Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Zuid-Afrika / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Gavin Hood
Met onder meer: Presley Chweneyagae, Terry Pheto en Rapulana Seiphemo
IMDb beoordeling:
7,2 (32.238)
Gesproken taal: Afrikaans en Engels
Releasedatum: 9 maart 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Tsotsi
"In this world... Redemption comes just once."
Op de straten van Johannesburg leeft de 19-jarige Tsotsi. Tsotsi betekent "gangster" in straattaal, maar zijn echte naam en de herinneringen aan zijn verleden drukt Tsotsi weg. Hij is erg impulsief en gewelddadig en veel mensen zijn bang van hem. Samen met een aantal anderen leeft Tsotsi van de straatmisdaad. Als op een avond één van zijn bendeleden Tsotsi blijft vragen naar zijn verleden slaat hij hem in elkaar. Hij slaat op de vlucht en berooft een vrouw van haar auto. In de auto blijkt een baby van drie maanden te zitten. De baby brengt een zorgzame kant in Tsotsi naar boven.
Externe links
Acteurs en actrices
Tsotsi
Morris
Miriam
Butcher
Fela
John Dube
Pumla Dube
Sergeant Zuma
Soekie
Gumboot Dlamini
Reviews & comments
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Won de publieksprijs op het filmfestival in Toronto en is de Zuidafrikaanse inzending voor de Oscars.
titan
-
- 1609 berichten
- 4415 stemmen
Het verhaal van een stoere gangster die smelt voor een jonge baby is op zich vragen om problemen. Een sentimetele Hollywooddraak is dan nooit ver weg en op sommige momenten geldt dat ook voor Tsotsi. Gelukkig blijft de film grotendeels aan de goede kant van de streep. 3*.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Ik vind 'sentimentele draak' wel een toepasselijke omschrijving voor deze film. Op de productie is niets aan te merken, het ziet er allemaal supergladjes uit, had zo uit Hollywood kunnen komen. Maar ik kon er zowel qua vorm als qua inhoud niets interessants in ontdekken.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Tsotsi verbreekt inmiddels alle records in Zuid-Afrika (dit weekend aldaar in premiere gegaan). Niet alleen door alle aandacht vanwege de Oscar-nominatie, maar zeker door de soundtrack (en bijrol) van een van de grootste sterren in Zuid-Afrika, Zola.
Luister en huiver. http://www.tsotsi.com/index.php?m1=soundtrack
Zo behoort hiphop (i.e. kwaito) te zijn, 50 Cent...
Tsotsi zal ook de (gala-)openingsfilm zijn van het Amnesty International Filmfestival in Amsterdam, 8-12 maart.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3281 stemmen
Luister en huiver. http://www.tsotsi.com/index.php?m1=soundtrack
Zo behoort hiphop (i.e. kwaito) te zijn, 50 Cent...
Rare opmerking, aangezien kwaito geen hiphop is. Maar klinkt wel lekker dit.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
ok ok, lijkt op hiphop. Een mix van hiphop, house, funk, en natuurlijk onverstaanbare, boze gangsta-rap. (genres, hokjes, ach ja)
nancy255
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
heb de film gezien en vond hem in één woord
" fantastisch"
De film is goed maar ook de muziek is super
echte aanrader 
Iljaw
-
- 40 berichten
- 52 stemmen
Aangrijpende film, er lijkt erg veel energie in te zijn gegaan. Zeer mooi gefilmt, prima muziek, en erg actueel. kort om ga dat zien.
stinissen (crew films & series)
-
- 23443 berichten
- 76932 stemmen
Prachtige mooi en indrukwekkende film met werkelijk adembenemende shots van de omgeving en de sloppenwijken.
De film is het Zuid-Afrikaanse antwoord op de Braziliaanse hit "Cidade de Deus" .
Het verhaal de cast de locatie's en de schitterende muziek maken deze film voor mijn een must.
Dikke aanrader 
wimspeedy56
-
- 84 berichten
- 105 stemmen
na de sneak in Movie Unlimited in Zevenaaar op 6-3-2006:
Inderdaad een goede film door de goede weergave van de sfeer in een township en het vermijden van clichés.
Ook de soundtrack is niet verkeerd - soms enigszins Lisa Gerrard-achtig. Wel een aan te bevelen film - een 8,5, dus rond de 4,5 sterren.
Bone*Thugs
-
- 219 berichten
- 149 stemmen
Erg goede film...had niet verwacht dat hij zo goed zou zijn!!
Meestal krijg je bij de gedachte aan een afrikaanse film wel een beetje een negatieve indruk dat t bv alleen om armoede, ziekte enz gaat!
Maar bij deze film zat een goed verhaal en heb er met plezier naar gekeken! *4
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11909 berichten
- 5313 stemmen
Op de galapremiere in Amsterdam gezien...geweldig! Briljant spel, apart camerawerk en een heerlijk verhaal. Weer een ouderwetse 4,5*
SmuttWars
-
- 592 berichten
- 1060 stemmen
Ik denk elke keer dat het Cuba Gooding Jr. is, die op de poster staat.
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
De keuzes van de dames en heren van de Academy zijn niet mijn keuzes. Maar in het geval van Tsotsi denk ik dat ze de plank flink hebben mis geslagen. Verhalen met een karakteristieke etnische lading doen het altijd goed als de nominaties moeten worden uitgezocht voor beste buitenlandse film. Het recept voor Tsotsi voldoet dan ook volledig aan de wensen van de machtige groep mensen die elk jaar de Oscar uitreikt.
Ik kan me niet aan de gedachte ontrekken dat als ditzelfde verhaal in een Hollywoodfilm had plaatsgevonden, dat dit als een volstrekte sentimentele draak gezien zou worden.
De boodschap van deze film lijkt te zijn dat zelfs de meest geharde jongen kan smelten bij de blik van een baby. Er zitten best mooie scene’s in: zoals bijvoorbeeld Totsi’s relatie met die jonge vrouw die gedwongen wordt borstvoeding te geven aan de kleine. Of de verwijderende relatie tussen Tsotsi en zijn maten. Maar dat neemt niet de overdadige sentimenten weg. De overgang van genadeloze killer naar 'zorgzame vader' gaat naar mijn smaak te snel.
De film probeert te laten zien hoe geweld, sociaal-economische omstandigheden en wapengebruik de dagelijkse realiteit in de townships beïnvloeden maar wordt totaal weggedrukt door een oeverloos sentimenteel verhaal.
Maar aan de andere kant laten de widescreen-beelden van cameraman Lance Gewer vooral prachtige, bruingekleurde panorama's van Soweto zien en ook de soundtrack met een geluidsband vol opzwepende Zuid-Afrikaanse kwaito-muziek is erg mooi. worden.
Toch is de film een heel groot succes in Zuid-Afrika… Hopelijk leeft de Zuid-Amerikaanse film industrie met deze film nog meer op. Mbeki, de president van het land heeft zijn hoop hiervoor al uitgesproken na de verzilvering van de oscar. Maar op de helft van de film waren mijn gedachten allang vervlogen naar andere oorden.
Anonymous
-
- 59 berichten
- 265 stemmen
Zeer indrukwekkende film. Inderdaad mooie shots en ik vind dat de leefomgeving van ''verschillende sociale klasses'' goed in beeld is gebracht. Er waren meerdere scenes, waar je je adem toch even inhield:
-De confrontatie tussen David en de invalide zwerver. De blik van de zwerver sprak boedelen
-De laatste scene: zal David of de agenten een fout begaan?
Wat ook mooi is, is de scene waar David's vader de rug van de hond breekt. De link met hetgeen David tegen de zwerver zei, is dan gelegd.
En zo zijn er meerdere indrukwekkende, ontroerende, grappige en confronterende scenes.
4*-en.
Hephaistos
-
- 50 berichten
- 206 stemmen
Mooie beelden, mooie muziek. Verhaal was soms net wat te slordig naar mijn gevoel. Een uiterst gewelddadige gast die in een paar dagen verandert in een huilende kwetsbare, aan liefdadigheid doende, jongen. En dat allemaal door een lieve baby en een ontmoeting met een zwerver...
Nee, net wat te makkelijk naar mijn smaak.
Maar goed, de muziek, de beelden en de toch wel ontroerende slotscene maken veel goed. 3*
Andoorn
-
- 4 berichten
- 7 stemmen
Na een half jaar stage te hebben gelopen in Zuid-Afrika is het erg leuk om eens een film uit dit land te zien. Goeie film! 4*
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Een film die wordt gedragen door 1) een uitmuntende hoofdrolspeler; 2) prachtig camerawerk; en 3) fantastische muziek. Deze drie elementen plus een aantal scenes, inclusief de fantastastische eindscene, maken van deze film een goede film.
Het script is helaas te moralistisch (het is dat er geweld en bloed in voor komt, anders had ik echt geloofd dat het een Disney produktie was), een ontzettend irritante sidekick [Aap] die voor de grappige (wat niet lukte) momenten moest zorgen, en nog een paar karikaturale personages (de zwarte politieman bijvoorbeeld).
Ik werd heen en weer geslingerd door prachtige momenten en irritaties. Een kleine teleurstelling en 3,5 sterren waardering zijn het resultaat.
Shampoo
-
- 179 berichten
- 2207 stemmen
Jammer dat de metamorfose redelijk ongeloofwaardig is. Daarom geen topfilm, maar gewoon goed. 3,5 ster.
Ghola
-
- 427 berichten
- 938 stemmen
Tsotsi gaf me grotendeels het gevoel van Hotel Rwanda: het is een erg aangrijpend verhaal, waarvan je weet dat het de realiteit is, maar daarom is de film nog niet geweldig. Soms nét iets te gelikt en volgens het boekje, soms wordt teveel op sentiment gespeeld en zwelt de muziek te sterk aan, maar voor het overgrote deel is het een mooie film met wat knappe beelden. Het helpt ook wel om in Johannesburg geweest te zijn en het van iets dichterbij te hebben gezien.
(Kleine) 3,5*
jesje
-
- 45 berichten
- 58 stemmen
Hij was wel leuk maar hoef hem geen tweede keer te zien. Muziek was wel lekker!
Jason28
-
- 222 berichten
- 116 stemmen
Hij was wel leuk maar hoef hem geen tweede keer te zien. Muziek was wel lekker!
Ik deel deze mening. Muziek was zeker lekker. Film was wel aardig maar niet briljant net als het acteerwerk. Er zitten wel een paar goeie scenes in. Middelmootje.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Lijkt soms net iets te sentimenteel te worden, maar echt zover komt het gelukkig nooit. Indrukwekkend en bij vlagen zeer (maar soms ook niet) ingetogen was de score van Killian/Hepker/Mahlasela, wat niet viel te zeggen van die ongelooflijke, afschuwelijke kwaito muziek! 3 sterren
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Ik vind deze film weinig bijzonder en de populariteit die hij schijnbaar heeft plus de awards lijken me echt een beetje overdreven.
De film heeft z'n aardige momenten en het is aardig dat er eens een andere setting in zo'n film zit, maar verder is het niet zo best, vooral qua script.
De karakteruitdieping is zeer mager en niet bepaald logisch, allerlei bijpersonages die er eigenlijk niks in te zoeken hebben. En in het laatste kwartier wordt er een soort eind aan gebreid dat je zoiets hebt van 'was dit het nou?'.
Hele kleine voldoende dan maar.
airbus1
-
- 58 berichten
- 178 stemmen
Won de publieksprijs op het filmfestival in Toronto en is de Zuidafrikaanse inzending voor de Oscars.
Ik denk dat ze bij het de stemkastjes van het publiek hadden gemanipuleerd want ik vond het maar een zeer matige film!
Ik vind de overloop van gangster naar 'brave' jongen gewoon veel te snel gaan.
Hij steekt eerst samen met zijn vrienden een man dood in de trein, diezelfde avond schiet hij een vrouw neer en steelt hij een auto. Als tsotsi die baby vind dan slaat hij in eens helemaal om en neemt zelfs een kerel in huis die tsotsi eerder nog helemaal in elkaar geslagen had
Vond het maar een matige film, de acteur probeert er nog het beste van te maken maar de totale film is helaas niet veel geworden.
2* 0.5 ster extra voor de acteur die het nog wel goed heeft gedaan.
natju
-
- 58 berichten
- 78 stemmen
Klein beetje ongeloofwaardig..maar wel een interessante film.
Heb er met plezier naar gekeken. Had alleen een ander einde gehoopt.
Film muziek was wel leuk.
totaal 3,5 *
matthijs_013
-
- 3631 berichten
- 5747 stemmen
Toch nog een goede (in mijn ogen) aftreksel van City of God (ondanks het verhaal - de stijl is gejat). Vond Tstotsi hier en daar irritant, maar was verder mooi.
Het laatste nieuws

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?

Dit is de ultieme kijkvolgorde voor alle Marvel-films tot 2026

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?
Bekijk ook

Happiness
Komedie / Drama, 1998
642 reacties

Zwartboek
Thriller / Oorlog, 2006
3.479 reacties

Abre los Ojos
Thriller / Mystery, 1997
234 reacties

Buffalo '66
Drama / Romantiek, 1998
127 reacties

Sophie Scholl - Die Letzten Tage
Drama / Oorlog, 2005
228 reacties

No Man's Land
Komedie / Oorlog, 2001
138 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



