• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.113 gebruikers
  • 9.378.163 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)

Western / Drama | 160 minuten
3,50 1.801 stemmen

Genre: Western / Drama

Speelduur: 160 minuten

Alternatieve titel: The Assassination of Jesse James

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Andrew Dominik

Met onder meer: Brad Pitt, Casey Affleck en Sam Rockwell

IMDb beoordeling: 7,5 (202.754)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 november 2007

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

"Beyond the myth lies America's greatest betrayal"

Een film over de legende Jesse James gezien vanuit het oogpunt van Robert Ford, die niet alleen grote bewondering voor de snelste schutter van het Wilde Westen had, maar zich ook bij zijn bende aansloot. Langzaam maar zeker ziet Ford echter in dat James niet de perfecte held is uit de boekjes.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van aphexfreak

aphexfreak

  • 220 berichten
  • 667 stemmen

Ontzettend strak geacteerd en prachtig geschoten, dat zijn de troeven van deze western.

Het tempo stoorde mij nergens, zelden zag ik zulke prachtig uitgewerkte karakters.

Het onderwerp heeft trouwens meteen mijn intresse gewekt naar Bob Ford en de Jesse James perikelen.

4*


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Is hij nu al hier uit? Ik had op een aantal site's 5 februari gevonden maar heb hem nog altijd niet


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben niet iemand die snel klaagt over langdradigheid maar met zijn 160 minuten is deze film me toch echt te lang. Dat neemt niet weg dat de film vol schitterende beelden zit en er geweldig wordt geacteerd. Meest indrukwekkende is misschien wel dat als we eindelijk bij de climax aan komen, die door zijn geweldige opbouw in de vijf voorgaande minuten echt spannend wordt ondanks dat we de uitkomst al weten. Maar het had allemaal iets korter gemogen.


avatar van N.B.S.

N.B.S.

  • 24 berichten
  • 714 stemmen

Iets te lang, ondanks dat best vermakelijk. O.K. acteerwerk, maar had iets meer pit verwacht.


avatar van Slynkin

Slynkin

  • 268 berichten
  • 454 stemmen

Enorme tegenvaller... veel te langdradig. Het heeft een bepaalde 'traagheid' die totaal niet werkt in deze film (iets dat bij No Country for Old Men wel goed uitpakt).

Het enige positieve wat me na deze film was bijgebleven zijn de mooie natuurbeelden, en het feit dat Casey Affeck toch wel een beetje kan acteren. En dat was iets wat ik totaal niet verwachtte, na zijn wanvertoning in Gone Baby Gone.

Voor zo weinig pluspunten kijk ik geen film

2.5


avatar van interista2001

interista2001

  • 254 berichten
  • 3866 stemmen

Metalfist schreef:

Is hij nu al hier uit? Ik had op een aantal site's 5 februari gevonden maar heb hem nog altijd niet

Hij komt in Nederland uit op 19 maart.

5 februari was de amerikaanse release datum


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Dank U!


avatar van Wiggel

Wiggel

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Slynkin schreef:

Het enige positieve wat me na deze film was bijgebleven zijn de mooie natuurbeelden, en het feit dat Casey Affeck toch wel een beetje kan acteren. En dat was iets wat ik totaal niet verwachtte, na zijn wanvertoning in Gone Baby Gone.

Dank je voor dit commentaar. Nu weet ik zeker dat ik hem moet zien want ik vond Casey Affleck in Gone Baby Gone al erg goed dus moet dit wel helemaal top zijn


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7382 stemmen

Sterke film meteen een zéér ingetogen, maar schitterende Pitt.

De sfeervolle beelden worden perfect bijgestaan door de muziek.

Dat er mensen zijn die deze film saai vinden komt alleen maar doordat ze iets totaal anders verwachtten.


Ik had persoonlijk niet verwacht dat een film met een titel als deze zulke grote sterren met zich meebracht. Geweldig gespeeld, mooie landschappen en stijlvolle muziek. Echt een goede film!


avatar van scrat

scrat

  • 50 berichten
  • 60 stemmen

Doordat deze film overal zo goed werd aangeprezen waren mijn verwachtingen hoog, te hoog.

Het acteer werk van Pitt en Afleck waren bijzonder goed,

Mooi verhaal, ik had echter veel moeite met de traagheid van het verhaal, dat is gewoon niet aan mij besteed. Op een gegeven moment vroeg ik me af hoelang het nog zou duren.

Al met al wel een aardige film maar voor mij had het wat korter gemogen.


avatar van markel66

markel66

  • 230 berichten
  • 270 stemmen

Voor mij geldt hetzelfde duurt veel te lang en er gebeurt weinig tot niets in de film, niet aan mij besteed, heb em halverwege de film uitgezet, hierdoor dus ook geen stem, vind ik wel zo eerlijk.

PS

FF een reactie op mensen die andere reactie's afzijken, volgens mijn optiek is moviemeter een afspiegeling van de maatschappij en alle soorten mensen die daar in voorkomen, als alleen maar de zogezegde echte filmkenners hier zouden mogen stemmen/reageren dat zou pas saai zijn zeg.


avatar van Scratt

Scratt

  • 466 berichten
  • 0 stemmen

Ode aan Casey Affleck


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

kos schreef:

Beeldschoon en geweldig geacteerd, maar het verhaal boeit me gewoon niet genoeg om het echt tot een favorietje te maken.

Geheel het eens met kos, visueel is dit een van de mooiste van de afgelopen jaar.....zowel cinematografie als muziek is schitterend, maar dan is het ook zoeen beetje gedaan. Het feit dat het verhaal van Jesse James in een soort psygologische vorm verteld wordt is niet al te boeiend....2 en half*sterren.


avatar van Gerritj

Gerritj

  • 233 berichten
  • 7 stemmen

Nee Brucecampbel ik heb niets anders verwacht en vond toch de film langdradig.

2.0


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

markel66 schreef:

FF een reactie op mensen die andere reactie's afzijken, volgens mijn optiek is moviemeter een afspiegeling van de maatschappij en alle soorten mensen die daar in voorkomen, als alleen maar de zogezegde echte filmkenners hier zouden mogen stemmen/reageren dat zou pas saai zijn zeg.

Hoewel ik je standpunt begrijp, en hoop dat moviemeter een goede afspiegeling is van de maatschappij, gaat het er vooral om hoe personen hun kritiek in berichten zetten:

Gerritj schreef:

Nee Brucecampbel ik heb niets anders verwacht en vond toch de film langdradig.

2.0

Ik begrijp ook wel dat kritiek op bepaalde films moeilijker in berichten te zetten is, vooral bij dit voorbeeld. Je kan al gauw tot de conclusie komen dat deze film langdradig is, maar vertel dan graag waarom, en vanaf welk moment.

Verder denk ik dat het moment van kijken bij deze film van groot belang is. Als ik deze film had gekeken op een vrijdagavond met een paar vrienden erbij, had ik hem waarschijnlijk uitgezet, want je kan je aandacht er nooit bijhouden. Hoewel de film saai kan zijn, de prachtige cinematografie kan niemand ontschoten zijn.


avatar van bartman

bartman

  • 101 berichten
  • 852 stemmen

Een sterke film die leuk was om te zien.

Sterk gespeelde rollen van Bob, zijn broer en Jesse. De motivatie en dilemma's die deze personages tot handelen aanzetten werden overtuigend overgebracht. Het verhaal is bovendien mooi in beeld gebracht, zowel qua camerawerk als enscenering/locaties.

Het tempo ging er af en toe een beetje uit en dat was jammer. Dat vond ik vooral het geval ná de moord maar nog vóór de zelfmoord van zijn broer. Daarbij moet ik toegeven dat juist in deze fase van de film veel verteld werd in weinig tijd: wellicht was het de duur en intensitieit van de hele film die na de climax zijn tol eiste. Gelukkig ging het me nog net niet vervelen en drukt het niet erg zwaar op mijn waardering van de film.

Ook had ik soms even nodig om erachter te komen over wie er gesproken werd -beter gezegd; wat de relatie van een genoemd persoon tot Jesse was. Wellicht dat een wat explicietere introductie van nieuwe karakters geen kwaad had gekund, maar daar zijn natuurlijk ook nadelen aan verbonden zoals je in sommige westerns kunt zien (denk aan: the quick and the dead).

Al met al een dikke 3,5


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Mooi verhaal.......maar zeer traag......had er meer van verwacht: 3,0


avatar van MaxB52

MaxB52

  • 139 berichten
  • 0 stemmen

vond er niet veel aan ... snap ook niet helemaal waarom Jesse nou zo verheerlijkt werd ... hij was toch niet meer dan een gewone dief??

krap 3 sterren.


avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Tja, wat zal ik eens over deze film zeggen. Hij duurde lang, wel een beetje te lang na mijn smaak. Neemt niet weg dat daardoor bepaalde scenes erg mooi werden, maar aan de andere kant werkte dat ook weer in het nadeel voor andere scenes. Ik vond de film mooi geschoten, mooie beelden. En Brad Pitt en Casey Affleck vond ik allebei erg goed. Affleck zelfs beter dan Pitt, volgens mij horen we nog wel wat meer van die man.

Verder gebeurde er eigenlijk niet zo heel veel in de film en dat vond ik wel jammer. Daar tegenover staat wel dat áls er dan wat gebeurde het wel mooie scenes waren.

3.5*


avatar van Timecop

Timecop

  • 501 berichten
  • 1458 stemmen

scrat schreef:

Doordat deze film overal zo goed werd aangeprezen waren mijn verwachtingen hoog, te hoog.

Het acteer werk van Pitt en Afleck waren bijzonder goed,

Mooi verhaal, ik had echter veel moeite met de traagheid van het verhaal, dat is gewoon niet aan mij besteed. Op een gegeven moment vroeg ik me af hoelang het nog zou duren.

Al met al wel een aardige film maar voor mij had het wat korter gemogen.

Exact wat ik ook wilde zeggen, van mij krijgt ie een 3.0


avatar van SaBBeS

SaBBeS

  • 49 berichten
  • 186 stemmen

Behalve dat de titel te lang is, is de film ook veel te lang. 2,5 uur. De film had zeker drie kwartier korter gekund. Veel irrelevante scènes hadden eruit gehaald kunnen worden en niet het complete verhaal had helemaal uitverteld hoeven worden (misschien was een tekst beter geweest over de gevolgen van de dood van Jesse James).

Mijn verwachtingen lagen inderdaad ook hoog, dus ook daarom enigszins een tegenvaller.


avatar van MARCUS CORVUS

MARCUS CORVUS

  • 140 berichten
  • 429 stemmen

Ben het volledig eens met de meningen hierboven, echter

twee zaken vielen me op:

1) achterlijke/preutse Amerikanen vinden hun wapentjes nog steeds normaler dan een stel blote tieten (die blote tieten werden dan ook netjes uit de film gehouden, zelfs toen er een stripact werd gefilmd)

2) Casey Affleck doet me telkens denken aan Corky. Zou een goeie opvolger zijn in Life goes on, vanwege die kutkop van 'em. In Gone baby gone vond ik hem ook al zo irritant. Zijn films ga ik voorlopig overslaan!

Dus, niet gekeken = nix gemist


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

MARCUS CORVUS schreef:

Zou een goeie opvolger zijn in Life goes on, vanwege die kutkop van 'em. I

Doe AUB even normaal, ventje...


avatar van MARCUS CORVUS

MARCUS CORVUS

  • 140 berichten
  • 429 stemmen

Brooklyn schreef:

(quote)

Doe AUB even normaal, ventje...

Ventje?? Ik ben je moeder dus een beetje respect graag

Geef even commentaar op de film en laat je persoonlijke onvolkomendheid even achterwege.

Nogmaals, ik vond die kutkop van Affleck storend in deze film en dat draagt eraan bij dat ik een 1,5 geef.


avatar van Pistons

Pistons

  • 588 berichten
  • 5580 stemmen

Scratt schreef:

Ode aan Casey Affleck

En aan Brad Pitt.


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

Erg traag, wel goed!

Erg mooie muziek en een mooi biografie over Robert Ford.

Mooi einde ook.

Niet snel om nog een keer te kijken


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Kan het dat hij op 19 maart op dvd verschijnt? Koop hem dan direct, heb hem spijtig genoeg niet in de cinema kunnen zien


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

Metalfist schreef:

Kan het dat hij op 19 maart op dvd verschijnt? Koop hem dan direct, heb hem spijtig genoeg niet in de cinema kunnen zien

Wellicht in de UK, hier in NL op 07-05


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

In de U.K is hij op 5 februari verschenen. 100% zeker van want ik heb toen hier alles afgezocht omdat ik dacht dat het de release datum van België was