Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 94 minuten
Alternatieve titel: Adam's Apples
Oorsprong:
Denemarken / Duitsland
Geregisseerd door: Anders Thomas Jensen
Met onder meer: Mads Mikkelsen, Ulrich Thomsen en Paprika Steen
IMDb beoordeling:
7,7 (58.641)
Gesproken taal: Deens
Releasedatum: 14 juni 2007
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Adams Æbler
"When it rains, it pours"
Adams Æbler is een modern religieuze fabel over geloof en de strijd tussen goed en kwaad. Adam (Ulrich Thomsen), een neonazi, krijgt een taakstraf van 12 weken en wordt naar de priester Ivan (Mads Mikkelsen) gestuurd. Adam krijgt de opdracht een appeltaart te bakken met de appels van de boom voor de kerk. De appels worden aangevallen door vogels, wormen, en bliksem. Ivan denkt dat dit het werk van de duivel is om hem te testen.
Externe links
Acteurs en actrices
Ivan
Adam
Sarah
Dr. Kolberg
Holger
Gunnar
Khalid
Poul
Esben
Nalle
Video's en trailers
Reviews & comments
dragje
-
- 5098 berichten
- 0 stemmen
Dan kan ik Blinkende Lygter (2000) ook van harte aanbevelen Brakeburner 
WeZet
-
- 217 berichten
- 950 stemmen
2e kijkbeurt start hier weer. Is al weer een jaar geleden. 
Dragje, ook bedankt van mij.
Grønne Slagtere, De (2003) kan ik dan weer aanraden.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Voor ik ging kijken wist ik eigenlijk nauwelijks wat voor een soort film Adams Æbler was, maar al gauw bleek het 't soort film te zijn waarvan ik hou. De absurde humor ligt helemaal in mijn straatje en het donkere randje kan ik ook zeer waarderen. Ik ken ze niet heel erg goed, maar toch had ik nooit zo'n komisch talent van Thomsen en Mikkelsen verwacht. Ik lag geregeld dubbel van het lachen. Daarnaast was er ook een zekere intelligentie in het script te vinden, wat nog het best tot uiting kwam in de sterfscène van die oude, berouwvolle nazi.
Even leek de film af te stevenen op de 5 sterren, maar na een uur wordt het helaas een stuk minder. Er leken pogingen tot drama in te zitten, die bij mij niet echt tot uiting kwamen. Gelukkig werd hier ook niet de nadruk op gelegd. Helaas is de humor daarna ook gewoon minder leuk. Het vreemdste is echter dat de film hierna bijna religieus wordt, terwijl het daarvoor onvoorwaardelijk geloof voor gek zette. Het boek van Job wordt meerdere malen aangehaald en Adams Æbler blijkt een soort absurde hervertelling hiervan te zijn. Het eindigt hetzelfde als dit Bijbelverhaal. Erg rare keuze van Jensen om ineens in lijn te gaan staan met een geloof die hij daarvoor belachelijk maakte. Of misschien denk ik te ver door en is het meer een reflectie over hoe we de slechte dingen in het leven soms moeten vergeten om door te kunnen. Of misschien heeft Jensen geen ander doel dan gewoon een absurde komedie maken, heel goed mogelijk natuurlijk. En daaarin slaagt hij ook wel, al wordt het eerste uur in wat daarna komt nooit overtroffen, met uitzondering misschien van de finale.
4*
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Yeppa !! Weeral een goeie film gezien, deze keer uit Denemarken, Amerikaanse filmmakers kunnen hier nog iets van opsteken !
Ik had hem opgezet zonder dat'k nog wist waarover het ging, aangezien ik die ooit eens heb opgenomen had ik wel het vermoeden dat het iets ging worden, want ik neem niet zomaar in't wilde weg alles op wat ze op tv spelen 
Wat je hier te zien krijgt is eigenlijk te gek voor woorden, filmmaker Anders zuigt je mee in zijn absurde Universum waar zijn eigen wetten en regels gelden die niets met de realiteit te maken hebben.
Er komt erg sarcastische humor in voor, maar dan op zo'n manier gebracht dat het je doet nadenken en niet zomaar platvloers overkomt zoals in die Amerikaanse komedies meestal het geval is. Zelfs de make-up afdeling heeft zijn werk gehad, want er komt best wat geweld in voor en er vloeit geregeld bloed [blink]
7,5/10.
Een aanrader voor iedereen die eens wat anders wil zien dan het zoveelste genrecliché,
alhoewel ik die ook graag zie 
Na een wat vreemde start gaat deze film er enkel maar op vooruit om je naar't einde toe achter te laten met een warm gevoel vanbinnen. Je wéét gewoon dat je een goeie en hartverwarmende film hebt gezien, mét de nodige stekels eraan, zoals een roos die open bloeit 
Filmsite : http://adamsapplesthemovie....
of als Deens geen probleem vormt voor jou:
Filmsite : http://www.adamsaebler.dk/
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Verbluffend!!
Steeds op het randje van stichtelijk, maar toch nooit eroverheen.
je80roen
-
- 357 berichten
- 611 stemmen
Mijn eerste film van deze regisseur en beviel me prima. Erg apart en nergens mee te veregelijken eigenlijk. Ben normaal niet zo van de religieuze films, maar op deze manier is het best te pruimen. Heb de hele box, dus dat beloofd nog wat.
Katharina
-
- 716 berichten
- 1052 stemmen
Wat een ellende, wat een vreselijke film! Ik was de halve film in tranen, maar hij was wel erg mooi
.
Wat ik niet helemaal begreep was dat die tumor dus aan het einde verdwenen was, maar hij gedroeg zich wel weer zo vergoeilijkend aan het einde en loog over zijn oog.
Prrrauline
-
- 119 berichten
- 1717 stemmen
Anders Thomas Jensen mag nog heel veel meer juweeltjes afleveren!

Tommeh
-
- 7317 berichten
- 3297 stemmen
Na het kijken van De Grønne Slagtere heb ik Adams Æbler er maar meteen achteraan geplakt. Eigenlijk gaat Jensen rustig op dezelfde voet verder, met hier en daar wat kleine verschillen. Wat me vooral opviel is dat de humor veel subtieler is in deze film. Aan de ene kant beviel me dat wel, maar andere kant komt het vaak niet niet helemaal uit de verf.
Toch moet ik zeggen dat ik weer genoten heb. De film bevat weer heerlijke personages, die meer uitgediept worden dan in Jensen's andere films. Hoogtepunt is natuurlijk Mikkelsen die werkelijk een fantastische rol neerzet.
Na 3 films van Jensen gezien te hebben staat er 3 keer 4*. Een favoriet kan ik dus niet aanwijzen, daar moet ik ze maar een keer voor herzien. Dat hij maar snel weer op de regisseurstoel mag gaan zitten.
Gameface
-
- 83 berichten
- 448 stemmen
ben begonnen met de Jensen serie ...moet zeggen het bevalt prima..prima acteurs die overal terugkomen in de films....
alle themas zijn bizarre en alle wendingen komen op het juiste moment en met een knipoog...zwart en toch subtiel
Ik ben nog niet uitgekeken op die maffe Denen....
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Ik had vooraf geen idee wat voor film dit zou zijn...
Nou, dit is een film die drama, gitzwarte humor en religie verenigt en enkele werkelijk heerlijke personages kent!
Mads Mikkelsen als de compleet geschifte priester Ivan en Ulrich Thomsen als neonazi schitteren werkelijk in deze bizarre film. Ook een pluim voor die dokter met zijn hilarische uitspraken. Hilarisch zeg ik nu wel, maar verwacht geen humor waarbij je uit je zetel rolt van het lachen, eerder van die humor waar een glimlach langzaam verwordt tot een brede grijns, en waar je ergens in je binnenste denkt dat je hier eigenlijk niet om mag lachen.
Of de regisseur met deze film een hoger doel nastreeft of gewoon een toffe film wou maken weet ik niet, kan me ook niet echt veel schelen. Wat ik wel weet is dat ik me prima vermaakt heb.
flipsyde
-
- 858 berichten
- 1712 stemmen
Haha je moet er wel van houden want hij is wel een beetje vreemd, maar ik vond hem geweldig.
Rare typetjes als de tenisser, gekke persoonlijkheden als de de priester. Leuke verhaallijn zonder voor de hand liggende grappen.
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Niet mijn ding..
Ondanks dat ik wel van vreemde en ook donkere films houd.
En dat met die kat
Is dat humor?
nog een ster eraf!
2 sterren
gerwinmaster
-
- 160 berichten
- 916 stemmen
Mooie naam heeft die acteur ook: Paprika Steen (of is het een actrice, ik bedoel is Paprika een jongens- of meisjesnaam?)
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Coole film, onverwacht veel gelachen....ik ben zelf christen, maar die dominee is ongelooflijk!!
En grappig dat de dominee Ivan heet en de neonazi Adam 
mijn stem kan nog verhoogd worden, nu eerst 4*
Mooie naam heeft die acteur ook: Paprika Steen (of is het een actrice, ik bedoel is Paprika een jongens- of meisjesnaam?)
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Mijn goeie god nog aan toe zeg, wat een héérlijke humor deze prent zeg.
Sommige stukjes heb ik wel 27 x bekeken.
Dat ie met die gebroken neus gewoon komt vragen of er iemand nog wat van de winkel nodig heeft] ik dacht werkelijk dat ik er in zou blijven.
Gelukkig al meer dan een jaar terug gezien, dat word in elk geval een zeer vrolijk weekeinde.
En dat met die kat?? en of dat humor is, alleen is de vraag of het jouw soort humor is, mij kun je er in elk geval voor wakker maken.
Oja was dit bijna vergeten, mag ik naar de wc?? nee!!! en waarom dan niet??? uhm ....... uit veiligheids overwegingen.
Werkelijk om je ziek te lachen.
Wat ik de liefhebbers van deze film nog wil aanraden is het geweldige ''Noi albinoi'' ook een regelrecht meesterwerk!!!
kelly79
-
- 45 berichten
- 84 stemmen
Wat een knappe man is dat je vader? Nee dat is Adolf Hitler. Geweldig. Een van mijn favorieten!
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Wat een knappe man is dat je vader? Nee dat is Adolf Hitler. Geweldig. Een van mijn favorieten!
Whoeha, die was ik alweer vergeten, ik moet hem echt weer gaan herzien, dit weekend dan maar, joepie!!!
Joy4ever
-
- 4613 berichten
- 1836 stemmen
Ik vond dit niet zo een heel bijzondere film. Gelachen heb ik alleen met die kat en de scene met de foto van Hitler. Voor de rest kwamen de grappen bij mij nergens aan. Maar sowieso pakte het verhaal me nergens. Niet mijn type film blijkbaar.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Wat een knappe man is dat je vader? Nee dat is Adolf Hitler. Geweldig. Een van mijn favorieten!
WeZet
-
- 217 berichten
- 950 stemmen
Alle gesprekken tussen Adam en Ivan zijn doorspekt van de (zwarte) humor.Het einde lijkt sterk op het begin, maar dan in voltooide zin. How Deep Is Your Love?
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Ik heb hier een keer iets over gehoord
. Ff op mijn verlanglijstje knallen
.
Catharsis
-
- 6 berichten
- 145 stemmen
Fantastische film die uitblinkt in subtiliteit! Mensen die van de uitgesproken drama's en grappenfilms houden vinden hier niets aan... Dit is een film -zoals iemand al eerder zei- meer zorgt voor een constante grijns op je gezicht en tevens ervoor zorgt dat je de tranen in de ogen hebt staan maar nooit echt in huilen uitbarst. Subtiliteit ten top het heeft mij vol bewondering achter gelaten.
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
Hele leuke zwarte komedie, ik heb me goed vermaakt, met goede personages en veel zwarte humor, erg mooi geschoten, met een aantal memorabele scènes zoals How Deep Is Your Love en mijn favoriete scène wanneer Sarah komt en koekjes aangeboden krijgt, en dan die kop van Adam! Het laatste gedeelte van de film wordt opeens heel symbolisch en religieus, maar de film verliest haar 'zwarte' karakter niet. Hoe het verhaal van Job gevolgd wordt is erg slim en hilarisch (zo geneest ook Ivan). Acteerwerk is goed, vooral van hoofdrolspeler Mads Mikkelsen als Adam. Verder weet ik niet veel erover te zeggen behalve dan Adams Aebler een erg sterke film is van de Denen, met een schitterend einde!
3,5*
james_cameron
-
- 7010 berichten
- 9793 stemmen
Blijft ook bij herziening erg sterk. Niet alle subplotjes werken even goed- de overval op het tankstation had er bijvoorbeeld wel uit gekund- maar het script zit verder prachtig in elkaar. De film is grappig, tragisch en zit vol doeltreffende symboliek. Visueel is het ook allemaal eersteklas. Thomsen en Mikkelsen zijn beiden subliem in de twee maffe maar onvergetelijke hoofdrollen.
LZA
-
- 474 berichten
- 1557 stemmen
de overval op het tankstation had er bijvoorbeeld wel uit gekund
...de magnetron/oven!!!

Deze film kon voor mij trouwens al na vijf minuten niet meer stuk; die smoel van Adam bij het 'intake' gesprek
.
Bekijk ook

Efter Brylluppet
Drama, 2006
235 reacties

Brødre
Drama / Oorlog, 2004
126 reacties

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Elsker Dig for Evigt
Drama / Romantiek, 2002
82 reacties

Retfærdighedens Ryttere
Komedie / Misdaad, 2020
94 reacties

Pusher II
Drama / Misdaad, 2004
107 reacties
Gerelateerde tags
neo-nazismpastorsuppressed pastcynicliggenparishgeloofsatiregoddonkere komediereligiekerkalcoholischapplegood and badreligious humour black comedy
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







