Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 94 minuten
Alternatieve titel: Adam's Apples
Oorsprong:
Denemarken / Duitsland
Geregisseerd door: Anders Thomas Jensen
Met onder meer: Mads Mikkelsen, Ulrich Thomsen en Paprika Steen
IMDb beoordeling:
7,7 (58.613)
Gesproken taal: Deens
Releasedatum: 14 juni 2007
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Adams Æbler
"When it rains, it pours"
Adams Æbler is een modern religieuze fabel over geloof en de strijd tussen goed en kwaad. Adam (Ulrich Thomsen), een neonazi, krijgt een taakstraf van 12 weken en wordt naar de priester Ivan (Mads Mikkelsen) gestuurd. Adam krijgt de opdracht een appeltaart te bakken met de appels van de boom voor de kerk. De appels worden aangevallen door vogels, wormen, en bliksem. Ivan denkt dat dit het werk van de duivel is om hem te testen.
Externe links
Acteurs en actrices
Ivan
Adam
Sarah
Dr. Kolberg
Holger
Gunnar
Khalid
Poul
Esben
Nalle
Video's en trailers
Reviews & comments
james_cameron
-
- 7006 berichten
- 9791 stemmen
Herzien, wat een geweldige film is dit toch. Ik verhoog mijn score met een halfje. Wat een geweldige personages, wat een sublieme dialogen, wat een onderkoelde humor. Qua script ook erg fraai, met thema's die er iets toe doen en een niet opdringerig gebruik van symboliek. Geen perfecte film, dat zeker niet- de scene met de overval op het benzinestation is bijvoorbeeld nogal overbodig en flauw- maar wel een zeer originele, unieke kijkervaring.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Normaal hou ik niet echt van zwarte comedies, maar hier heb me meer dan mee kunnen vermaken.
Sowieso die Ivan is echt geweldig hoe positief hij tegen alles aankijkt en zijn (droge) manier van redeneren.
Verder ook erg geslaagd door de opmerkelijke personages en situaties, zoals: met een pistool de vogels en de kat uit het boom schieten en de koekjes.
Dikke 4,0 sterren.
gabordemooij
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Dit is een erg mooie film, de beste film die ik ooit heb gezien. Er zit veel inktzwarte humor in, maar toch is de film meer dan een komedie, meer dan drama en meer dan een art house productie. Het is een kunstwerkje dat boven zichzelf uitstijgt en de mens in al haar eenvoud en gebrekkigheid op het witte doek weet te schilderen. Sober, mooi en tragisch, zonder te vervallen in overbodige dramatiek. Van mij zou dit de nummer 1 mogen zijn.
candymancandyman
-
- 290 berichten
- 2246 stemmen
Heerlijke film. Droge zwarte humor, goede acteurs, mooie dialogen, af en toe wat sentiment en een geweldige Mikkelsen. Zat goed in elkaar deze film. Wat krijgt Ivan het voor zijn kiezen zeg, en maar positief blijven, mooie rol. Die Arabier was ook heerlijk over the top. Mooi einde ook. Ik heb hier van genoten. Die Denen maken leuke films. 5 sterren alstublieft.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31152 berichten
- 5450 stemmen
Adams Æbler is wel een mooie film, maar ik het toch op verschillende vlakken het gevoel gehad dat er meer in zat. Iets meer zwarte humor, iets meer emoties in de personages (vooral Adam kwam niet echt goed over) en iets meer visuele spelerij. Het script is wel goed gevonden en de film bevat situaties die de film omhoogt trekken. Dat levert een aangename film op, maar of het de topfilm die het is om in de top 250 te geraken? Dat betwijfel ik.
M.O.B
-
- 106 berichten
- 152 stemmen
Verassend goede film zeg!!
Vooral dankzij de acteerprestatie van Mads Mikkelsen,zeer overtuigend gedaan..
ExToR
-
- 147 berichten
- 116 stemmen
Aardige film. Ik had er eigenlijk iets meer van verwacht, vooral omdat de ongeloofwaardige gebeurtenissen soms net iets té overdreven waren en ook is het verhaal redelijk voorspelbaar. Ook zitten er vrij veel gaten in het plot en wordt aan het eind nou niet echt duidelijk wat er met een deel van de acteurs gebeurt. Ondanks dit is de film toch wel erg apart, en zeker niet slecht. Ik denk dat dit echt iets is dat je moet liggen en je moet er zeker niet met een al te serieuze blik naar kijken.
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
Bizarre film. Ja, er gebeuren soms rare dingen, maar die worden met een knipoog door de vinger gezien wegens voortreffelijk acteerwerk. Ja, er zitten misschien geen verrassingen in qua plotwending, maar moet dat dan ook?
Filmpje om nog even over na te denken; voorlopig 3.5*
Rednas 2
-
- 170 berichten
- 196 stemmen
Goed verhaal en goede cast. Geweldige zwarte en absurdistische humor. Boeiend van begin tot einde!
Kr!kke
-
- 5394 berichten
- 2568 stemmen
Niet echt mijn ding, deze film.
Ik vond het allemaal op niet veel slagen, en vond het dus nogal een vreemde film. Ook qua (zwarte) humor bleef de film onder mijn verwachtingen, al zaten er wel 2 scènes in die me aan het lachen konden brengen (met dank aan Khalid en zijn pistool, waarbij ik vooral de scène waarin hij die vogels en de kat uit de boom neerknalt, echt goed vond). Dan was er ook nog dat einde, dat me nogal vergezocht leek.
Samenvattend kan ik zeggen dat ik geen fan ben van Adams Æbler, maar een verschrikkelijk slechte film was het nu ook weer niet.
Ragna
-
- 45 berichten
- 53 stemmen
Heerlijke over de top personages en droge, zwarte humor! Nooit zo erg gelachen om een film als bij deze.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Prachtig drama, met bijzonder goed gespeelde rollen. Wat sprookjesachtig, maar met een prettig feelgood gehalte.
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Wat een grandiose film. Heerlijk die gortdroge en inktzwarte humor! Khalid die ineens zijn pistool pakt en al die kraaien neerschiet (inclusief poes), ik kwam niet meer bij. Perfect einde ook, lekker meezingen (ik hoopte al dat Adam uiteindelijk ook mee zou doen, en jawel hij deed het) met How Deep is Your Love.
4,5*
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Erg leuke film, die zeker in het begin erg grappig is. Prachtig, die wtf-kop van Thomsen als reactie op de priester. En wat schetst mijn verbazing? De film blijkt ook nog eens mooi geschoten te zijn. Alles wordt netjes in beeld gebracht en de belichting is ook vaak erg fraai. De gebeurtenissen worden steeds onwaarschijnlijker en absurder en dan is het grappig als iemand een keer rationeel handelt (de pakistaan die die neo-nazi neerschiet als die zegt dat ie hem gaat vermoorden. Ja sukkel, het is niet slim om iemand met een pistool te bedreigen.) Op een gegeven moment wordt de humor toch wel minder aanwezig en neemt het drama het meer over, en dat is enerzijds jammer, maar anderzijds werkte het drama wel bij mij. Het feelgood einde zou in veel andere films flauw zijn, maar hier voelt het aan alsof het terecht is dat die tumor op onwaarschijnlijke wijze uit Ivans hoofd is geschoten.
Grootste pijnpunt is de muziek. En dan bedoel ik niet eens het Take That nummer, dat was eigenlijk best wel grappig. Het is eerder dat ik de soundtrack vaak iets te aanwezig dramatisch vond. Had voor mij niet gehoeven. Desondanks 4 ruime sterren.
Number23
-
- 8638 berichten
- 5682 stemmen
Wat een heerlijke film is dit!! Gortdroge humor met daarachter een enorm droevige gedachte. Veel memorabele scenes en formidabele optredens van Thomsen en vooral Mikkelsen.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Wat een waanzinnig goede film. Heerlijke absurde reacties. Ik heb me blauw gelachen, en daarnaast ook me thuis gevoeld bij de karakters. Fenomenale hoofdrolspelers..
Mooie foto, is dat je vader?
Nee gek, dat is hitler.
Hitler? Die had een baard.
R-beq
-
- 27 berichten
- 0 stemmen
Wat een heerlijk kille, droge humor!! Inmiddels meerdere keren herzien, en ik ga 'm steeds meer waarderen. Sprookjesachtig, lijkt lieflijk (het idee van een appeltaart bakken bijv, de boom in de gaard, de omgeving zijn dat an sich ook) maar niets is minder waar. Niet alles is wat het lijkt zegmaar. Geeft me veel inspiratie! 
Lefgozer
-
- 3491 berichten
- 2256 stemmen
Film met zoals al vaker gezegd droge en zwarte humor. Ik vond alle personages in de film interessant, met als uitschieters natuurlijk de neonazi (Ulrich Thomsen - wat een blikken kan deze man geven zeg, haha) en de priester (Mads Mikkelsen). De verhouding tussen komedie en drama vond ik perfect in deze film.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Weer een erg fijne film van Jensen. Blijkbaar wou hij slechts 3 verhalen kwijt in zijn leven en dat zijn dus zijn 3 voormalige films, dat zie je maar dat je jammer genoeg niks meer van hem hoord na Adam's Apple. Bij de titel Adam's Apple zou je als Nederlander gelijk denken aan "ademsappel"
Maargoed. Jensen schetst weer een heerlijke harde zwarte komedie neer dat weer oh zo lekker uithaald. Het sfeertje is in iedergeval nog meeslepender geworden dan de 2 vorige films. Dit keer nemen we een kijkje in het rurale omgeving van Denemarken waar het er saai en uitzichtloos is, maar de natuur je toch nog wel weet te entertainen en er misschien maar 2 huisjes staan en een kerk. Maar niet zomaar een kerk...
We maken kennis met de Neonazi Adam die naar die kerk gaat. Niet om te biechten om vergevenis, nee om een taakstraf uit te voeren. Pats Mikkelsen is ook weer fantastisch als de priester die ook nog 2 andere criminelen (een Arabische terrorist en een verkrachter) moet onderhouden. Die Arabier vond ik toch wel echt fantastisch en ook heerlijk cynistisch, Nicolas Bro mag dit keer een alcolistische ex verkrachter zijn, al lijk je dat zowat niet aan hem te zien. Je weet wel dat hij klunsig is, maar hij ziet er voor een verkrachter nog best onschuldig uit. Ook hierin is het plot gewoon erg bizar en komen we, ook hier, weer heerlijke foute en onwaarschijnlijke dingen tegen. En naast alle zwarte komedie ook nog tijd voor een beetje actie.
Die scene met die skinheads was ook om te gillen, en ook dat vogeltjes schieten, dat die hersentumor door een kogel word weggeschoten en Ivan weer genezen is.
Ook dat rolletje van Kaas als wapenhandelaar was leuk en die zwangere vrouw natuurlijk.
Weer een erg heerlijk filmpje van Jensen waar ik zelf trouwens ook een appeltaart als filmtussendoortje zat weg te kniezen.
Jammer dat er niks nieuws bekend staat van Jensen.
Leuk zwart en cynistisch sprookje.
5,0*
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Goed verzonnen en allicht nog beter uitgevoerd.
De humor is pikzwart, de personages zijn karikaturen op zich (die arts!), en het verhaal is vermakelijk, maar het sfeertje is me toch iets te naargeestig om er écht van te kunnen genieten.
Genoeg hilarische scènes, zoals het moment wanneer Ivan vraagt wie die knappe vent op de foto is. Adam: "Dat is Hitler." .
En natuurlijk het vogel-schiet-en-oeps-ook-een-kat-stukje .
Het acteerwerk, van vooral Mads Mikkelsen, was echt prima. Alleen Paprika Steen (je zou zo heten) voegde niets toe, met een nogal onbeduidende rol.
De additional scènes zijn van hetzelfde niveau en dus zeker de moeite waard om te bekijken.
3,5*
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Paprika Steen voegt altijd wat toe, alleen al door haar aanwezigheid. Zelf vind ik dat één van de meest aantrekkelijke actrice die ik ken. En ik ontkom er niet aan dat prettig te vinden 
Melvin Udall
-
- 536 berichten
- 0 stemmen
Weer eens gezien en wat een bijzonder geheel blijft het toch. De karakters en vooral hoe de acteurs invulling geven aan hun personages is briljant. De humor, de locatie en de hele stijl van de film, het is allemaal treffend gedaan. En vooral die krankzinnigheid, schitterend!
ValHallen
-
- 2 berichten
- 10 stemmen
Goede film, het onderkoelde sfeertje sprak me erg aan. Het einde had er van mij niet ingehoeven en het is ook jammer dat de humor een beetje ontbrak in het tweede gedeelte.
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Deze ook eens bekeken, maar 'k wist eigenlijk niet waarover het ging. Hoe dan ook, 'k ben aangenaam verrast.
De humor was soms goed (of het een foto van z'n vader is
), maar soms wel erg zwart (de kat). Het thema religie was wel origineel verpakt en stoorde eigenlijk niet. How Deep Is Your Love? staat nu wel in m'n geheugen gegrift en als 'k het nog eens hoor, zal 'k zeker aan deze film denken. Voor de rest deed de cast het uitstekend en wist de film me de volledige speelduur te boeien.
Een aanrader 
nush
-
- 50 berichten
- 111 stemmen
Subliem ! Meesterlijk geacteerd. Ik vond hem echt briljant !
Mijn eerste film van Jensen, alhoewel ik de acteurs wel allemaal al kende maar dan in hele andere rollen. Daarom was ik zo verrast. De humor was geweldig.
Bekijk ook

Efter Brylluppet
Drama, 2006
235 reacties

Brødre
Drama / Oorlog, 2004
126 reacties

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Elsker Dig for Evigt
Drama / Romantiek, 2002
82 reacties

Retfærdighedens Ryttere
Komedie / Misdaad, 2020
94 reacties

Pusher II
Drama / Misdaad, 2004
107 reacties
Gerelateerde tags
neo-nazismpastorsuppressed pastcynicliggenparishgeloofsatiregoddonkere komediereligiekerkalcoholischapplegood and badreligious humour black comedy
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







