• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.888 stemmen
Avatar
 
banner banner

Titanic (1997)

Romantiek / Drama | 195 minuten
3,80 7.874 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 195 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet en Billy Zane

IMDb beoordeling: 8,0 (1.378.707)

Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Zweeds, Italiaans en Russisch

Releasedatum: 15 januari 1998

Plot Titanic

"Nothing on Earth could come between them."

De 17-jarige rijke Rose DeWitt Bukater wordt door haar familie gedwongen om zich met Cal Hockley te verloven en binnenkort te gaan trouwen. Tijdens de eerste tocht over de Atlantische zee van de Titanic, een gigantisch passagiersschip dat onzinkbaar wordt geacht, besluit ze zelfmoord te plegen. Ze wordt echter gered door Jack Dawson, een derde klasse-passagier. Ondanks hun totaal verschillende afkomst worden ze vrienden en al snel groeit de liefde tussen hen allebei.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rose DeWitt Bukater

Cal Hockley

Molly Brown

Ruth DeWitt Bukater

Thomas Andrews

Brock Lovett

Edward Smith

Spicer Lovejoy

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Ik heb hem pas geleden nog een keer bekeken en ik blijf het een schitterende film vinden. Hoe groots alles in elkaar gezet is vind ik erg knap. En dan de muziek hè ... zonder de muziek had ik hem misschien een puntje minder gegeven want dit heeft zo ontzettend bijgedragen aan de gehele sfeer in de film.

Sommigen zullen het niet met mij eens zijn. Misschien zelfs velen maar ik vind Leonardo di Caprio een heel goede acteur en ook hier zet hij zijn rol heel overtuigend neer. Kate Winslet was ook zeer overtuigend.

Ja, en wat deze film zo groots maakt is de hele romantische sfeer eromheen. Vooral de scène waarin Rose weer terug in het schip springt om bij Jack te blijven is een van mijn favorieten.


avatar van Stu-Pot

Stu-Pot

  • 3491 berichten
  • 1189 stemmen

Gemengde gevoelens bij deze film. Het enige wat me echt kon bekoren was het einde. Romantiek en sentimenteel gedoe is niets voor mij en dat 3 uur lang volhouden? Het is me wel gelukt. Babyface Leonardo Dicaprio doet het redelijk, vind zijn rol in Romeo + Juliet wel vele malen beter. De rest van de cast faalde met name Kate Winslet. De romance tussen de 2 werkte bij mij niet, het liet me dan ook volledig koud ( ) toen Dicaprio stierf. Soundtrack was best aardig, iets te sentimenteel maar het ging ermee door. Titanic is een film die je 1 maal kunt bekijken maar geen 2 maal. Daar ga ik mezelf ook aan houden. 2.5*


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

Titanic is een waargebeurd verhaal dat al decennia tot de verbeelding spreekt. James Cameron bracht deze op spectaculaire wijze naar de bioscoop. Het werd de grondbrekende film van de jaren '90, samen met Jurassic Park, die op vlak van de special effects enorme stappen vooruit zette.

Het geeft een goede weergave van de klasseverschillen in die tijd door middel van onze 2 hoofdpersonages. Hij gaf al zijn geld om toch maar op de Titanic te geraken, het machtige onzinkbare schip (althans dat werd zo verondersteld) en het grootse evenement van dat jaar.

Voor haar is het slechts de zoveelste cruise vol luxe en verstikkende etiquettes van de pompeuze aristocratie waar ze toe behoort. Ondanks hun verschillende opvoeding blijken ze erg veel gemeen te hebben, de drang om vrij te zijn en te staan waar ze willen. Het komt tot een passionele, hartverwarmende romance.

Ook was het voor mij als 7-8 jarige jongen in die tijd, één van de eerste keren dat ik een naakte vrouw in al haar glorie zag. Kate Winslet is echt een beeldschone vrouw en die scène zal voor eeuwig in mijn geheugen geprent zijn.

Ook het schip Titanic was prachtig om te zien, mooie restaurants en trap, decors tot in de puntjes verzorgd. En natuurlijk was ook de ondergang van het schip een hartverscheurend moment. Een echte emotionele en visuele rollercoaster die haast niemand onbewogen laat.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2073 berichten
  • 1388 stemmen

Elke keer als ik deze film gezien heb verzeker ik mezelf dat ik hem nooit meer kijk. Ik ben altijd zo geraakt door deze film, terwijl er wel meer zielige rampenfilms zijn.
Dit komt met name door de liefde tussen Jack en Rose, die ik gewoon echt heel goed en geloofwaardig gedaan vindt. Jack is zo'n leuk, vrolijk, sympathiek en aantrekkelijk personage.

Het eerste deel met het heden vind ik te lang duren, zeker gezien de rest van de film nog zo lang is.
In de eerste helft van de film is dit niet bijzonder erg, omdat er wel een band opgebouwd moet worden met Jack en Rose, wat ik goed vind lukken. Wel vind ik de verwijzingen naar de tijdsgeest soms een beetje flauw en makkelijk, en vind ik het raar dat de schilderijen van Picasso op het schip aanwezig zijn. Snap dat het een knipoog of een grapje is, maar Demoiselles D'Avignon is uiteraard niet ten onder gegaan met de Titanic, en met een film als deze heb ik toch het liefst wel zoveel mogelijk historische correctheid. (tenzijhet niet de originele werken zijn, dan heb ik niks gezegd)

Het tweede deel is ook te lang, het viel me deze kijkbeurt op dat Rose zelfs al in de reddingssloep zat voordat ze nóg een keer afdalen in het schip, en dat is echt teveel van het goede. Ook vind ik het nogal vreemd dat zovaak benadrukt wordt dat het water enorm koud is, maar dat ze in het schip wel vrolijk een hele tijd in het water rondwaden.
Verder vind ik de film eigenlijk helemaal niet overdreven sentimeel of té overgeromantiseerd overkomen, wat best knap is bij een film als deze. Goed, misschien het stukje dat Rose nahaar dood Jack weer ziet, maar eigenlijk kan dat er tijdens het tranendal ook nog wel bij
Ik vind alles rondom het zinken en het evacueren ook erg waarheidsgetrouw gedaan.

4,5* omdat het ondanks de kleine minpuntjes toch gewoon een geweldig uitziende film is, met liefde verzorgd tot in de details, en die me altijd weer oprecht weet te raken.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3126 stemmen

"It's been 84 years, and I can still smell the fresh paint. The china had never been used. The sheets had never been slept in. Titanic was called the Ship of Dreams, and it was. It really was."


Alweer een jaar of vijf geleden dat ik Titanic voor het laatst zag, en nog steeds zorgt de film voor kippenvel. Ik heb het verhaal van het schip altijd al interessant gevonden, en Cameron zet daar een fantastisch beeld van neer.

De vele kritiek op de romance heb ik nooit begrepen, en ook niet dat dit typisch een vrouwen film is om lekker bij weg te zwijmelen. Ik als man kan er volop van genieten. Dat Camerons sterkste punt niet ligt bij het vertellen van een origineel verhaal zonder daarbij alle cliché's uit de kast te trekken maakt niet uit. Hij kan het wel, zo heeft hij dat al eerder bewezen in Terminator. Gelukkig heeft hij het allemaal makkelijk en erg luchtig gehouden, dat maakt de film zoveel genietbaarder. De chemie tussen DiCaprio en Winslet is duidelijk aanwezig en zij slepen je helemaal mee in de vertelling van het verhaal. De romance blijft leuk om te volgen, en wordt overtuigend neergezet. Daarnaast heb je nog de af en toe luchtige humor die het nog dat beetje meer geeft. Het verhaal draait om twee mensen die in, min of meer, een uitzonderlijke situatie verliefd op elkaar worden. Toeval speelt daarbij een grote rol. De liefde kan je op elk moment overvallen. En dat maakt het verhaal erg menselijk. Dit deed Cameron nog eens dunnetjes over in Avatar.

Naast het prachtige verhaal hebben we natuurlijk nog de Titanic zelf, die de show toch wel een beetje steelt. Dat kan ook niet anders in een film die Titanic heet. Het begin is al prachtig als je beelden krijgt te zien van vroeger, voordat het schip van dromen vertrekt voor haar eerste vaart. Een vaart, wat bekend is, die niet goed afloopt. De beelden van het schip wat op de bodem van de zee ligt zorgen bij mij al voor kippenvel, hoewel het allemaal miniaturen zijn, is het erg overtuigend in beeld gebracht. De reis begint pas echt na de vondst van de tekening en de befaamde woorden: "Are you ready to go back to Titanic.". Dan volgen een aantal schitterende beelden van het schip, en hoe alles daaromheen in zijn werk gaat. De sets zien er allen weergaloos uit, en ook de setdressing is perfect. Een pluim ook voor de costume design. De film bevat erg veel karakters en extra's, die allen aangekleed moesten worden met de kleding uit die periode. Een klus van ongekende proporties. Qua design zit de film perfect in elkaar. erg mooi gedaan. Ook qua effecten van het schip zelf, wat uiteraard niet meer bestaat en een heel schip is er voor de film niet gemaakt natuurlijk. Daarmee weet Cameron, hoe vaak je de film ook zie, het publiek keer op keer te verbazen. Tevens is dit een van de eerste film waar digitale (stunt)mensen voor zijn gebruikt om de wereld te bevolken. Als je er nu op gaat letten is er wel aan af te zien dat het in een prille fase zat, maar is nergens echt storend.

De romance, het voorstellen van de vele karaters en het opzetten van de emotionele band tussen publiek en Jack en Rose, gaat het dan echt gebeuren. De Titanic ramt een ijsberg. Hoewel je wel weet wat er gaat gebeuren, komt het op een moment in de film waarbij je nog steeds een naar gevoel bij krijgt. Een film die dit keer op keer weet te brengen, is echt een topfilm. En dat is Titanic. De tweede helft van de film is al een rampenfilm opzich. Een weergaloos stuk spektakel komt aan bod. Hoewel het natuurlijk echt gebeurt is, blijf je dat ook in je achterhoofd houden. Daardoor zie je dit neit echt als spektakel, maar als een goed gereconstrueerde scène van het zinken van het grootste schip wat tot dan toe was gebouwd. Erg mooi en interessant om te zien, wat er toen gebeurd is, en hoe het schip ten onder ging. Van begin tot eind wordt je getrakteerd op enkele prachtige actie scènes. Daar laat Cameron echt zien waar hij goed in is.

Het creeëren van een spektakel. En dat is goed gelukt. Het blijft schrijnend om te zien hoe er toen wrd omgegaan met arme mensen in een klassen systeem, en hoe weinig mensen er in de sloepen werden gedaan. Een van de mooiste momenten blijft toch wel het latste nummer wat de band speelt. Geeft nog meer emotionele waarde mee aan de film. Een erg mooi, klein moment. De muziek in de film is sowieso prachtig. Na Aliens werkt Horner na elf jaar eindelijk weer samen met Cameron. En Horner heeft een prachtige score gecomponeerd, die ondanks de epische schaal van de film, erg klein is gebleven. De muziek is ingetogen, en blijft dat ook. Tijdens het zinken zou je een bombastische score verwachten, maar dat is niet het geval. Horner heeft daar verdiend een Oscar voor gewonnen. Het einde van de film en de weg daar naar toe is eveneens prachtig, en zorgt er voor dat het geheel wat je net hebt aanschouwd nog indrukwekkender wordt. het einde het terug gaan naar de Titanic, waarbij het roestige schip terug gaat vaar nieuw is prachtig en zorgt voor de laatste keer voor kippenvel. Overdramatisch, ja. Geforceerd, dat ook. Maar echt een prachtig slot van Cameron's epische vertelling van de Titanic.

Een film die nog steeds een diepe indruk achterlaat. Een mooi verhaal, en erg interessant om te volgen. Cameron zet een grootse film neer en dat zal het ook altijd blijven. Zowel in narratief als in beeldende vertelling.


avatar van suzanshady

suzanshady

  • 5 berichten
  • 4 stemmen

De allerbeste film ooit!

Heb 2x de film gezien in de bios.

Ben erg benieuwd naar de 3D versie.


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2631 stemmen

Echt klassiekertje dit. Hij blijft toch elke keer weer mooi. Acteerwerk dik boven gemiddeld.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Redelijk!

De aanloop naar de spectaculaire gebeurtenissen op het eind is niet al te best en vooral erg langdradig. Gelukkig weet Kate Winslet de aandacht er nog goed bij te houden.

Het duurt even maar het laatste uur is nog steeds best imponerend. Het ziet er allemaal erg spectaculair uit hoe de Titanic zijn ondergang tegemoet gaat. Er zitten zelfs enkele treffende scenes in op emotioneel vlak, dan denk ik bv. aan de kapitein die in zijn harnas wil sterven of aan een ouder echtpaar dat geen moeite doet om te ontkomen aan de ramp en op bed blijft liggen en elkaar troostende woorden toefluistert.

Een ander groot pluspunt is dat de film goed aan weet te stippen hoe wreed het er vroeger aan toeging tussen de 'gegoede' klasse en de wat armere mensen. Je bloed gaat toch bijkans koken van zo `n scene waarin de vluchtwegen van de lagere klasses vergrendeld worden?!

Titanic heeft genoeg minpunten, waaronder de muziek die er nogal dik bovenop ligt. Desondanks kan ik niet wegzappen als de boot eenmaal gaat zinken. Een dikke 3*


avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1908 stemmen

MDMovie schreef:
En daarom geef je hem 3* sterren?

Filmpje1 schreef:
zijn stem is van 10 feb. 2010 dus ik denk van neen


Goed speurwerk Filmpje1

Maar ik zal toch even uitleggen waar mijn beoordeling op is gebaseerd.
Het hele romantische verhaaltje weet mij op zijn zachtst gezegd niet helemaal te boeien, dus dan kun je je al voorstellen dat de aanloop naar de uiteindelijke ramp voor mij nogal saai is om te aanschouwen. Ik vond het veel te stereotype allemaal. Ook het melodramatische gewauwel met die oma vond ik te veel van het goede en die soundtrack kwam mij op een gegeven moment ook wel de strot uit. Daar had wel wat meer variatie in mogen zitten.
Maar omdat het acteerwerk, de effecten en de door de regisseur beoogde sfeer wel geslaagd zijn kan ik daar eerlijkheidshalve niet echt een enorm laag cijfer tegenover zetten.
Op het moment dat de ramp zich gaat voltrekken, vind ik het trouwens pas echt interessant worden. Dat is gewoon indrukwekkend om te zien.

Dus mijn beoordeling is meer gebaseerd op objectiviteit. Ik kan hier niet echt een onvoldoende voor geven. Het is weliswaar niet geheel mijn soort film, maar het is daarentegen ook niet slecht. Ik kan mij prima voorstellen dat mensen hierbij helemaal wegkwijlen.

Dus vandaar een redelijke 3,0* van mijn kant.

P.s... Wat mij gisteren trouwens wel opviel, waren de beelden van het schip en de ijsberg. Toen de film destijds uitkwam weet ik nog dat het allemaal de hemel werd ingeprezen, maar nu 14 jaar later ziet het er toch aardig nep uit soms. De tand des tijds...


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

I'm the king of the world!

Titanic de film die in het begin op een enorme flop leek uit de draaien, is na Avatar de grootste kas-kraker in de film geschiedenis met een opbrengst van $1,835,300,000 dollar. Kortom de film moet zeker iets te bieden hebben, mijn aandacht was gister-avond dus bevestigd.

Ik vond de film ook zeker interessant openen met een fijne introducktie over het zoeken in de Titanic naar '' het hard van de oceaan'' in een soort van NGC stijl, aleen dat komt vrij abrubt tot eind als er toevallig ene oude vrouw haar verhaal wil doen. Dat vindt ik vrij jammer omdat ik toch gehoopt had op meer interessante details over de Titanic,maargoed.

Dan begint het verhaal serieus. Je proeft als ware de sfeer van het jaar 1912 en je ziet als toeschouwer wat voor wereld-wonder de Titanic eigenlijk is geweest in een prachtig shot. De beroemdste schip van de 3 schepen, eigendom van rederij White Star Line,kortom het is een heerlijke binnenkomer wat James ons geeft. En mijn verwachtingen worden nog heerlijk naar boven opgekrikt. Alhoewel ik rekening hieldt dat de film uit 1997 komt en dat de effecten zomaar de film kunnen opbreken is dat eigenlijk nooit echt ter spraken gekomen aleen in het begin als het schip weg-vaart had ik soms zoiets van,jammer. Voor de rest staat het als een huis en is het indrukwekkend te noemen.

Ik vondt het ook vrij jammer dat de film al snel in een on-interessant liefdes verhaal belande dat allemaal in een voorspelbaar en te braaf gangetje verliep. Het hielp gelukkig wel dat het allemaal mooi in beeldt werd gebracht in een zeer gedetailleerd schip, wat een indrukwekkende art-design heeft deze film zeg zowiezo vindt ik deze film op gebied van techniek en oudio-visueel gedeelte uitblinker. Ik ergde me vooral af en toe aan het gemouwel tussen de clain Rose en Jack ze hebben chemie dat zeker en dat levert met de tekenscene een plaatje op, wat voor mij part de mooiste scene is tussen die 2. jammer dat het daarna als een pijl omlaag gaat en wordt het allemaal wat flauw,jammer en had zeker wat speelduur af gemogen.

Het zinken van het schip is memorabel te noemen en levert een aantal hoogstaande scenes op met name dat het schip rechtop gaat staan ( wat zeer subtiel werdt onderbroken door reclamen ) en dan in het water wordt gezogen is schitterend.

James Horner zet trouwens hier een zeer eentonige soundtrack neer wat vooral naar het einde toe wat gaat vervelen.

Bij de film Titanic heeft meer ingezeten en wordt aleen het technische gedeelte optimaal gebruikt


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Tja. Titanic is natuurlijk de ultieme romantische film. Nu is dat niet echt mijn genre, maar om Titanic kun je niet heen. Gelukkig maar wat het is en blijft een uitstekende film. Dat het de op één na best verdienende film ooit is, is wat overdreven, maar toch.

Goede specials effects, erg passende soundtrack van Celine Dion, mooie acteerprestaties

(Billy Zane steel de show) en een nergens overdreven of irritant geromantiseerd verhaal.

Ook blijft de film over de gehele speelduur boeiend om te volgen.

4*


avatar van blauwe pikachu

blauwe pikachu

  • 46 berichten
  • 125 stemmen

The ship that could not sink en dat nu nog steeds (?) op de bodem van de oceaan ligt.

Het is zo jammer dat zovelen deze film afkraken.. Ik begrijp hen enerzijds wel,
Heel het eerste deel wordt in beslag genomen door het liefdesverhaal en krijgt bij momenten meer aandacht dan het eigenlijke schip, en als je daar al niet van houdt, dan heb je met deze film wel een probleem ja.

Maar ik ben compleet weg van de romance tussen Jack en Rose. Toegegeven, het is cliché, en ze kennen elkaar maar enkele dagen en blablabla.. maar als het goed is uitgewerkt en goed is geacteerd dan ben ik maar een puberale bakvis. De chemie zoals die tussen Kate en Leo, heb ik nog maar in weinig films teruggezien. Ik heb honderden filmkussen gezien, maar die daar aan het boeg is voor mijn romantische ziel nog steeds de mooiste en meest romantisch aller tijden. Die zonsondergang, de I'm flying... *zwijmel*
En Kate en Leo mogen overrated acteurs zijn, ze staan allebei in mijn lijstje van favo acteurs en dat ligt niet alleen aan deze film.

De Titanic zelf is schitterend in beeld gebracht.. dat moet toch een prachtig schip geweest zijn,.. het blijft een triestig verhaal.
Ik vond het toch een goed idee dat Cameron veel fictie in de film stak, het is geen documentaire he! Ik ben er zeker van dat door het liefdesverhaal, en de dood van Jack het verhaal een grotere indruk maakte op de kijker. Ook de zoektocht naar 'The heart of the ocean' maakt dat het verhaal niet te 'en toen' en toen dit.'.. werd.

Het tweede deel is nog geweldiger dan het eerste.. altijd als die 2 daar boven in hun kraaiennest staan denk ik 'sta daar toch niet zo te kletsen, ijsberg!' Maar ze horen me jammer genoeg niet en eenmaal de aanvaring met de ijsberg is gebeurd, is het gewoon een rit vol spanning, afwachting en nagelbijten met als hoogtepunt natuurlijk het moment dat het schip in 2 breekt. . Een beeld dat ik trouwens niet gauw zal vergeten
Aan de mensen die een 0,5 geven geef dan toch op z'n minst een 2 alleen al voor dat 2e deel? Het zinken van het schip is ronduit spectaculair, zeker als je weet dat deze film dateert uit de jaren 90!

De film duurt 3 uur, maar ze vlogen voorbij. Ik was verliefd op deze film, en ben dat nog steeds.
Verdient absoluut een hoger plaatsje in de top 250, maar ik ben aan het off-topic gaan.

5*


avatar van Nigelwestland

Nigelwestland

  • 60 berichten
  • 62 stemmen

Leuke film. Alleen toch niet de allerbeste. Bijna meer dan de helft is gewoon saai. Maardaarna wordt het super. Was dat maar de hele film


avatar van hannanasje

hannanasje

  • 37 berichten
  • 230 stemmen

een film die me elke keer weer een drukkend gevoel geeft en zoveel emoties laat loskomen.

alsof je der midden in zit.

prachtige film. hoop dat ik iemand meekrijg naar de 3D


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Owyeah, wat een prachtfilm. Een dagje eerder al van deze film mogen genieten in Maasmechelen de Euroscoop.

Noem het cente-klopperij maar mijn hart heeft hij weer gestolen. Die decors, het verhaal en fantastische soundtrack.

Het 3D effect doet ook erg veel goed vind ik. Geen dingen die op je afkomen, maar wel veel diepte. Ik ben normaal helemaal geen fan van 3d films maar deze doet het echt goed.

Kortom, zoveel jaar na data doet deze film het nog steeds erg goed en het zal echt niet de laatste keer zijn dat ik hem ga doen. Het bezorgt mij toch iedere keer weer een kleine lacht, vol spanning en ten einde een traan.

Van mij een dikke 5.0*


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Na 15 jaar terug mijn allereerste film op het grote scherm bekeken...op het grote scherm.

In eerste instantie was ik er niet voor vinden maar dan dacht ik tegen mijn eigen 'Mijn eerste film op het grote scherm terug zien...in 3D?'

En hierbij mijn bevinding,

Zelf ga ik geen vuil woord spreken over de accommodatie dat ik heb moeten doorstaan,paasvakantie + om 15.00 uur gaan zien= zoeken achter een probleem maar ja,moeilijk als je maar 3 voorstellingen over de hele dag hebt ...

Ik denk zelf dat ik niet over het verhaal moet beginnen omdat al veel personen het al uitgelegd hebben en hoe cliché het ook is,het blijft een succesformule voor de meeste films,mits de uitwerking goed gedaan is en dat is ook de kracht van de film, de uitwerking. hoe simpel het ook mag zijn,James Cameron slaagt erin om een 2D film naar 3D te brengen met een toegevoegde waarde. Ligt het nu aan mij of is James Cameron de enige in zijn soort die een 3D film weet te creëren waar je ook nog iets aan hebt? Blijkbaar wel..

En dan spreken we niet over ongelooflijke stukken zoals explosies of spattend water maar echt details,daar ligt nog steeds de kracht van 3D en dat is een dimensie creëren dat niet ergelijk is. Hoeveel mensen van jullie hebben niet zitten ergeren aan die bombastische 3D effecten van Drive Angry,Transformers en noem maar op te zitten ergeren? Ik in ieder geval. James 'Jim' Cameron weet zoals ook in Avatar geen effect te geven maar een dimensie die van toegevoegde waarde betekent.

De vraag is nu, gaat hem hetzelfde record behalen? Liefst maar 18 miljoen dollar heeft Jim hierin geïnvesteerd,om de 100'ste verjaardag van de bekendste gezonken boot te erkennen.

Gaat hij dezelfde kunstje nog eens overdoen? Ik betwijfel van niet maar het is gewoon pure nostalgie om na 15 jaar nog eens mijn eerste liefde terug op het witte doek te bekijken.

Om tot een conclusie te geven,

Het is niet de meest perfecte film die ik heb gezien,daarom geef ik hem ook geen 5 sterren maar het is wel een top film,die vooral het bij mij heeft om zijn nostalgie,mijn passie en hobby zijn begonnen toen ik als een kleine van 5/6 jaar naar deze film ben gaan kijken in een openlucht bioscoop samen met mijn pa met een grote zak popcorn in mijn hand.

Sinds die dag kon ik het niet meer loslaten en dank ik Jim voor alles.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Na 15 jaar vorige week Titanic opnieuw in de bioscoop gezien op het grote scherm, toch de enige plek waar deze film thuis hoort en volledig tot zijn recht komt. Eigenlijk een zeldzaamheid dat een film 15 jaar na dato er nog steeds uitziet alsof hij gisteren uit het filmblik gehaald is. En dat een 15 jaar oude film weer spontaan applaus van het publiek weet te ontlokken dat 3.5uur ademloos heeft zitten kijken. Jawel 3.5uur zonder pauze! En als ik eerlijk ben heb ik me geen seconde verveeld. Titanic blijft indrukwekkend, de epische proporties van het verdoemde onzinkbaar geachte schip, de verhalen eromheen die deel uit lijken te maken van ons collectieve geheugen... Denk dat de ramp met Titanic nog steeds tot de verbeelding spreekt omdat het een van die gebeurtenissen is die ons als (westerse) samenleving weer met de neus op de feiten drukt en onze schijnbare onkwetsbaarheid en geloof in onze technische suprematie pijnlijk onderuit haalt.

Het is wel aan Cameron toevertrouwd om een klassiek verhaal van deze omvang op een goede manier te vertellen en in beeld te brengen. Itt Reinbo vond ik bij herziening juist dat Titanic meer dan voldoende actie kent. De climax zit uiteraard op het einde maar deze lijkt niets van zijn glans te hebben verloren. De opeenvolgende sequenties aan beelden die worden ingezet nadat het woord; "Iceberg!" door de koude poolnacht wordt geschreeuwd zijn onovertroffen. Mijn vorige beoordeling van deze film was vooral gebaseerd op de herinnering hieraan maar eigenlijk doet dat geen recht aan deze prachtige klassieker. Want deze film heeft nog wel wat meer te bieden. Het verhaalperespectief verteld vanuit de stokoude Rose, die verteld over de liefde van haar leven zal veel mensen aanspreken. Het liefdesverhaal heeft iets universeels, een liefde a la Romeo en Julia. Een liefde die niet zo mag zijn maar er toch is, over de klassenverschillen, geld en tradities heen. Moet zeggen dat DiCaprio en Winslet ook wel een mooi en overtuigend stel zijn, ze maken zich met deze rollen waarschijnlijk ook onsterfelijk door op deze manier een klassiek liefdeskoppel op het witte doek neer te zetten. Verder moet ik nog even de rol van Billy Zane als Cal aanhalen die Rose en Jack toch wel sympathieker maken omdat ie zelf zo'n onuitstaanbare eikel is. Toch wel grappig dat er een parallel te trekken is tussen zijn is tussen zijn levensloop en die van Titanic, gedreven door hoogdravendheid, ijdelheid en verwaandheid.

Tenslotte is duidelijk dat Cameron deze film met veel liefde voor het onderwerp gemaakt heeft. Zijn passie voor Titanic, voor het schip en zijn geschiedenis, de mysteries die het, nu vandaag precies 100 jaar oude, wrak omhullen eenzaam op de bodem 4000m in de diepte, moederziel alleen in de kou en duisternis. Ik deel zijn passie voor oude roesthopen op de zeebodem wel een beetje dus ga zometeen ook maar eens National Geographic opzetten...

Titanic krijgt er iig een volle ster bij.

4*


avatar van Rich_B

Rich_B

  • 15 berichten
  • 44 stemmen

Titanic...

Het blijft een pracht verhaal, en een pracht film!

Krijg toch elke keer de rillingen, als het schip rechtovereind in het water staat.

Nu weer in de bios in 3D, en het is een aanrader.

Ik ben er deze week zelfs 2 keer heen geweest.

Voor mij is en blijft het de film allertijden, geen twijfel over mogelijk!

*5


avatar van maxroelofs

maxroelofs

  • 2838 berichten
  • 1659 stemmen

Goede film.

Titanic is toch wel een film waarvan het concept een stuk beter is uitgewerkt dan dat ik van te voren had verwacht. Het hele liefdesverhaal is op een prachtige manier uitgewerkt. Het is een van de weinige films die een glimlach op mijn gezicht zet bij het zien van twee personen samen. Je kan dan ook zeker stellen dat er een goede chemie is tussen de hoofdrolspelers. Ze acteren allebei erg goed. Het liefdsgedeelte van de film is dan ook zeker het mooist. Wat er op volgt is eigenlijk allemaal net wat te cheesy, net wat te veel hollywood.

Het gebeuren met het schip tussendoor tegenwoordig tussendoor mag dan wel mooi zijn en het getuigd ook zeker voor de liefde die Cameron heeft voor de Titanic. Toch haalde het je net weer uit die sfeer. Als de ''Jack, I'm flying'' scène net is geweest, wat ik veruit het mooiste stuk van de film vind dan is er toch even die teleurstelling als er weer naar het huidige schip wordt overgegaan. Je wordt net even uit het mooie sfeertje gehaald. Het roept zelf een beetje irritatie op. Hè ga nou gewoon verder met het verhaal.

De ramp zelf is uiterst realistisch vormgegeven. Het moment dat het schip als het ware stijgerd en je zo de afgrond in kunt kijken komt in 3D nog beter tot zijn recht. Er wordt tijdens de ramp ook goed laten zien hoe vreselijk de rijke mensen zich gedragen hebben, iets wat ik ook niet snel zal vergeten.

De soundtrack is absoluut subliem, soms ingetogen en dan ineens komt weer die omslag. Net genoeg om de tranen uit je ogen te trekken.

Het einde waarbij Rose alsnog sterft vond ik helemaal niks. Het was allemaal net wat te veel. Die man die drie jaar na de Titanic heeft gezocht en ineens door krijgt dat het toch allemaal om de mensen draait. En dan ook nog Rose die de diamant laat vallen en vervolgens als klap op de vuurpijl ook nog eens Jack die daarna op haar wacht. Jammer, het was beter geweest als het verhaal op het huidige schip nog meer op de achtergrond was gebleven. Wat nu over blijft is een prachtig liefdesverhaal dat je wel moét raken.

4*


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Omdat het honderd jaar geleden was dat het bekendste schip zonk, de film nog en keertje her bekeken en het blijft toch een meesterwerk.

De film neemt mooi de tijd om het verhaal en de personages op te bouwen. Je leeft zo veel meer met de personages mee en dit komt de film alleen maar ten goede.

Het is ook een goeie mix geworden van romantiek, drama, speelfilm, actie en spanning. Ook de muziek is het vermelden waard en versterkt wel de film.

Ondanks dat de film meer dan drie uren duurt, heeft de film niet echt dooie momenten en vliegt de film eigenlijk voorbij.

Je ziet ook dat ze enorm veel details in decors en kostuums hebben gestoken en zo komt het nog overtuigender over.

Dit is een tijdloze film die zeker het (her)bekijken waard is en krijgt van mij dan ook de topscore.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Ik heb deze film lang geleden eens helemaal gezien. Maar toen was ik nog een stuk jonger, waardoor ik waarschijnlijk nog niet alles even interessant vond. Een jaar terug ongeveer heb ik het laatste stuk nog eens gezien maar het eerste gedeelte gemist. Nu heb ik hem eindelijk eens helemaal gezien. Niet in de bioscoop overigens.

Zeker doordat het nu een eeuw geleden is, en alle docu's die overal langskwamen merkte ik de gebeurtenis extra op. Reden dus om me deze film nog eens op te zetten. Het speelduur is aan de lange kant, maar daar heb ik niets van gemerkt. Want de film wist me geen moment te vervelen. De film boeide me al vanaf de eerste scens van het wrak. Als Rose haar verhaal gaat vertellen lijkt het net alsof je er zelf bij bent. Dit heeft James Cameron wel vaker laten gebeuren, maar ik geloof nog niet zo goed als hier (ook bij Avatar, maar dat terzijde). Het ziet er echt allemaal ontzettend mooi uit. Erg realistisch in beeld gebracht. En dan bedoel ik vooral de settings op en van het schip. Natuurlijk zijn vooral de scenes als het schip zinkt erg spectaculair en indrukwekkend in beeld gebracht. Het lijkt net alsof je er bij bent. Ik zat de hele tijd met een benauwd gevoel ernaar te kijken. Vooral op die momenten als Jack en Rose bij de gesloten poort aankomen en een van de medewerkers de sleutels laat vallen terwijl het water stijgt zorgden voor flink wat spanning. En natuurlijk als het schip zinkt. Ik wist wel hoe het zou aflopen omdat ik het einde nog wel eens heb gezien, maar het blijft heel erg. Het raakte me dan ook.

Het verhaal van Jack en Rose vond ik ook mooi. Zeker niet vervelend, en wat mij betreft hoort het ook echt bij de film. De ramp is natuurlijk het belangrijkste, maar dat is duidelijk. Leonardo DiCaprio en Kate Winslet speelden dan ook heel goed. De chemie tussen beiden was er zeker wel. Ook de bijrollen van o.a. Kathy Bates en Billy Zane waren goed gekozen. Het 'echte' einde is prachtig (de droom van Rose). En het komt ook echt als 'afgesloten' over. Er mag ook gezegd worden dat de film mooie muziek had.

Titanic is een prachtige film. En heeft mij eindelijk eens een goede indruk gegeven van hoe het ongeluk gebeurt is en hoe het eraan toe is gegaan. De film verveelt geen minuut. Het eerste gedeelte is allemaal leuk, soms zelfs humoristisch maar verandert uiteindelijk in een waar (dramatisch) spektakel die zorgde voor veel spanning en gevoel. Een indrukwekkend verhaal, en daarnaast erg goed verfilmd. Ik kan eigenlijk ook geen minpunt bedenken. Alles leek te kloppen voor mijn gevoel. Ik kan dan ook niet anders dan de hoogste score te geven.

5*


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

James Cameron heeft de lat weer 10 meter hoger gelegd voor de overige block-busters. Blijft een ongeëvenaard meesterwerk. Niet enkel qua actie zat het knor maar het 3D was ook nog eens meesterlijk in orde. In de opbouw maar ook in het slotstuk zijn er prachtige diepteshots. Niet enkel omdat de film heel scherp is geschoten maar Cameron's camerawerk leent zich ook nog eens perfect voor virtuoze 3D.

De film zelf is vanzelfsprekend heel sterk opgebouwd met een meesterlijk crescendo, heb zelden zo adembenemend iets in elkaar zien storten, leek wel 9/11.

Het verhaaltje rondom Leo en z'n vriendinnetje is ook nog eens prima te verteren, zeker omdat Leo niet constant van die chagrijnigste rotkoppen trekt als in z'n hedendaagse films.

Wel blij dat de macht van een anderhalf uur zinkend schip groter is dan het liefdesverhaaltje.

5*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Geweldige film waarin de arme Jack en de rijke Rose elkaar vinden aan boord van de Titanic. Niet één maar twee prachtige en meeslepende verhalen (de romance en de ramp). Groots en gedetailleerd, spannend en romantisch. Ook het zinken van het schip is buitengewoon spectaculair in beeld gebracht. Leonardo DiCaprio en Kate Winslet vormen een mooi koppel en zetten samen twee voortreffelijke hoofdrollen neer.

Uiteraard ook in 3D in de bios gezien. Heeft het 3D een meerwaarde? Nee, niet direct. Maar het is wel weer een mooi excuus om deze film opnieuw op het grote scherm te beleven.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8165 stemmen

Destijds heb ik nooit echt meegedaan aan de Titanic hype. Mensen om mij heen gingen naar de bioscoop en sommigen zelfs wel meer dan één keer. Ik denk dat ik één van de weinigen ben, die Titanic pas jaren later zag. Bevooroordeeld als ik toen was, dacht ik dat het allemaal toch niets zou zijn. Di Caprio en het hele liefdesverhaaltje kon me gestolen worden en het zou allemaal wel, zo’n gezonken boot. Toen ik Titanic uiteindelijk zag, wist ik dat ik fout zat. Het bleek toch wel een behoorlijk meeslepende film te zijn. Ook na de tweede keer jaren later, ben ik nog steeds die mening toegedaan.

Het verhaal van Rose en Jack is bij velen bekend. Di Caprio en Winslet, toen allebei nog jong, doen het heel behoorlijk en hebben een sterke chemie met elkaar. Naast het verzonnen liefdesverhaaltje, valt echter op dat de rest van de film behoorlijk gelijkwaardig is aan het vergaan van het schip. James Cameron is duidelijk een vakman, die weet waar hij mee bezig is en hij slaagt er hier in, om iets te maken, wat ontzettend veel mensen aanspreekt. Het is mooi en gedetailleerd gemaakt en het liefdesverhaaltje werkt gewoon.

Ook de special effects zien er allemaal erg goed uit en de uiteindelijke ondergang van de onzinkbare boot is een geweldig spektakel om te zien. Het is meeslepend, groots gebracht en daarnaast is het gewoon knap dat iets als dit, gewoonweg de volle drie uur dat het duurt, weet te boeien. Het zal nooit mijn favoriete film worden, maar ik moet toegeven, dat het een sterk drama is, met sympathieke hoofdpersonages, mooie effecten en een interessant verhaal.

4,0*


avatar van Honey Blossom

Honey Blossom

  • 186 berichten
  • 923 stemmen

Meest Romantische film Ooit Ever, die op zo een grote schaal gemaakt is. De 3D versie vind ik ook erg amusant, leverde mooie scherpe beelden op. Meer hoef ik niet te zeggen.

Rating: 5 out of 5*.


avatar van Samilya

Samilya

  • 10 berichten
  • 31 stemmen

Dit is mijn eerste review die openbaar gaat. Dit zal ook mijn laatste persoonlijke review zijn over een film. Ik koos Titanic als mijn eerste review.

De reden is dat Titanic de enige film is die 5 sterren van mij verdient.

Begrijp me niet verkeerd, ik ben geen de typische vrouwelijke titanicfan die slechts alleen kan uitleggen dat ze de film 'mooi' vind vanwege rose en jack. Ik voel al de vooroordelen, omdat ik een vrouw ben. Een halfjaar geleden had je zeker gelijk, dat geef ik je toe.

Toen ik 7 jaar oud was, zag ik voor het eerst Titanic. Ik herinnerde me dat ik de inleiding van de film saai vond, want ik wilde het schip zien waar al mijn klasgenootjes enthousiast over praten. Naast dat het prachtige schip ons boeiden, spraken de jongens constant over de tekenscene, waar ik als jongste kuikentje van de klas niets van mocht weten.

Toen ik die scene zag durfde ik niet te kijken, maar ik voelde ook veel nieuwsgierigheid, dus keek ik soms tussen mijn vingers naar het onbekende schouwspel dat ik zag. Het decor, de impressie, de jurken. Alles romantiseerde mij waardoor ik een liefde voor jurken heb. Al 14 jaar wil ik replica's van kostuums uit titanic. Je kan me een fan noemen, maar zo voel ik me niet. Simpelweg is het eenmaal zo dat titanic mij op mijn zevenjarige leeftijd zo'n enorme impressie maakte, dat het een inspiratie werd.

Ik begreep de liefde niet tussen Rose en Jack, al 20 jaar niet, ook al riep ik tot mijn zeventiende jaar dat Titanic mijn favo movie was. Je denkt veel te weten op die leeftijd, soms denk je dat je zelfs beter weet dan iemand anders.

Nu ben ik bijna officieel volwassen. 21 jaar. De afgelopen halfjaar gebeurde er iets met mij, waardoor ik anders naar films leerde te kijken. Ik keek voor het eerst in mijn leven Gangs of New york en ik voerde mee met de film, als een baas. Als ik een film kijk, leer ik het verhaal, ik leer de personages begrijpen, ik voel de gevoelens, etc. Soms gaat het zo ver dat ik al verder denk dan de scriptschrijvers, zoals met scarface wist ik halverwege de film wat het eind zou zijn, en dat viel me tegen van het script, dat ik dat kon voorspellen.

Na 3 jaar titanic-clean, besloot ik de film te kijken. Ik 'zat' goed 'in' de voorgaande films, ik wilde titanic als mijn volgende uitdaging. Het voelde ergens als een ultieme uitdaging, ik twijfelde om de film te gaan kijken. Ik was bang dat Titanic tegen zou vallen, werkelijk waar. Er zijn zoveel mensen die de film niet erkennen als ik, dat het een wijvenfilm is met een liefdesverhaaltje. Ik geloof niet dat deze mensen deze site bezoeken, maar toch hield het me ergens tegen.

De film startte.. mijn aandacht was er pas bij zodra de oude rose uit de helicopter stapte. Mijn aandacht werd getrokken naar haar bagage. Ze had zelfs haar goudvis bij. Aan het eind vond ik haar een nomaad die haar kostbare bezittingen heen en weer sleepte, zoals Madame Bijoux op een van de tekeningen van Jack (heeft iemand hier ooit nagedacht over de link tussen madame bijoux en oude rose?). Dit soort gedachtens ging tijdens het eind van de film door mijn hoofd. Ik heb rose en jack echt leren kennen. Het vervoerde me dat Rose geen licht meer zag om te leven in haar gouden kooi en ik kan begrijpen hoe dat voelt. Ik voelde veel medelijden met haar toen ze aan het schip hing. 'Making each day count' is de levensmotto van jack, en ik heb nooit eerder zo geinspireerd gevoeld. Het inspireerde rose zelfs zodanig dat het haar leven redde. Deze liefde voelde zo puur aan in deze film, het is romeo en juliet anno 20e eeuw. Klaar. Deze liefde is baas. Ik vind de notebook ook prachtig, maar deze liefde is gewoon baas. Ze waren beiden in de opperste geluk met vele dromen.

In bijna 21 jaar heb ik nooit gehuild tijdens een film. Ja ik liet wel eens een traan, maar ik voelde de pijn van de film ook. Het schip, de slachtoffers. Ik ben naar titanic exhibition gegaan, niet vanwege de film, maar omdat ik geinteresseerd ben in sociale geschiedenis en de zinking van titanic heeft ook geleid naar positieve gebeurtenissen, zoals wetten. Buiten dat, we zullen allen pijn voelen als jij een lijst van 2204 slachtoffers, waaronder 1504 overleden. Dat is 68,1% doden onder iedereen die aan boord was bij de Titanic. Bij de 1e klas treft 39%, 2e 56,5%, 3e 75,5% en bemanning 76%. Hier wordt je toch misselijk van?

Rose en Jack's verhaal ken je en je kent het verschrikkelijk eind, net zoals die van 1503 mensen. Dit is geniaal van Cameron. Simpel gezegd geniaal.

Hoe vaak komt op het nieuws, of lees je in de krant, dat iemand gestoken is? in elkaar getrapt is? Bij alpen a.d rijn werden mensen vermoord. Hoe ging ik daarmee om? Ik wist het niet, ik kon me niet voorstellen hoe dat is, dus ik zal het nooit begrijpen wat de pijn en ernst van die zaak is.

Dit is dus het geniale van Cameron; hij zet romeo en juliet neer. Het publiek leeft mee en voelen de pijn van het eind van hun liefde samen. Sommige mensen kunnen dat niet accepteren en schrijven fanfictie, dat rose en jack samen zijn. Zo ver laat het mensen bewegen. Ik meen het serieus, op internet kun je de dikte van boeken(!) uitprinten op het alternatieve eind van Rose en Jack.

Deze film raakt je, het voelt bijna alsof je de liefde kwijt raakt, want net zoals sommige mensen zoals ik, erkennen die liefde.

De special effects zijn ook gruwelijk. Ik vond dat erg interessant om te zien. Wat zijn dat creatieve en vindingrijke mensen, wauw. Geen wonder dat die film er uit ziet alsof het net uit productie komt. Baanbrekende vondsten.

Ik voel wel spijt dat ik de special effects heb gezien, want nu zal ik iedere keer denken aan de special effects bij bepaalde scenes, en dat mindert het verhaal.

Wat denk je? Wtf komt deze vrouw ouwehoeren over titanic?

De eerste reden is dat ik dit wil delen met jullie. Mijn doel is niet mijn expressie te uiten over titanic. De enige wat ik hier duidelijk wil maken is dat deze film over 100 jaar nog herinnert wordt en waarom dat eenmaal zo is.

Geen andere film heeft zoveel teweeg in me gebracht. Het gaf me werkelijk emoties, deze film is mijn amuse.

Weet jij waarom Shawshank redemption, the dark knight rises, american gangster, gangs of new york, blood diamond en alle andere high ranked films 4,5 of lager scoren?

Titanic gaf me een droom. De film is 'a ship of dreams'. De film bevat een droom, en dat is de reden waarom het mensen zo aan kan grijpen.

Ik denk dat het iedereen aan zou grijpen. Misschien doet het bij jou nu niet, maar op een dag dan droom je en het enige wat je inspiratie en begrip geeft, is een film zoals titanic.

Ik heb deze lange review met respect over de film en tegenover jou geschreven. Ik behandel je zoals ik zelf graag behandeld zou willen worden.

Ik wilde Titanic reviewen op mijn manier, want ik voel dat ik in de minderheid ben die het dialoog begrijpt 'Titanic was.. a ship of dreams'.

Mijn doel was om dit dialoog duidelijk te maken.


avatar van MizKriz

MizKriz

  • 160 berichten
  • 155 stemmen

Heel mooie film,

waargebeurd en goed gespeeld realistisch.

Alleen.. zoals al vermeld met het "BlockBuster' gedoe, is de film gezakt in het gehalte van mijn favoriete films.

Anderzijds, blijft het een lekker vertelde film, heel mooie romantiek


avatar van Black_N°_1

Black_N°_1

  • 7 berichten
  • 69 stemmen

Wansmakelijk gedrocht. Een van de meest intrigerende rampen als decor voor een zeemzoeterig, klef verhaaltje. Nul komma nul inhoud. Walgelijk.

Het echte verhaal was beter dan de film. Cameron had beter daar z'n inspiratie gehaald. Lees even "A night to remember", meneer Cameron, tientallen ware verhalen die een honderd maal betere film hadden kunnen opleveren.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

De kapitein van de Titanic in de film deed me hieraan denken :

KAPITEIN VAN DE TITANIC

Eerste herziening sinds 1997

Voor mij is dit een echte nachtmerrie want elke keer als ik een boot moet nemen ben ik doodsbang dat hij zinkt. Titanic is een goede reconstructie van hoe het schip gezonken is en wat er zich allemaal afspeelde aan boord. Ik voelde me heel eventjes zelf op die boot in 1912 en dat is toch wel één van de sterkste punten van de film : het levensecht overkomen van alles wat zich afspeelt op deze kolossale boot.

De talrijke decors en digitale effecten brengen de Titanic als één ensemble op het scherm. Anderzijds draagt de romantische affaire tussen Jack en Rose sterk bij aan de film. Je ziet mensen hun leven leiden en een toekomst tegemoet gaan in Amerika. Er heerst ook een woeste klassenstrijd tussen het gewone volk en de elite. Dat er net genoeg sloepen zijn om de elite te redden vond ik een schokkend gegeven. De personages blijven op de huid zitten. De meligheid viert soms hoogtij zoals op het einde waardoor je gaat denken dat ze toch wat overdrijven.

De tweede helft is real-time gefilmd en het ziet er waanzinnig uit : die hysterische sfeer waarbij iedereen zijn huid wil redden, de mensen die als ratten uit de boot vallen en zich de rug breken op de structuren, de onderkoeling in de oceaan. Ja, Titanic is een film waar je eventjes stil van wordt.


avatar van zzz_dafnuh_zzz

zzz_dafnuh_zzz

  • 96 berichten
  • 165 stemmen

Vroeg vond ik dit een erg mooie film, maar tijdens de laatste herhaling op tv vond ik sommige scenes tenenkrommend.

Maar aangezien ik met deze film ben opgegroeid en regelmatig heb bekeken, moet ik toch wel toegeven dat het wel de moeite waard is om te zien.

(Al ben ik er zeker van dat de nieuwe generatie zich verbaasd over de slechte special effects in die tijd...kijk alleen al naar de lijken in het water)