• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.055 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Strangers (2008)

Thriller / Horror | 85 minuten
2,87 1.435 stemmen

Genre: Thriller / Horror

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Bryan Bertino

Met onder meer: Scott Speedman, Liv Tyler en Glenn Howerton

IMDb beoordeling: 6,1 (156.105)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 17 juli 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Strangers

"Lock the door. Pretend you're safe."

Een jong koppel brengt de nacht door in het afgelegen vakantiehuisje van de ouders van de man, na het bezoeken van een bruiloft. De nacht verandert echter in een nachtmerrie als ze worden aangevallen door drie gemaskerde vreemdelingen. Het koppel moet boven henzelf uitstijgen om de aanvallers tegenstand te bieden en te overleven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Kristen McKay

Man in the Mask

Mormon Boy #1

Joe - Lumberjack (onvermeld)

Shawn the Bartender (onvermeld)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Pelagatti

Pelagatti

  • 269 berichten
  • 550 stemmen

Een raar sfeertje daar word ik altijd wel vrolijk van. Vooral de dingen die je hoort, maar niet ziet... jammer dat er wel steeds meer te zien is naarmate de film vordert. Ik mis ook het motief, het hoe en waarom. Had sterker gekund wat mij betreft!


avatar van Clapboy

Clapboy

  • 311 berichten
  • 0 stemmen

Vond deze best eng. Vooral door de voornamelijke afwezigheid van de killers. Zeer dreigende beklemmende sfeer daardoor en goed geacteerd. Heb ik van genoten van deze 3.5 ster.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Aaargh! Waar blijven Mockingbird en The Strangers 2??????


avatar van Kisje

Kisje

  • 970 berichten
  • 1190 stemmen

Begrijp de kritiek op deze film niet echt. Ik vond het een degelijke thriller. Oke, voorspelbaar. Maar waarom is voorspelbaar nu zo slecht? De sfeer die gedurende de gehele film hangt zorgt voor dat beklijvende gevoel. Dáár kijk ik een thriller/horror-film voor.

Het enge aan deze film vond ik vooral het motief dat de killers hebben, nl. geen! Wat is er nu niet enger dan de gedachte dat iedereen een moordenaar kan zijn en dat jij gewoon diegene bent die pech heeft.Wrong place, wrong time. En ik weet het niet maar horror films met maskers doen het 'm altijd voor mij. Jezus, ik kan daar toch zo van schrikken

Maar goed, kort samengevat. Ik vind deze film zeker de moeite waard om eens te kijken. En Liv was top, as usual


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

The Strangers begint best aardig. Een keer wat anders, die depressieve sfeer naar een mislukt aanzoek in plaats van feestende jongeren. Tot overmaat van ramp wordt het stel ook nog eens gestalkt door drie gemaskerde gekken.

De spanningsopbouw is goed waarbij de criminele overal een stapje voor zijn. Maar wanneer de echte confrontatie komt zakt de boel in. Het werd op een gegeven moment een beetje flauw toen zo'n psychopaat achter zijn slachtoffer aanliep en vervolgens weer verdween. Logisch ook, aangezien de eventuele moorden van een film waarin maar twee potentiele slachtoffers (oke, en een derde) rondlopen tot het laatst bewaard moet worden.

Ook de maskers vielen een beetje tegen, evenals de gore. Mocht je je slachtoffers dan op de stoel plaatsen, dan mocht het van mij wat grafischer allemaal. Einde sloeg nergens op met de gelovige kindjes. Wat daar dan weer het idee achter is... Niet helemaal geslaagd helaas.


avatar van beerke058

beerke058

  • 5 berichten
  • 0 stemmen

erg spannend


avatar van Ducksen

Ducksen

  • 41 berichten
  • 388 stemmen

Film opgenomen, wilde hem niet missen.

Het begon veelbelovend, met het mislukte huwelijksaanzoek als origineel uitgangspunt.
Spanning wordt goed opgebouwd door een aankloppende vreemdeling die om onverklaarbare reden naar Tamara vraagt. Het gaat helaas bergafwaarts nadat Mike wordt neergeschoten door James.

Het einde zie je eigenlijk al tijdig aankomen en jammer dat het motief van de daders niet helemaal duidelijk is (die one-liner is voor mij niet genoeg)
Wat daarna nog gebeurd doet de film niet heel veel ten goede.

*3, het begint uitstekend, daarna zakt het helaas in.


avatar van Danielo.

Danielo.

  • 62 berichten
  • 81 stemmen

Wel goed geacteerd en spannend. wel stom dat de killers de hele tijd verdwijnen ook al kunnen ze het echtpaar allang pakken. Die vent met het masker staat bijv. achter de vrouw maar als ze omkykt is hy verdwenen. Dat is echt puur gedaan om de film te rekken maar het irriteerde mij enigszinds.

Beetje open einde verder. Je weet dat se vrouw nog leeft maar of de man nog leeft? En wie zijn de killera en waarom dit stelletje. Gewoon omdat het stelletje thuis was vind ik te makkelyk. bepaalde dingen hadden dus wel beter gekunt, vooral het oprekken vd film.


Wat een bijzonder slechte film, Veel te lang dradig. En heb het idee dat ik de hele film naar hetzelfde heb gekeken. Als je geen goede film kan regisseren doe dat vooral dan niet! Ik wil de 1 uur 25 minuten en 12 seconden van mijn leven terug. Ben blij dat ik deze gedownload heb. Stel je voor dat je hier 5 euro aan zou uitgeven..


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7271 stemmen

Eerste half uur zien we het resultaat van het schijnbaar niet helemaal goed gelopen huwelijksaanzoek van Speedman aan Tyler.

Na een half uur kloppen The Strangers aan en gaat de film pas echt van start: prima uurtje kat-en-muis-spelletje met lawaaiige inbrekers die schijnbaar geïnspireerd zijn door de Manson family.

Verder staat er in ieder geval een goede collectie vinylplaten in het huisje (Merle Haggard, Richard Buckner, Billy Bragg & Wilco, Joanna Newsom, Gillian Welch).

En die slotscene? Geweldig wat mij betreft.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Vond het een spannend unheimisch filmpje, goed dat de motieven en gezichten van de strangers onbekend blijven. Maar de film heeft verder ook weinig om handen. 3*


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3228 stemmen

De kracht van The Strangers zit hem vooral in het niet wetende, de sfeer wordt opgebouwd tot het maximale en komt pas tegen het einde aan op de climax.
Dat de daders het min of meer zonder reden deden was een beetje vreemd maar tegelijkertijd maakt dat de gedachte misschien alleen nog maar angstaanjagender.
De film schijnt deels op waargebeurde feiten gebeurd te zijn maar dit kan je gerust met een grote korrel zout opvatten.
Het bijna boven natuurlijke tintje snijd wel weer wat in op het realisme van de film, maar verder was het ook niet erg storend.

3,5*


avatar van emma-

emma-

  • 14 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond dit geen goede film, dit komt waarschijnlijk doordat ik hem niet helemaal begreep.

De reden ''because you were home.'' vond ik al helemaal slecht. Als ik het goed begrijp ging de film over drie gestoorde mensen die gewoon random mensen vermoorden omdat ze thuis waren.

Toch twee sterren voor het begin van de film en omdat het dat het meisje dat naar ''Tamara'' vroeg me wel erg bang maakte.


avatar van ambrosini

ambrosini

  • 496 berichten
  • 525 stemmen

Leuke film..


avatar van edje555

edje555

  • 189 berichten
  • 0 stemmen

Geniaal


avatar van XOXO

XOXO

  • 7 berichten
  • 0 stemmen

Super film.

Heel erg spannend, wat ik persoonlijk niet zo snel vind.. iemand enig idee wanneer er een part 2 uit komt? Zoiets las ik...


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Wat een hoop positieve reactie's over zo'n simpele "thriller", ja, tussen aanhalingstekens want spannend vond ik de film eigenlijk nergens. Het begon best aardig, en met het simpele idee is ook niet veel mis, maar de uitwerking... Ik weet niet precies waar het allemaal aan lag (ik heb de film enkele maanden geleden gezien en met moeite afgekeken (op DVD)). Weer zo'n film voor giechelende tienermeisjes.

1.5*


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11915 berichten
  • 5318 stemmen

Was ik aan het begin nog erg enthousiast over de nare sfeer en het mooie spel van Tyler en Speedman, later begon ik me te vervelen omdat de film erg vaak in herhaling viel - ik had het idee dat de film met gemak binnen een kwartier verteld had kunnen worden. Een aantal momenten érg goed gedaan trouwens. Maar dan weer dat rare einde.... Ik had een 'was dit het nou'-gevoel en dat is nooit leuk. Toch 3,0*



avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

De film was op sommige vlakken voorspelbaar. Bijvoorbeeld wanneer de beste vriend Mike aankomt bij het huis, roept hij eerst wel op James hopend op een antwoord. Eenmaal hij binnen is, zegt Mike echter geen woord meer. Ja, toen was ik er vrij zeker van dat James hem zou neerschieten. Die mannelijke Stranger maakte het nog wel even min of meer spannend door achter hem te lopen en het lijkt alsof hij Mike zou aanvallen. Mike draait zich dan weer half om maar toch ziet hij die gozer niet.

Hoe het ging aflopen, kon eigenlijk wel alle kanten uit. Hoewel vluchten er niet meer inzat. Auto kapot, James dood of niet, en Kristen (Liv)die niet meer kon lopen. De film had natuurlijk wel de neiging om niet met een happy end te eindigen, maar toch je hoopt dat ze die psychopaten op de een of andere manier kunnen overwinnen.

Ik vond het wel goed geacteerd. Zowel Speedman als Liv spelen zeer degelijk. De eerste 40-50 minuten waren zeer sterk vond ik. Daarna is het beste er wel af. Het motief van de moordenaars is best wel lame, omdat je thuis bent... ok dan, en daarom moet je dood? Volgens mij kon het einde echt veel beter maar dat is mijn mening. Eenmaal je The Strangers gezien had was er nog maar weinig aan, teveel herhaling.


avatar van dvdfreak123

dvdfreak123

  • 1126 berichten
  • 1700 stemmen

Prima film. Geeft ganse tijd een angstige en beklemmende sfeer weer. Film is snel voorbij is ook wel een vrij korte film na 1u 13 min kwam de aftiteling al. Kmiste wel een beetje het motief en het einde vond ik ook wel een beetje raar. En had ganse tijd willen weten wie of wat de killers waren maar dit krijgen we niet te zien. Al bij al zeker vermakelijk.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Visueel was het dik en orde (vooral de lichteffecten), maar hoe naargeestig en beklemmend de sfeer ook werd neergezet: door het begin kon deze film niet meer spannend worden. Daarnaast kabbelde het onevenwichtige verhaal zelf maar wat voort (vooral het middendeel was niet vooruit te branden). Verder vond ik Liv Taylor behoorlijk miscast (leek enkel te kunnen janken).


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Als er iets voorspelbaar is, zijn het veel van de kritieken op een filmpje als deze. Vaak het soort geleuter dat je ook kan spuien zonder hem gezien te hebben. Blegh. Ik zie vooral een heerlijk geniepig en vilein home invasion thrillertje met een bite. Gaaf camerawerk dat de nervositeit onderstreept, mooi gebruik van kleuren, licht en locatie en een sounddesign, inclusief die LP's, dat het boeltje geraffineerd onder stroom houdt. Het is zelfs netjes geacteerd door de twee.

Zoek het lekker uit met je motieven en andere ballast. Ik vind het geweldig hoe die maskertjes, daar heb ik iets mee, steeds weer opdoemen. De eerste is meteen smullen met dat statische shot. In de structuur zitten wel enkele missertjes. Wat er in de opening vermeld wordt, is onnodig, maar zonder waren vast nog meer mensen overstuur geraakt. De allerlaatste gil had ook niet zo gehoeven en misschien dat het allemaal nog iets bondiger had gekund. Verder weinig mis mee.


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2629 stemmen

Opbouw matig. Weinig spanning. Traag. Niet eng. 2 sterren omdat ie niet zo lang duurde.


avatar van flaphead

flaphead

  • 849 berichten
  • 978 stemmen

Niet mijn type film, maar dat wist ik eigenlijk vantevoren al. Ondanks dat het bloed niet de gehele film in het rond vliegt, zal horror nooit mijn kopje thee zijn. Het mate van eng maken is redelijk cliché, door allerlei geluiden rondom het huis te produceren en opdoemende en weer verdwijnende mensen. Het is het soort ongemakkelijke spanning die zeker zijn doel niet mist. Maar je hebt het gevoel te zitten wachten totdat je je de tering gaat schrikken, dat vind ik niet prettig film kijken. Het aantal typische schrikmomenten valt op zich mee, dus het is knap dat die spanningsboog blijft. De ijzige schreeuw in de slotseconde is zo'n voorbeeld van schrikken om het te laten schrikken: niet tof. De keuzes die de karakters maken zijn vaak tamelijk dom/onlogisch, wat de kracht behoorlijk uit zo'n film haalt. Goed was wel dat toen de maskers afgingen, de gezichten niet (geheel) zichtbaar werden. Het hele waarom blijft achterwege.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2566 stemmen

Deel 2 eind 2016.....we wachten af.


avatar van jordysmeets00

jordysmeets00

  • 25 berichten
  • 24 stemmen

Jammer dat het zo lang dradig was. Maar evengoed was het geen slechte film.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Schrikken geblazen

Voor een aantal goede jump scares ben je bij The Strangers aan het goede adres. Met een onheilspellend sfeertje weet de regisseur ook wel raad, en ook voor een gruwelijk einde kun je bij hem terecht. Toch voelt The strangers in zijn middenstuk een beetje leeg aan. De opbouw is magnifiek en je verwacht een legendarische slasher die het genre opnieuw uit gaat vinden, maar de film verliest vervolgens toch een beetje zijn greep die hij op mij had. Er ontbreekt hier iets. Wat meer achtergrond van de vreemdelingen die het koppel aanvallen was welkom geweest (al snap ik dat dit ook een deel van de charme is) of wat meer creativiteit in de terreur die op het koppel neerkwamen. Nu is het middenstuk opeens niet meer dan een gemiddelde slasherfilm. You're next bracht in dit genre een aantal jaren geleden bijvoorbeeld net dat beetje meer.

Wat The Strangers bij mij wel nog steeds teweeg bracht (dit was een herziening) was toch wel een behoorlijk aantal goed getimde jump scares. Die maakte de domme fouten die de personages steeds maakten dan gelukkig nog wel een beetje goed.

3,0*


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Behoorlijke verontrustende film .

Met een nare sfeer,die invloed heeft op je kijk ervaring .

Vond dit een goed voorbeeld van horror zonder echt hele expliciet Gore ,toch kramp in je buik kan geven.

Het einde hielp daar in mee.

En als dan blijkt dat het ook nog gebaseerd is op waargebeurd verhaal,maar het nog intenser,


avatar van ambrosini

ambrosini

  • 496 berichten
  • 525 stemmen

Hou je van The Strangers.. dan raad ik je aan om naar funny games en eden lake te kijken.. het zijn films waarin regisseurs je trakteren op hoge spanning en zeker een onvoorspelbare einde..