

Genre: Romantiek / Komedie
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Canada
Geregisseerd door: Anne Wheeler
Met onder meer: Karyn Dwyer, Christina Cox en Wendy Crewson
IMDb beoordeling:
6,1 (8.912)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 augustus 2000
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Better Than Chocolate
"A delicious romantic comedy."
Deze film vertelt het verhaal van Maggie en haar nieuwe liefde Kim. Maggie is gezakt voor High-school en werkt voor de gespannen Frances die eigenaar is van een homo boekwinkel. Maggie en Kim worden op slag verliefd op elkaar. Net op het moment dat de liefde gaat bloeien komen de broer en moeder van Maggie op bezoek. Zij weten niets van haar sexualiteit en de werkzaamheden in de boekwinkel. Zal Maggie ervoor durven uitkomen...?
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments

sydney
-
- 2223 berichten
- 0 stemmen
Ik heb hem vanavond gezien. Vond hem een beetje tegenvallen. Zaten wel leuke en goed bedachte situaties in. 3.0*

FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
leuke onderhoudende film;
Twee stemmen :3 en 5 in: dus 4.0

renske
-
- 1105 berichten
- 926 stemmen
"Romantiek/Komedie" zegt de beschrijving. Hmm.. ik vond het niet romantisch, ik vond het niet grappig... Tja, het is een drama. Maar het is ook geen drama. Want er is geen conflict.

moviefreak#1
-
- 14349 berichten
- 23726 stemmen
De nadruk lag iets te veel op lesbische sex waardoor ik soms het idee kreeg dat Anne Wheeler de film op een verkeerde manier aan de man probeerde te brengen. Zonder de naar mijns inziens overbodige sexscenes was het ook een leuke film geweest. Toch een 3 1/2 omdat ie gewoon super makkelijk wegkeek en ik er een goed gevoel aan overhield. Die scene met de moeder en de dildo was overigens wel geniaal

Bloompje
-
- 609 berichten
- 387 stemmen
Wat een mooie poster. veel interessanter van kleurgebruik dan de dvdcover...

clairest
-
- 215 berichten
- 463 stemmen
Van deze film ben ik blijven dromen.... De meeste films van een tijdje terug durf ik niet te waarderen hier op moviemeter, omdat ik me de films gewoon niet zo goed meer weet te herinneren. En ik dacht toen ik vroeger films zag nog niet in sterren.
Maar deze film is mij zo bijgebleven, dat ik hem wel vier sterren durf te geven! Kan zijn dat dat aangepast wordt, in negatieve of in positieve zin, als ik hem weer eens zie.

aidavdbrake
-
- 12 berichten
- 11 stemmen
Ik vind heel veel dingen leuk aan deze film, maar een paar factoren blijven me storen: waarom is een transsexueel bijna altijd iemand die in een rugby team niet zou misstaan, maar zich ondertussen gigantisch overdreven vrouwelijk gedraagt (dat afschuwelijk falset stemmetje bijv.)? En je maakt mij niet wijs dat ze echt die sleutel van de book store open en bloot naast de voordeur hebben hangen...

clairest
-
- 215 berichten
- 463 stemmen
Ik heb deze film herzien en vind hem nu vooral erg schattig. De vier sterren laat ik staan.

SYLLIE_KIPPIE
-
- 4 berichten
- 10 stemmen
ja een echte aanrader!
overigens heb ik hem thuis dus liggen dus intresse meld je

Hilarious
-
- 1856 berichten
- 2229 stemmen
Aparte leuke film. Ik had de film anders verwacht dus ik dacht niet dat Maggie en Kim zo rap samen zouden komen. Maar dat levert wel veel leuke momenten op en Karyn Dwyer en Christina Cox waren goed. Sommige personages waren soms wel wat irritant en weer zo overdreven, maar over het algemeen is dit gewoon een vermakelijke feel good movie,
die dus zeker een voldoende waard is.
2,5*

sel
-
- 56 berichten
- 82 stemmen
blijft een leuke film, ook al heb ik hem al meerdere keren gezien. leuk om met een aantal meiden te bekijken. de rol van de moeder blijft hilarisch.

lottetje
-
- 284 berichten
- 215 stemmen
leuke film.
hij was inderdaad anders dan verwacht. maar eigenlijk alleen maar in positieve zin.
4

lottetje
-
- 284 berichten
- 215 stemmen
leuke film.
christina cox is echt geweldig. de kracht tussen Karyn en christina is ook heel erg mooi. en Judy is ook leuk.
Hij was inderdaad anders dan verwacht. maar eigenlijk alleen maar in positieve zin.
4

sanne12345
-
- 50 berichten
- 267 stemmen
Beetje veel van niets, beetje grappig, beetje romantisch (maar je weet niet waarom ze elkaar leuk vinden, dus echt meeleven doe je niet), beetje drama en veel lesbisch....
2 voor de moeite

villasappho
-
- 23 berichten
- 42 stemmen
Ik ken de film met een mooiere voorkant maar dat doet de pret niet drukken het is een leuke film 3

Groenie
-
- 50 berichten
- 155 stemmen
Er wordt in deze film erg amateuristsch en slecht geacteerd door vrijwel de gehele cast. Ik ergerde mij hier aan.
Het ging allemaal veel te gamakkelijk en de karakters werden absoluut niet overtuigend neergezet.
Veel te kinderachtig en te hoog soap gehalte.
Jammer, want had er meer van verwacht!

FreakyGurrl
-
- 44 berichten
- 1 stemmen
als vrouwen liefhebber heb ik eigelijk alleen genoten van de sex scenes...verder vind ik het slecht geacteerd en een mattig verhaal.

chebby
-
- 118 berichten
- 244 stemmen
Slecht geacteerd en slechte verhaallijn, sexscenes zijn natuurlijk altijd leuk om te zien maar om daar nou zo'n slechte film voor te gaan kijken .. 1*

Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
De film moet het niet van zijn sexscenes hebben, die zijn trouwens weinig expliciet. Gelukkig maar. Het is een leuke film, met genoeg vaart om je te blijven boeien. De conflicten tussen de verschillende voorkeuzes zijn leuk gebracht, zonder zwaar moralistisch te worden. De agressie die steeds heel goed gedoseerd aanwezig is, denk maar aan de koffieman, escaleert en dan wordt het weer eind goed al goed. Het is geen meesterwerk, maar wel een fijne film.

silent_force89
-
- 45 berichten
- 47 stemmen
Deze film was eigenlijk heel anders dan ik had verwacht.
Hij viel iets tegen. Maar dat zou kunnen komen omdat ik meer van ''drama in combi met romantiek'' films houdt.
Maar al met al, vermakelijke, niet te diepgaande film voor een gezellig avondje...
3*

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Deze komedie laat zich volgens mij het beste omschrijven als een wat dwaze, soms bedwelmende, oppervlakkige, maar uiterst sympathieke ode of compositie op de dromerige en romantische liefde, vol optimisme en humor, onder het motto: uiteindelijk is er voor iedereen de ware. Op de momenten dat de regisseur pogingen doet om een meer serieus drama te maken, gaat dat onmiddellijk ten koste van de genoemde sympatie.

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30797 berichten
- 5344 stemmen
Better than chocolate. Op de eerste plaats lijkt het een erotisch lesbische film te zijn, maar het is meer/beter dan dat. Deze film is een mooie romantische komedie met een koppel dat echt verliefd lijkt te zijn. De aanwezigheid van de transseksueel is ook wel mooi gedaan. Zoiets zag je voordien enkel bij de films van Almodovar waar het nog meer een 'homo-issue' schijnt te zijn. Deze film is een mooie film over het leven met komische elementen zonder ooit platvoers te worden. Dit zijn zeker geen typetjes, maar wel boeiende figuren. De film is zeker beter dan vele stemmen hier doen uitschijnen.

Passiebloempje
-
- 191 berichten
- 903 stemmen
Slecht acteerwerk (kon die zoenscène - in het begin - onder de douche, niet even overnieuw, ik trek ze erg slecht, die overduidelijke 'filmkussen'), een slap verhaal waarin het hele arsenaal aan moralen is opengetrokken (-het is beter te leven zoals je zelf wilt, ipv zoals er van je wordt verwacht, -een transgender is niet een man verkleed als vrouw, maar een echte vrouw, -je bent niet per se een homo als je het lekker vindt wanneer je prostaatklier wordt gestimuleerd, en -ook boven de 50 mag je nog genieten van je seksualiteit), je zou denken dat de regisseur een man is door het overdreven gekreun in de seksscènes, en wat is eigenlijk de meerwaarde van Paul...? (Ach tuurlijk, die prostaatklier.)
Maar goed, toch best een lekkere 'wegkijk' film met een paar leuke inkoppertjes.
Lila: 'I mean, what's gotten into him...?' XD
Oftewel; een leuke film voor als je echt niets beters te doen hebt.

=EL!ZE=
-
- 88 berichten
- 109 stemmen
Eén van de mindere lesbische feelgoods. Er zit weinig verhaal in. Zelfs Kissing Jessica Stein is beter

Collins
-
- 6784 berichten
- 4045 stemmen
Een film die een romantische komedie is en waarvan het romantische verhaaltje leuk is, maar niets nieuws brengt. Onder het gangbare verhaaltje liggen wat minder gangbare thema’s verborgen. Althans thema’s die je niet zo snel in een romantische komedie tegenkomt. We hebben het over zelfidentificatie en seksuele bevrijding. De (voornamelijk) lesbische personages in de film hebben het er druk mee.
De serieuze thematiek wordt luchtig aangelopen. Met humor, muzikale intermezzo’s en een vleugje erotiek. Op die manier worden de emotionele problemen minder zwaar beladen en blijft de luchtige en speelse toon, die in de film overheerst, behouden. Ook tijdens de ergste emotionele meltdowns, die maar kort duren, blijft die toon steeds in het zicht.
De twee lesbische hoofdrollen zijn wat clichématig vorm gegeven. Een lief naïef meisje dat haar homoseksualiteit alleen in beperkte kring ten toon spreidt en een jongensachtig haantje dat haar identiteit al lang heeft bepaalt. Ze zijn leuk om mee te sympathiseren. Ze genereren de meeste feelgood momenten.
De bijrollen zijn interessanter, omdat de serieuze onderlaag daar meer voelbaar is. Een bijzonder aangename rol is er voor Peter Outerbridge als de breekbare, openhartige en standvastige Judy die (in ieder geval geestelijk) vol overtuiging afstand heeft gedaan van al haar biologische mannelijke kenmerken. Ik kreeg bij haar personage prettige flashbacks naar het personage Roberta Muldoon uit The World according to Garp (1982).
Better than Chocolat is een luchtige film met hier en daar een prikkelend moment dat tot denken aanzet. Gewoon een leuke film.
Het laatste nieuws

Drie minder bekende series op Netflix die je een kans zou kunnen geven

Eerste Wereldoorlog-serie 'Women at War' op Netflix valt ontzettend in de smaak

Waargebeurde gevangenisfilm 'Papillon' met Rami Malek en Charlie Hunnam vanavond op televisie

De toppers van Netflix: ontdek de 50 best beoordeelde films
Bekijk ook

Fucking Åmål
Drama / Romantiek, 1998
896 reacties

Tipping the Velvet
Drama / Romantiek, 2002
29 reacties

Aimée & Jaguar
Biografie / Drama, 1999
32 reacties

Bound
Thriller / Misdaad, 1996
201 reacties

Boys Don't Cry
Drama / Biografie, 1999
200 reacties

Lost and Delirious
Drama / Romantiek, 2001
118 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.