• 13.666 nieuwsartikelen
  • 171.347 films
  • 11.354 series
  • 32.285 seizoenen
  • 633.651 acteurs
  • 197.032 gebruikers
  • 9.217.268 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Wild Bunch (1969)

Western / Actie | 145 minuten / 144 minuten (director's cut)
3,75 876 stemmen

Genre: Western / Actie

Speelduur: 145 minuten / 144 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sam Peckinpah

Met onder meer: William Holden, Ernest Borgnine en Robert Ryan

IMDb beoordeling: 7,9 (92.834)

Gesproken taal: Engels, Duits, Spaans en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Wild Bunch

"Unchanged men in a changing land"

Pike Bishop is de leider van een groep wat oudere outlaws die nog een keer een spoorwegkantoor willen overvallen om zo met pensioen te kunnen gaan. Wanneer deze overval mislukt worden ze gedwongen naar Mexico uit te wijken terwijl ze achtervolgd worden door hun ex-partner Deke Thornton. Daar aangekomen plannen ze een beroving op een trein om alsnog te kunnen stoppen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Brix

Brix

  • 19553 berichten
  • 4916 stemmen

Clarencoo schreef:

Na zoveel En dat geschreeuw onder elkaar. Konden die gasten niet normaal een gesprek voeren af en toe. Of komt dat omdat er toen nog geen gehoorapparaatjes waren of zo.

Inderdaad moeten die kerels allemaal gehoorbeschadigingen hebben gehad destijds, door de (vele)luide knallen van de wapens.

Oordopjes waren nog niet in zwang.

Datzelfde geldt trouwens ook voor vele westernacteurs.

Het is bekend dat die daardoor slechthorend werden op den duur.


avatar van dimi303

dimi303

  • 3381 berichten
  • 3526 stemmen

De shoot outs waren goed maar nergens kon ik echt in de film komen. De film was ook ellenlang ongelooflijk lang. Kan je totaal niet vergelijken met Once Upon a Time in The West die we de week ervoor in 4K restauratie hebben gezien.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4763 berichten
  • 5054 stemmen

Het was wel weer eens tijd voor een herziening. Ik heb The Wild Bunch vaak gezien gedurende mijn jonge jaren, toen grote klassiekers een onuitwisbare indruk maakten, maar ook nu blijft de film overeind. De lange opening is ijzersterk, werd later nog eens dunnetjes overgedaan in The Long Riders, en hoewel het daarna onvermijdelijk een beetje inzakt blijft het een boeiend relaas over de laatste echte outlaws in het al niet meer zo Wilde Westen, en het -nog steeds behoorlijk wilde- Noord-Mexico. Verhalend is The Wild Bunch toch wel duidelijk de mindere van genre-en tijdgenoten als Once Upon a Time in the West en The Good, the Bad & the Ugly.

De personages in TWB zijn van het ongepolijste soort, die hard moeten lachen om dingen die niet eens mildly amusing zijn, zoals iemand die beteuterd toeziet hoe zijn maten alle whisky opzuipen, en die ook een praktische gehardheid hebben. Mooi voorbeeld als die oude vraagt hoe zijn kleinzoon het deed bij de laatste overval (die eigenlijk gewoon werd achtergelaten). Tijd om er lang bij stil te staan was er niet, de dood zat iedereen voortdurend op de hielen.

Het einde is natuurlijk legendarisch maar komt toch niet zo binnen als de opening. Misschien omdat het machinegeweer gewoon een lompe maaimachine is, die in niks lijkt op het gereedschap van de gun slinger. Als er al sprake is van (valse) romantiek met vuurwapens, dan is die met de 'wild bunch' gestorven.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5830 berichten
  • 2336 stemmen

Flavio schreef:
De personages in TWB [...] die ook een praktische gehardheid hebben. Mooi voorbeeld als die oude vraagt hoe zijn kleinzoon het deed bij de laatste overval (die eigenlijk gewoon werd achtergelaten).
Het is alweer enige tijd geleden dat ik The wild bunch voor het laatst zag, maar was het niet zo dat die kleinzoon zich te buiten ging aan sadistische vernederingen tegenover de gijzelaars alvorens zelf te worden gedood door de deputies? Het personage van William Holden verzwijgt dat en doet het tegenover Edmond O'Brien juist voorkomen alsof diens kleinzoon zich heldhaftig heeft gedragen, en zo ontziet hij de gevoelens van de grootvader en geeft daarmee juist blijk van fijngevoeligheid.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4763 berichten
  • 5054 stemmen

Roger Thornhill schreef:
(quote)
Het is alweer enige tijd geleden dat ik The wild bunch voor het laatst zag, maar was het niet zo dat die kleinzoon zich te buiten ging aan sadistische vernederingen tegenover de gijzelaars alvorens zelf te worden gedood door de deputies? Het personage van William Holden verzwijgt dat en doet het tegenover Edmond O'Brien juist voorkomen alsof diens kleinzoon zich heldhaftig heeft gedragen, en zo ontziet hij de gevoelens van de grootvader en geeft daarmee juist blijk van fijngevoeligheid.


Het aanstootgevende gedrag van de kleinzoon doet hij volgens mij pas als hij alleen met de gijzelaars is, dus dat kan ‘Pike’ niet gezien hebben. Pike dacht waarschijnlijk wel zoiets als: die jongen missen we weinig aan dus laat die maar achter terwijl de rest probeert te ontsnappen.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5830 berichten
  • 2336 stemmen

O ja... goed gezien, Flavio.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 13988 berichten
  • 4248 stemmen

Erg langdradig. Drie goede lange actiemomenten (vooral de treinroof, maar ook die prima en eindeloze beginscène) daargelaten schiet de film niet echt op en weet nooit echt te boeien. De film focust zich op de personages. Dat alles kan boeiend zijn maar hetgeen wordt getoond en gezegd wist me maar matig te interesseren. Qua aankleding en sfeer allemaal prima in orde en mooie plaatjes van de landschappen maar daar redt de film zich niet mee. 2,5*.