Genre: Drama / Oorlog
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Italië / Zuid-Afrika
Geregisseerd door: Terry George
Met onder meer: Don Cheadle, Nick Nolte en Sophie Okonedo
IMDb beoordeling:
8,1 (389.947)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 17 maart 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hotel Rwanda
"When the world closed its eyes, he opened his arms."
In 1994 vonden enkele van de gruwelijkste wreedheden in de geschiedenis van de mensheid plaats in Rwanda. En in het tijdperk van 24 uurs nieuwsverslaggeving zijn deze gruwelijkheden haast onopgemerkt aan de rest van de wereld voorbij gegaan. In slechts drie maanden zijn bijna 1 miljoen mensen vermoord. In kennis van deze gruwelijke acties en geïnspireerd door zijn liefde voor zijn familie raapt een gewone man buitengewone moed bijeen om het leven te redden van meer dan duizend hulpeloze vluchtelingen door hen een schuilplaats in het hotel te verlenen dat hij heeft geleid. Hotel Rwanda is zijn verhaal.
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Rusesabagina
Tatiana Rusesabagina
Colonel Oliver
General Bizimungu
Jack Daglish
Sabena Airlines President, Mr. Tillens
Dube
Roger Rusesabagina
Diane Rusesabagina
George Rutaganda
Video's en trailers
Reviews & comments
lorenzovds
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Heb hem een week of 3 / 4 geleden in de CineSneak gezien.. (Als ik me goed herinner)
De scene waarvan ik vind dat iedereen hem gezien moet hebben is als alle niet-Rwandezen worden geëvacueerd en alle Rwandezen moeten blijven.
Het moment waarop het weeshuis vol met kinderen aankomt.. Dat zal ik m'n leven lang niet vergeten. De muziek die daar werd gebruikt.. Camera-standpunten.. Ik kreeg er een brok van in m'n keel. En dat gebeurt niet vaak met films..
Ik geef hem 4,5 sterren.. Absoluut een film die meedingt naar topper van 2005..
spuit11
-
- 247 berichten
- 365 stemmen
De scene waarbij ze met de auto langs de rivier rijden en dan erachter komen dat ze de 'hobbels'die ze voelen, lijken blijken te zijn. En vervolgens zien dat langs de weg voor hen ook allemaal dode mensen liggen, zorgde ervoor dat bij mij de rillingen over mijn rug liepen.
andrew
-
- 47 berichten
- 179 stemmen
Zeer indrukwekkende en schokkende film. Door deze film wordt de tragedie die in Rwanda heeft afgespeeld en de afzijdige houding van de westerse wereld aan het grote publiek getoond.
De film maakt veel indruk en ik kreeg een schaamte gevoel dat "wij" als westerse wereld gewoon de andere kant hebben opkeken toen het gebeurde.
Dat een aantal mensen deze film niet schokkend genoeg vinden kan ik niet begrijpen, deze hele tragedie is gewoon schokkend, ook weergegeven in de film door emotionele scene's, zonder allemaal beelden van moorden, verkrachtingen etc..
teunz
-
- 57 berichten
- 1253 stemmen
Echt zo'n film waarbij je geneigd bent met hoge beoordelingen te gaan strooien omdat "het allemaal zo erg is". Maar als film vind ik het eigenlijk niet zo gek veel voorstellen. Erg aardige (voor mij: verrassende) rol van Cheadle, maar er zitten allemaal nét iets te veel makkelijke film-trucjes in die mij af en toe wat tegenstonden. Krappe 3.
Ik kan hier weinig aan toevoegen. Van mij krijgt hij 0,5* meer.
3,5* dus.
BoOgie_p.I.m.P
-
- 11 berichten
- 6 stemmen
hoogste score krijg ie van me ,want ik kom zelf uit Rwanda en heb wat jullie daar zagen ook mee gemaakt ,ik was toen vier .We hebben ook kunnen vluchten dankzij Belangrijke mensen.Nu ben ik 20 jaar oud .De film brengt een hoop gevoelens boven dat ik een tijdje niet gevoeld heb. Paul Rusesabagina is ook een kennis van ons .we hebben hem leren kennen in belgie hij en zijn kinderen.De man is nu eigenaar van een taxi bedrijf en het gaat goed met hem.NAdat ik de film gezien had ,al die gebeurtenissen weer zag ,kreeg ik weer de geur van al die lichaamen voor me neus.Eerlijk gezegd snap ik het nog steeds niet waarom die elkaar gingen vermoorden.Dat de mens in staat is om zoiets vreselijks te doen
Cool JJ
-
- 11 berichten
- 0 stemmen
Ik vind Hotel Rwanda een film die heel belangrijk is om vertoond te worden aan ons als westerlingen. Voor je beeldvorming, algemene ontwikkelingen, en bewustwording van wat zich daar afgespeeld heeft, als je je daar nog nooit bewust van bent geweest.
hoogste score krijg ie van me ,want ik kom zelf uit Rwanda en heb wat jullie daar zagen ook mee gemaakt ,ik was toen vier .We hebben ook kunnen vluchten dankzij Belangrijke mensen.Nu ben ik 20 jaar oud .De film brengt een hoop gevoelens boven dat ik een tijdje niet gevoeld heb. Paul Rusesabagina is ook een kennis van ons .we hebben hem leren kennen in belgie hij en zijn kinderen.De man is nu eigenaar van een taxi bedrijf en het gaat goed met hem.NAdat ik de film gezien had ,al die gebeurtenissen weer zag ,kreeg ik weer de geur van al die lichaamen voor me neus.Eerlijk gezegd snap ik het nog steeds niet waarom die elkaar gingen vermoorden.Dat de mens in staat is om zoiets vreselijks te doen
Ik denk dat iemand als jij, BoOgie_p.I.m.P, de beste recensie op deze film kan geven. Ik zou me nooit (misschien een heel klein beetje door een film als deze) voor kunnen stellen wat er in Rwanda is gebeurd. Ik kan geloven dat je bij het zien van deze film alles opnieuw weer voelt en mee moet maken.
'Dat de mens in staat is om zoiets vreselijks te doen', dat was ook wat bij mij achterbleef na het zien van deze film.
Shots die ik erg aansprekend vond:
Ik vond het zo eng en aangrijpend die beelden van die interahamwe soldaten met die felle shirten aan met machetes en geweren die schreeuwden, en die vreselijke radio die ze helemaal ophitst en bloeddorstig maakt...
Don Cheadle vond ik ontzettend goed acteren, het emotionele, zijn reacties, precies zoals je zou verwachten. Ook Nick Nolte was erg goed, als hoofd VN vredesmissie, die niks aan de situatie kan veranderen terwijl hij wel wil, maar bevelen moet opvolgen. Vreselijk, dat moment dat de VN en alle westerse mensen het land uitgaan en dat zo de internationale gemeenschap zijn handen terugtrekt, en dat daarmee het startsein voor de genocide eigenlijk gegeven wordt.
Het stukje als die auto over de lijken rijdt, en de stukken dat het VN konvooi door de blokkades moeten vond ik het meest aangrijpen denk ik. En je proefde ook zo die angst de hele film door.
Er waren zoveel andere beelden die ook zoveel zeiden, de hele film was dat ook eigenlijk.
Ik heb vorig jaar op mijn stage (basisonderwijs) een Rwandees jongetje in de klas gehad. Ik weet niet of die familie nog met de genocide te maken heeft gehad of dat die hier toen al woonden. Maar daar denk ik nu steeds aan na het zien van deze film.
Ik vond Hotel Rwanda één van de meest aangrijpende films die ik ooit gezien heb. Je kunt deze film absoluut niet vergelijken met 'speelfilms' vind ik. Dit is waargebeurd, en eigenlijk nog steeds niet helemaal voorbij. Ik kan ook echt kwaad worden op reacties zoals een stukje terug. 'Ik vond het niet schokkend genoeg.' Misschien een ongelukkige formulering en bedoelde degene het iets anders, maar komt op mij over als: hoe moet het nog schokkender? Is 1 miljoen afgeslachte mensen niet genoeg? Sorry, daar kan ik echt niet bij.
Wat ik trouwens heel mooi vind is de nieuwe vlag van Rwanda, die in 2001/2002 in gebruik is genomen. Een groene strook onderaan (land), voor de rest helemaal blauw (lucht), met een felle gele zon. Een symbool van hoop!
Score: 4.5*
Violet-Oi!
-
- 116 berichten
- 71 stemmen
Cool JJ:
Heel erg mooi verwoord, je neemt me de woorden uit m'n mond. Voor mij had het ook echt niet schokkender gehoeven. en als die stem op het radiostation in werkelijkheid ook zo eng was, brrr echt rillingen. Je weet gewoon dat het in werkelijkheid nog 1000 x zo erg was, al kun jeje het niet eens voorstellen, de echte angst zul je nooit begrijpen. Ook dat stukje van nick nolte over dat ze niet eens niggers zijn maar gewoon afrikanen, dat wanneer ze niks meer uit een land kunnen halen het maar gewoon aan hun lot over laten, erg mooi gedaan.
jolandajurgen
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
een film die je echt moet zien.heel erg indrukwekkend.ben er emotioneel van geworden wat ik niet vlug hebt.ben er over na gaan denken hoe het kan dat mensen zoveel haat in hun kunnen hebben dat ze andere als beesten afslachten.
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Net als de film Warriors,Savior (enige verschil is dat deze over voormalig Yugoslavie gaan) een bikkelharde film.
Ondanks dat eerder genoemde produkties gruwelijker waren door keiharde scenes is Hotel Rwanda even realistisch en gruwelijk.
Hier zijn geen uitgebreide slachtpartijen voor nodig.
Er valt niets weg te wuiven door te zeggen:"Het is maar een film"
Het is 100%realiteit en dat maakt Hotel Rwanda nog aangrijpender.
Voor diegene die een film willen zien met inhoud is deze Hotel Rwanda een aanrader.
Cool JJ
-
- 11 berichten
- 0 stemmen
Voor diegene die een film willen zien met inhoud is deze Hotel Rwanda een aanrader.
Helemaal met je eens Waku!
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2718 stemmen
De hele geschiedenis in Rwanda is natuurlijk verschrikkelijk en ook zeer interessant om in een film te gebruiken. Helaas komt deze film niet verder dan de gebruikelijke cliché's en is het verhaal niet bijster interessant. Ik vind het ook een beetje misplaatst dat je op het einde een 'happy end' krijgt voorgeschoteld terwijl er 1 miljoen doden zijn gevallen. Paul gaat met zijn familie en 20 weesjes naar het vrije Tanzania, maar wordt er dan aan voorbij gegaan dat die kinderen allemaal hun ouders hebben verloren? Het wil er bij allemaal niet in
3 hele kleine sterretjes.
Haka
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Heb de film gezien afgelopen weekend en hij heeft zeker indruk op me gemaakt. Ik kan me uit die tijd niet meer herrineren dan dat er "iets" speelde tussen de hutu's en de tutsi's. Dat het zoiets belichaamde daar was mij niet duidelijk.
Mijns inziens zeker een aanrader om te kijken. Al is het alleen maar om te zien hoe het gaat als je niet belangrijk bent voor de wereld.
MAC
-
- 15 berichten
- 15 stemmen
Aangrijpende film. Een film die ik niet snel zal vergeten al is het alleen maar omdat die gebeurtenissen echt hebben plaatsgevonden.
Crazy~Dutchman
-
- 223 berichten
- 253 stemmen
Ik moet het met Haka eens zijn. Destijds speelde " er wel wat " daarginds. Althans, zo voelde ik dat ook een aantal jaar geleden. Ben dankzij deze film weer iets wijzer geworden.
Crazy~Dutchman
-
- 223 berichten
- 253 stemmen
Helaas komt deze film niet verder dan de gebruikelijke cliché's en is het verhaal niet bijster interessant.
Snap niet hoe je dit niet interessant kunt noemen, een stuk wereldgeschiedenis wat waar gebeurd is , en geen verzonnen verhaal. Dat het je smaak niet is kan ik begrijpen, maar wat voor films vind je dan wel interessant ?.
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2718 stemmen
Het achtergrondverhaal is reuze interessant, het is echter totaal niet goed uitgewerkt. Als film opzich stelt dit geen fluit voor.
Tanja83
-
- 91 berichten
- 174 stemmen
Indrukwekkende film, zeker als je beseft wat er destijds daar gebeurd is. (Sommige dingen wist ik niet)
Cheadle speelt uitstekend, ondanks dat het personage zelf niet altijd even geloofwaardig overkomt.
Een film die iedereen moet zien.
**** sterren
Crazy~Dutchman
-
- 223 berichten
- 253 stemmen
Het achtergrondverhaal is reuze interessant, het is echter totaal niet goed uitgewerkt. Als film opzich stelt dit geen fluit voor.
Hoe het je het dan uitgewerkt willen zien ?. Met spetterende actie scenes ?. Het verhaal is verfilmd zoals het waarschijnlijk ook heeft plaatsgevonden.
jacksparrow
-
- 117 berichten
- 156 stemmen
Perfect verfilmd. Geeft de angst en de idiotie van de situatie goed weer zonder een bloederige horrofilm te worden.
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2718 stemmen
Hoe het je het dan uitgewerkt willen zien ?. Met spetterende actie scenes ?. Het verhaal is verfilmd zoals het waarschijnlijk ook heeft plaatsgevonden.
Ik had het graag een stukje minder cliché willen zien. Iedere keer loopt het net op het einde goed af voor de familie. Er wordt constant een kleine spanningsboog opgebouwd, maar die is na de 3e keer niet meer effectief. Ik leefde toen al lang niet meer mee met de hoofdrolspelers.
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
Geen leuke film, maar wel een goede. Ook iets wat je eigenlijk wel gezien moet hebben om te begrijpen wat daar allemaal gebeurd is.
4*
Hansjuh
-
- 10 berichten
- 7 stemmen
Mooie film, best schokkend en aangrijpend soms. Deze film krijgt van mij 4*
Alba
-
- 27 berichten
- 45 stemmen
Heb die gehuurd in de videotheek en vanavond gezien.
Een prachtige film, met heel veel gevoel gemaakt.
Gelukkig geen film waar de gruwelscènes een hoofdzaak zijn, maar wel het realisme van de genocide die daar heeft plaats gehad, en waar de westerse wereld niet eens wou tussenkomen.
Zo zie je maar dat waar geen baat bij kan gevonden worden, niemand zich druk maakt over massamoorden.
Een aangrijpende film die niemand kan koud laten.
Voor mij verdient die film een fikse 4*
Disk
-
- 394 berichten
- 914 stemmen
Arme Nick Nolte, door zijn voormalige drank problemen kan de man alleen een alcholist spelen.
De man is gewoon niet meer geschikt om te acteren.
Fat Bastard
-
- 3 berichten
- 54 stemmen
Heb de film afgelopen week gezien, zeer indrukwekkend, en brengt toch wel het besef dat wij "Westerlingen" hier een lelijke flater hebben geslagen.
Schijnbaar zijn de diverse volkerenmoorden die in Afrika "schering en inslag" zijn, voor de rest van de wereld niet belangrijk. Valt zeker niks te halen in deze landen??
4 sterren.
Tanja83
-
- 91 berichten
- 174 stemmen
Heb de film afgelopen week gezien, zeer indrukwekkend, en brengt toch wel het besef dat wij "Westerlingen" hier een lelijke flater hebben geslagen.
Schijnbaar zijn de diverse volkerenmoorden die in Afrika "schering en inslag" zijn, voor de rest van de wereld niet belangrijk. Valt zeker niks te halen in deze landen??
4 sterren.
Je hebt toch voor een groot deel gelijk. Ook voor wat er nu in Congo gebeurt, is nauwelijks aandacht.
Capleton
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
ik denk dat het doel van de makers juist is dat je er over na gaat denken wat daar gebeurd is en niet wat voor goede of slechte film het is,zoals sommige hier zeggen
Het laatste nieuws

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken

Avontuurlijke thriller 'The Grey' met Liam Neeson is vanavond te zien op televisie

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

Cidade de Deus
Drama / Misdaad, 2002
1.084 reacties

Das Leben der Anderen
Drama / Thriller, 2006
727 reacties

Der Untergang
Historisch / Oorlog, 2004
1.639 reacties

Amores Perros
Misdaad / Drama, 2000
497 reacties

Slumdog Millionaire
Drama / Misdaad, 2008
1.747 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








