Grizzly Man (2005)
Genre: Documentaire / Biografie
Speelduur: 103 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Werner Herzog
Met onder meer: Timothy Treadwell, Werner Herzog en Jewel Palovak
IMDb beoordeling:
7,7 (66.883)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 december 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Grizzly Man
"In nature, there are boundaries. One man spent the last 13 years of his life crossing them."
Grizzly Man toont het leven en de dood van amateur grizzly beer expert en natuurbeschermer Timothy Treadwell. Treadwell leefde dertien zomers lang ongewapend tussen beren en legde de laatste vijf seizoenen van zijn avonturen in de wildernis vast op film. In oktober 2003 werden de stoffelijke resten van Treadwell en zijn vriendin Amie Huguenard gevonden vlakbij hun kampeerplaats in het Katmai National Park and Reserve in Alaska. Ze waren ernstig toegetakeld en opgegeten door een grizzly en werden daarmee de eerste geregistreerde slachtoffers van een aanval van een beer in het park. Er wordt niet alleen ingegaan op het mysterie van de wildernis maar ook op het mysterie van de menselijke natuur als de laatste vijf jaar van Treadwell in de wildernis in kaart worden gebracht.
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf (archiefmateriaal)
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Video's en trailers
Reviews & comments
Epitaph
-
- 466 berichten
- 3439 stemmen
Volgens my door een Grizzly Bear ,en die wou hy juist beschermen.Ironic
jex
-
- 266 berichten
- 6408 stemmen
Schijnt dat hij I Love you zong wanneer hij grizzly's benaderde, ben je toch ook echt gestoord denk ik. Maar lijkt me wel interessant om te zien.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Indrukwekkend portret van een man die in zijn maniakale liefde voor beren onbewust zijn gebrek aan liefde en zingeving projecteerde. De letterlijk ontoegankelijke gevaarlijke wereld die Timothy Treadwell vastlegde en waarin hij zijn eigen heldendom creëerde, wordt door de knappe montage steeds meer een metafoor voor de beangstigende geestestoestand van hemzelf. Werner Herzog maakt duidelijk dat de berendocu's vooral egodocu's waren waarin Treadwell zijn fatalisme niet alleen met zijn eigen dood maar ook met die van zijn doodsbange compagnon Amie Huguenard heeft moeten bekopen. Met veel warmte en discretie geportretteerd door Herzog. 3,5*
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Goeie recensie van de Filmkrant.
Ontmaskerend is inderdaad het juiste woord.
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2858 stemmen
Jezus, alleen al door die recensie krijg ik een onbehaagelijk gevoel....
Raspoetin
-
- 210 berichten
- 1583 stemmen
Een zeer boeiend portret van de toch wel rare flippo Timothy Treadwell. Ik respecteer zijn idealen maar ik zet toch wel enige vraagtekens bij zijn methodes om zijn geliefde beren te beschermen.
eminemin
-
- 26 berichten
- 23 stemmen
Timothy een complete idioot die in zijn waanzin is doorgedreven en het verschil tussen realiteit en fictie niet meer ziet.
Vaak heb ik me kwaad gemaakt om deze documentaire aangezien er 2 mensen levens op een onnodige en onverantwoorde manier zijn gedood , namelijk zijn vriendin en hij zelf.
Grotendeels heeft Timothy dit aan zijn eigen te danken (niet dat de mensen hem niet hebben gewaarschuwd) en volgens mij wist hij dit zelf ook maar dat hij daarmee het leven van zijn vriendin heeft verspild is voor mij onacceptabel . Een meisje die bang is voor beren en de ongerepte natuur die hoort daar niet thuis , ook dit wist Timothy over zijn vriendin.
Het volgende punt is dat ook de overheid hieraan (vind ik) schuldig is , ik bedoel ze hadden hem kunnen verbieden om in het natuurpark te komen of dat hij daar niet mocht overnachten
Timothy en de overheid hebben hiermee ook de beren zelf schade aangebracht deze dieren zijn geen mensen gewend en zeker niet van dichtbij of voor lange tijd hiermee hebben ze het leefpatroon van de dieren verstoord.
Een beer die 1 keer mensen bloed en vlees heeft geproeft zal in grote waarschijnlijkheid dit nog een keer herhalen en zie dan toe : de mensen-eter is geboren zonder dat hij daar iets aan kan doen.
Timothy de man die beren poep aanraakt om de binnen kant van de beer te voelen en liedjes zingt dat hij van ze houd ............ idioot !!
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Behoorlijk idioot en langzaam maar zeker ook steeds onsympathieker.
Overigens heb ik af en toe ook wel gelachen. Vooral om de helicopterpiloot die van mening was dat de beren Timothy niet veel eerder aanvielen, omdat die beren ook wel begrepen dat die man niet helemaal in orde was. 
jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
Waarschijnlijk ligt het aan mij maar deze documentaire kon mij totaal niet boeien. Wat er gebeurd is met de (geschifte) man en vrouw is tragisch maar om één of andere reden vond ik het gebruikte materiaal veels te oninteressant om een 100 minuten durende documentaire te vullen. 1,5*
klaas.dirks
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
This is no place for an hombre like I am
Grizzly Man van Werner Herzog. Een film over Berenman Timothy Threadwell (1957-2003), een hippie in zijn midlife-crisis. Een dolende ziel ook, die gewapend met camera zichzelf portretteert in Watervliegtuigland (Alaska) het werkterrein van de Ursus arctos horribilis. Totdat hij wordt verzwolgen door een van zijn geliefde beren.
Tragisch?
"Timothy dying of an overdose in a back alley would be a tragedy," zegt natuurbeschermer Paul Watson. "He lived the life he chose to live, and died in the process, doing the very thing that gave his life meaning. The tragedy here is that two bears were shot and killed because of his actions. That's how he would have looked at it, and it would have broken his heart."
Werner Herzog gaat tijdens zijn accident investigation stevig in debat met de dode. In gepatenteerd Bayernenglisch voorziet hij de video-opnamen van Berenman van schurend commentaar. Met zijn roestvrijstalen droogtrommelstem ontregelt hij de valse idylle die Berenman met zijn handycam probeert neer te zetten.
Bestond er al een Oscar voor de film met het meest poëtische slot?
Tegen het eind van de film bevrijdt Werner Herzog zijn publiek uit Berenmans labyrint. De onverwoestbare De Havilland Beaver van piloot Willy Fulton voert ons weg van de slachtscène bij het magnetische noorden. Hoog boven de boreale bush rolt Fulton zijn fideel roffelende floater geroutineerd in een zijdezachte bocht. We kijken nog één keer uit over Grizzlyland, waar Fulton de berenfluisteraar kwam oppikken, maar slechts diens afgevreten arm terugvond. Intussen heeft piloot Fulton een gezellig muziekje opgezet. Coyotes - van Don Edwards. Een knoestige cowboyballad met snoerloze gitaar en coyote yip. Terwijl we naar Don Edwards’ song over de ontheemde cowboy luisteren - this is no place for an hombre like I am - zien we hoe piloot Fulton zacht zit mee te yippen: whoeoe– yip–- whoeoe– yip–- whoeoe.
Van Berenman tot Berenhap. Een traag, integer document over verlies en vervreemding - must see.
tomthumb
-
- 65 berichten
- 141 stemmen
Die lijkschouwer kijkt wel heel maniakaal in de camera. Net of ie zo van de set van een een B-horrorfilm is geplukt.
klaas.dirks
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Mee eens. Aan de andere kant: die heeft wel net vier vuilniszakken lichaamsresten uit een berenmaag geschept. En hij heeft de geluidstape met de laatste doodsstrijd moeten afluisteren om de doodsoorzaak vast te stellen.
Lijkt me geen leuke klus... en da's geen film, da's horror!
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Leek mij eerder dat hij dacht dat het uiteindelijk een licht komische documentaire zou gaan worden en hij dacht het spelletje op die manier mee te spelen.
klaas.dirks
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Kan. Die lijkschouwer leek me ook een typisch geval van overacting. Daar hadden piloot Willy Fulton en die Westcoastjongen ook een beetje last van.
Hoofdpersoon Timothy Treadwell kon er trouwens ook wat van. Die geloofde op het laatst helemaal in zijn zelfbedachte rol. Alleen had hij het script niet met alle Grizzlies doorgesproken...
Ik vond trouwens dat er een hele interessante stoet aan getuigen aan het woord werd gelaten. Soms tenenkrommend, maar ook als iemand me irriteert zit ik meestal op het puntje van mijn bioscoopstoel.
mikey
-
- 28989 berichten
- 5141 stemmen
Bizarre film was makkelijk te maken omdat de erfenis geweldig filmmateriaal bleek. Verder een tragische maar tikkeltje ego-centrische berenvriend die aan space (bush) madness leed, en dat met zijn camera deelde. 3.5
RemyBl
-
- 2272 berichten
- 4485 stemmen
Het volgende punt is dat ook de overheid hieraan (vind ik) schuldig is , ik bedoel ze hadden hem kunnen verbieden om in het natuurpark te komen of dat hij daar niet mocht overnachten
Alleen hij niet of niemand meer? En als hij alleen daar niet meer mag komen in het natuurpark of mag overnachten, op welke gronden dan niet?
mikey
-
- 28989 berichten
- 5141 stemmen
Ze hadden hem op kunnen pakken omdat hij de regels overtrad. maar of dat wenselijk was en/of dat nut had... i don't know.
lngrid
-
- 1232 berichten
- 553 stemmen
Die lijkschouwer kijkt wel heel maniakaal in de camera. Net of ie zo van de set van een een B-horrorfilm is geplukt.
De camera hielp daarbij ook wel een handje, zat volgens mij een flinke groothoeklens op, en als je dan iemand precies in het midden van je beeld plaatst, ziet het er al snel weird uit.
Ze hadden hem op kunnen pakken omdat hij de regels overtrad. maar of dat wenselijk was en/of dat nut had... i don't know.
Ik had niet de indruk dat hij zich had laten verbieden tussen die beren te gaan zitten. Hij was toch wel gegaan.
RemyBl
-
- 2272 berichten
- 4485 stemmen
Mee eens. Aan de andere kant: die heeft wel net vier vuilniszakken lichaamsresten uit een berenmaag geschept. En hij heeft de geluidstape met de laatste doodsstrijd moeten afluisteren om de doodsoorzaak vast te stellen.
Volgens mij is de doodsoorzaak toch behoorlijk duidelijk als je de resten van twee lichamen uit een berenbuik haalt. Daar hoef je volgens mij geen patholoog voor te zijn... De lijkschouwer had een gezonde passie voor zijn werk denk ik. 
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Lijkt me inderdaad niet dat pas na het afluisteren van de tape ineens duidelijk werd wat er toch gebeurd kon zijn.
eminemin
-
- 26 berichten
- 23 stemmen
Alleen hij niet of niemand meer? En als hij alleen daar niet meer mag komen in het natuurpark of mag overnachten, op welke gronden dan niet?
Nee , alleen hij niet en juist hij niet omdat hij het leef patroon verstoord van die beesten en omdat hij niet spoort dus zo een persoon zou daar zowiezo niet zonder begeleiding mogen komen en het is een natuur reservaat dus lijkt mij niet dat je daar zo maar mag blijven leven.
Genoeg redenen lijkt mij om zo iemand te verbieden om daar te komen, is gewoon niet verantwoord.
RemyBl
-
- 2272 berichten
- 4485 stemmen
Nee , alleen hij niet en juist hij niet omdat hij het leef patroon verstoord van die beesten en omdat hij niet spoort dus zo een persoon zou daar zowiezo niet zonder begeleiding mogen komen en het is een natuur reservaat dus lijkt mij niet dat je daar zo maar mag blijven leven.
Genoeg redenen lijkt mij om zo iemand te verbieden om daar te komen, is gewoon niet verantwoord.
Los van het of het juridisch kan, heb je nog steeds een handhavingsprobleem. Hoe ga je ervoor zorgen dat hij het niet het bos ingaat? Volgens mij zou hij zo ie zo gaan...
streeter
-
- 1436 berichten
- 6799 stemmen
had de versie die jullie gezien David Letterman erin?
Toen deze film in de VS in de bios was, zat er een clip van Treadwell op de Letterman show waarin Letterman een grapje maakt dat over een paar jaar Treadwell door een beer zal worden opgegeten of zoiets... maar in de DVD is deze clip verwijderd, en ik geloof dat er een andere interview waar iemand ongeveer hetzelfde zegt daarvoor in plaats is.
*** 1/2
Co Jackso
-
- 21924 berichten
- 2791 stemmen
Deze film kwam in de VS op de discovery channel. Enige kans dat dit ook in Nederland gebeurd?
aSMoDeuS
-
- 1119 berichten
- 5047 stemmen
Een aparte documentaire over een suicidale narcist met enge hippie vrienden.
Wel leuke vosjes trouwens.
Padd0
-
- 804 berichten
- 3074 stemmen
Hele boeiende docu over een doorgedraaide vent met een passie voor beren.
Ik vond het wel jammer dat de narrator steeds probeerde ons zijn mening op te leggen, de feiten spraken redelijk voor zich.
3,5*
Gerelateerd nieuws

Gratis? Hier nog wat pareltjes op PlexTV die de moeite waard zijn
Bekijk ook

Lektionen in Finsternis
Documentaire, 1992
17 reacties

Stop Making Sense
Muziek, 1984
98 reacties

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills
Documentaire, 1996
48 reacties

Senna
Documentaire / Biografie, 2010
158 reacties

Searching for Sugar Man
Documentaire / Biografie, 2012
74 reacties

Fitzcarraldo
Avontuur / Drama, 1982
118 reacties
Gerelateerde tags
life and deathkamperenregencamcorderself-abandonment grizzly bearhuman animal relationshipfoxbiografieunsociabilitynational parkkatmai national park alaskaanimal rightsdieren in het wildecologie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







