Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 112 minuten
Alternatieve titels: The Wayward Cloud / 天邊一朵雲
Oorsprong:
Taiwan / Frankrijk
Geregisseerd door: Ming-liang Tsai
Met onder meer: Kang-sheng Lee, Shiang-chyi Chen en Lu Yi-Ching
IMDb beoordeling:
6,5 (5.937)
Gesproken taal: Mandarijn
Releasedatum: 8 juni 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Tian Bian Yi Duo Yun
"A fruity, juicy and spicy."
Het is een warme periode in Taiwan. Er zijn grote tekorten aan water. Shiang-Chyi komt na een verblijf in Frankrijk terug in Taipei en ontdekt dat de plek waar ze altijd de horlogeverkoper Hsiao-Kang ontmoette er niet meer is. Ze is de eerste tijd na haar terugkeer erg eenzaam. Totdat ze Hsiao-Kang bij toeval in een park tegen het lijf loopt. Hij blijkt nu een acteur in pornofilms te zijn die zelfs in het appartement naast dat van haar opgenomen worden.
Externe links
Acteurs en actrices
Hsiao-Kang
Shiang-chyi
Japanese Porn Star
Mother
Taiwanese Porn Actress
Video's en trailers
Reviews & comments
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Vanaf 8 juni te zien in:
Amsterdam (Cinecenter en Rialto)
Den Haag (Filmhuis Den Haag)
Utrecht (’t Hoogt)
Eindhoven (Plaza Futura)
Nijmegen (LUX)
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Jemig, er blijft dus inderdaad niets bij het oude. Contact Film met een website...
Hulde!
En mooi dat ze met een redelijk aantal kopieen van deze film uitgaan.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Niet slecht 
Een film met twee gezichten. Aan de ene kant lijkt het een soort rustige Kim Ki duk achtige film te zijn, en aan de andere kant een soort Miike film.
Het levert een erg sterke mix op. Want je word het ene moment ondergedompeld in rustig drama en dan weer van die lekkere gestoorde momentjes. Soms neemt Tsai het tempo aan van een 120 jarige. Maar dat versterkt over het algemeen wel de sfeer.
De muziek intermezzo’s zijn best leuk, vooral die met die porno actrice was mooi, maar ik had er toch liever iets minder gezien, de eerste in het water vond ik wel erg “gay”.
Einde is briljant deed me denken aan Bizita Q. , maar ik vind deze eigenlijk briljanter. Omdat het hier serieuzer gebracht lijkt, waardoor het wtf gevoel nog groter is.
4 dikke sterren met uiteraard kans op meer, dat is bijna vanzelfsprekend met dit soort films.
Thailand is ook geen onaardig filmland aan het worden trouwens met Sasanatieng, Ratanaruang en Tsai.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Vond Tsai al zo een korte naam hebben in vergelijking met die andere 
An Luna
-
- 41 berichten
- 58 stemmen
Briljante film. Een dikke 5. Natuurlijk doet hij aan vorige Tsai films denken maar so what....
Zoals al velen zeiden: dat eind is werkelijk bijzonder. Ik vond het adembenemend. Daar zouden veel lefgozertjes onder de filmmakers een voorbeeld aan kunnen nemen. Dat is film. Allemaal verplicht kijken naar The Wayward Cloud! Ik denk dat Tsai niet bewust kiest voor en provocerende scene maardat het maar een kant (!) op kon met deze film. Rucksichtlos, pijnlijk, wonderschoon en heldhaftig. En als het dan toch zou zijn om te provoceren moet je het ook goed doen.
Sla er ook eens De Filmkrant en Skrien op na. Allebei mooi maar ook allebei worstelen. Skrien komt niet goed uit het ´grappige´contra ´eenzame´ en tragische wereld.
Ondanks al die prachtige musicalscenes knap ik er niet echt van op. Natuurlijk moet ik lachen bij de liedjes maar tussendoor is het janken geblazen. Vooral omdat de film zo mooi is en dat eenzame eenzame leven zo duidelijk te voelen is. Ik wil er wel een 10 voor geven eigenlijk!
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Grandioze film, misschien wel Tsai's beste. Morgen post ik wel meer, maar die 5 sterren staan.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Eenzaamheid, water, zwijgen, lange scenes, liefde.
Tsai blijft zo heerlijk zichzelf maar is telkens weer zo fris en anders in de invulling van zijn films. Al zijn films waren altijd al erg grappig en erg gevoelig tegelijk. maar deze is vaak ronduit hilarisch. Tsai lijkt de werkelijheid per film een beetje verder op te rekken. Humor en tragiek liggen steeds dichter bij elkaar en overlappen meer en meer.
Naast de scenes die al genoemd zijn vind ik zo'n kleine scene als degene waar de kreeften in de keuken op de grond vallen ook heel erg grappig en aandoenlijk. En zo zijn er heel veel. De musicalscenes zijn wonderwel op hun plaats.
De eindscene was indrukwekkend en provocerend, uitmondend in een bevrijding. Een bijzondere apotheose van een geweldige film.
Ik ben diep onder de indruk en Tsai is nog hoger op mijn favorietenlijst beland. De eerste regisseur bovendien bovendien die nu een tweede film met de maximale waardering bij me heeft.
centurion81
-
- 2068 berichten
- 1992 stemmen
Gister in de Images in Groningen gekeken...Ik ben niet bekend met het werk van deze regisseur verder. Ik ben zo iemand die graag filmhuis kijkt maar niet echt een kenner is op dat gebied 
Anyway; ik heb erg kunnen genieten van deze film. Het is echt absurdisme ten top. Van de ene quasi grappige/deprimerende scene, rollen we zo een lollie-kleurige musicalscene in om vervolgens weer een stukje artistieke softporno te zien....Heb echt supergenoten. Denk dat mensen die een plot eisen om een film te kunnen waarderen deze beter links kunnen laten liggen maar anders wel een aanrader!
4*
woenie
-
- 31 berichten
- 612 stemmen
Wat een film zeg. In het begin heb ik keihard gelachen...en het einde is echt te pijnlijk. De tegenstellingen in de film zijn echt heel goed gedaan. Vrolijkheid van de zangstukjes met de lange stiltes in de film. Het einde is het -in-your-face- (haha)... Met open mond de zaal verlaten...heftig! Wel erg genoten.
Inperfections
-
- 108 berichten
- 182 stemmen
Wat een verschrikkelijke film. En ik heb toch al een hoop brainf*cks gezien. Het hele punt ontschiet me hier.
Oneindige scenes waarin de stilte zo lang heerst dat het op je zenuwen gaat werken. Die aaneenrijging van dat soort scenes wordt dan plotseling afgewisseld door een liedje dat totaal niet op zijn plaats is.
Bij de vraag of de regisseur (wiens naam me even ontschiet) te ver gaat met 'een porno musical over watermeloenen' valt te bezien, want in de film zelf, gaat deze man veel verder. Totdat het enige doel dat hij voor ogen lijkt te hebben 'shockeren' is.
Nog niet een beetje Jeff Koons.
Uitleg? graag.
1* (2/10)
neo
-
- 15435 berichten
- 10038 stemmen
Soms wonderbaarlijke film die zowel een 'klap in je gezicht' weg kiest alsmede een lichte, eigenzinnige toon. Over het geheel enkele zeer prachtige scenes, waarnaast het soms niet stil lag, maar enkel wat minder aanvoelde. De musical stukjes waren niet allemaal perfect geslaagd, maar 2 juweeltjes zag ik er wel tussen. Origineel, grappig, wat onsamenhangend bij tijden, maar erg interessant. Het einde behoort tot een van de meest intrigerende die ik ooit zag. 4 sterren
Hemdale
-
- 2222 berichten
- 8830 stemmen
Ondanks dat ik de film op dvd heb en hem al twee keer gezien heb op het kleine scherm, heb ik hem vandaag toch maar eens op het grote scherm gezien te Emmen. Blijft voor mij een briljante, maar bizarre filmervaring dit. 5*.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3273 stemmen
Wat een gigantische meevaller. Ik was min of meer verplicht om deze film te gaan zien i.v.m. mijn functie bij het Filmhuis (ik heb je niet gezien Hemdale
), en had er weinig vertrouwen in dat ik boven 1* uit zou komen.
Het zijn er 4.5 geworden, omdat ik het een hele leuke, vermakelijke film vind. De muziekstukken vond ik ook erg leuk, vooral dat stuk met de penis en de vrouwen met emmers op hun hoofden. Prachtig!
Erg leuke humor ook, de meloenpitten die op de grond vallen als hij zijn penis probeert schoon te maken, de krabben in de keuken etc. De sleutel in het cement vond ik wel een beetje voorspelbaar. Toen ze haar sleutel zocht dacht ik wel dat ze die later in het cement zou zien liggen.
Lekker lachen om die gekke seksspelletjes, zoenen met een watermeloen in de koelkast, leuke liedjes en dan ineens de omschakeling naar een hele nare gebeurtenis met een (dode?) vrouw.
Erg indrukwekkend einde, en je kon je stilte gewoon horen in de zaal... (het kan dus wel, Onderhond)
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Erg indrukwekkend einde, en je kon je stilte gewoon horen in de zaal... (het kan dus wel, Onderhond)
Uhm, ik wel je best geloven, maar wat kan er wel ? 
Verrassend dat je de film zo leuk vond trouwens
. Gemiddelde kon in ieder geval wel weer een boostje gebruiken.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3273 stemmen
Uhm, ik wel je best geloven, maar wat kan er wel ?
Jij bent toch niet zo'n bioscoopganger, om diverse redenen? (lawaai, o.a.)
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Goh, en er is maar één iemand de zaal uitgelopen!
Anyway, ik zit zelf nog wat te twijfelen als ik zo aan deze film terugdenk. Aan de ene kant zat de film vol met schitterende en heerlijk sfeervolle scènes, een portie geweldige humor, sterk camerawerk en over het algemeen en een bijzondere combinatie van rust en hysterie. Desalniettemin waren er aardig wat momenten waar ik minder mee kon. Met name door het gebrek aan een echt verhaal wist de film mij lang niet altijd te boeien en voelde soms wat leeg aan. Echt vervelen was er gelukkig niet bij, maar het had wat mij betreft soms wel ietsjes interessanter gemogen. Krankzinnig was het wel!
Geen overtuigende love it, maar zeker ook geen hate it. Voorlopig 3 sterren.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3273 stemmen
Goh, en er is maar één iemand de zaal uitgelopen! 
Leuk moment ook, bij het eerste liedje van de man met die glitters op zijn lichaam (in het water) liep iemand met zijn plastic tasje in de hand de zaal uit, eerst door de verkeerde deur, om vervolgens nogmaals de hele zaal door te lopen om aan de andere kant de ruimte te verlaten. Het leek wel of het bij de film hoorde. 
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Prachtige combinatie van rustige scènes, waarin de hoofdpersonages graag willen bewijzen dat er wel degelijk een link tussen sex en meloenen bestaat, en anderzijds muzikale intermezzo `s waarbij je een compleet schouwspel kunt verwachten van mensen die diverse symmetrische posities aannemen of zich op een wel erg creatieve manier voortbewegen. Bijna stuk voor stuk origineel en het zorgt voor een fijne afwisseling tussen scènes waarin je veel details ontdekt en scènes waarin je ineens ogen tekort komt, vanwege een wat kortstondig hoog tempo. Overigens moest ik mijzelf ook opsplitsen toen de camera de 2 hoofdrolspelers filmde in de gang, maar een uiterst links en de ander rechts, met daartussenin een muur. Fraai gedaan.
De film herbergt vooral veel rust, normaal saai, maar omdat de hoofdpersonages trendsettend en vooral onverstoord bezig zijn weten zij te excelleren en alle aandacht naar zich toe te trekken. Soms grappig kreeften, ijskast, een meloen die als verlengstuk wordt gebruikt van een vagina , soms innovatief en met veel detail voor de omgeving een hangmatje in het middelste gat van een trappenhuis, meloenen dobberend op het water en soms bizar, en dan doel ik op het schitterende einde waarbij je gewoon niet weet waar je het moet zoeken. Lekker schokkend. Verder zijn er nog tig aantal scènes die ik memorabel vond.
Ondanks dat de personages nauwelijks sexuele remmingen hebben reageren ze soms apathisch op hun omgeving. Met name de vrouw voelde zich vaak niet op haar gemak. De tegenstellingen zijn dan eigenlijk dubbel zo grappig, het ene moment lig je met iemand in een groene badkuip en wordt je besprenkeld met vies rivierwater, bij gebrek aan drinkbaar water en het andere moment mijd je zoveel mogelijk mannen.
Enig minpuntje vond ik wel het bijbehorende nummer bij het moment dat die man in het zwembad ligt. Het nummer was niet grappig, had geen fijn herkenbaar deuntje en er werd op esthetisch gebied minder uit de kast gehaald als bij de andere muzikale intermezzo `s.
Overigens geen geslaagd betoog om eens wat vaker een meloen te kopen, ik houd het maar bij chocolade.
Verfrissende 4,5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
En waar is deze te krijgen? Kom 'm alleen in R3 tegen....
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Daar dus 
Yesasia, zoals steeds. Heeft volgens mij wél een lokale release gehad, maar in zo'n ultradun recycleerbaar kartonnetje. Ook maar een keer of twee zien liggen in de winkel.
Linn
-
- 3289 berichten
- 3798 stemmen
Heeft inderdaad wat weg van een mengelmoesje Miike en Ki-duk. De liefdesrelatie die je ziet is mooi, zonder al te veel geklets(Ki-duk) De liedjes en sommige andere scenes zijn maf zoals ik alleen nog maar eerder in de films van Miike heb gezien.
Heerlijke combinatie van humor en romantiek, ik heb echt genoten van deze film vandaar dus ook meteen de volle mep 5* Ben erg benieuwd naar het andere werk van Tsai.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Met welke films van Miike vergelijk je de film dan?
Ik kan me namelijk helemaal vinden in je waardering voor deze film, maar niet zo goed in de vergelijking met Miike - met de (handvol) films die ik van hem zag dan toch. Bij Miike heb ik haast altijd het gevoel dat hij een lolbroek of kwajongen uithangt. De films van Tsai vind ik oprechter en roepen iets teders bij mij op, ook in de humoristische scenes, wat ik bij Miike nog niet terug heb kunnen zien.
Het verschil is bij mij zelfs zo groot dat ik de hoop op een Miike-film die ik mooi vind, heb opgegeven (uitgezonderd Audition), terwijl Tsai me nog nooit heeft teleurgesteld.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
De mafheid van sommige liedjes (en choreografiën) en de enorme stijlbreuk binnen één film zijn makkelijk naar Miike te herleiden.
Ook de scene waar die pornoactrice haar dopje kwijt is, is iets wat rechtstreeks uit een Miike zou kunnen komen.
Wat verder niet wegneemt dat Tsai's stijl heel anders is dan die van Miike.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Op die manier, zou kunnen. Toch vind ik het verschil in sfeer en emotie zo groot dat ik dezelfde gebeurtenissen in Miikes films waarschijnlijk heel anders zou ervaren.
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Het verschil is gigantisch. Deze film is bloedserieus en zeker niet over-the-top bedoeld als een Miike film volgens mij.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Bwah, Tsai's humor is toch ook weer duidelijk aanwezig. Lekker droog. Zo "bloedserieus" vind ik de film nu ook weer niet.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Het verschil is bij mij zelfs zo groot dat ik de hoop op een Miike-film die ik mooi vind, heb opgegeven (uitgezonderd Audition), terwijl Tsai me nog nooit heeft teleurgesteld.
Probeer deze eens. Heeft niet veel met Tsai te maken, maar een erg leuke film vond ik het wel.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Ah ja, dank. Die heb ik bewust ontweken op Dejima, maar als ik de reacties daar zo lees, misschien wel onterecht.
Het laatste nieuws

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Ai no Mukidashi
Drama / Komedie, 2008
93 reacties

Fehérlófia
Animatie / Avontuur, 1981
8 reacties

Ghost Dog: The Way of the Samurai
Misdaad / Komedie, 1999
315 reacties

The Piano
Drama / Romantiek, 1993
139 reacties

Waking Life
Animatie / Drama, 2001
67 reacties

Sud Pralad
Komedie / Drama, 2004
41 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


