• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.204 films
  • 12.223 series
  • 33.997 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.060 gebruikers
  • 9.374.784 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pries Parskrendant i Zeme (2005)

Documentaire | 52 minuten
3,22 9 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 52 minuten

Alternatieve titels: Before Flying Back to Earth / Vor dem Flug zur Erde / Mama, Wat Is Leukemie?

Oorsprong: Duitsland / Litouwen

Geregisseerd door: Arunas Matelis

IMDb beoordeling: 8,7 (1.187)

Gesproken taal: Litouws en Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Pries Parskrendant i Zeme

Nadat zijn dochter een acht maanden lange behandeling van leukemie overleefde, keerde de Litouwse filmmaker Arunas Matelis het ziekenhuis de rug niet toe. Hij filmde de kinderen op de leukemieafdeling in Vilnius tijdens hun dagelijkse routine. Een leven tussen medicijnen, infusen en slangetjes weerhoudt hen er niet van door te gaan. De documentaire is doorsneden met zwartwitfoto's die kinderen laten zien midden in een lach, gaap of gebaar, zodat de tijd even wordt stilgezet.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

kos schreef:

Oeioei wat is het zwaar om hier naar te kijken.

Die verwachting had ik ook, maar hoe gek het ook moge klinken, ik vond het wel meevallen. En dat is positief bedoeld. Er wordt niet gekozen voor een overvloed aan tranen en miserie (wel smerig eten), maar des te meer aan hoop en 'kind-zijn'.

Verder werd in deze documentaire wel duidelijk dat foto's veel meer spreken dan bewegende beelden en interviewtjes. Prachtige foto's. Die wisten wel een gevoelige snaar te raken. 3,5*

Voor de statistieken: winnaar Zilveren Wolf IDFA 2005.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Aangrijpende en oprechte docu in een niet al te florissant ziekenhuis. De beelden en de gesprekjes van de kinderen spreken voor zich. Het kind-zijn van de jonge patiënten wordt getoond waarbij het onderwerp leukemie in gesprekjes tussendoor niet ontlopen wordt. Een jochie (die met een litteken in zijn mondhoek) kwam volwassen over voor zijn leeftijd en dat leverde de meest boeiende gesprekken op tussen hem en regisseur Arunas Matelis. Van andere kinderen werden voornamelijk hun handelingen gevolgd. Een ontroerend moment was bijvoorbeeld een klein jochie dat zich Superman waande in de ziekenhuisgangen.