• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.849 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Shawshank Redemption (1994)

Drama | 142 minuten
4,42 16.161 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 142 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Tim Robbins, Morgan Freeman en Bob Gunton

IMDb beoordeling: 9,3 (3.153.362)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 maart 1995

Plot The Shawshank Redemption

"Fear can hold you prisoner. Hope can set you free."

Andy Dufresne (Tim Robbins) wordt beschuldigd van de moord op zijn vrouw en haar minnaar. Hij houdt vol dat hij onschuldig is, maar krijgt toch tweemaal levenslang in de strenge gevangenis Shawshank. Hij raakt bevriend met de zwarte medegevangene Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman), die voor iedereen spullen kan regelen en de bijnaam 'Red' heeft. En er zijn nog twee dingen die Andy op de been houden: hoop en een poster van Rita Hayworth.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Andy Dufresne

Ellis Boyd 'Red' Redding

Warden Norton

Captain Byron T. Hadley

Bogs Diamond

Brooks Hatlen

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van j@ni_rose

j@ni_rose

  • 15 berichten
  • 23 stemmen

Dit is absoluut dé beste film die ik ooit heb gezien!

Verdient naar mijn mening absoluut de eerste plaats!!


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Een enkel of-topic bericht en persoonlijke aanval verwijderd.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Nog maar eens wat off-topic berichten verwijderd.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

Nog maar een halfje er af, ik kom tegenwoordig niet meer verder dan vermakelijk.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4317 berichten
  • 2774 stemmen

Frank Darabont - The shawshank redemption

Gisteren gekeken ik had hem een aantal jaren geleden al gezien maar kon me niks meer herinneren behalve het einde.

Wat zal ik er van zeggen het is een zeker een mooie film maar om dit de beste film ooit te noemen vind ik ridicuul.

Want wat is het nu uiteindelijk gewoon een geromantiseerd standaard gevangenis verhaaltje die misschien net iets beter is.

Voornamelijk door het sterke acteerwerk van Morgan Freeman en Tim Robbins.

Uiteindelijk is het een mooi verhaal over vriendschap, moed, verraad, kansen en goed en kwaad. Maar vooral vriendschap blinkt erg uit in deze film die ik wel oprecht vind.

Maar het is redelijk standaard allemaal met de onschuldige gevangene de corrupte gevangenis directeur, de ontsnapping uit de gevangenis, het recht dat zegeviert en blablabla.

Nergens blinkt de film echt uit en geniaal of origineel zijn de woorden die ik hier totaal niet kwijt kan.

Gewoon een mooie film met goed acteerwerk en een sentimentele soundtrack.

3


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

De film is lastig slecht te vinden. Iedereen vind het wel op een manier vermakelijk.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Berichten verplaatst naar Overigen > Algemeen > Het grote taaltopic


avatar van NKS

NKS

  • 53 berichten
  • 625 stemmen

Loki87 schreef:

Het sprookjesachtige vind ik helemaal niet zo goed, als ik een sprookje wil zien kijk ik wel junglebook. Freeman is ook bijna irritant in deze film, De goedlachse neger die overkomt als een soort messias, terwijl hij voor moord vastzit. Zelfde zaken storen me ook in the green mile.

Jij moet cabaretier worden! Mensen vermaken met onzinnige opmerkingen

De eerste lach die hij in heel de film op zijn gezicht heeft is in de eindscene in de bus. En Messias? Waar haal je het vandaan... Als er al iemand een messias in het verhaal zou zijn, dan is het Andy.

Kritiek op deze film is logisch, hoge bomen vangen veel wind, maar dan wel kritiek die ergens op slaat en geen onzin...


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Die opmerking over Freeman is nochtans helemaal niet zo onzinnig..


avatar van MoFeDu

MoFeDu

  • 2946 berichten
  • 0 stemmen

Want een mens kan uiteraard niet veranderen


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Daar heb ik het niet over. Het 'magic negro' personage dat Freeman telkens moet spelen, hangt me gewoon zodanig de keel uit.


avatar van MoFeDu

MoFeDu

  • 2946 berichten
  • 0 stemmen

Ik reageerde ook eigenlijk meer op Loki87´s opmerking, ik kan me voorstellen dat je dat de keel uit gaat hangen, ik erger me er niet zo heel erg aan.


avatar van jazzzz

jazzzz

  • 579 berichten
  • 870 stemmen

Ramon K schreef:

(quote)

En wat moet ik hiermee? Ik ben kritischer en scherper geworden. Niets negatiefs aan. Ik laat me niet meer voor de gek houden door matige films.

Hahaha, noem je dit serieus een matige film?


avatar van Beffrey28

Beffrey28

  • 476 berichten
  • 1343 stemmen

Niks mis met een sentimentele feelgood hollywood productie op zijn tijd. Forrest Gump, Green Mile, Shawshank en Gladiator en Braveheart worden hier vaak aangevallen op dit forum.

Kunnen de critici dan nooit meer genieten van een sentimentele hollywood productie? Zijn jullie zo anti-Hollywood? Ik ben iig blij dat ik niet zo'n bekrompen kijk op fims heb..


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Niks tegen een beetje sentiment op z'n tijd, maar als het verder niets te bieden heeft is het natuurlijk ruk. Zo vind ik Gladiator wel erg goed, maar dat is dan ook een mooie productie met veel actie.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Maar ook kartonnen personages zoals jullie het altijd noemen. Of zwart/wit-figuren. Goede Maximus tegen slechte keizer. Je mist gewoon actie in dit soort films Reinbo, geef maar toe.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Beffrey28 schreef:

Kunnen de critici dan nooit meer genieten van een sentimentele hollywood productie? Zijn jullie zo anti-Hollywood? Ik ben iig blij dat ik niet zo'n bekrompen kijk op fims heb..

Ik kan best tegen wat sentiment, zo lang het maar oprecht aanvoelt. De Rocky-films vind ik bv. geweldig, ook oertypisch Hollywood sentiment.

Overigens, ik stel juist heel veel bekrompenheid vast bij de fanbase van deze film: enkel interesse in hedendaagse Hollywood-cinema en een totaal onvermogen om oor te hebben voor argumentatie. Kijk de reactie van jazzz boven jouw bericht maar eens bijvoorbeeld..


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

moviemafketel schreef:

Maar ook kartonnen personages zoals jullie het altijd noemen. Of zwart/wit-figuren. Goede Maximus tegen slechte keizer. Je mist gewoon actie in dit soort films Reinbo, geef maar toe.

Dat geef ik ook toe. De film biedt mij gewoon te weinig om mij te plezieren, vandaar een 2,5*.

Beffrey28 schreef:

Ik ben iig blij dat ik niet zo'n bekrompen kijk op fims heb..

Volgens mij juist wel, kom vrijwel uitsluitend het bekende Hollywoodwerk in je stemmenlijst tegen. Kijk eens wat art house uit verre landen zou ik zeggen.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Het acteerwerk in deze film is in orde. Het verhaal doet me weinig. Ik mis audiovisuele hoogstandjes. Deze film verlegt geen grenzen. Al met al een matige film.


avatar van Timba69

Timba69

  • 425 berichten
  • 674 stemmen

speranza schreef:

Het acteerwerk in deze film is in orde. Het verhaal doet me weinig. Ik mis audiovisuele hoogstandjes. Deze film verlegt geen grenzen. Al met al een matige film.

Hoe kan je bijna 17 jaar na dato nu spreken over dat deze film wel of geen grenzen verlegd?? Grenzen verleggen geldt toch vooral als argument in de tijd dat de film uitkomt? En dit is ook geen film voor audiovisuele hoogstandjes. Het is een film met een verhaal dat juist ingetogen verteld wordt.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4317 berichten
  • 2774 stemmen

Timba69 schreef:

(quote)

Hoe kan je bijna 17 jaar na dato nu spreken over dat deze film wel of geen grenzen verlegd?? Grenzen verleggen geldt toch vooral als argument in de tijd dat de film uitkomt? En dit is ook geen film voor audiovisuele hoogstandjes. Het is een film met een verhaal dat juist ingetogen verteld wordt.

Heel makkelijk te zeggen. Welke grens denk je aan?

Romeo en Julia verleggen meer grenzen en hoe oud is dat verhaal wel niet.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Timba69 schreef:

Hoe kan je bijna 17 jaar na dato nu spreken over dat deze film wel of geen grenzen verlegd??

Waarom kan dat niet

Grensverleggende cinema is tijdloos, ook een film van een eeuw oud kan die benaming krijgen.


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

Een film die op 1 staat in zo'n beetje alle grote stemlijsten moet wel een stukje grensverleggend zijn in mijn ogen. Wel vind ik deze film erg volmaakt en verdient het een hoog cijfer. Een 1 is wat provo en abnormaal om te geven. De film heeft een prima setting, goede acteurs en een leuk verhaaltje. De film doet verder niets bijzonders.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

canciser schreef:

Een film die op 1 staat in zo'n beetje alle grote stemlijsten moet wel een stukje grensverleggend zijn in mijn ogen.

Dat is alleen, omdat de grote massa hier achteraan loopt. Het heeft natuurlijk helemaal niets met grensverleggend te maken. Dat is deze ontzettend overgewaardeerde film in geen enkel opzicht.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Grensverleggende kunst scoort over het algemeen niet zo hoog.


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

Ik bedoelde eigenlijk juist niet grensverleggend. Staat er een beetje raar, maar daaronder staat wat ik bedoel.

Leuke trouwens: www.dumpert.nl - Family Guy - Shawshank Redemption


avatar van jeroen079

jeroen079

  • 19 berichten
  • 0 stemmen

ik ging hem kijken juist omdat tie op nummer 1 staat.

na het kijken van de film snap ik echt niet waarom die op nummer 1 staat ik vond jurassic park een stuk beter


avatar van Peter Ho

Peter Ho

  • 359 berichten
  • 79 stemmen

Alleen omdat Jurassic Park beter is, vind je deze film 1 ster waard?

Een duidelijker toelichting van je lage stem kan toch geen kwaad?


avatar van c4ssh3rn

c4ssh3rn

  • 71 berichten
  • 134 stemmen

jeroen079 schreef:

ik ging hem kijken juist omdat tie op nummer 1 staat.

na het kijken van de film snap ik echt niet waarom die op nummer 1 staat ik vond jurassic park een stuk beter

Elk mens met een beetje verstand kan wel inzien waarom deze film op nummer 1 staat.

Grens verleggende films zijn overrated. Kijk maar naar Avatar. Volgens de meeste mensen verlegde die de grens met 3D. Ik vond het totaal niet spectaculair.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Het is meestal pas op lange termijn dat het duidelijk wordt hoe grensverleggend een film wel niet was.

Alle films in dit topic zijn dus ook overrated volgens jou?