig en de tijdszetting is goed geplaatst. Een lange maar zeer onderhoudende film, die mijn aandacht de hele tijd kon vasthouden. Kidman speelt zoals altijd geweldig en ook Jackman levert goed werk als ruwe bolster, blanke pit. Een van de beter films van het afgelopen jaar. Een typische film die misschine nog wel eens een staartje zou kunnen krijgen (vervolg)
tijn79
-
- 250 berichten
- 207 stemmen
Haha dan ben jij nog dommer want jij schrijft levert met een D
euh......
het is ook Aboriginal en meervoud is Aborigines
breedbeeld
-
- 466 berichten
- 613 stemmen
Melodrama met Kidman en Jackman.Tamelijk pathetisch. Maar te pruimen als in de stemming.Zo niet dan een afkraker.
vph1272qm
-
- 220 berichten
- 147 stemmen
viel mij zwaar tegen.
is dit een komedie? leek er soms wel op, maar dan niet grappig (kroegscene in het begin bv).
erg overdreven gespeelde rollen, of is het ook nog een kinderfilm?
en duurt ook nog eens veeeeels te lang. jammer
shockdog
-
- 322 berichten
- 1024 stemmen
Onsamenhangende genremix, met vreemde suske en wiske achtige humor en matig acteerwerk. Wel mooie beelden.
**
Het laatste nieuws

Eindelijk in Nederland te zien: bejubelde dramaserie 'Heated Rivalry' nu op HBO Max

Hoe kan dit? De opvallendste nominaties van de Oscars 2026

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie
Bekijk ook

October Sky
Biografie / Drama, 1999
81 reacties

Le Peuple Migrateur
Documentaire, 2001
47 reacties

Any Day Now
Drama, 2012
25 reacties

The Others
Thriller / Horror, 2001
704 reacties

Brassed Off
Drama / Komedie, 1996
76 reacties

Hachikô Monogatari
Familie / Drama, 1987
27 reacties
Gerelateerde tags
missionarytweede wereldoorlogboerderijaustraliëbritsracistcattle driveprejudicepost-credits scenestampedewaltzing matildatrampled to death
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








