War of the Worlds (2005)
Genre: Sciencefiction / Thriller
Speelduur: 116 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Steven Spielberg
Met onder meer: Tom Cruise, Justin Chatwin en Dakota Fanning
IMDb beoordeling:
6,6 (503.449)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 29 juni 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot War of the Worlds
"They're already here."
Ray Ferrier (Tom Cruise) is een arbeider, wonend in New Jersey. Hij is vervreemd van zijn gezin, zijn leven verloopt niet goed en hij is te veel met zichzelf bezig. Zijn eenvoudige leven wordt echter op een buitengewone en gewelddadige manier verstoord, wanneer allesvernietigende indringers hun opwachting maken. Buitenaardse wezens, die in grote aantallen zijn gekomen om de aarde te vernietigen. Terwijl zij zich een weg banen door het land en een spoor van vernietiging achter zich laten, moet Ray zijn kinderen zien te beschermen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,6 / 503449)
- Trailer (YouTube)
- The War of the Worlds (BoekMeter)
- War of the Worlds (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Ray Ferrier
Rachel Ferrier
Robbie Ferrier
Mary-Ann
Harlan Ogilvy
Vincent
Julio
Manny the Mechanic
Bartender
Grandmother
Video's en trailers
Reviews & comments
rubio
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
4 sterren is die wel waard. Maar voor een goed verhaal moet je niet naar deze film gaan. Maar de mooie beelden en spannende senes maakt de film zeker de moeite waard....Toch was Independence day stukken beter
elsterno
-
- 83 berichten
- 213 stemmen
Prachtige beelden, schitterend geluid, verhaal toch niet zupergoed verfilmd, film lijkt te 'veilig', 3 1/2 ster.
theresia
-
- 198 berichten
- 676 stemmen
Ik wou nog effe kwijt he mensen, ik irriteerde me niet aan 't spelen van dat meisje. Ze acteert heel erg goed zelfs. Meer idd over 't geschreeuw en leek net of ze net 't geluid van haar iets harder hebben gezet over AL 't andere geschreeuw van de mensen en DINGEN om haar heen. acteerwerk is goed van haar dat wou ik nog wel even kwijt, dus ik zeg niet alles niet goed is aan haar. 
kittyklitty
-
- 299 berichten
- 1511 stemmen
Jammer dat ze het originele thema van de cd niet als muziek ergens in verwerkt hebben. Verder komt het allemaal spectaculair op je af en het eerste uur was ook echt goed. Daarna viel het voor mij een beetje tegen omdat het patriotisme van die verdomde amerikanen weer de boventoon ging voeren. Mensen weten we met z'n allen nou nog niet dat ze gestorven zijn aan griep. Verder zagen zoals altijd de aliens er weer erg voorspelbaar uit, tegen het goedkope aan zelfs en spatte het "en ze leven nog lang en gelukkig" gevoel wel heel erg van het scherm af in de laatste scene. 3,5*
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ik heb hem net in de bioscoop mogen bewonderen en ik herinner mijn geen enkele film die mij zo intrigeerde als deze. Ik leefde mee met de personages alsof mijn eigen leven ervan af hing (tot irritatie van andere bioscoopbezoekers
) en Dakota Fanning!
Zij is echt geweldig! Haar paniek irriteerde noch stoorde me niet, integendeel ik vond het juist een extra sfeertje geven aan de situatie en hoe zij hem beleefd. Tom Cruise speelt bovendien ook geweldig. Voor hem geld hetzelfde
.
War of the Worlds begon spannend en eindigd spannend. Het is alsof zij het geluk van de wereld hebben want ze overleven werkelijk alles bovendien word de actie langzaam opgebouwd. Sta je in het begin nog met een
vanwege de stralen die mensen tot as veranderen, word dat later in de film vrij onbelangrijk geuit en is het slechts een feit van die monsters vernietigen. Jammer vond ik dat ook hier (evenals 1953) er zo weinig aandacht gegeven word aan de manier waarop de microörganisme de vijand uitschakelen. De tijd hiervoor gegeven is wel wat langer dan 1953, maar de film telt 116 minuten, dan had het einde ook wel iets langer kunnen duren!. Verder is de scène in het huis van Tim Robbins slopend lang en telkens als je denkt dat het over is gebeurt er weer iets. Het eindigt echt mega speciaal [cool mag je volgens mij niet gebruiken] en dat geeft zelfs in het midden een enorm pluspunt. Nee, Steven Spielberg heeft een goed werkje afgeleverd met de hulp van Tom en Dakota.
PS: Dat gedoe met het bloed vond ik bijzonder goor en nogal overbodig...
Kyra
-
- 285 berichten
- 93 stemmen
Ik vind dat het einde precies lang genoeg duurde. Mijn eerste reactie was: WOW!
stinissen (crew films & series)
-
- 23462 berichten
- 76956 stemmen
Een magere zeven op het eerste half uur na dat was gewoon top.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
Mm wat te zeggen,
de film begon goed, eerst stuk was lekker. Cruise deed het lekker als eikel en er zat redelijk wat humor in.
Het midden stuk was al wat minder maar bleef best aardig, lekkere actie op zijn tijd. En natuurlijk het goede zwem, ren, en rij werk van cruise. Wow wat was hij vaak dichtbij de dood, maar onze kleine man bleef goed in leven. Knap werk Calimero!
Maar dan krijgen we het einde.
Het is altijd afwachten bij Spielberg wat we nu weer krijgen voor einde.
Zal het a; een Happy End zijn, b; een over sentimenteel einde zijn, c; een eind waarin het woord god in de laatste zin word gebruikt of d; All of the above
Het werd natuurlijk D wat de film terug bracht naar de middelmaat van 3 sterren.
Sonny Black
-
- 84 berichten
- 62 stemmen
Wat een ongeloofelijke teleurstelling zeg, ik geef mijn beoordeling net nadat ik de film heb gezien.
Ik heb naar een film gekeken met fantische spektakelscenes welke vers in het geheugen blijven liggen, maar op heel veel punten klaagt er iets bij mij... Een opsomming;
De Machines; komen uit de grond? dus zitten er al miljoenen jaren, dus de techniek van deze monsters is niet geevolueerd in al deze tijd, waarom dan hier gebruik van maken? een voorbeeld; Wij gaan toch ook geen computer op de maan zetten en deze miljoenen jaren later gebruiken, de techniek veranderd toch?
De Machines liggen al miljoenen jaren in de aarde te wachten, maar waarom een beschaving aanvallen die op zijn hoogtepunt is, waarom miljoenen jaren wachten en dan pas tot aanval overgaan? Als ze het alleen maar om het bloed te doen is, konden ze onze kloningstechnieken wel gebruiken. De verdere bedoelingen van aliens blijven onduidelijk gedurende de film, en dit stoorde mij enorm.
Nog een voorbeeld, Op een gegeven moment loopt cruise naar buiten en is het vlieguig neergestort/huis kapot/overal brokstukken etc. maar het mooiste is de auto is niet eens geraakt, heeft geen schrammetje.
Cruise rijd bovendien in de enigste auto die nog rijdt (buiten het leger) (blijkbaar weet alleen hij dat er een relais gebruikt moet worden, maar afijn dit terzijde)
Vond Cruise juist niet in zijn rol als irritante vader, en heb me ook behoorlijk gestoord aan zijn meer dan irritante zoon, was blij dat deze opgeblazen was (wat dan natuurlijk weer niet zo was voor het happy end).
Het einde was zo ongelofelijk geforceerd, moeder de vrouw was samen met opa en oma en de verloren zoon te vinden in een wijk waar de aliens niet waren geweest en alle ruiten en dergelijke nog intact waren, te zoetsappig gewoon.
De filmopbouw is naar mijn mening curieus te noemen, een uur lang loop ik te kijken naar het betere hak en slachtwerk waarvan ik af en toe op kijk dat ik naar een "Spielberg film" zit te kijken waarna er een saai stuk komt in een kelder (welke alleen voor Cruise+dochter) open gemaakt wordt?? Waarom lopen er geen andere mensen naar binnen?) Het stuk was gewoon te langdradig en kwam bovendien ook geforceerd over. Het eindstuk en de aftakeling van de machines worden dan wederom in enkele minuten verfilmd en de familie is bij elkaar en de verteller kan weer zijn blaadje voorlezen en natuurlijk God aanhalen (wat hierboven gezegd wordt)
De Aliens sterven aan een soort van griep of ziekte, hier worden enkele zinnen aan besteed in de film, en daar moet je het als kijker mee doen? Onacceptabel vind ik
De film had ook veel goede vondsten, dit ontken ik ook niet (brandende trein, Veld vol bloed, spectaculaire openingsscenes, de machines op zich) maar toch miste ik veel ingredienten en kom ik helaas slechts uit op 2* (Helaas een gemiste kans)
Jorick
-
- 8776 berichten
- 2337 stemmen
Ik lees veel verschillende meningen, waardoor ik nog meer benieuwd ben naar deze film. Morgenavond zal ik laten weten wat ik van de film vond! 
soboer
-
- 359 berichten
- 293 stemmen
Ik kan WotW niet meer dan 2 sterren geven. Er zat geen boeiend verhaal in. Ik had een beetje Stephen King niveau verwacht(Tommyknockers). Helaas kreeg je geen antwoorden op de vragen die je had. Bij ID4 had je dit wel. Weet iemad toevallig hoe ze in Japan die Ipods vernietigden, want iemand zei dat in Osaka ze dse oplossing hadden kan een domme vraag zijn maar dat komt omdat het moeilijk was om de aandacht vast te houden.
Kazuyuki
-
- 222 berichten
- 2068 stemmen
Deze film liet mij ook achter met een leeg gevoel. Waarom het toch 3 sterren heeft - en daarmee de kwalificatie 'bezienswaardig' - in plaats van 2. Heeft te maken met één scène, waarvan de adrenaline nog steeds van spanning door m'n aderen giert. Een sublieme scène waar Spielberg grootmeester is door geworden, een schijnbaar zinloze intermezzo. Ik hoop dat ik het hier zonder spoilers kan vertellen, ach weet je wat, ik doe het wel met.
In de kelder van Tim Robbins, waarin de tentakels van de tripod en later de daadwerkelijke aliens op zoek gaan naar overlevenden. Als een soort vietnamfilm waarin de VietCong zeker willen weten dat hun vijanden in hun tunnels een pijnloze, maar o zo lelijke dood hebben gevonden. In deze sequentie laat Spielberg zijn grootmeesterschap zien in het regisseren van spanning. Dat deed hij eerder in de dialoogloze scènes van Jurassic Park, Jaws noem ze maar op. Spielberg laat je de angst voor het onbekende zonder subtiliteit zien.
Een achtervolging op hooguit 20 vierkante meter grond, die al het voorafgegane bombastische pompeuse orkest aan vernietiging afdoet als het branden van een mier onder een vergrootglas. Geniale scène, briljante choreografie, perfecte dosering van angst en opluchting. Alleen al daarvoor 1 ster waard.
marv
-
- 1 berichten
- 253 stemmen
De filmopbouw is naar mijn mening curieus te noemen, een uur lang loop ik te kijken naar het betere hak en slachtwerk waarvan ik af en toe op kijk dat ik naar een "Spielberg film" zit te kijken waarna er een saai stuk komt in een kelder. Het stuk was gewoon te langdradig en kwam bovendien ook geforceerd over. Het eindstuk en de aftakeling van de machines worden dan wederom in enkele minuten verfilmd en de familie is bij elkaar en de verteller kan weer zijn blaadje voorlezen en natuurlijk God aanhalen
Dit was dus ook mijn gedachte bij deze film. Dit had een classic kunnen worden, maar dit is mijns inziens door de hierboven aangehaalde punten helaas niet gelukt. Wel petje af voor de goede special effects. ( wil m'n eerste post hier toch met een beetje positieve note eindigen
)
thugline
-
- 14 berichten
- 14 stemmen
vond de special effects mooi,maar het verhaal slaat nergens op,waarom vallen ze aan,waarom gaan ze plotseling allemaal ddood,een beetje een rare film
ik geeef hem een 3
Dikkie Post
-
- 173 berichten
- 2404 stemmen
vond de special effects mooi,maar het verhaal slaat nergens op,waarom vallen ze aan,waarom gaan ze plotseling allemaal ddood,een beetje een rare film
ik geeef hem een 3
Uhm, leuk dat ik nu weet dat ze allemaal plotseling dood gaan. Kan hem nu dus overslaan.
In het vervolg gaarne wat voorzichtger met spoilers omgaan.
Dikkie Post
-
- 173 berichten
- 2404 stemmen
vond de special effects mooi,maar het verhaal slaat nergens op,waarom vallen ze aan,waarom gaan ze plotseling allemaal ddood,een beetje een rare film
ik geeef hem een 3
Uhm, leuk dat ik nu weet dat ze allemaal plotseling dood gaan. Kan hem nu dus overslaan.
In het vervolg gaarne wat voorzichtger met spoilers omgaan.
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
Gisteren van plan naar Batman Begins te gaan in Amsterdam maar door de NS was dit niet mogelijk. Dus in mijn eigen stad gebleven en War Of The Worlds bekeken die wat tegenviel. Het begint veelbelovend met veel dreiging en veel spanning. De onthulling van de Tripods is geweldig mooi gefilmd, hoe vervolgens mensen bij bosjes worden afgemaakt geeft een extra lading aan die scenes. Vervolgens vluchten Cruise en consorten op de vlucht: die scene in die auto is echt briljant gefilmd met de camera die rond een snoeihard rijdende auto vliegt.
De familieperikelen zijn irritant wat vooral op het conto van Dakota Fenning mag worden geschreven. Ze doet niks maar dan ook niks wat ook maar een redelijke kans tot overleven heeft. Verder stelt het verhaal natuurlijk weinig voor, en ook met de personages kan ik niet echt meeleven. Het einde is weer typisch Spielberg, met de hereniging van de familie.
Een aantal goede scenes brengt mij tot 3,5 ster, maar er had veel meer in gezeten...
kittyklitty
-
- 299 berichten
- 1511 stemmen
Vraagje:
als door die vreemde bliksem alle apparatuur niet meer werkt zoals telefoon , tv, analoge horloges, koelkast etc. hoe kan het dan dat de videocamera het nog wel doet?
Totaal niet goed uitgewerkt dus !
Art
-
- 13507 berichten
- 3660 stemmen
Spielberg zorgt zoals gewoonlijk voor goede en mooie special effects. Maar hij had ook wel wat aandacht aan het verhaal kunnen besteden want dat rammelde aan alle kanten. Ik zal enkele voorbeelden geven:
- De tripods zitten hier al miljoenen jaren in de grond. En de mens heeft dat nooit ontdekt?
- Cruise heeft als enige een rijdende auto. Niemand anders die op het idee gekomen is om iets te vervangen?
- Als er een vliegtuig een hele wijk vernietigd blijkt dat de auto van Cruise nog in perfecte staat is. Opmerkelijk.
- Dat gedoe met de slang in de kelder. Kom op zeg.
- Cruise wordt in die tripod gezogen en hem trekken ze er wel uit en degene die voor hem werd gepakt werd gewoon opgezogen zonder dat iemand iets deed.
- Op het einde ziet de familie in Boston er piekfijn uit en de wijk ligt er vredig bij zonder dat er iets gebeurd lijkt te zijn. En dan komt ook nog eens de verloren zoon opduiken 
- En dan blijkt dat de aliens zijn vernietigd doordat ze niet tegen de lucht konden etc. Waarom lopen ze dan bijvoorbeeld in de kelder rond zonder bescherming?
En zo zijn er nog wel meer op- en aanmerkingen bij deze film. Cruise en Fanning zaten trouwens aardig goed in hun rol. En nogmaals, de effecten waren prima in orde. De film begon dus goed maar dat niveau zakte als een pudding in elkaar en dat komt vooral door het zwakke einde. Er had veel meer in gezeten. Maar toch heb ik mij wel vermaakt. Daarom kom ik uit op 2,5* 
Lukic
-
- 268 berichten
- 176 stemmen
Nou nu zal ik even deze film in het juiste perspectief zetten..
Daarvoor moet ik de film in tweeën delen. Het eerste deel. De eerste 1 uur en 15 minuten ofzo. Tot en met de scene in het huis van Tim Robbins. Is gewoon top. Een lekkere spannende bioscoopfilm die gewoon 4 sterren van mij krijgt. De film blijft meeslepend en echt spannend. En de beelden zijn hardstikke mooi.
Maar na die scene.... Vanaf dat het meisje mee wordt genomen door de tripod en Tom cruise naar buiten rent. Wordt de film in hoogtempo afgeraffeld! Eerst denk je nog dit is een droom van Tom Cruise, het komt zo plotseling. Maar voordat je het weet lopen ze door Boston, zijn de tripod's aan het wankelen en sluit Tom Cruise zijn zoon in de armen (oh wat een zwak!!!). Hier zit absoluut geen spanning meer in. Wat de rol betreft van die micro-organismen, die wordt totaal niet goed uitgelegd. Het laatste stuk van de film is gewoon zo ongelofelijk slecht dat het niet meer verdient dan 0,5 ster.
Dus dan kom je op 4+0,5=4,5-->4,5/2=2,25. Omdat het eerste stuk langer duurt als het tweede zal ik het naar boven afronden. 2,5 ster voor deze film. Maar het is een grote schande hoe deze film in elkaar zit. Ik snap werkelijk niet hoe je dit gedaan krijgt. Ik denk de grootste anticlimax ooit vertoont in een film!!!!
MoTh
-
- 115 berichten
- 84 stemmen
wel, gisteren was het avantpremiere. Ik moet zeggen dat als ik gn tickets gewonnen had, het zonde vh geld zou vinden.
Je typische zomer blockbuster: groot verhaal, slechte acteerprestaties, een overgeef
Dad-i-love-you-sorry-i-wasnt-there-for-you-
i-wanna-poke-my -eyes-out-happy-family-verhaal. Echt n aanhechting van clichés en bevestigings v clichés.
Ik voel me oerdom dat ik eigenlijk anders verwachtte... na maaaanden wachten!
Zo'n kans! Zo'n prachtig vertrekpunt!
Indepentence Day 2005 met n groter budget. Op sommige momenten was het echt gewoon ID all over again.
Einde was dubbel: eenderzijds er rap vanaf gemaakt, andere kant onverwacht en clever.
Behalve de special effects is er niks nieuws, innoverend, fris of zelf vermakend.
SHAME SHAME SHAME SHAME on you!
(at least we got free M'M's! and got to see that Justin Whatshisname)
flipsen
-
- 1696 berichten
- 482 stemmen
Veel mensen vinden het einde een beetje flauw, afgereaffeld, een domper etc. Ik vind het een goed einde:
er is een buitenaardse beschaving die op aarde komt en de aarde wil vernietigen. Onze technologie is veel minder dan die van hun, maar onze natuur (onze evolutie, al onze organismen met al hun verschillende eigenschappen), kan deze plotselinge bedreiging op biologisch vlak de kop indrukken. Het leven op aarde weet door random mutaties in het genoom van alle organismen deze invasie te ondervangen en is sterker dan het leven waar de aliens weg komen. War of the Worlds slaat dus niet alleen op oorlog tussen beschaving op technologisch gebied, maar ook op het gebied van de Natuur (de evolutie) zelf van beide werelden.
Dit vind ik dan weer een interessant punt van de film.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Ik vond dat ook een heel sterk punt. Het minpunt van het einde is vooral dat Robbie nog leeft.
Overigens zie ik hier dat er veel geklaagd wordt dat het perspectief van de film een gezin is. Ik had daar sowieso geen problemen mee, maar mensen die dat wel hebben moeten de versie uit 1953 maar eens bekijken. De wordt gezien vanuit het standpunt van een professor en het leger. Oersaai :O Dit is veel menselijker vind ik en daarom indrukwekkender.
cerberus
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Wat de meesten hier een raar einde vinden is toch echt het einde zoals het einde was in het boek van H.G.Wells. Daar dit een verfilming is van zijn boek heeft Spielberg, ondanks de irritante gewoonte de film in Amerika (boek is Engeland) te situeren en het standaard gezinnetje in de film te plaatsen, zich aardig aan de verhaallijn uit het originele boek gehouden.
Ik heb de film nog niet gezien, maar persoonlijk ben ik blij dat de verhaallijn uit het boek aangehouden wordt. Inclusief het einde dus. En eerlijk gezegd vind ik het logischer dat aliens aan ziektes sterven dan een einde waarin Will Smith met een spaceship via een normale laptop een virus upload bij de aliens in het moederschip (ID4, meest absurde einde ooit bij een SF-film).
mligtenberg
-
- 69 berichten
- 65 stemmen
De film was om te beginnen wel erg spannend. Ik kan me alleen altijd niet goed in leven wanneer er rare machines en ongeloofwaardige dingen in voorkomen (meer dus: science fiction). De special effects waren super, ongelooflijk goed en volgens mij heeft dat ook de nodige miljoentjes gekost! Er waren echt wel veel punten die ongeloofwaardig overkwamen of waar niet meer op terug werd gekomen en dat vond ik erg jammer bij zo'n film waar zoveel geld aan gespendeerd is.
Het begon al met de bliksemschichten: erm... blijft iedereen buiten staan? Geen auto doet het nog naderhand, gekgenoeg weet onze Tom wat er kapot is en waardoor deze weer doet. Tom laat z'n kinderen alleen thuis en gaat zelf de straat op (waarvoor?).
Er blijkt een heel vliegtuig neer te zijn gestort: waarom is deze neergestort? Waarom is alles kapot en vooral: waarom is zijn auto niet geraakt. Waarom laat hij weeeeeeer zijn kids alleen? Waar komt het TV-productie-busje ineens vandaan (ongedeerd) en waarom kan Tom ineens zo in de auto wegrijden: er ligt een weg geprepareerd en wel voor'm klaar. Hij rijd zo overal tussendoor.
Hoe kan het dat het ene moment de mensen elkaar vermoorden voor en omver duwen uit egoisme om zichzelf te redden en vervolgens ze rustig in rijen over straat richting de veerpond lopen, zonder elkaar wat aan te doen?
Hoe kan die zoon van Tom ineens vast in een ontploffing zitten (die MOET gewoon dood zijn, kan niet anders) en zo aan het eind van de film happy bij zijn moeder in huis zijn? Hoe heeft hij de ontploffing overleefd/ontweken en hoe is hij ongedeerd thuisgekomen?
Waarom vluchten ze elke keer, ze konden toch beter daar blijven waar de alien met hun robots al geweest waren? Daar komen ze toch niet terug?
Waarom is het schild ineens weg van alien-robots? En waarom viel de een vanzelf om en moest de ander met donder en geweld neergehaald worden?
Koe kan het dochtertje ineens op de heuvel met bloed staan, waar hij net heel hard heeft geschreeuwd en gekeken?
Waarom is iedereen dood maar wordt het gezin ineens herenigd?
Enzevoort, enzevoort.
Ik had veel onverklaarbare dingen waar ze wel beter over na hadden kunnen denken... Toch heeft ie wel mijn aandacht erbij gehouden en zat ik een aantal keren op het puntje van mijn stoel. De film was zeker wel spectaculair: onvoorstelbaar hoe die gemaakt was, wat ze tegenwoordig allemaal kunnen!
Ik geef 'm 2,5*. Had er wel meer dan 2,5 van verwacht...
Lukic
-
- 268 berichten
- 176 stemmen
Stelletje Noobs.. het gaat er verdomme niet om dat dat einde slecht is qua geloofwaardigheid m.b.t. tot de micro-organismen (voor in een SF-film), maar dat dit gegeven in de film bijna niet wordt benadrukt én (wat nog extreem veel belangrijker is) dan het einde van de film ontzettend, buitengewoon en ongelogelijk slecht is qua verloop van de film!
En dan nog dit. Waarom zou je een boek naleven als het een kut einde opleverd. Beter was geweest als alles en iedereen voor 98% was uitgemoord en ze ondergrond gingen. Waarbij half de familie van Tom Cruise uitgemoord was en hij een oog en een arm miste. heb je nog ruimte voor een mooie sequel ook. War Of the Wolds: the battle continues.
bdg78
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
In één woord: SPECTACULAIR! geweldige effecten!! Eindelijk eens geen slijmerige rol van Cruise en 2 uur lang knalt de film van het doek. En juist daar licht ook de zwakte van de film. Alles is een en al actie. Er is geen verhaal. Het doet zelfs qua lijn denken aan The Grudge. Er komt geen verhaal bij kijken!! Terwijl dit wel kan. Kijk naar Indepence Day. Goed, geen Good Will Hunting of de Star Wars Saga, maar in ID zat veel meer verhaal. En natuurlijk kan het bedoeld zijn dat het draait om een gezinnetje in barre tijden, maar het neemt wel een hoop verwachtingen weg bij de kijker.
Ook waren twee grote fouten jammer. Een fototoestel en camera die het nog doen terwijl alle elektronische apparatuur het niet doet. Ook de een auto die nog spik en span staat gepakkeerd, ondanks dat de hele omgeving is weggevaagd door een neergestort vliegtuig. Overigens wel heel mooi weergegeven!! Ook de aftitels zijn zeer snel in beeld, waardoor het lijkt alsof je onder een koude douche wordt geduwd.
Maar goed, ik moet niet te veel zeuren. Het is gewoon snoeiharde actie, 2 uur lang en oogstrelende special effects!!!!
flipsen
-
- 1696 berichten
- 482 stemmen
Stelletje Noobs.. het gaat er verdomme niet om dat dat einde slecht is qua geloofwaardigheid m.b.t. tot de micro-organismen (voor in een SF-film), maar dat dit gegeven in de film bijna niet wordt benadrukt én (wat nog extreem veel belangrijker is) dan het einde van de film ontzettend, buitengewoon en ongelogelijk slecht is qua verloop van de film!
Ik zie je punt, maar ik ben het er niet mee eens. Het eerste wat je denkt als je zulke vaartuigen ziet die die aliens hebben is: "lets nuce the bastards!", "zoek de zwakke plek en jaag er een F18 met raket in!" of "Ga ondergronds, ga vluchten en probeer ze later 1 tegen 1 in combat uit te moorden". Niks van dat alles! Hulp komt uit een andere hoek! Wat niemand verwacht en waar ook niemand van de personages in de film rekening mee houdt. Dat er niet veel tijd aan de microorganismen besteed wordt draagt juist bij aan het effect dat het leven op aarde, op onverwachte wijze domineerd over de aliens (die wij onmogelijk op normale wijze zouden kunnen verslaan).
Het einde wat jij voorstelt past niet bij het idee achter deze film.
tjp1994
-
- 196 berichten
- 162 stemmen
gaan we nou serieus de film beoordelen op geloofwaardigheid. Kom op zeg, die is science fiction. Ik ga toch ook niet zeggen dat ik Lord of the Rings slecht vond omdat uitgerekend een kleine Hobbitt de ring moet dragen? War of the World is actie en fantasie. Dat moet je niet beoordelen op geloofwaardiheid. Af en toe een beetje kort door de bocht, geef ik toe, maar het eindresultaat vond ik behoorliojk aardig, zeker voor zo'n ambitieus project als deze
Gerelateerd nieuws
Iconische sciencefiction-thriller 'War of the Worlds' van Steven Spielberg vanavond op televisie
Bekijk ook

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

V for Vendetta
Thriller / Actie, 2005
1.155 reacties

Cast Away
Drama, 2000
793 reacties

9/11
Documentaire, 2002
220 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








