Alien: Resurrection (1997)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 109 minuten / 116 minuten (special edition)
Alternatieve titel: Alien 4
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jean-Pierre Jeunet
Met onder meer: Sigourney Weaver, Winona Ryder en Ron Perlman
IMDb beoordeling:
6,2 (289.949)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 27 november 1997
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Alien: Resurrection
"It's already too late."
200 jaar na haar dood wordt Ellen Ripley (Weaver) gekloond om DNA van de Alien Queen uit haar te halen. Het bedrijf dat dit financiert wil namelijk de Aliens als wapens gaan gebruiken. Helaas blijken de Aliens slimmer dan ze dachten en binnen de kortste keren moet Ripley met behulp van een aantal ruimtepiraten ervoor zorgen dat de Aliens niet op aarde terecht komen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,2 / 289949)
- Alien Resurrection (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Ripley
Call
Vriess
Johner
Christie
Elgyn
Hillard
General Perez
Dr. Wren
Gediman
Video's en trailers
Reviews & comments
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
De vorige 3 delen vond ik allemaal super, maar dit deel is in mijn ogen gewoon waardeloos. Ik heb allereerst geen enkele band met de personages, zelfs niet met Ripley. Als gevolg doet me de film ook helemaal niets. Bij deel 3, die overigens ook niet echt goed beoordeeld is, zat ik allereerst een beetje passief te kijken. Uiteindelijk zag ik mezelf half tegen het beeldscherm aanplakken. Die film wist me uiteindelijk wel degelijk te raken. Bij deze film is het in feite precies omgekeerd. Ik begon heel geïnteresseerd te kijken, maar naderhand begon ik steeds meer weg te zakken. De personages zijn slecht, op misschien die professor na, die kwam wel lekker "evil" over. De sfeer van opgesloten te zitten in een ruimteschip was ook nog wel aardig, maar vrij slecht uitgewerkt. Er zaten een aantal mooie scenes in, zoals de onderwaterscene. Voor de rest kan ik er niet veel positiefs meer over kwijt. Hij heeft een aantal goede punten, maar het merendeel is slecht. Op technisch gebied is hij echter wel mooi. De film heeft mooie special effects en mooie camerabewegingen en montage. Technisch is hij goed, maar qua verhaal laat hij te wensen over. Een aardige afsluiter, maar niet veel meer. 3*
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2255 stemmen
Een waardeloze film maar wel een aardige afsluiter? Naar aanleiding van je recensie had ik een veel lagere score verwacht, eigenlijk.
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Het is een aardige film, maar stukken minder in vergelijking met de voorgangers. Vooral als ik ga beoordelen op basis van verhaal en personages is de film best slecht. Maar technisch is de film wel heel sterk. En in dat opzicht vind ik het een dus best een goede film. Al met al dus wel aardig.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Als je het bekijkt als een exploitation B-film (een beetje zoals AvP) valt het nog wel mee.
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Net als deel drie een redelijk leuk Alien-deel, al blijven de eerste films toch een stuk meeslepender.
dr channard
-
- 563 berichten
- 319 stemmen
Vind deze ook veel beter dan Alien3. Alien3 had saaie kills, een lelijke Alien en saaie personages (plus de scène met de hond zagen we al lang in The Thing).
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Hmm, ik vond zelf de alien uit deze film zo afschuwelijk.
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Hij heeft inderdaad wel iets. In ieder geval sterft hij op de meest brute manier die er in de serie te zien is
.
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Hij kwam inderdaad het meest zielige over ja
. RIpley was in dit deel ook erg sterk, vooral ten opzichte van die alien... 
dr channard
-
- 563 berichten
- 319 stemmen
Vond Ripley ook zeer leuk in dit deel. Met haar plotselinge glimlachjes
Ik vond haar aangenamer dan in deel 3.
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Klopt, een kale Sigourney Weaver is inderdaad best wel vreemd
.
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2255 stemmen
Voor een kale vrouw is Sigourney Weaver anders behoorlijk aantrekkelijk 
xxc
-
- 296 berichten
- 136 stemmen
''Earth, man. What a shithole. ''
Een toppertje dit! Het leuke lachje van Ripley, Winona Ryder die weer geweldig acteert, net zoals Ron perlman.
Ja voor deze film hebben ze, naar mijn mening, een goede cast uitgekozen! Ook vond ik het erg leuk om Brad Dourif weer eens een keertje gezien te hebben! En ja.. Ron perlman.. Wat heeft die man talent zeg.
Ja, het verhaal zelf, de cast, de sfeer. Dit vind ik het beste deel van de 4 alien films. Ripley is hier overigens wel wat sterker. En die lachjes, geweldig toch? Ook de momenten dat ze echt contact heeft met die Aliens vond ik sterk. Het laatste stuk vond ik zelfs ontroerend..
Die alien, die denkt dat Ripley zijn moeder is, zag er totaal niet uit. Ontzettend jammer, maar gelukkig heeft dat mijn mening over deze film niet veranderd.
Ik geef Alien: Resurrection een 4. Toppertje!
4*
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
En tot slot hebben we dus Alien - Resurrection. Eerst en vooral een verhaal om ù tegen te zeggen: en dat bedoel ik eigenijk sterk negatief. Maar goed, eens het script er staat en de hoofdrolspeelster heeft toegezegd probeer je er natuurlijk het beste van te maken.
Dat lukt nog vrij aardig, maar het is goed dat het toch bij deze Alien 4 is gestopt.
Een eindconclusie:
================
1. Aliens (4.5*)
2. Alien (4*)
3. Alien 3 (3.5*)
4. Alien - Resurrection (3*)
Maar een topper van een reeks dus!
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Het minste deel uit de reeks. de film is wel goed verzorgd qua cameravoering, montage en effecten. maar de punten waar deze film op afhaakt zijn, het erg vergezochte verhaal en de minder voelbare sfeer. visueel is alles tot in de puntjes verzorgd, en ook het acteerwerk is dik in orde. 3 sterren.
Dorpsgek!
-
- 13 berichten
- 0 stemmen
Jaa alweer,heb deze film en andere deelen zo vaak gezien van mij pat mogen ze nieuwe films laten zien.Dat wort dus weer kijken!
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Deze weer eens meegepikt en het kijkt goed weg. In het begin is het nog onbestemd: mikt het op spanning, actie, gore..? Later blijkt het uitsluitend de gore te zijn met een boel smerige scenes en de witte alien is een leuke afwisseling (hoewel soms een lomp mannetje-in-een-pak).
Ook de echte alien wisselt; meestal is het goed en smerig neergezet, maar soms vreselijk cgi-schokkerig zoals op de ladder met het ontwijken van de kogels (weer zo'n rare menselijke eigenschap voor dat beest..).
De personages zijn ook niet meer of minder dan je mag verwachten; de good en bad guys en de standaard-ruzietjes. Raar eigenlijk dat daar nou niets origineels mee wordt gedaan, maar wel met allerlei verhaal-elementen over experimenten e.d.
Dat script vergt ook nogal een omschakeling: eerst een soort medelijden hebben met die dingen omdat ze misbruikt worden, vervolgens moet je er bang voor zijn, werkt niet. Beetje zoals met de eerste Halloween-remake waarin begript wordt gekweekt voor Myers. Ik wil geen begrip voor Myers, en helemaal niet voor Alien. (Hoewel je zo langzamerhand na 33 delen voor de Alien begint te worden..)
2,5 - 3* vanwege de gore en omdat het ook weer niet verveelt, en een mooie onderwaterscene.
eddyeddy
-
- 207 berichten
- 207 stemmen
Deze film is zo anders als zijn voorgangers, zelfs Ripley is niet meer de "oude".
Het zenuwslopende spanningsniveau was hier afwezig en hierin zit nu net het punt.
Wat we in de vorige delen wel tegenkwamen, was in dit deel afwezig, maakt het daarom een mindere film, integendeel alleen een beetje anders.
FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
Deze 4e Alien film is nog steeds vermakelijk en daardoor redelijk makkelijk uit te kijken. Weaver en Perlman doen het goed, evenals de rest van de cast. Toch kan deze bij lange na niet tippen aan de meesterlijke eerste 2 delen.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Tja, wat moet je met Jeunet achter de camera van een Alien-film. Ripley zorgde voor een klassieker en Cameron zocht wijselijk het genre van de actie op met Aliens. Na de minder poging van Fincher een nieuwe wending met Jeunet. Ik mot wel aangeven dat hij z'n stempel gedrukt heeft. Je merkt de aparte figuren en de herkenbare typische humor in de dialogen. Alleen mag je niet vergeten dat er nog Aliens rondlopen. En de klik tussen Jeunet en de Aliens wil maar niet lukken. Dit is niet echt zijn ding blijkbaar, maar Jeunet maakt er nog het beste van. Resultaat is een sequel die minder is dan z'n voorgangers, maar gelukkig wel over nog enkele troeven beschikt (de humor en uiteraard Ripley) zodat Alien 4 toch nog net een aangenaam vervolg geworden is. Het kon slechter voor een vierde film in een reeks.
Awake78
-
- 1022 berichten
- 496 stemmen
Na een zeer flauw eerste gedeelte lijkt de film daarna beter tot leven te komen. Sommige scenes ronduit briljant (de onder water scene bijvoorbeeld) en andere scenes en dialogen weer strontslecht. Toch geef ik hem het voordeel van de twijfel.
Een snelle rang van mijn kant:
1. Alien 3
2. Alien: Resurrection
3. Alien
4. Aliens
Awake78
-
- 1022 berichten
- 496 stemmen
Nee maar ik vind deel 2 gewoon wat standaard. Just another action movie. Deel 1 was wel het spannendst/engst, maar ik vond 3 en 4 gewoon wat aparter en daar hou ik van 
Roytjuh21
-
- 22 berichten
- 336 stemmen
- "Who are you?"
- " I'm the monsters mother". (Sigourney Weaver)
Heerlijke dialoog.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Na een zeer flauw eerste gedeelte lijkt de film daarna beter tot leven te komen.
Ook een ongewone mening. Na een tijdje weet je dat het niet echt niet meer goed komt met deze film maar jij begint er dan net in te komen. Bizar.
Deel 3 apart?! Ik vind het gewoon ondermaats op de meeste vlakken. De bal wordt in Alien3 zodanig misgeslagen dat elke goede bedoeling op zijn gat (kont) valt. De uitwerking van Scott's Alien is eigenlijk ook heel apart (nog steeds desondanks alle kopieën) maar daar wordt het doel niet gemist.
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Mwaaaaaaaa.
Eerlijk gezegd vond ik Alien: Resurrection een beetje ongeloofwaardig. Had eigenlijk niet gehoeven, Ripley als een menselijke kloon. Heel erg onrealistisch. De film was voor de rest wel goed, maar gewoon deze film was heel onnodig. Drie delen was wat mij betreft goed geweest. Maar ja, we zien wel weer. Ik kijk wel uit naar Prometheus van Scotty.
james_cameron
-
- 7001 berichten
- 9789 stemmen
Minste van de vier films, maar nog steeds zeer de moeite waard. Voornaamste probleem ligt bij de soms wat flauwe humor en het tegenvallende einde. Visueel erg fraai, met prachtig camerawerk en veel mooie decors. De onderwaterscene is meesterlijk. Regisseur Jeunet is wellicht niet de juiste keuze geweest als regisseur, maar hij hoeft zich niet te schamen. Wat sterk is aan alle Alien-films is hoe deze onderling van elkaar verschillen. Werkelijk niet één deel lijkt op een ander deel uit de reeks.
Pre- en sequels

Alien³
1992
508 reacties

Aliens
1986
1.227 reacties

Alien
1979
2.124 reacties
Gerelateerd nieuws

'Alien: Earth' is een hit op Disney+: zó kijk je alle 'Alien'-films in chronologische volgorde

Videogame-tie-ins: Vijf films waarvan je misschien niet wist dat ze een eigen game kregen

Dit is 'Alien V' van Neill Blomkamp: het deel in de reeks dat nooit verscheen

'Alien'-schrijver en producer David Giler (77) overleden
Bekijk ook

Blackadder Back & Forth
Komedie / Historisch, 1999
1 reactie

Alien
Sciencefiction / Horror, 1979
2.124 reacties

Aliens
Sciencefiction / Actie, 1986
1.227 reacties

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

Predator
Actie / Sciencefiction, 1987
1.350 reacties

Microcosmos: Le Peuple de l'Herbe
Documentaire, 1996
117 reacties
Gerelateerde tags
androidhuurlingdystopiesmokkelvervolgbuitenaards wezenverraadcloningschepselwetenschapperflamethrowerdisembowelment smugglerunderwater scenegene manipulation man in wheelchairbreeding genetic engineeringregeneration xenomorphalien queenexplosive decompression absurdridiculous
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










