• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.072 stemmen
Avatar
 
banner banner

Planet of the Apes (2001)

Actie / Sciencefiction | 119 minuten
2,77 2.073 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tim Burton

Met onder meer: Mark Wahlberg, Tim Roth en Helena Bonham Carter

IMDb beoordeling: 5,7 (240.812)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 augustus 2001

Plot Planet of the Apes

"You'll be sorry you were ever born human."

2029: Astronaut Leo Davidson gaat voor een routine-missie aan boord van een cruiser op een ruimtestation. Hij komt echter plotseling in een wormgat terecht en landt op een vreemde planeet waar apen over de mensheid regeren. Met hulp van enkele menselijke rebellen probeert Leo een gorilla-leger te ontlopen, en een heilige tempel te vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ron74

Ron74

  • 41 berichten
  • 126 stemmen

Ik blijf heel kort over deze film.

Als je de oude film uit 1968 heb gezien dan is deze gewoon slecht. 2 sterren


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Ron74 schreef:

Ik blijf heel kort over deze film.

Als je de oude film uit 1968 heb gezien dan is deze gewoon slecht. 2 sterren

dan ga je wel heel makkelijk voorbij aan toch een belangrijk pluspunten; de schitterende maskers/make up van de apen!


avatar van movie-freak

movie-freak

  • 253 berichten
  • 532 stemmen

ben het met marvin eens. een belachelijk einde!


avatar van Mischa

Mischa

  • 601 berichten
  • 2426 stemmen

Agony schreef:

(quote)
dan ga je wel heel makkelijk voorbij aan toch een belangrijk pluspunten; de schitterende maskers/make up van de apen!

Ik denk je dat in die tijd van het origineel ook kon zeggen! Volgens mij heeft het origineel zelfs een Oscar voor beste make-up gewonnen. Niet al te sterk argument, dus


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Ik dacht dat er andere remakes zouden komen van Planet of the Apes?

Wat ik ook nog grappig vind is dat de vrouwelijke apen "sexier" uit moesten zien van Tim Burton


avatar van Alexa

Alexa

  • 32 berichten
  • 37 stemmen

Marvin schreef:

!!!geld terug!!!

wat een ongelooflijk KUT einde! dat verneukt dus gewoon die hele film.

Ik heb me echt dood zitten ergeren, maar afgezien van het onwaarschijnlijke einde was het wel een aardige film.

Tip: Als je deze film wilt gaan bekijken, zet hem dan uit op het moment dat hij neerstort op aarde en ga ervanuit dat het of juist allemaal goed gekomen is, of dat het helemaal verkeerd afloopt, maar kijk in godsnaam A.J.B. niet het einde van die film!


Yep dank je voor de tip.. Kheb tog gekeken, was nieuwsgierig.. beter niet gedaan dus.. slecht einde mensjes!


avatar van Grsbk

Grsbk

  • 315 berichten
  • 3482 stemmen

maar die tip van marvin staat tussen spoiler tags daar heb je dus niks aan als je de film nog niet gezien hebt...

Ik vond het geen slechte film en het einde stond eigenlijk ook een beetje los van de rest van de film dus zo heb ik me er niet aan geirriteerd


avatar van Jack Sparrow

Jack Sparrow

  • 472 berichten
  • 3267 stemmen

Ik vond de film wel redelijk, zeker niet heel goed maar door de special effects en de locaties wordt het toch een redelijke film. Met name de apen waren erg goed vormgegeven. Naar mijn inziens is het einde een grap van Tim Burton


avatar van sn@ke

sn@ke

  • 2077 berichten
  • 888 stemmen

Na herziening nogmaals voluit genoten van dit meesterwerkje , grensverleggend op make-up en visueel gebied , wat zien die apen er donders stoer uit zeg .., prachtige passende muziek , perfecte casting van acteurs en boeiend over de hele lijn.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Jack Sparrow schreef:

Naar mijn inziens is het einde een grap van Tim Burton


Een overbodige grap.


avatar van MWX

MWX

  • 341 berichten
  • 1885 stemmen

zeer goede film. heb ook zekers genoten afentoe kon ik me wel een beetje ergeren aan mark wahlberg. maar ja dat is mijn smaak!!! verder weinig op deze film aan te merken

4*


avatar van darkcity

darkcity

  • 644 berichten
  • 1475 stemmen

Komt er nou nog een vervolg hierop ? want het einde was zo gemaakt voor een vervolg.

Heb er nog niks van gehoord, niet dat ik erop hoop....


avatar van magnolia_

magnolia_

  • 171 berichten
  • 181 stemmen

neen, ik denk niet dat hier een vervolg op komt, Burton laat zijn fans liever op hun honger wachtten. Het mysterieuze einde roept misschien voor een sequel, maar ik denk dat dit een waardige afsluiter is voor deze prent


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4644 berichten
  • 2100 stemmen

Jezus, wat een film. Het einde is geweldig (doch voorspelbaar op een gegeven moment), de apen zijn cool, en vooral Roth is meesterlijk.

Ik wist wie er allemaal in speelden (Tagawa!!!) maar moest in het begin goed kijken om ze te herkennen. Tot mijn schaamte moet ik bekennen dat ik Michael Clarke Duncan meteen herkende (ga je jezelf toch evolutionaire vragen stellen )

Van Tagawa had ik meer willen zien, maar goed. Ik heb me prima vermaakt. Vond Wahlberg erg veel lijken op Matt Damon trouwens.

4*

P.S.

Er zijn hier al wat woorden gevallen over Estella Warren. Waar in het begin mijn babe radar op tilt sloeg, sloeg het al gauw om in ergernis. IEDERE keer dat ze in beeld was stond ze een beetje glazig te staren, met een half geopende pijpbek en zaadvragende ogen, met een blik alsof ze Steven Seagal's eerste vijfsterrenfilm zag. Verder deed ze totaal NIETS. Blegh. What a waste.


avatar van braambes

braambes

  • 559 berichten
  • 1356 stemmen

Gisteren gezien, verbijsterend zwakke film, men verwachtingen lagen nu ook niet heel hoog, maar ze werden verre van ingelost !

De veranderingen tov het origineel verhaal komen de film zeker niet ten goede. Hoe hard ik ook probeerde, ik kon niet in de sfeer van de film geraken (in tegenstelling tot planet of the apes anno 1968 dat veel bedreigender overkwam). Het hele zootje werd dan nog eens overgoten met een Amerikaans sausje en dat was wel de dooddoener

1 ster


avatar van chrissie

chrissie

  • 749 berichten
  • 5038 stemmen

na alle "oude" apenfilmen te hebben gezien, moet ik vaststellen dat de filmtechnieken inderdaad niet hebben stilgestaan: de apen lijken nu veel meer op hun echte soortgenoten.

Ondanks dit en de toch wel fraaie en avontuurlijke actie, kon de prent ook bij mij niet tippen aan het origineel, maar dan ook enkel het origineel. De vervolgen moeten allen onderdoen. Waarschijnlijk ligt dit aan het feit dat het allemaal vlugger, spannender en knapper gemaakt is.

Gelukkig maar dat Burton niet in de val is gelopen van de vorige reeks, en (tot nu toe) geen vervolg gemaakt heeft.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Was wel de bedoeling, toch?


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Jammer maar ik viel in slaap tijdens de film.

Geen stem, toch een keer huren, was niet slecht.

Ik hou van films met een visueel randje, en deze film had dat !


avatar van Mc

Mc

  • 1006 berichten
  • 2092 stemmen

redelijke film.. erg weird einde


avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

En dit komt uit de handen van Tim Burton? Niet dat ik mee opga in de overdreven bejubeling over de man z'n werk, want hoewel hij meermaals uitblonk als het op sfeer en/of settings aankwam, is het ongetwijfeld een feit dat z'n succes niet alleen te danken is aan talent maar eveneens aan het gebrek aan soortgelijken. De nieuwe versie van de klassieker uit '68 is ronduit flauw. Na amper een kwartiertje werd de hele illusie een krachtige herziening te beleven me al ontnomen en besloot ik te genieten van een hersenloos tussendoortje. 'Genieten' werd echter snel 'ergeren'. Het scenario was ondermaats, het merendeel van de vertolkingen slap, de actie afstandelijk en vaak beroerd in beeld gebracht (Burton wist de vlucht-scènes in de stad echt niet opwindend te maken) en meerdere effecten rampzalig. Tegenover enkele mooie sfeerbeelden en -verbazingwekkend genoeg- enkele spannende momenten waarvan er duidelijk te weinig waren, stond dan weer een allesvernietigend einde.

Planet of the Apes ** (wat makkelijk minder kan worden)


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Teleurstellende Burton flick met slechte actie scènes, matig acteerwerk (alleen Roth stijgt boven het gemiddelde uit) en erg veel clichès.. 2*


avatar van SOLDIERS89

SOLDIERS89

  • 34 berichten
  • 278 stemmen

vind dit een saaie SF film en het is ook nog eens slecht geacteerd.

en zat nogal veel apen lawaai in de film wat ik niet waardeer.

1,5*


avatar van SOLDIERS89

SOLDIERS89

  • 34 berichten
  • 278 stemmen

SOLDIERS89 schreef:

vind dit een saaie SF film en het is ook nog eens slecht geacteerd.

en zat nogal veel apen lawaai in de film wat ik niet waardeer.

1,5*

vind 1,5* echt te hoog ik maak er maar 1 van.


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Welk lawaai verwacht je dan op een Apenplaneet??? Koeien? Geiten? Ezels?


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3233 stemmen

LOL


avatar van Olimantado

Olimantado

  • 6 berichten
  • 1 stemmen

Valt het einde überhaupt wel te begrijpen. Ik geef toe dat ik het niet snap. Kan iemand het me uitleggen, indien begrepen?

Verder vind ik dit een erg goeie film!


avatar van erreper

erreper

  • 111 berichten
  • 647 stemmen

die kostuums en make up... zo jammer!


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Dat was nou net het enige wat ik wel ècht goed vond aan de film...


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

aardige film ... alleen trieste make-up

het ziet er niet uit.


avatar van Purmerend

Purmerend

  • 2775 berichten
  • 3309 stemmen

Een oude aap wil gaan slapen en voor hij gaat slapen legt hij eerst zijn toepetje weg en doet hij zijn kunstgebid uit. En die roodharige baardragende aap was af en toe wel grappig!

2,5*