• 15.801 nieuwsartikelen
  • 178.295 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.091 gebruikers
  • 9.376.883 stemmen
Avatar
 
banner banner

Silent Hill (2006)

Horror | 126 minuten
3,01 1.722 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 126 minuten

Oorsprong: Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Christophe Gans

Met onder meer: Radha Mitchell, Sean Bean en Laurie Holden

IMDb beoordeling: 6,5 (259.517)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 25 mei 2006

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Silent Hill

"We've been expecting you."

Sharon (Jodelle Ferland), het dochtertje van Rose (Rahda Mitchell), wordt geplaagd door nachtmerries waarbij ze altijd dezelfde naam roept: Silent Hill. Nadat Sharon een bijna-doodervaring heeft tijdens een van haar nachtelijke slaapwandelingen, besluit Rose, ondanks de protesten van haar man (Sean Bean), om met Sharon naar Silent Hill te gaan. Tijdens een nachtelijke dollemansrit, waarbij ze op de hielen worden gezeten door overijverige politieagente Cybil (Laurie Holden), verliest Rose de macht over het stuur en krijgt een ongeluk. Wanneer ze bij haar positieven komt is Sharon verdwenen, en Rose zet alles op alles om haar terug te vinden in het mysterieuze spookstadje.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rose Da Silva

Christopher Da Silva

Sharon / Alessa

Cybil Bennett

Dahlia Gillespie

Officer Thomas Gucci

Christabella

Distressed Woman

Christabella's Aide

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

De clou van Silent Hill vond ik eigenlijk nog wel aardig; het was de rest van de film waar ik me maar met moeite doorheen kon worstelen. Op een paar enge monsters na vond ik het een nogal rommelige, vervelende en vooral slecht geacteerde horrorprent. Het zag er weliswaar prachtig uit, en vooral het monsterdesign van Patrick Tatopoulos is geweldig, maar het totale gebrek aan spanning maakt Silent Hill er niet bepaald boeiender op.

Teleurstellend, 1.5 sterren.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12851 stemmen

Bij gebrek aan veel beter deze maar een keertje gekeken in de bios.

Vooral de designs van de monsters en de omgeving sprak mij aan. Was ook de reden waarom ik deze film toch wel een keertje wou zien (zie bepaalde posters). Het begon alleen erg slecht. Leek wel één van die vreselijke Amerikaanse remakes van een matig Aziatisch supsens filmpje. Melig, flauw, voorspelbaar.

Eens aangekomen in Silent Hill wordt het allemaal veel boeiender. Gans geeft de film een aardige visuele stijl mee, en de monsterdesigns zijn bij momenten echt lekker. De scene in die toilet was echt een hoogstandje. Op deze basis weet de film eigenlijk de hele lengte wel te boeien, al is het tussen deze scenes soms nogal saai.

Slechte punten genoeg verder. Barslecht acteerwerk (die vader is triest!), het voelt ook écht als een game aan (de deur achter het schilderij, die tekeningen als clues, ...) en het hele verhaal achter de film kon mij geen seconde boeien. Sfeer en monsters, meer had het niet moeten zijn om een topper te worden, jammer genoeg wordt er tussendoor teveel stilgestaan bij oninteressante zaken.

En het rolt vooral allemaal een beetje vierkant. Hoewel er visueel veel gebeurt, is het als een bibliotheek aan mooie melodieën die wat onachtzaam aan elkaar geweven en geplakt worden. Zoals zo vaak in dit soort filmpjes verknoeit het flauwe tempo in de scenes nogal wat. Daarbij is er af en toe een less-is-more aanpak die hier allesbehalve thuishoort. De monsters hadden wat mij betreft ietwat meer in de schijnwerpers mogen staan. Letterlijk.

Maar uiteindelijk is de balans wel positief. Met het stevige potje goor uit de eindscene erbij was het een fijn filmpje, waar het vooral smullen is van de designs, concepten (de sfx waren soms iets minder) en de belichting.

3*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

DjeronO schreef:
Verder slaat het verhaal nergens op evenals de rare creaturen. Zelfs de graphics gingen nergens over.


Jongens jongens. Blijf lekker bij jullie actievolle gameverfilmingen als Resident Evil enzo.
Silent Hill is, ondank een paar minder interessante aspecten, een verademing. Eindelijk weer een horrorfilm die zich concentreet op het audiovisuele, sfeer, creaturen en GORE. Het is dat het af en toe toch afdwaalt naar andere zaken dat dit geen ultrahoge score krijgt. Vanaf het moment bv dat alles een beetje wordt uitgelegd verlang je echt weer naar "The Darkness". Speelde de hele film zich er maar in af.
Wat was ik blij ,ook als grote liefhebber van de games, dat er veel aspecten van zijn overgenomen met als allerbelangrijkste de industriele soundtrack van Yamaoka. Geweldige soundtrack!
Acteerwerk is niet groots en gelukkig maar eigenlijk. Weet niet of het de bevreemdende sfeer had behouden als er prijzenwinnend acteerwerk in had gezeten.
De creaturen zijn op momenten adembenemend. Dat ding in de wc , die schreeuwende dingen en vooral Pyramid Head met dat slepende zwaard. Kippenvel.
En dan de gore . Dat heeft me best verrast eigenlijk. Vooral de eindscene en de beste scene van de film waarin pyramid head die trap oploopt (prachtig shot) en het vel van dat meisje afrukt en tegen de deur smijt. Horrorheaven .
Ondanks zn foutjes, slaapverwekkende momenten, ietwat teveel CGI en een teveel aan uitleg heb ik ontzettend genoten van Silent Hill en hoop dat ze met een eventueel tweede deel een nieuw pareltje neerzetten.
4*


avatar van zephyr

zephyr

  • 137 berichten
  • 474 stemmen

Ik vond dit een hele mooie film. Prachtige beelden en dito geluid zorgen voor adembenemende creepy-sferen. Naarmate het plot onduidelijker wordt neemt de spanning alleen nog maar toe. Het einde was behoorlijk gore, goed gedaan Christophe Gans! Het plot is gebaseerd op een soort cult-ideologie die verwantschap houdt met de rooms-katholieke leer. Inlossing van schulden/zonden maar dan op een creepy-achtige horrormanier tot op het surrealistische af. Methodes die in zwang zijn geraakt door het op de voorgrond treden van bedenkelijke leiders. Bij goedgelovig volk kan dit gebeuren na een ramp, zo eentje die er ooit had plaatsgevonden in het mijnenstadje Silent Hill. Mensen voelen zich dan verlaten door de echte kerkelijke leiders. Ik kan begrijpen dat een heleboel mensen zo'n plot niet kunnen plaatsen, zeker als je niet in religie thuis bent.
Mensen die voor deze film 0,5 geven die weten niet wat audiovisuele kunst is en snappen blijkbaar ook geen reet van het laatste stuk van de film. Deze film toont juist aan dat er ook nog eens wat andere horror is dan die talloze stomzinnige slasher-films. Als game-verfilming was dit natuurlijk gewoon super. Het acteren was verder oké. 4 ½*


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Moeilijk om een review over deze film te schrijven.
Persoonlijk vond ik de sfeer geweldig, er zaten hele spannende scene's in.
En de effecten vond ik ook erg goed gedaan, maar na een tijdje vooral het laatse half uurtje zakte de film wel een beetje in.
Vooral de scene Als Alessa (dacht ik) met dat ijzerdraad te werk gaat.
Vond dat beetje overdreven, en soms beetje nep.
Maar de 'slechte Allessa' het meisje dat je de hele tijd zag, die vond ik wel eng overkomen, en zij kon mij wel even kippevel bezorgen.
de 'creatures' waren ook gaaf, maar jammer dat ze er niet wat vaker in voorkwamen.

Het acteren was ook iets minder, alhoewel ik Allessa wel goed vond!
Jammer ook dat de rol van Sean Bean wat kort was.
Maar al met al vond ik het wel een goeie film, vooral de sfeer heeft het echt goed gemaakt bij mij.
voor nu 4*


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Deze film gisteravond gezien (toepasselijk vrijdag de 13e ed onzin) en zat me net te bedenken waarom ik hier nu geen ruk aan vond. En ik denk dat Reinbo zojuist het antwoord voor mij heeft gegeven, een gameverfilming werkt gewoon niet. Ik moet de eerste goede nog tegenkomen iig. Zo'n scenariootje is leuk om zelf interactief mee aan de gang te gaan, lekker speuren en puzzelen maar om naar te kijken vanuit je luie zetel is het gewoon niet genoeg. Het gaat snel vervelen vooral als zo'n gedrocht dan ook nog eens meer dan 2 uur duurt. En wat heb ik een hekel aan keurige samenvattingen in films, bah!

Het design van de film is wel aardig, alhoewel ik het meer de jaren '00 versie van Hellraiser vond en dus verre van origineel. Vaak ook overdreven geanimeerd waardoor enig griezel effect totaal verloren gaat in computerpixels. Saaie, ongeïnspireerde PC-horror dus. Wel goed geluid en leuk zustertje op rode pumps, vooruit dat is dan nog net goed voor 1.5*


avatar van Denden 100 Piek

Denden 100 Piek

  • 397 berichten
  • 121 stemmen

Het was moeilijk om deze film op te sporen, na lang zoeken vond ik hem eindelijk bij Plato in Leiden...voor 15 euro zonder extra's of wat. Dan maar voor 2 eurootjes op video kopen, de slechtere beeldkwaliteit past eigenlijk wel bij Silent Hill. Ik zeg dit allemaal niet alleen omdat ik ervan baal dat de film zo moeilijk te vinden is. Ik zeg dit ook omdat ik het schandalig vind dat een mislukte gameverfilming zoals Resident Evil een groot commercieel succes wordt, en een gameverfilming zoals Silent Hill, die de games tenminste nog eer aandoet en ook nog resulteert in een goede film, compleet genegeerd wordt.

Als fan van de game heb ik een hoop te zeiken over de film, maar tegelijkertijd vond ik de film prachtig en deed het de games qua horror en vooral sfeer eer aan. Christophe Gans is overduidelijk een fan van de games, je ziet het in alles: de op personages uit de games gebasseerde hoofdrolspelers; de monsters (ook 'The Janitor' die speciaal voor de film werd gecreëerd); de soundtrack en een perfecte spookstad, precies zoals het stadje ik jaren geleden mijn eerste stappen in zette als Harry Mason, op zoek naar mijn dochtertje.

Christophe Gans heeft heel veel gebruik moeten maken van CGI om de angstwekkende sfeer uit de games te hercreëren, en slaat daarin helaas een beetje door. Het is goed dat voor de meeste monsters mensen in pakken zijn gebruikt, maar ze zijn daarna zodanig bewerkt met de computer dat ze nu overkomen als geheel digitale wezens. Dat is een beetje jammer, maar dankzij het prachtige en gruwelijke ontwerp van de monsters die mij in de games de stuipen op het lijf joegen, moet ik toch zeggen dat de film geheel geslaagd is om de Silent Hill van de games, compleet met mist, monsters en de overgang naar de alternatieve realiteit, te kopiëren naar de film.

De overgang naar de alternatieve realiteit laat echt zien hoeveel Gans naar de games heeft gekeken. Met de inluiding van de overgang door die afschuwelijke sirenes wordt alles donker, de muren worden zwartgeblakerd en de vloeren veranderen in een roestig metaal. De vormgeving van deze alternatieve realiteit kan absoluut de beste overzetting van de games naar film genoemd worden, zeer indrukwekkend en op zijn minst net zo onheilspellend als in de games.

De soundtrack van de games is goed gebruikt in de film. Ik lees veel dat mensen vonden dat Gans er teveel gebruik van maakte. Hier ben ik het niet mee eens. Ik vond dat Gans de juiste muziek op precies de juiste momenten gebruikte, wat vaak voor spanning zorgde als de monsters weer in beeld kwamen. Daarnaast kan ik de puike muziek van Akira Yamaoka (weliswaar bewerkt in de film in sommige gevallen) niet vaak genoeg horen.

Met de Silent Hill games als basis heb je als filmmaker goud in handen. Toen The Ring uitkwam (de remake) en Japanse horror hot was, zat ik te denken hoe goed een Silent Hill film wel niet zou zijn. Japanse horror had zich tenslotte allang wereldwijd bewezen in de gamesindustrie, en een Silent Hill film zou zoveel angstaanjagender zijn dan The Ring. Maar met al die eerder genoemede positieve punten, lukt het deze film maar niet om écht eng te worden, om de kijker op een ongekende manier de stuipen op het lijf te jagen zoals de games dat voor elkaar kregen. Er waren momenten, vooral als de monsters in beeld kwamen, dat ik toch even weer de rillingen kreeg, maar vaak was dit toch meer de herinnering aan de games. Deze film heeft een aantal problemen die de film weerhouden van het verdienen van de titel "ultieme Silent Hill-verfilming" en het ook geen geweldige horrorfilm maken.

Gans slaat een beetje door in zijn liefde voor de games, en zo maakt hij verkeerd gebruik van de vele monsters uit de game. De eerste confrontatie met The Grey Children, perfect overgenomen uit de game, is één van de weinige echt ansgtaanjagende momenten in de film, vooral door dat afgrijselijke gillen. Maar daarna gaat het een beetje mis. Het is gaaf dat de Lying Figure in de film voorkomt, en hij is echt goed ontworpen, maar die ene conforntatie voelt behoorlijk geforceerd aan. Als je die al in de film wilt stoppen, ga dan all-out en stop het stadje vol met die wezens, zoals in Silent Hill 2. Dat zou echt gaaf zijn geweest. Dan was er een constante angstfactor, ook als Rose buiten loopt. Ook Pyramid Head was misplaatst. Hoewel hij erg gave scenes had, hoort hij hier niet thuis. Iedereen die Silent Hill 2 gespeeld heeft, weet dat. Iedereen die niks van Pyramid Head afweet, zal zich toch afvragen wat hij in godsnaam doet in de film. De bekende nurses van het ziekenhuis zijn ook van de partij, wederom totaal misplaatst en op de verkeerde manier gebruikt. Als silent Hill fan stoorde ik me eraan, en dat gevoel was sterker dan de vreugde bij het weerzien van deze wezens in een ehuse Silent Hill film.

Gans lijkt niet af en toe niet te snappen dat hij met een film bezig is en niet met een game. Rose die bepaalde voorwerpen toevallig vind of de route uit haar hoofd kent en dan hardop denkend door de gangen loopt als een levende routeplanner. Het zijn situaties die geheel natuurlijk overkomen in een game, maar in een film niet werken.

Veranderingen in het sterke verhaal van de eerste game. Waarom? Waarom hebben ze het personage van Dhalia Gillespie compleet veranderd? Zij was een belangrijke factor in het verhaal van de game, dus met deze verandering alleen al is het verhaal compleet anders. Dat gedoe met de cult zorgt ook voor Monty Python-achtige taferelen als een hele menigte "Burn the witch!" blijft brullen. Het originele verhaal had beter overgezet kunnen worden. Eigenlijk is dit ook de grootste reden waarom dit niet de geweldige Silent Hill-film is die het had kunnen worden. Het alternatieve verhaal is een stuk minder en leidt ook naar een beduidend mindere finale dan in de game, ook al is het lekker bloederig. De andere personages zijn op zich niet echt slecht. De actrice die Cybil speelde was erg goed, De hoofdrolspeelster was ook goed als de vrouwelijke versie van Harry Mason, de hoofdpersoon in de originele game. Het meisje speelde aanvankelijk behoorlijk slecht, maar als demoon en Alessa wist ze te overtuigen. Sean Bean's personage had niks te zoeken in deze film. Zijn subplot bracht mij als kijker meer dan eens letterlijk en figuurlijk buiten Silent Hill. Weg sfeer. We leren niets meer van zijn bevindingen van die van Rose. Zonder Christopher zou de film ook een stuk minder lang zijn geweest en had het meer weten te boeien. Ik heb gelezen dat Gans zijn personage erin schreef onder druk van de studio, dat zich zorgen maakte om de te grote vrouwelijke cast. Erg jammer, de studio had moeten beseffen dat de film een stuk beter had kunnen zijn zonder dit onnodige subplotje. Alleen aan het einde blijkt zijn personage nog wel nuttig om te laten zien dat Rose en Sharon nog steeds gevangen zitten in de alternatieve realiteit van silent Hill, maar dit had er ook makkelijk uitgelaten kunnen worden. De rest van de cast acteerde over het algemeen matig. Je zou het kunnen zien als een eerbetoon aan de houterige voice-acting van de eerste 2 Silent Hill games.

Al met al ben ik niet geheel tevreden over de keuzes die Gans maakte in deze verfilming van mijn geliefde horrorgames. Het verhaal en de personages hadden meer overeenkomsten met de eerste game kunnen gebruiken. De monsters zijn ontzettend goed overgezet van game naar film, maar worden vaak op de verkeerde manier gebruikt en hebben geen echte functie in de film, zelfs niet om te shockeren omdat je voelt dat ze er niet thuishoren. Maar hij heeft ook een hoop goed gedaan. De sfeer is perfect, en doet in ieder geval de fan herinneren aan die geweldige sfeer in de games. De alternatieve realiteit is indrukwekkend en al die knipoogjes naar de games die verwerkt zijn in de film vond ik erg leuk. Maar dat is een probleem met deze film. Het laat genoeg gruwelijke dingen zien, dat is erg leuk. Maar het wil toch niet eng worden, omdat er net iets teveel dingen mankeren aan de film. Het is een leuke film, helaas geen enge film die het eigenlijk had moeten worden.

Mijn cijfer van een 3.5 is misschien iets positiever dan mijn recensie doet vermoeden, maar ik heb toch genoten van de film als fan en als horrorliefhebber. Het heeft genoeg te bieden voor beide doelgroepen. Objectief kan ik gewoon niet zijn als fan. Als iemand die de games niet kende, zou ik de film waarschijnlijk een 2 of een 2.5 hebben gegeven.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Silent Hill weet de sfeer van de games goed te treffen, de meeste designs komen er volgens mij ook letterlijk vandaan en dat is een goede keuze want de spellen zien er erg goed uit. De film dus ook, fraaie aankleding en camerawerk. Helaas is het allemaal net wat te clean en hebben de monsters niet echt veel screentime. Echt spannend of eng wil het dan ook niet worden.

Het verhaaltje volgt de game volgens mij een stuk minder (heb alleen deel één niet gespeeld en daar is het toch grotendeels op gebaseerd) en is dan ook niet zo erg sterk, vooral de rol van Sean Bean is helemaal nutteloos en er zitten een aantal onlogische wendingen in (waarom rijdt Rose plotseling weg van de agente?). Zo'n uitlegscène is ook altijd een beetje jammer en duidt op een slecht geschreven script. Acteerwerk is ook niet zo best, vooral Radha Mitchell weet totaal niet te overtuigen, ook niet als ze bang hoort te zijn.

Gelukkig komt er, zeker op het eind, flink wat fraaie gore bij kijken. Dat, samen met de designs en algehele look van de film, maakt het nog net een voldoende.

3*


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Creatief met prikkeldraad

Redelijke horrorfilm met een paar behoorlijke, naargeestige momenten. Eerste helft is spannend, tweede een beetje te veel mumbo jumbo waardoor ook hier het forum volgekalkt is met theorieën over de staat waarin de hoofdpersonen zich bevinden. En ik vond de film nu juist net niet interessant genoeg om daar al te lang over na te gaan denken.

Aardige invalshoeken, bovengemiddelde horror, 3*.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Vermakelijke film met wel een lekkere creepy sfeer zodra ze in Silent Hill kwamen. Verhaal was best aardig en de film was ook boeiend (soms zelfs spannend). Zitten een aantal hele mooie scene's in en de special effecten waren ook vrij aardig.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Tegenvallende horror die het ook al niet van de spanning of acteerprestaties moet hebben. Wat overblijft is het verhaal, en dat is behoorlijk beneden de maat. Alle cliché's in een kopje en wéér is de zoveelste VG-verfilming een commercieel succes. Behalve de sfeer valt er hier echter weinig te genieten. Matig filmpje.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9968 berichten
  • 4655 stemmen

Knappe film met aparte visuele weergaves van de gelaagde werkelijkheid van Silent Hill. De normale dimensie is zoals wij ze zien, in levendige kleuren. De aswereld is grijs en mistig met neervallend as, en de hel is een barokke bruin-rode wereld, waar zelfs horror auteur Clive Barker jaloers op zou zijn : “Wanneer je echte terreur bereikt is het bijna iets erotisch,” zei hij ooit. Hier snap je maar al te goed wat hij ermee bedoelt.

Ook het verhaal, dat in menige horrorfilm een nevengeschikte rol krijgt, is hier wel goed uitgewerkt, met uitzondering van de intro dan, die nogal gedwongen overkomt. De auteur kon eigenlijk wel betere motivaties verzinnen om zijn personages naar Silent Hill te sturen. En achter deze surrealistische wereld ligt een geheim verborgen, die geleidelijk aan aan de oppervlakte komt, en die even bizar is als de film zelf. Beslist een horrorfilm die er mag zijn en wat mij betreft, één van de enige goede game-verfilmingen.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8159 stemmen

Teleurstellende film

Verfilmingen van videogames leveren vaak niet al te beste films op en Silent hill is daar mede een goed voorbeeld van. De eerste dertig minuten van de film is de film best spannend en qua verhaal goed opgebouwd. Als Rose in het plaatsje echter op zoek gaat naar Sharon wordt de film na een tijdje snel minder en soms bijna lachwekkend. De meest debiele wezens lopen in het plaatsje rond en jagen Rose en mijn vrouw de stuipen op het lijf, terwijl ik het zelf allemaal erg lachwekkend vond. Dat hoeft niet altijd erg te zijn, maar wel als een film serieus bedoeld is en dat is bij Silent Hill wel de intentie. Een horrorfilm moet eng zijn, maar door de slechte special effects en de rare zeer nep ogende wezens wordt Silent Hill dat eigenlijk geen moment. Jammer ook dat Sean Bean zo'n kleine rol heeft, ook dat maakte het er niet beter op.

2,0*


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Opvallend trouwe bewerking van de games, alleen werken sommige elementen niet helemaal als film. Maar niet zo dramatisch als geschetst wordt door anderen.


avatar van Koert

Koert

  • 251 berichten
  • 2664 stemmen

Ik vond dit echt vreselijk. Misschien moet je de game gespeeld hebben om hier ook maar iets positiefs in te kunnen zien.

Het verhaal wordt ontzettend slecht verteld en slaat daarnaast nog eens nergens op. De film ziet er niet uit. Onbegrijpelijk dat er zoveel met de computer is geanimeerd waar dat helemaal niet nodig is, dit maakt de film alleen maar lelijker. Grootste misser is nog wel dat Silent Hill geen seconde spannend of eng is.

Ik heb de twee uur uitgezeten omdat ik wilde weten of ik te dom was om de film te snappen, of omdat Silent Hill echt zo belachelijk was als ik dacht. Helaas was het laatste het geval.

1*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Christophe Gans heeft het weer voor mekaar. Na de schitterende Crying Freeman en goede The Brotherhood of the Wolf weet ie ook nog op een hele goede manier een spel te verfilmen. Al heb ik Silent Hill nog nooit gespeeld. Maar de film zat iig wel helemaal goed inmekaar. Alles oogde lekker donker en mystirieus en was ook behoorlijk spannend op vele momenten. Verder zat het acteren er ook goed in en vond Radha Mitchell als een eigenwijze moeder toch wel perfect spelen, daarnaast ook nog Jodelle Ferland als der dochter Sharon (en een dubbelrol van iemand die als een Heks word beschouwt. uit Silent Hill). Wat vond ik dat toch een lief schattig kind zeg en leverde voor een 11 jarige wel puik werk af. Ook leuk om Sean Bean in zo'n film tegen te komen als bezorgde huisvader.

Verder zit de film zoals gezegt lekker donker in elkaar. Vooral het eerste half uur/drie kwartier is gewoon keispannend. Om te beginnen op het moment dat Rose en der dochter over die donkere wegen naar Silent Hill rijden. En dan het moment dat ze een ongeluk krijgen en Sharon weg is. En dan is alles lekker eng omhuld in een dichte mist en kan het creepy feest beginnen. Het dorpje Silent Hill is ook erg mooi en luguber gemaakt en ook zien de mutanten en zombies er ook erg goor uit. Uiteindelijk neemt Silent Hill kwa engheid na de drie kwartier wel gas terug en krijgen we te maken met een verhaal over het verleden van Silent Hill. Natuurlijk met die dubbelganger van Sharon genaamt Alessa die als heks word gezien door het hele dorp en dan uiteindelijk helemaal tot op het bot verbrand word. Dat hele zware verminkte lichaam zag er ook wel afschuwelijk uit. Maar toch kwam ze wel weer heelhuids terug. (of was dat een geest) Deed me btw ook een beetje aan The Eye (uit Hong Kong dan, die nog voor Silent Hill verscheen) denken (met die term Hekserij)

Ook vond ik die bijrol van die agente te doen.

Het einde was ook erg bizar.Sean Bean wacht zijn vrouw en dochter op in huis (omhuld in een normale omgeving) en tegelijkertijd komen Rose en Sharon ook aan de deur en lopen naar binnen (omhuld in een mistige omgeving) en Sean Bean is dan nergens te bekennen.

Verder vond ik die soundtracks van de film ook heel erg mooi en meeslepend. Soundtracks hadden wel wat weg van Air en Boards of Canada met een beetje Ryuuchi Sakamoto achtige pianomuziek. Dit soort muziek werd ook al in Gans Crying Freeman gebruikt. (dan wel even anders) Maar hierin is Gans weer van de partij voor erg zwevende muziek dat zowel mooi kan zijn maar vaak ook creepy en zorgen der ook voor dat de sfeer extra versterkt word.

Maar dit was weer een zeer mooie film van Gans. En hadden ze ook al niet plannen voor een deel 2?

4,0*


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Als groot liefhebber van de spellen blijf ik van mening dat Silent Hill er perfect in slaagt om de sfeer goed over te brengen (dit in tegenstelling tot de Resident Evil reeks, die ook genietbaar is, maar vrij weinig van doen heeft met de game reeks). Van de serene achtergronden in de mist, tot de prachtige soundtrack (blij dat ze die hebben meegenomen van de game), tot de helse onderaardse krochten met de demonen: alles klopt gewoon.

Puntje van kritiek zit er voor mij wel bij het feit dat er zoveel mensen nog in het dorp aanwezig zijn, dit zorgt er halverwege voor dat het desolate gevoel een klein beetje weggaat. Ook hadden ze wat betreft de monsters betere en engere wezens uit de spellenreeks kunnen halen, al was ik blij met Pyramidhead!

De cast deed goed hun best, zowel de protagoniste als de antagoniste waren zeer gedreven bezig, terwijl ook de rol van Alessa/Sharon zeker goed uitgevoerd werd. Het einde kwam niet compleet als een verrassing, maar in mij knaagde er op dat moment toch een zelfde gevoel van 'argh, nee toch?' als ik ook altijd bij de spellen heb. Het maakt allemaal niks uit, Silent Hill is zeer verzorgd, vertrouwt geen moment teveel op gore (iets wat de games ook niet doen) en heeft een heerlijk rustieke sfeer op veel momenten.


avatar van einned13

einned13

  • 16 berichten
  • 36 stemmen

Ik von het een goeie verfilming van de game.

Het zal wel wat weiniger met de computer kunnen maar dat is niet erg.

De film is niet eng maar beetje goor!

Daar hou ik niet van een minpunt jammer.

4 sterren


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Three years later..

Zoveel tijd zat er dus tussen de eerste keer dat ik deze film zag en nu. In die tijd heb ik ook de hele reeks gegamed en ben ik een groot Silent Hill fan geworden. Met een nog kritischere blik begon ik dus aan de herziening..

.. Maar wat een prachtfilm is dit. Het sterke sound design, het respectvol behandelen vvan het bronmateriaal, visueel ook behoorlijk impressive maar de grootste troef is sowieso de sfeervorming. Ook de steunpilaar van de games. Wat vooral erk knap gedaan is door Gans is dat ie die sfeer ook in de film weet over te brengen. Hij loopt niet te klooien met gore effecten, schrik effecten of zogenaamde spanningsbogen, hij doet wat het uitgangspunt was van de bedenkers van de game; suggestie.

Silent Hill leunt totaal op dit suggestieve aspect. De film speelt vooral met de kijker zijn repulsion en attraction emoties (erg sterk bij het Alessa personage), die door die schommelingen resulteren in mentaal ongemak. Erg sterk. En dat is wat Silent Hill zo bijzonder maakt. Ook de transition van de SH creatures tot live action evenbeelden is magistraal gedaan. De Lying Figures, Mannequins, Grey children en natuurlijk de grootste nachtmerrie van Silent Hill; Pyramid Head . Voor mij persoonlijk blijven de nurses toch het meest angstaanjagend. Erg ongemakkelijke scenes waren dat. Ook erg leuk dat Gans een nurse species heeft gecreëerd die zowel eigenschappen van de puppet nurse als de bubble head nurse heeft.

Acteerwerk is niet geweldig, integendeel maar toch weet dat geen struikelblok te vormen. Mede te danken aan de visuele flair, de sfeer en mijn zwak voor Mitchell. Erg sfeervol filmpje die het bronmateriaal eer aan doet. Als je een fan als mij dan toch weet te overwhelmen dan doe je het gewoon heel erg goed. Twee uur genieten geblazen van dit levendige Silent Hill. Tegen mijn zin in moet ik mijn top 10 dus aanpassen, en dat zegt eigenlijk alles over deze film.

Ik kijk nu al uit naar deel 2, ik hoop dat ze de verhaallijn adopteren van deel 2 (de game), want dat is mijn absolute favoriet en qua verhaal misschien nog wel het meest bevreemdende.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

WOW!

Na afloop van de film had ik er geen bal van begrepen, maar ik had wel de behoefte om het totaalplaatje te zien. Dus ben ik maar wat gaan surfen en uiteindelijk vielen alle puzzelstukjes in elkaar. Dat de film hier en daar wat vaag en/of complex werd, heeft me allerminst gestoord. Integendeel, het mysterieuze sfeertje zorgde voor een meer dan aangename kijkervaring.

En een aparte ook. Ik kende het computerspel niet, maar had al wel vernomen dat deze film hierop gebaseerd is. En met die info in het achterhoofd zie je inderdaad de gelijkenissen tussen deze film en de virtuele wereld die in computergames gecreëerd wordt. Dat merk je vooral aan de fictieve wereld waarin alles zich afspeelt. Er gelden totaal andere wetten dan in de doorsnee horrorfilm en dat maakt het enorm boeiend om naar te kijken. Voor wie de link met computergames niet meteen legt, zal Silent Hill eerder overkomen als een droom/nachtmerrie.

Dat is meteen ook de kracht van deze film: het mysterie, het surreële. Dat weerspiegelt in de algemene cinematografie, maar meer specifiek ook in de bizarre situaties, de duistere locaties en de sinistere figuren die er rondwaren. Silent Hill is geen film die je om de vijf minuten doet rechtveren uit je sofa, maar wel een die je door een prachtige sfeerschepping helemaal meeneemt in een demonische wereld.

Ik heb uiteindelijk weinig minpunten gezien. De special FX vond ik meer dan behoorlijk, de diabolische creaturen huiveringwekkend mooi gemaakt en de plot boeiend genoeg om twee uur te volgen. Maar het is vooral de "aparte kijkervaring" die me is bijgebleven. Ze was zelfs zo intens, dat ik me bij vlagen een personage in het spel voelde. Horrorfilms als deze mogen ze beslist meer maken!

Met dank aan Naomi Watts die mijn nieuwsgierigheid had gewekt met het plaatsen van enkele stills in het forum.


avatar van Apollinisch

Apollinisch

  • 21297 berichten
  • 0 stemmen

Waarom zou je de hele mystiek willen verknallen met teveel screentijd en het zien van het hoofd?
Mystiek? Dude, 25% van de film bestaat uit uitleg van het verhaal.

Fijn sfeertje (op momenten dan), nog fijnere "monsters" (net als Halcyon ben ook ik dit gaan kijken n.a.v. enkele door Naomi Watts geplaatste stills), maar waar ik al bang voor was: eigenlijk is dit gewoon het zoveelste saaie geestfilmpje. Geesten, bovennatuurlijke gebeurtenissen... één pot nat. Simpelweg niet zo boeiend.

Nee, als ik dan toch moest kiezen. Iets meer screentime voor pyramidhead was zo verkeerd nog niet geweest.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Apollinisch schreef:
net als Halcyon ben ook ik dit gaan kijken n.a.v. enkele door Naomi Watts geplaatste stills

Same here, waar een paar pics al niet goed voor zijn (ik ken heel die game niet).
Vond het lekker dat het verhaal meteen begint, geen onnodige intro, maar gelijk een behoorlijk spooky sfeer creëren die de hele film blijft hangen en in veel scenes overslaat in surrealisme. Vond het gelukkig best onconventioneel, had een meer standaardthriller verwacht.

Behoorlijk geinige special effects en een paar ijzingwekkende scenes zoals de eerste kennismaking met die freak op de weg, de scene in het toilet met die concierge/schoonmaker (wat als een enorm cliché begon, maar heel goed uitpakte) en de verpleegsters in de gang.
Ook die pyramide man voor de kerkdeur is gedenkwaardig, lekker bruut! Hoopte vanaf toen dat hij de kerk in zou stormen maar helaas. In plaats daarvan een langgerekte handeling met een preek, leek wel een toneelstuk (met de agente ook aan de ladder, te theatraal).

Had ook pas bij de eindscene door dat de vrouwen en het kind blijkbaar een hele tijd dood waren, had die twist niet zien aankomen, zal wel aan mij liggen . In ieder geval positief verrast!

PS, wat is die poster slecht geshopt


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Herziening

Kan me best nog wel vinden in m'n oude score van 3*, tegen het einde aan met al die religieuze onzin werkt het me echt tegen, dat mens was bijna zo irritant als die teef uit The mist

Maar goed, het begin is gewoonweg geniaal, het regent as en de stad is gevult met een dikke laag mist die alles (net als in de game) zo geheimzinnig en creepy houdt dat het echt de perfecte manier is om een film als deze mee te beginnen.

Dit blijft op een hoog niveau tot het lokale volk zich ermee bemoeit, dat blijft even leuk maar weet daarna m'n aandacht maar moeilijk vast te houden, compleet persoonsgebonden dit want wie weet werkt dit voor sommige wel, ik heb er alleen niets mee.

Visueel echt een lust voor het oog, de CGI werkt erg goed en weet de game goed te verfilmen, echt zoals het hoort, de omgevingen zijn sowieso ontzettend geslaagd en zullen regelmatig bekend voorkomen als je de games kent (heb 1 deel ooit een stuk gespeeld en het leek me toch behoorlijk!)

Silent hill wou ik op basis van de eerste helft een dikke 4.5 geven maar helaas weet het, ondanks de behoorlijk spectaculaire en bloederige einde toch niet tot het lijstje geniale werkjes te behoren.

Toch van 3* naar 4*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12267 stemmen

Heerlijke duistere en creepy film tevens de 3de film van gans die ik gezien heb.

Deze is me goed bevallen.

Monsters waren erg goed gedaan en heel de donkere sfeer was spannend

Alleen het einde snapte ik niet helemaal.

4 sterren


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Een aantal lovende verhalen en een paar sfeervolle stills wisten me aardig nieuwsgierig te maken. Maar wat een bijzondere teleurstelling was dit. De film opent met een standaard opzetje voor de gebruikelijke horrorfilm, maar blijft gek genoeg ook hangen in die sfeer. Want ook eenmaal in het spookstadje worden de meest suffe momenten en karakters naar je hoofd geslingerd. Ik bedoel; die o zo foute politieagente of, nog erger, zo'n beste oude dame, die zich schijnbaar alleen in afgezaagde en zogenaamd diepgaande, poëtische spreuken kan uitdrukken, is dat nou echt nodig? Overigens heb ik geen enkel fatsoenlijk karakter weten te tellen en ook het acteerwerk was van verbazingwekkend laag niveau. Want het zijn toch niet eens de minste namen waar we het hier over hebben.

Mede dankzij deze punten kon het hele scenario me ook na twintig minuten al gestolen worden. Heel leuk dat een film tegen het einde zo zijn best doet om alles haarfijn uit te leggen, maar ik was ze al redelijk snel kwijt met al dat gezever. Zelden werd een backstory zo oninteressant uit de doeken gedaan als hier, wat een hoop gewauwel om niks. Wat dat betreft lag mijn hoop enkel nog bij de creaturen. Nu hoopte ik stiekem op taferelen à la Clive Barker's Hellraiser. Ik kreeg echter taferelen à la Rick Bota's Hellraiser. Spuuglelijke CGI- creaties, die gewoon geen moment serieus te nemen zijn. Enige écht gave creatie was twee scènes even de ster, maar verdween daarna als sneeuw voor de zon en heb ik nooit meer iets van vernomen. Mocht men dan ook ooit een complete film rond Mr. Red Pyramid gaan maken, hoor ik het zeer graag.

1,5 sterren.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Ook bij de herziening kwam ik er nauwelijks doorheen, ik weet weer waarom ik de eerste keer telkens in slaap viel en er uiteindelijk 4 keer over heb gedaan om hem af te kijken. Not my cup of tea.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Deze film is gebaseerd op het gelijknamige Playstation 1 videogame “Silent Hill (1999)”. Aangezien zulke game-verfilmingen meestal desastreus uitpakken heb ik héél lang gewacht om deze een kans te geven. Gelukkig werd hij me overlaatst nog eens aangeraden door een goeie maat, want ik was hem intussen helemaal uit het oog verloren. Dit, in combinatie met de regisseur, was voor mij reden genoeg om hem te kopen op DVD.

Vanaf het begin zit de sfeer er goed in. Er wordt geen tijd verspilt met het uitgebreid leren kennen van de familie,zoals in de meeste films het geval is, maar meteen overgegaan tot actie. Na verloop van tijd kom je meer te weten over de achtergrond van de personages.

Meestal blijft het beperkt tot sfeervolle plaatjes van Rose die ronddwaalt in het verlaten mijnstadje “Silent Hill”. Er komen een vijftal expliciet “gore” Horrorscènes in voor die ik uitzonderlijk goed vond. Het was weer véél te lang geleden dat ik nog eens aangenaam werd verrast door zulke gruwelscènes. Volgens mij kwam het allemaal uit de Special Effects Computers, maar dit stoorde deze keer eens niet omdat het zo uitstekend was getrukeerd !

Vooral de groteske finale vond ik ongehoord gruwelijk en meesterlijk in beeld gebracht. Deze riep herinneringen op aan de eerste twee Hellraiser films uit 1987 & 1988, als dat geen goeie referenties zijn dan weet ik het ook niet meer

7/10.

Ondanks zijn lange speelduur en meestal rustig voortkabbelende plot komen er genoeg choquerende scènes in voor om deze Horror-Thriller boven de middenmoot te tillen.

Die wil ik zeker herbekijken !

Filmsite: http://www.sonypictures.com...


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Zwaar genoten van deze film. Vanaf het moment dat ze in het spookstadje aankomen dan. De lekker beklemmende sfeer is geweldig. Die wordt versterkt door een erg fijne soundtrack en overtuigend acteerwerk. De monsterdesign zijn prachtig en er zitten een paar lekkere gore momenten in de film. De scene waar het vel van een vrouw af wordt getrokken is prachtig. De film had wel ietsjes korter gemogen denk ik. De scenes buiten Silent Hill vond ik een stuk minder. Het einde waarbij de 2 werelden samenkomen is magistraal.


avatar van Musicer

Musicer

  • 614 berichten
  • 652 stemmen

Het einde met de prikkeldraad in de kerk vond ik wat overdreven en beetje vreemd in de film passen (gwn kerk in de fik steken was misschien passender geweest?) en vooral het personage Dahlia irriteerde me wat, maar voor de rest zeer degelijke horror/thriller.

Het begint nu wel wat overdreven te worden met de creepy kids uit films op posters te zetten. Idem voor dvd box, soort van overgangsfoto van de stad tussen licht en donker was naar mijn mening interessanter geweest. Maar da's maar bijzaak

4*


avatar van Emma'

Emma'

  • 148 berichten
  • 286 stemmen

Spannende film, maar niet spectaculair goed. Dacht uiteindelijk toen inderdaad het prikkeldraad tevoorschijn kwam in de kerk, en mensen begon te vermoorden, het kwam op de een of andere manier heel nep over. (In zo'n scène komt het sws al nep over, maar de special effects in deze scène hadden zeker beter gekund.) Verder goed verhaal, ook wel aardig dat je uiteindelijk te weten komt hoe het allemaal zit. 3,5*