Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Joe Dante
Met onder meer: Bradford Dillman, Heather Menzies en Barbara Steele
IMDb beoordeling:
5,9 (27.626)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Piranha
"A hideous death lurked unseen in the river..."
Wanneer twee wandelaars op mysterieuze wijze verdwijnen in de heuvels bij een meren-gebied, begint prive-detective Maggie McKeown (Heather Menzies) een onderzoek. Samen met de verbitterde streekbewoner Paul Grogan (Bradford Dillman), doet ze een huiveringwekkende ontdekking...
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Grogan
Maggie McKeown
Dr. Robert Hoak
Jack
Buck Gardner
Dr. Mengers
Betsy
Laura Dickinson
Colonel Waxman
Trooper
Reviews & comments
Crawler
-
- 34 berichten
- 7 stemmen
heb deze niet gezien maar wil deze nog zien en de remake die er aan komt in 2009
TerryA
-
- 547 berichten
- 2459 stemmen
vermakelijk rampen achtig film uit de jaren 70 dat uiteindelijk veel bete is gebleven dan die remake!
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Weinig interresante film. Ik vond vooral de regie hoogst eentonig waarbij er geen moeite werd gedaan om het nodige effect uit een scene te halen.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
"What about the goddamn piranhas?!"
"They are eating the guests, sir."
Net als bij Gremlins laat Dante opnieuw de perfecte balans tussen spoof en een op zichzelf staande film zien. Want hoewel Piranha overduidelijk een parodie is op Jaws, het staat als horrorfilm op zichzelf ook als een huis. Piranha amuseert, is aardig sfeervol in elkaar gezet en steekt op vermakelijke wijze de draak met de clichés in het genre. Verder een prima rolverdeling met uiteraard weer een leuke bijrol voor vaste Dante acteur Dick Miller.
3,5 sterren. Best benieuwd naar Cameron's deel 2 en Aja's geplande remake.
eltorro
-
- 898 berichten
- 3054 stemmen
De poster van deze film heeft na mijn idee wel heel veel weg van de poster van Jaws.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Komische pulp van Dante.
Wanneer men e.e.a. niet al te serieus neemt houdt je een uiterst gedateerd maar vermakelijk horrorfilmpje over. In 1980 o.i.d. was de videorelease die ik toentertijd helemaal heb grijsgedraaid. Op de een of andere manier was dit een favoriet van mij. Inmiddels moet ik bekennen dat, ondanks het jeugdsentiment, er door de tand des tijds behoorlijk hard is gebeten. Iets wat we ook zien bij een film als American Werewolf In London. Waar een Jaws onfeilbaar blijft, vertoont Piranha uiteraard nogal wat slap acteerwerk en dito SFX. Toch blijft dit een zeer onderhoudend klassiekertje.
Leuker dan het verschrikkelijke vervolg.
Goed.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3592 stemmen
Heb zwaar zitten genieten van deze cultclassic. Had hem een jaar of 15-20 geleden ook al een keer gezien, maar daarna nooit meer. En ik heb denk ik nog meer zitten genieten dan toen. Echt alles aan deze film kan ik waarderen, zelfs het slechte acteren. De muziek was geweldig, de sfeer perfect. Geweldig gewoon!!!
Theunissen
-
- 12268 berichten
- 5513 stemmen
Heel lang geleden gezien (volgens mij was ik toen een jaar of 10-12). De film is niet echt geweldig maar wel amusant en er zitten een paar leuke scene's in "o.a. als die oude man pootje gaat baden".
303acidstorm
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
Deze film zag ik vroeger al dat ik jonger was...wel lekker eng...
Laatst weer deze film gekeken,en de verwachting is weer overtroffen... Erg leuke spannnende film van de jaren 70 ja...
Er is ook een deel 2 met vliegende piranha's maar die overtreft deze niet in iedergeval..
Leuke aanrader voor iemand die van horror en spanning houdt...
wie durft er nu nog te zwemmen in een meertje?
Filmkriebel
-
- 9961 berichten
- 4649 stemmen
Cult classic lees ik hier. Vooral kut-classic ja ! Er is niks goeds aan die ripoff van Jaws. Zelfs de filmposter is gekopieerd. Het nadeel van zo'n films is dat je onterecht denkt dat er enkele nieuwtjes in zitten, en éénmaal in de film, stel je vast dat Piranha dezelfde elementen in dezelfde volgorde hergebruikt. Dan heb je nog de holle hoofdpersonages, die iedereen voor het gevaar verwittigen en niemand gelooft hen. Tot daar aan toe, maar het is zowat de leidraad van het verhaal.
En het einde zal de milieu-activisten helemaal niet bevallen. Grogan vindt er niet anders op dan de rivier te vervuilen om de vissen te verdelgen
. Als dit horror is, dan ben ik Mickey Mouse, want behalve wat roodgekleurd water en schuddende plastic-piranha's (neem ik aan) zie je niks. En zo gaat het gemiddelde nog maar eens een puntje naar beneden.
Piranha 2 ben ik beginnen bekijken maar heb het opgegeven wegens té slecht. Je ziet in één scène hoe ze aan koorden hangen.
Matthias99
-
- 55 berichten
- 91 stemmen
Deze film heb ik enkele jaren geleden grijs gezien. Vond het best wel vermakkelijk en eng. Hoe dat die oude man pootje ging baden en hoe dat die vader van dat kind werd opgegeten, etc Deel 2 was een ramp daar konden ze dan nog eens vliegen....
De remake van 1995 heb ik niet gezien maar volgens de reacties van deze remake is hij het kijken niet waard dus ik ben nu nog maar enkel benieuwd naar de remake die 2010 in 3D uitkomt. 
3,5
uberjason
-
- 261 berichten
- 144 stemmen
Yes, daar heb ik ook zin in...prehistorische piranhas die in een rivier komen omdat er een onderzeese aardbeving plaats vind...alleen al dat idee maakt het verhaal boeiend.
Is geloof ik van Alexandre Aja (hills have eyes 2005)
Hoewel Piranha een leuke rip off is geworden, heeft ie zeker zn heugelijke momenten. Mensen die hem hebben gezien herinneren toch de man met zn afgebeten benen, en die opblaasbanden in het water. Ik vond dat best een goeie scene.
de muziek van meester Pino Donnaggio was ook zeker niet een Jaws rip-off.....ok het acteerwerk was niet sterk, maar de film is zeker wel uit te zitten...
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
ik vond dit wel een leuke film. ik heb hem lang niet meer gezien. ik ga hem binnenkort maar weer eens zien. de remake daar in tegen was echt bar slecht. maar deze film was wel spannend.
uberjason
-
- 261 berichten
- 144 stemmen
Nou Jels, dan gaan we lekker naar de 3D-piranha toe....lijkt me superrrr
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Na het succes van Jaws dacht men hetzelfde te kunnen doen met deze "lieve" visjes. Ze hebben gewoon van een haai een ander soort mensetend dier gemaakt. Dit is nou zo'n voorbeeld van een 13 in een dozijn film. Zoals een luchtbed met zwemmende kindertjes is ernstig pikwerk van Jaws. Alleen die poster al of moest het met een knipoog worden gezien ? Ook het stukje dat de mensen die in het water zitten en in paniek het water willen verlaten is totaal Jaws. Voor de moeite kan ik het een 2,0 geven.
dancingbunny
-
- 64 berichten
- 63 stemmen
Wauw. Nog niet gezien. Maar het lijkt me gewoon een ' Jaws ' rip-off?
mikey
-
- 28986 berichten
- 5138 stemmen
Wauw. Nog niet gezien. Maar het lijkt me gewoon een ' Jaws ' rip-off?
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Amusante pulp, de hoes zegt feitelijk alles. Gedateerd tot en met natuurlijk, dat wel, maar genoeg grappig materiaal om te vermaken.
3*.
ecnaegnev
-
- 48 berichten
- 387 stemmen
Net nog eens gezien, redelijk gedateerd inderdaad, maar toch uiterst vermakelijke film 
avatar-freak
-
- 40 berichten
- 107 stemmen
[quote]ecnaegnev schreef:
Net nog eens gezien, redelijk gedateerd inderdaad, maar toch uiterst vermakelijke film
[/quo
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Er zit veel moois in 'Piranha'. Het verhaal dendert lekker snel door en de gore heeft ook zijn sterke en sfeervolle kanten, zoals bv. de geluiden die de piranha's maken wanneer ze aanvallen, de totale slachting op het einde, maar ook die nare aanval tijdens de zwemwedstrijd, en zo zou ik nog wel even door kunnen gaan. Okay, nog eentje dan, de openingsscene.
Het acteerwerk hoef je het natuurlijk niet voor te doen, de humor is me af en toe net wat te kort door de bocht, maar het mag de pret niet drukken.
4,0*.
Tom de Haas
-
- 99 berichten
- 0 stemmen
Wat een onderhoudende film, horror met een scheut humor maken deze film zo vermakelijk, dat je hem vaker dan een keer wilt kijken. Helaas wordt de film vaak vergleken met JAWS maar ik vindt deze titels zo van elkaar verschillen dat je ze apart van elkaar moet kunnen zien. Het enige dat ze gemeen hebben is dat ze alebei als hoofdpersonage(s) een onder water roofdier als hoofdrol speler hebben.
Het verhaal heeft snelheid en de journalist en de kluizenaar die beide op onderzoek gaan maakt het spannend en leuk omdat ze allebei zo verschillend zijn, zij extravert hij introvert, en dat afgewisseld met een paar geweldige moord scenes, die ervoor zorgen dat je nooit meer gerust in een meertje duikt. Want je weet maar nooit wat zich onder dat spiegelende oppevlak bevindt.
En dan de humor, Sir the piranhas, what about the goddamned piranhas, their eating our geust sir. super. en nog meer van dat soort teksten dat je even doet schuddebuiken van het lachen, wat een verwelkomende afwisseling is van de soms gruwelijke bijt scenes. kijken dus.
ps er is nog een sequel gekomen nah viel zwaar tegen en er is nog een tv versie gekomen die exact hezelfde is maar totaal waardeloos en dat komt omdat ze de humor waren vergeten. maar ik heb op you tube de trailer gezien van Piranha 3 d die lijkt me toch stukken beter
even afwachten.
gr Tom
Freckles
-
- 488 berichten
- 544 stemmen
2 jaar na Jaws, i don't know bout it.
Ik was zo verbaasd van de remake trailer dat ik deze ook wel 'ns wou zien. Niets bijzonders, ook niet slecht. Verwacht wel wat meer van de remake 
606
-
- 23876 berichten
- 12263 stemmen
Aardig stukje horror maar kan niet in de schijnwerpers staan van Jaws.
Soms zag het er niet heel geloofwaardig uit,
Acteren was wel goed te doen.
3 sterren
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4894 stemmen
Best een aardige film deze Piranha, maar toch wat tegenvallend. De film is sfeervol en de piranha's hebben ook zo hun charme met de geweldige geluidjes die ze maken.
Vooral op komisch vlak viel het me wat tegen allemaal. Oké, de film kent best een paar leuke quotes en een sporadisch fout/grappig moment, maar de film is regelmatig té dom, op een niet leuke manier. Toch blijft het (redelijk) spannend steeds, wanneer er mensen het water ingaan. Dat is dan ook de kracht van zo'n film natuurlijk.
De openingsscéne is mooi gedaan (uitzoomende camera op de vrouw) en het einde wanneer o.a. die kinderen worden aangepakt is érg gaaf. Ik kijk érg uit naar Aja's versie.
Pre- en sequels

Piranha Part Two: The Spawning
1982
137 reacties
Het laatste nieuws

Team van HBO Max blijft ook na overname Netflix gewoon bestaan

Misdaadserie 'Memory of a Killer' trekt de aandacht: 'Keerpunt voor Dempsey'

Kijkcijferhits op Netflix: deze tien films worden nu goed bekeken

Nu op Netflix: documentaireserie over Take That vanaf vandaag beschikbaar
Bekijk ook

The Year My Voice Broke
Drama, 1987
5 reacties

The Last Duel
Historisch / Drama, 2021
133 reacties

The Changeling
Horror, 1980
149 reacties

The Hidden
Sciencefiction / Horror, 1987
63 reacties

Matinee
Komedie / Drama, 1993
11 reacties

Communion
Horror / Mystery, 1976
47 reacties
Gerelateerde tags
riviervisexperimentons legerdierlijke aanvalzomerkampverslaggeverpiranhatent campeugenicskiller fish
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








