• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.962 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.988 gebruikers
  • 9.370.978 stemmen
Avatar
 
banner banner

Primeval (2007)

Avontuur / Horror | 93 minuten
2,48 264 stemmen

Genre: Avontuur / Horror

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Katleman

Met onder meer: Brooke Langton, Orlando Jones en Dominic Purcell

IMDb beoordeling: 4,8 (15.833)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Frans

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Primeval

"Inspired by the true story of the most prolific serial killer in history."

Een nieuws-team wordt naar Zuid-Afrika gestuurd om een krokodil te vangen van 7,5 meter. Eenmaal daar aangekomen zijn ze al ter dood veroordeeld want een kwaadaardige seriemoordenaar heeft hen uitgekozen om te vermoorden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik heb net Primeval gekeken en ik snap de slechte kritieken niet zo.

De film is geen klassieker, maar wel prima te pruimen.

Dominic Pursell speelt goed, en zijn vrouwelijke sidekick mag er wel wezen.

Verder, naast de jacht op en door de krokodil (die er in mijn ogen lang niet zo belabberd uitziet als jullie zeggen) wordt er ook het nodige aandacht besteedt aan de rebellen en hun daden. Dat deed me kwa sfeer wat denken aan Blood Diamond.

Verder was het verhaal natuurlijk wat cliche en werd het soms Jaws in de jungle, maar dat maakte me weinig uit. Films als Anaconda vind ik nep en slecht.
Deze vermaakte me prima.

3*


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Hilarische pulp, verstoppertje spelen in hoog gras, merkwaardige one-liners... Primeval, wat is het nu, pulp-horror met een knipoog of toch een uithangbord voor racistische en zelfs filosofische uitspraken?

Een cgi-krokodil die wat mensen verslindt, origineel is het niet te noemen, vermakelijk wel. Het meest merkwaardige van de film is toch wel het personage van de camera-man. Een echte Afro-American. Alhoewel hij juist nu het minst op z'n plek voelt in Afrika, "I hate fucking Africa!!". Vol irritante sidekick-grappen. De meest opmerkelijke uitspraak is ongetwijfeld: "Slavery was a good thing. Anything to get the fuck out of Africa is a good thing!". Mijn hart stond een minuut stil. En zo zat de film nog wel meer vol met dit soort (grappig bedoelde?) opmerkingen.

Ach, dan hebben we nog good looking guy Dominic Purcell die met de filosofische uitspraak: "de mens creeert zelf zijn grootste monsters" (waarmee de oorlog en die reuzenkrokodil aan elkaar worden gelinkt) de film [sarcasme-mode]naar een zeer hoog niveau tilt.[/sarcasme-mode]

Verbazingwekkende bagger waarbij ik nog steeds niet weet of ik nu heel hard moet lachen (2,5*) of huilen (0,5*). Laat ik de gulden middenweg bewandelen deze keer.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Kon me helaas niet boeien. Er zaten een maar aardige scènes bij maar dat was het dan ook. Krokodil zag er trouwens erg nep uit.

Nee voor een goede, spannende en realistische krokodillen film kun je beter "Black Water" kijken.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8145 stemmen

Een paar weken geleden zag ik Rogue. Omdat dat leuk vermaak was en we zin hadden in nog een krokodillenfilm, kwam ik bij Primeval uit. Helaas is deze toch wel een stuk minder goed.

Primeval lijkt vooral de weg kwijt qua toon, die men wil aanslaan. Aan de ene kant wordt alles heel serieus gebracht, waarbij vooral de oorlog tussen de Tutsi’s en de Hutu’s naar voren wordt gebracht. Aan de andere kant zitten er de meest onnozele oneliners in, inclusief de bijhorende zeer overdreven nep CGI krokodil, die er echt waardeloos uitziet. Op dat gebied is de balans in ieder geval totaal zoek.

Toch zit er nog best wat vermaak in. Orlando Jones heeft zo’n foute rol als cameraman, dat je er echt om moet lachen. Al die foute oneliners van hem, slaan de plank keihard mis, maar zijn daardoor wel geestig. De rest van de cast is overigens niet al te best. Purcell loopt er wat verloren bij en de bijrollen zijn verder ook niet de moeite van het vermelden waard. De actie zelf is trouwens nog wel aardig in beeld gebracht en best vermakelijk.

Als serieus bedoelde film in ieder geval erg slecht, als pulp nog best vermakelijk, al had de toon gewoon nog veel meer richting dat laatste gemoeten. Nu blijft het teveel in het midden hangen en slaat daardoor de plank behoorlijk mis, al is het foute vermaak gelukkig nog een grote plus.

2,0*


avatar van Scheurleer

Scheurleer

  • 331 berichten
  • 573 stemmen

Zooitje naïeve westerse sukkels gaat op krokodillenjacht in Afrikaans oorlogsgebied. Dat is in het kort waar de film over gaat. Net als anderen kan ik niet goed plaatsen wat de makers met deze film hebben geoogd. Als krokodillenfilm is het niet geweldig: niet eng, spannend, slechte graphics en de krokodil vertoont wel heel bijzondere dingen (doorbijten van houten palen). Maar bedoeld als film die misstanden moet laten zien getuigt het slechts van een volledig misplaatst westers superioriteitsgevoel.

1*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Best geinig.

Kwam er pas tijdens het kijken achter dat Primeval een SyFy-film was. In dat geval is dit toch wel een veel en veel betere film voor de standaarden van SyFy. Het eerste voordeel dat Primeval in ieder geval heeft is dat de film op locatie is gefilmd, waardoor de warmte en sfeer van de locatie ook gelijk mooi overkomen.

Verder is de opzet van Primeval ietwat apart, gezien het een film met een harde boodschap is en tegelijkertijd een film waarin een onmogelijk grote krokodil zegeviert. Een aparte combinatie is het wel, maar het horrorgenre heeft deze bijzondere combinaties weleens vaker voor elkaar gekregen. In Primeval wil het alleen niet echt helemaal lukken.

Visueel ziet het er aardig uit. De krokodil wordt voor een groot deel slim buiten beeld gehouden waardoor de slechte CGI niet altijd even merkbaar is. Qua spanning valt de film tegen, eigenlijk is er gewoon geen spanning. De sfeer heeft de film voor een groot deel te danken aan de locatie, want de regie krijgt het niet helemaal lekker mee.

Het acteerwerk is verder niet geweldig maar het kan ermee door. De entertainment is eigenlijk wat Primeval maakt. De moorden zijn best aardig en zelfs wreed te noemen, de locatie maakt plaats voor veel mooie dingen en de vaart zit er vanaf het begin goed in. Eigenlijk is Primeval niet eens zo'n hele slechte film als dat het wordt uitgemaakt.

Perfect is het niet, maar Primeval staat garant voor goed vermaak. De doelgroep van deze film is wat wazig gezien deze film uit 2 totaal verschillende films bestaat, maar het kijkt goed weg en het avontuur is regelmatig voelbaar. Veel en veel beter dan gedacht, maar aan de andere kant is het ook niet echt een goede film. Daarvoor ietwat rommelig en ontbreekt er te veel spanning.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11519 berichten
  • 2861 stemmen

“You know what? This crocodile's like O.J. Simpson. He messed up when he killed that white woman.”

Jeetje, dit was echt niet best. Wat een ongelooflijk saaie zit was dit, en ik had het stiekem al wel ergens verwacht gezien de slechte meningen die ik hier las en het lage gemiddelde. Het is dat ‘Disney+’ deze film in hun aanbod heeft zitten. Dat mag je dan ook beschouwen als één van de weinige horrorfilms die deze dienst aanbiedt, aangezien ze natuurlijk ‘family friendly’ willen zijn, en ‘Horror’ daar duidelijk niet in past. Helaas komen ze dan ook nog met dit soort rotzooi aanzetten, en dat is best jammer.

En dan de cast werd het ook allemaal niet veel beter. Die ‘Dominic Purcell’ ligt mij als acteur echt niet, ik vind die kerel zo saai acteren, traag en oninteressant waardoor ik als kijker hem liever wegklik. De rest van de cast vond ik ook matig, er was niemand met echt een goede performance, en allen speelden toch héél erg saai, en volgens het boekje.

Daardoor werd deze B-film met de minuut saaier. Wanneer de actie met de krokodil er is werd het af en toe wat leuker en werd de film opgekrikt, al zag ook deze CGI er echt werkelijk verschrikkelijk uit. En dat soort dingen helpt deze film totaal niet, want buiten de krokodil om is het allemaal niet bijzonder, en ook die tegenstanders Guileva (of zo iets) vond ik lachwekkend saai.

De film is niet spannend, traag en het script is ontzettend slecht. Daarbij vond ik het verhaal saai en had ik héél veel moeite om deze film uit te zitten, eigenlijk na een paar minuten was mijn interesse al weg, als je zag hoe ’Dominic Purcell’ die agent omkoopt door een heel simpel trucje, alsof hij met iemand aan het bellen was. Nee verschrikkelijk, eentje om héééél snel weer te vergeten!