• 17.927 nieuwsartikelen
  • 184.169 films
  • 12.753 series
  • 35.235 seizoenen
  • 658.909 acteurs
  • 200.973 gebruikers
  • 9.509.997 stemmen
Avatar
 
banner banner

Idiocracy (2006)

Komedie / Sciencefiction | 84 minuten
2,59 1.055 stemmen

Genre: Komedie / Sciencefiction

Speelduur: 84 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mike Judge

Met onder meer: Luke Wilson, Maya Rudolph en Dax Shepard

IMDb beoordeling: 6,5 (222.872)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Zondag 25 oktober in één bioscoop (Groningen)

Plot Idiocracy

"In the future, intelligence is extinct."

Joe, een doodgewone soldaat, wordt door het Pentagon uitgekozen om aan een geheim experiment mee te werken. Het is de bedoeling dat hij een jaar wordt ingevroren, maar hij wordt vergeten en ontwaakt pas in de 26e eeuw. Joe komt terecht in een samenleving waarin de bevolking op Aarde uit ontzettend domme mensen bestaat, zodat hij meteen de meest intelligente persoon op Aarde is...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Cpl. "Average Joe" Bauers / "Not Sure"

Frito Pendejo

President Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho

Secretary of Defense

Secretary of State

Officer Collins

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11837 berichten
  • 3328 stemmen

Een film die de mensheid nu wel even nodig heeft.

Joe, een nogal stijfkoppige bewaker van het Pentagon wordt samen met vrouwelijke collega Rita gebruikt voor een geheim experiment. Ze worden ingevroren en het is de bedoeling om na een jaar weer ontdooit te worden. Echter loopt dit anders als de oprichter van dit plan wordt gearresteerd voor corruptie en de capsules door de jaren heen in de pauper en de vuilnis een eigen leven leiden... tot wel vijf eeuwen aan toe, wanneer Joe dan wakker wordt in een wereld waarbij hij eerst slechts misschien denkt dat het een derde wereldland is. Nee, het is daadwerkelijk Amerika, in het jaar 2505! En wat voor wereld is het geworden.

De mensheid lijkt zijn intelligentie volledig verloren te hebben en lijken echt letterlijk allemaal een verstand van een klein kind of een primitieveling uit de oertijd te hebben. Het dringt Joe pas later door dat hij een grote tijdsprong heeft gemaakt en om het een of het ander wordt hij ook nog verdacht van iets wat niet duidelijk is.

De rechtzaalscene was alvast het ultieme en hilarische voorbeeld van hoe het gewoon absoluut niet moest.

Geweldig!

Voordelig is wel dat Joe (later door een belemmerde interactie met een i.d. machine "Not Sure") het lukt om met zijn slimheid te ontsnappen, om vervolgens alsnog te zoeken naar een nieuw doel. Maarja, al zijn hebben en houden liggen al vijf eeuwen onder diverse lagen. Echter lijkt hij toch nog wel een beetje te hebben aan ene advocaat Frito en staat hij samen sterker als hij toch nog zijn collega Rita treft.

Wat volgt is een heerlijke trip door deze jungle van zwakzinnigen en idioten die slechts hun onderbuik, libido, agressor, kindsheid en impulsiviteit laten spreken en waar een film waarin er 90 minuten wordt gericht op een blote reet die scheten laat "de" oscarnominatie is. Uiteindelijk lijkt hij toch wel interessant gevonden te worden en maakt hij kennis met die totaal geflipte president en zijn domme bierslurpende, pizzaknagende aanhang. Wellicht kan hij toch nog wel de wereld veranderen... Met iets wat wel erg logisch en voor de gewone mens zeer belangrijk is.

Ja, hier kon ik zeker wat mee. Wat een heerlijke satire. Naast het feit dat het lachen gegarandeerd is is het ook wel vrij eng als je bedenkt dat we nog helemaal niet zo ver van zo'n maatschappij afzitten. Daar hoeven we geen zes eeuwen vooruit te trekken.

4,0*


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11614 berichten
  • 2931 stemmen

"If you have one bucket that contains 2 gallons and another bucket that contains 7 gallons, how many buckets do you have?"

Ooit blijkbaar eens gezien, aangezien ik me zo'n beetje alles van deze film wel kan herinneren maar, nooit op gestemd. Waarschijnlijk omdat ik hem destijds niet heb kunnen uitzitten, al ging dat nu ook wel moeilijk. Met vlagen best grappig maar, over het algemeen een vrij irritante en domme (;)) komedie film, die ik elf jaar geleden heel leuk had gevonden maar, waar ik nu niks meer mee kan. Stereotyperend best goed, en wie weet dat de toekomst bestaat uit dit soort domheid, al is dat nu al vrij sterk aanwezig .


avatar van scorsese

scorsese

  • 13639 berichten
  • 11411 stemmen

Matige film over een man die voor een jaar wordt ingevroren, maar pas na 500 jaar ontwaakt. Een leuk gegeven waarin de evolutie van de mensheid er niet beter op geworden is. Echter wordt er met het maatschappij kritische niet heel veel gedaan. De humor blijft voornamelijk aan de flauwe kant. De special effects zien er niet echt goed uit (zal ongetwijfeld ook wel vanwege budgettaire redenen zijn).

In de herziening, na het beluisteren van een podcast met een interview met Mike Judge, met een volle ster verhoogd naar 2.5 sterren.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 1154 berichten
  • 1327 stemmen

Idiocracy is wellicht een voorbeeld met de opkomende macht van K.I., verder is dit gebeuren met typisch Amerikaanse humor het aanzien net aan waard. Geef het volk brood en spelen riepen de Romeinen al en dat werkt nog steeds. Rudolph en Wilson proberen dit nog te redden, tevergeefs..1,9*