• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.328 stemmen
Avatar
 
banner banner

Papurika (2006)

Animatie / Mystery | 90 minuten
3,56 493 stemmen

Genre: Animatie / Mystery

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titels: Paprika / パプリカ

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Satoshi Kon

Met onder meer: Megumi Hayashibara, Toru Furuya en Tohru Emori

IMDb beoordeling: 7,7 (110.154)

Gesproken taal: Engels en Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Papurika

Atsuko Chiba is een psychiatrice die geavanceerde technologie hanteert om het brein van haar patiënten te doorgronden. Ze leidt een dubbelleven als Paprika, een high-tech detective die dezelfde technologie gebruikt om te achterhalen wat er in de gedachten omgaat van de mensen die ze zoekt. Wanneer de technologie echter gestolen wordt moet Paprika er snel achteraan, aangezien de hele stad in een golf van psychologische instabiliteit verkeert.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paprika / Atsuko Chiba (stemrol)

Seijiro Inui (stemrol)

Torataro Shima (stemrol)

Kosaku Tokita (stemrol)

Toshimi Konakawa (stemrol)

Morio Osanai (stemrol)

Guy (stemrol)

Jinnai (stemrol)

Kuga (stemrol)

Japanese Doll (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Nieuwe Kon. Volgens de eerste reviews leunt het weer veel meer bij z'n eerste werk. Een hele verbetering dus. Laten we hopen dat dit weer een ouderwetse Kon wordt.

Volgens mij mag hier trouwens gewoon 2006 staan, De film is af als ik mij niet vergis, en verschijnt binnenkort in de bios (Japan).


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Hm.. de sites waar ik de info vanaf haalde hadden het over een release in Japan in 2007, maar dat bleek om de DVD te gaan zie ik nu. Zal het even aanpassen. Zag er trouwens allemaal wel prima uit (stills en trailer).


avatar van stan

stan

  • 4649 berichten
  • 1288 stemmen

Leuke naam


avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

Klinkt goed ik ga toch maar eens impoteren als hij uit is op dvd in japan


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Als ik me niet vergis zijn de rechten voor de Amerikaanse release ook al verkocht, dus zal het waarschijnlijk niet al te lang duren voordat de film ook zijn weg hierheen vindt. Zeker aangezien Sennen Joyou en Tokyo Godfathers ook al een DVD release kregen. Nu Perfect Blue nog, Kon's beste werk tot op heden.



avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Beetje duur, lelijke DVD cover en geen lokale release . Heb net dezelfde liggen (maar dan op VHS). Zal verder wel in orde zijn, neem ik aan.


avatar van TimD

TimD

  • 1095 berichten
  • 0 stemmen

Ben ik de enige die keihard moest lachen om Paprika?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Te zien op het IFFR.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Hopelijk in het weekend dan! Heb wel zin in deze, lijkt erop dat Kon zich heeft kunnen herpakken.

En toch ook mooi dat de serieuze festivals de serieuze animatie eindelijk op waarde weten te schatten.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Eerste uur vond ik erg vervelend, de lelijk getekende emotieloze mensen (Ik was ook al geen fan van Millenium actress.) konden me niet boeien en wat hen overkwam dus ook niet. Laatste half uur maakte veel goed, want de achtervolging door de droom sequense en alles wat volgde was erg mooi. 1* voor het eerste uur, 4* voor het laatste half uur. dus eigenlijk een krappe 2,5 maar toch maar afgerond naar 3*


avatar van Ayano

Ayano

  • 53 berichten
  • 0 stemmen

Vond het niet veel speciaals...gewoon doosnee anime.. vond Princess toch wat boeiender


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Millennium Actress meets Ghost in the Shell 2, met een vleugje Pom Poko. Erg leuk. 4*


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Begin was een beetje traag, maar ze bouwen de climax wel goed op en sommige scenes waren best wel indrukwekkend. Ook grappig is telkens de verwijzing naar andere anime of shows, erg leuk

3.5 sterren


avatar van Tribe

Tribe

  • 111 berichten
  • 1842 stemmen

Mooi, ingewikkeld, surrealistisch verhaal. Vooral die twee liedjes die je in de film meerdere malen hoort zijn erg goed uitgekozen. Prachtig opgebouwd naar de climax.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Kon kruip langzaam weer uit z'n dal.

Alleen jammer dat het nog steeds niet super gaat. Film heeft een beetje hetzelfde probleem aan Spirited Away. Een overvloed aan vrijheid en fantasy, waardoor het detail en de verwondering inboeten.

't Is allemaal nogal losjes. Alles kan, maar waar dat bij films als Dead Leaves tot heerlijke maffe dingen leidt, komt Kon nooit zo ver.

Muziek is erg cool (zoals steeds), de tekenstijl viel regelmatig tegen. Wel leuke effecten, vooral wanneer materialen "elastisch" worden. Maar vooral de character designs (die dikke ) zijn ondermaats. Verder ben ik ook geen fan van Kon's pogingen om live action cinema te mimicken. In Innocence leverde dat enkele geniale scenes op, maar de pogingen van Madhouse zijn redelijk pover. Wie verder goed opgelet heeft herkende de stem van Batou (Ghost in the Shell) in de politieman. En volgens mij deed Togusa ook nog ergens mee.

Kon is de meester in de "parallelle scenes". Dat laat hij ook hier weer zien. Jammer dat het niet wat beter gekaderd is. Minder fantasy, wat sterker concept. Had de film goed gedaan.

Begon wat matig, maar werd als film wel steeds beter en beter. Uiteindelijk is het een kleine 4*. Kon kan veel beter, beetje jammer dat hij niet terug op z'n oude niveau raakt.


avatar van JP

JP

  • 620 berichten
  • 262 stemmen

Mmmm, kijk hier toch erg naar uit...


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Leuke speelse film met strakke animatie en veel grappige foefjes. Net als Perfect Blue komt de kijker eigenlijk benen te kort om op verkeerd gezet te worden, maar dat maakt het voor Kon mogelijk om zo veel mogelijk van zijn handelsmerk achtervolgingen en funky heen-en-weer-gespring tussen van alles en nog wat in zijn film te gooien.

Mooie muziek ook. Fris en opzwepend.

4*

Weirdste was nog wel dat er tijdens de terugreis met de trein opeens de volgende grote neonverlichting uit de zwarte nacht kwam: "Your Dreams Merge Here".


avatar van hydraulix

hydraulix

  • 123 berichten
  • 535 stemmen

Indrukwekkende film. Vond het erg mooi klassiek geanimeerd en er zat voor mij veel spanning in. Was heerlijk surrealistisch en kijk uit naar de dvd.

Je moet wel goed het verhaal blijven volgen, voor je het weet ben je het kwijt. Kon heeft echter qua verhaallijn en scenes de juiste dosering weten te hanteren. De droomscenes deden mij een beetje denken aan Cat Soup (Nekojiru-Su).

4*


avatar van Fontane

Fontane

  • 51 berichten
  • 46 stemmen

Geweldige film! Ben het volledig eens met die prachtige quote uit de trailer: ''Evidence that Japanese animators are reaching for the moon, while most of their American counterparts remain stuck in the kiddie sandbox''!

Ik zag net ook dat hij uit komt op Blu-ray, dus ik denk dat dit mijn eerste Blu-ray aankoop gaat worden!

5/5


avatar van Bacon

Bacon

  • 1012 berichten
  • 1379 stemmen

Phuu, dat was weer een bizar filmpje zeg.

Wat ik wel vervelend vond is dat elke keer wanneer die kale in beeld kwam ik aan Jorien vd Herik moest denken:

http://xs216.xs.to/xs216/07225/herik.jpg

En iedere keer als ik die bolle zag moest ik aan Peter Beense denken...

http://xs216.xs.to/xs216/07225/beense.jpg

(hopelijk blijft die xs.to server een paar jaar leven, anders staat het zo raar zonder werkende plaatjes...)

Nu is het tijd voor mij om ook maar eens in de droomwereld te stappen.


avatar van V

V

  • 8369 berichten
  • 3366 stemmen

Vooral Beense is treffend ja.


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

Paprika is een sexy, bloedstollend mooi getekende animatie (deels 3D) met een uitmuntend script. Ga deze film zien!

4.5


avatar van hydraulix

hydraulix

  • 123 berichten
  • 535 stemmen

Bacon schreef:

Phuu, dat was weer een bizar filmpje zeg.

Wat ik wel vervelend vond is dat elke keer wanneer die kale in beeld kwam ik aan Jorien vd Herik moest denken:

http://xs216.xs.to/xs216/07225/herik.jpg

En iedere keer als ik die bolle zag moest ik aan Peter Beense denken...

http://xs216.xs.to/xs216/07225/beense.jpg

(hopelijk blijft die xs.to server een paar jaar leven, anders staat het zo raar zonder werkende plaatjes...)

Nu is het tijd voor mij om ook maar eens in de droomwereld te stappen.

Hahaha hoe je erop komt! Geweldig


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Kleine tegenvaller, Paprika. Dat komt vooral doordat de personages stuk voor stuk vervelend zijn. Die papzak en de professor wekken louter irritatie op. Verder gaat het verhaal wat over the top met de combinatie tussen werkelijkheid en droom; het concept had wat mij betreft wat beter ingeleid kunnen worden. Dat het dan alsnog doldwaas climaxt is alleen maar prima. Paprika zelf had ook een betere introductie kunnen krijgen: waarom is ze wie ze is? Waarom heeft niemand anders een droom-alter ego? De muziek was verder wel erg goed, evenals een groot deel van de animatie/het design. Vooral de omgevingen zagen er mooi uit.

Paprika had denk ik een stuk beter kunnen zijn dan het was. Wat minder chaos had de film goed gedaan. Daarom drie sterren.

3*


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Jammer dat er wat typische stereotype personages in deze film rondlopen die maar weinig toevoegen. Zoniet, zelfs een beetje richting irritatiegraad doorslaan. Vooral de verstrooide professor en de dikke man pasten totaal niet binnen het plaatje van deze film. Een film die op meerdere fronten juist erg fris oogt. Zowel qua concept als qua personages en muziek.

Muziek, voor mij een element waarmee je een film kunt maken. Superlatieven te over voor de muziek in deze film. Typische muziek die steeds luider en luider wordt en waarbij je goed associaties kunt leggen met de vele mooi geanimeerde dieren uit dromenland. Als er zo `n bonte verzameling over de Golden Gate brug loopt of bezit neemt van een bioscoop dan wil ik ook overdonderende, verfrissende en verrassende muziek horen!

Qua concept ook erg sterk. Een soort van tijdreizen door verschillende dromen heen. Je kunt overal in en uit, alles is mogelijk. Zo beland je in de realiteit en zo begeef je jezelf in een fantasiewereld, die vaak gekoppeld is aan een bepaald soort film. Naarmate de film vorderde werden de grenzen tussen deze 2 ook steeds verder opgezocht. En volgt er een spannende ontknoping.

Die naakte vrouw deed mij trouwens denken aan de naakte cyborg in Ghost in the Shell: Innocence. En op verklaringen waarom Paprika een droom - alter ego had, zit ik persoonlijk niet te wachten. Het gaf haar personage juist een wat mysterieus en magisch tintje.

Millenium Actress binnenkort ook maar eens herzien, verwacht wel dat er wat bij kan. Paprika is immers een grote kleurrijke massa aan volk. Zit zeker meer in maar voor nu alvast een dikke 4*


avatar van jex

jex

  • 266 berichten
  • 6413 stemmen

Ik vindt die Paprika theme (in het begin) mooi klinken. De film is ook goed trouwens.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Paprika die tijdens de openingscredits begeleid door de geweldige score met een vingerknip het verkeer stilzet en er vervolgens dartel tussendoor huppelt.

Wat kan film mooi zijn, en heb ik zin deze film opnieuw te zien.


avatar van Roodkapje

Roodkapje

  • 494 berichten
  • 674 stemmen

Deze film moet je dus zeker niet nuchter gaan bekijken. Dit is echt wel een droom omgezet in animatie. Wat is echt, wat is droom? Tijdens het bekijken van de film kwam even bij mij op dat diegene die dit verzind heeft een genie moet zijn. Hoe verzin je zoiets? :-s

Eigenlijk een beetje jammer dat kon altijd hetzelfde probeert en niet met iets zuiver nieuws komt. Ik had een beetje het gevoel van: dit heb ik al eens gezien.