Genre: Avontuur / Drama
Speelduur: 123 minuten
Alternatieve titel: Ben Hur
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Timur Bekmambetov
Met onder meer: Jack Huston, Toby Kebbell en Morgan Freeman
IMDb beoordeling:
5,7 (49.253)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 augustus 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Ben-Hur
"First to finish. Last to die."
Judah Ben-Hur is een Joodse prins die valselijk beschuldigd wordt door zijn geadopteerde broer Messala. Hij verliest alles en moet jaren verblijven op een Romeins slavenschip. Vervolgens gaat hij de strijd aan tegen het Rijk, en de man die hem verraden heeft, in een grote strijdwagenrace.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,7 / 49253)
- Trailer (YouTube)
- Ben-Hur: A Tale of the Christ (BoekMeter)
- Ben-Hur (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
Social Media
Acteurs en actrices
Judah Ben-Hur
Pontius Pilate
Jésus Christ
Sheik Ilderim
Naomi Ben-Hur
Messala Severus
Esther
Tirzah Ben-Hur
Druses
Gestas
Video's en trailers
Reviews & comments
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
Dear lord.
Ik ga die trailer nog even op een iets groter scherm kijken voor de eerlijkheid, maar ik word hier net zo verdrietig van als ik bij de aankondiging van Bekmambetov als regisseur voor deze remake vreesde...
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
Ik moest hem googelen kos 
Wolf is een film die ik nog steeds zien. Maar wat de trailer betreft, ook op 51 inch en over de zuilen oogt het als het een zeer bedroevend CGI fest, deze zesde adaptatie. Wat het origineel zo bijzonder maakte was het feit dat je wist dat er (vergeleken met tegenwoordig) een minimum aan trucage was toegepast, en dat het sowieso practical effects waren. Die race hier in de trailer ziet er zo digitaal uit dat alle spanning wordt weggenomen: Het is toch nep, of ziet er op zijn minst zo uit. Andere koek dan in de 1959 versie. Ik moet nog steeds kijken na al die jaren bij sommige stunts hoe ze het in vredesnaam hebben gedaan.
Ik wil niet de 'vroeger was alles beter en nu is alles k*t-purist' uithangen, maar het moet hierbij even, lijkt het. Visueel raak ik er niet van geprikkeld, en de gekozen acteurs (behalve Marwan misschien, we zullen zien) halen me in deze rollen ook niet echt over. Ik vond Jack Huston geweldig in Boardwalk Empire en Tony Kebbel heb ik ook leuke dingen zien doen vanaf Dead Man's Shoes (2004). Maar dit matched niet voor mijn gevoel. Die Nazanin Boniadi die Esther speelt daarentegen, is wel erg lief 
Als je leest hoe oprecht Bekmambetov klinkt in zijn visie en redenen om dit verhaal opnieuw te verfilmen, dan vind ik het toch wel zonde dat ik zo teleurgesteld ben in het beeld dat uit de trailer naar voren komt. Een trailer zegt natuurlijk niet alles, en als hij toch behoorlijk ontvangen wordt ga ik hem zeker zien, maar vooralsnog kijk ik eerst de kat even uit de boom.
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Een van de meest afschuwelijke trailers die ik de laatste tijd heb gezien. Jammer, was echt een fan van Huston in Boardwalk en had hem wel iets beters gegund.
Thorongil
-
- 1620 berichten
- 691 stemmen
Ziet er nog slechter dan Pompeii uit. Morgan Freeman met zo'n rastakapsel???
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Vergeet de nieuwe Ghostbusters want dit gaat de komedie van het jaar worden. Hilarisch! 
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Oei wat ziet dit er matig uit. Des te meer reden éindelijk dat origineel eens op te zetten.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Oei wat ziet dit er matig uit. Des te meer reden éindelijk dat origineel eens op te zetten.
Neemt niet weg dat de Wyler-versie uit 1959 ook een monumentale status heeft - en zeker een film uit het rijtje is die 'je gezien moet hebben'.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
En dat is niet eens de eerste verfilming. Dat was volgens mij Ben Hur (1907), de film die het precedent schiep over copyright en Hollywood boekverfilmingen.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Ja dat is zo, maar binnen het tijdsbestek van een short is het moeilijk een epische film te maken.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
Dat is absoluut waar. De 1925 versie vond ik zelf behoorlijk goed, al is het even geleden voor me. Had er hier nog niet eens op gestemd zag ik.
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Aha, dat wist ik niet. Interessant. Al doelde ik (uiteraard) op de versie 1959. Die hier overigens al een paar jaar in de kast staat.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
Jack Huston: We tried to do as little CGI as possible
Poor Bastard. Je ziet niet veel van die nobele intentie terug in de eerste glimpen van het eindproduct, als je het mij vraagt. Of bedoelt hij iets van 'die wielen onder het karretje draaien echt, dat is niet met de computer gedaan...'
aspro
-
- 569 berichten
- 1518 stemmen
@MaartenTuinsta
snap het ook niet willen ze misschien de versie van 1959 overtreffen?
MaartenTuinstra
-
- 251 berichten
- 0 stemmen
De man heeft duidelijk goede bedoelingen. In de trailer zie ik helaas weinig reden tot goede hoop.
Graaf Machine
-
- 9794 berichten
- 1412 stemmen
Vind het er prima uitzien, heb er wel zin in. Van de '59 versie blijft het grote minpunt natuurlijk die verschrikkelijke Charlton Heston.
Brix
-
- 19677 berichten
- 5115 stemmen
Van de '59 versie blijft het grote minpunt natuurlijk die verschrikkelijke Charlton Heston.
Niet voor iedereen 
ap1947
-
- 132 berichten
- 1463 stemmen
Zeker niet voor iedereen (verschrikkelijke Charlton Heston) geen een andere acteur had het beter gedaan (gekunt).
Brix
-
- 19677 berichten
- 5115 stemmen
1* ? Echt zó zwak?
Dat is wel een domper, ik verwachte er niet veel van, maar dit is nog erger.
Enfin, nog even en we kunnen het allemaal zelf beoordelen.
Het laatste nieuws

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?

WOII-klassieker 'A Bridge Too Far' over slag bij Arnhem zondag op televisie

Netflix haalt binnenkort 'The Matrix'-reeks uit het aanbod

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad
Bekijk ook

Ben-Hur
Avontuur / Historisch, 1959
495 reacties

Futatsume no Mado
Drama / Romantiek, 2014
60 reacties

Deepwater Horizon
Drama / Actie, 2016
159 reacties

Free State of Jones
Historisch / Drama, 2016
109 reacties

War Dogs
Komedie / Drama, 2016
89 reacties

Allied
Romantiek / Oorlog, 2016
151 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekchariot raceoude romeremakeverraad1st centuryvengeance
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











