

Genre: Drama / Sport
Speelduur: 138 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Barry Levinson
Met onder meer: Robert Redford, Robert Duvall en Glenn Close
IMDb beoordeling:
7,4 (51.352)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 september 1984
On Demand:
Bekijk via Google Play
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Natural
"He lived for a dream that wouldn't die."
Een onbekende slagman genaamd Roy Hobbs met een mysterieus verleden neemt een verliezend baseballteam onder zijn hoede. Nu pas geniet hij van de beroemdheid als een pitcher.
Externe links
Acteurs en actrices
Roy Hobbs
Max Mercy
Iris Gaines
Memo Paris
Pop Fisher
Harriet Bird
The Judge (il giudice)
Red Blow
The Whammer ("Il Martello")
Gus Sands (onvermeld)
Video's en trailers
Reviews & comments

petey
-
- 1901 berichten
- 3828 stemmen
Ik wil niet vervelend doen, maar hoeveel hoeden had hij nodig om het team onder te doen??
Flauw, ik weet het, zeker van iemand die typt met bokshandschoenen.

FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
hij had hier inderdaad zo'n twaalf hoeden nodig !

neo
-
- 15392 berichten
- 9276 stemmen
Best een aardige sport film met de bekende formule. Leuke cast met een sympathieke Redford, een toen nog best aardig knap uitziende Glenn Close en een guppie Michael Madsen in een van zijn eerste rolletjes. 3 sterren

streeter
-
- 1436 berichten
- 6799 stemmen
De nieuwe Director's Cut, die vooral grote veranderingen in het eerste kwart inbrengt, is uitstekend. Het is al jaren sinds ik de originele film had gezien dus behalve dat kan ik niet zeggen hoe de rest verschilt.

Rudeo
-
- 135 berichten
- 2126 stemmen
Wat hieronder ook al werd gezecht is het een bekende formule kwa verhaal, ik wist van te voren uit welk jaar hij kwam maar als ik naar Amerikaanse sportfilms kijk die tegenwoordig uitkomen doet deze daar echt niet voor onder. De eerste helft van de film vond ik wel het sterkst naar het einde toe werd hij op een gegeven moment wel erg gerekt wat voorheen in minder mate voorkwam en wat er voor zorgde dat de vaart er behoorlijk uit raakte ook omdat je eigenlijk al weet hoe het gaat eindigen. Een jonge Redford die een degelijke rol neerzet en de rest van de cast die het plaatje compleet maken. Er zit naast de dramatische wendingen ook nog best een dosis humor in ondersteund door een opwekkende score. En het is absoluut niet alleen een film voor de honkbal fan, eerder voor de sportfan.

Hannibal
-
- 8856 berichten
- 2902 stemmen
Bah, honkbal. En dan ook nog dat misselijkmakende einde. Het leek gewoon op een parodie op Amerikaanse sportfilms, maar het is geen parodie. De ¨volle bak¨, zoals dat geloof ik wordt genoemd, vervolgens voor de spanning nog een foutslag, en dan.... dan krijgt hij een superknuppel in zijn handen en hoort ie dat zijn zoontje zit te kijken! Een Homerun!!! Dwars door de stadionlampen heen om het allemaal nog wat spectaculairder te maken! De lampen exploderen vervolgens enkele tientallen keren en men kan genieten van Robert Redford die in slow motion zijn ronde loopt met op de achtergrond het schouwspel van de vonken uit de lampen waar geen einde aan lijkt te komen.
Ik werd er echt niet goed van.

hannes64
-
- 1895 berichten
- 4612 stemmen
Vreemd, ik vond `t juist 1 van de beste momenten uit de gehele film....zo heerlijk bombastisch.
Kippenvel.

Stephan
-
- 7767 berichten
- 1357 stemmen
Geweldige fotografie. Simpel maar doeltreffend plot, een geweldige cast en dito muziek.
Prima vermaak met een vleugje mysterie.

BBarbie
-
- 12357 berichten
- 7437 stemmen
Gelaagde sportfilm vol intriges. Het scenario zit goed in elkaar en de vertolkingen van Robert Redford en vooral Kim Basinger mogen er best wezen. Boeiende film met een hoge amusementswaarde en knap camerawerk.

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een ouderwetse, onderhoudende en conventionele sportfilm waarin vooral uitstekend geacteerd werd. Alles omtrent honkbal werd geromantiseerd: het verhaal was een combinatie van mysterie, romantiek en een beetje humor, waarin de focus op de kennis, mythologie, energie en de pit van het spel werd gelegd (het leek soms wel 'n beetje een bevrijdingsfeest).

missl
-
- 3868 berichten
- 5217 stemmen
Wel slaan, niet slaan, mysterieus, sport, weer niet slaan, of toch wel? Dat is deze film in een notendop. Robert Redford heb ik in leukere rollen gezien. Gewoon over het algemeen een beetje saai en dan duurt ie heeeeel lang.

Rood1974
-
- 15 berichten
- 15 stemmen
Zeer matig. Onduidelijk. Geen karakterontwikkeling. Geen interessante verhaallijn. En onzinnig lang. Er zijn veel van dit soort sportfilms waarvan je wel weet hoe het verhaal verloopt; de meeste zijn beter, deze kun je echt overslaan. Jammer.

DragQueen
-
- 3151 berichten
- 3639 stemmen
Prima Dramafilm, met een simpel maar degelijk uitgewerkt plot. Robert Redford zet hier een vrij overtuigende hoofdrol neer en de overige cast, waaronder Glenn Close en Robert Duvall, doet het evenwel naar behoren. Met Honkbal heb ik op zich niet veel, maar dat maakte het geen minder plezierige film om te kijken. 3 Sterren.

Shadowed
-
- 7129 berichten
- 4666 stemmen
Typisch Levinson.
Het is toch wel een regisseur die heel goed bij dit soort films past. Niet dat hij het constant doet uiteraard, maar ik kan hem niet snel wegdenken van dit soort films. Amerikaans tot op het bot, alleen wel keurig uitgevoerd. Dat gezegd te hebben is het ook een film die lang doorgaat maar niet veel nieuws te bieden heeft.
Het gebrek aan originaliteit is de film desondanks nog wel te vergeven, al vraag je jezelf bij de opening wellicht af of ze zelf überhaupt geprobeerd hebben om van The Natural een eigen eendje te maken. Meer opgeblazen kan je het namelijk eigenlijk niet krijgen dan dat. Verder is de film daar qua uitwerking niet anders in, alleen laat het de bombastische soundtrack gelukkig nog wel achterwege.
Het voordeel is dat de film zich voor een best lange tijd geconcentreerd houdt op Redford en hoe hard hij de bal wel niet kan slaan. Het levert wat lollige scenes op die met genoeg overdrijving en overtuiging worden neergezet. Hoe hard je je best ook doet, de potjes basketball blijven altijd interessant omdat Levinson er toch opvallend genoeg een zekere mate van professionaliteit doorheen weet te gooien.
Het overige gedeelte van de film is redelijk openkaart. De introductie, wat persoonlijke problemen en een personage waarbij het allemaal uiteindelijk toch weer helemaal goedkomt. De commerciële snaren naar het spel maken van de film soms nog een iets verrassender geheel en het acteerwerk is redelijk, maar eenmaal de film in romantische taferelen begint te vervallen is het snel gedaan met de pret. Niettemin is de film beter dan verwacht en weet de speelduur van 138 minuten nog wel met redelijk gemak weg te tikken. Een goede film is het echter totaal niet.
Het laatste nieuws

Producent van 'The Expendables' onthult met welke namen hij nog graag zou willen samenwerken

Russell Brand laat voor het eerst van zich horen na beschuldigingen van verkrachting en aanranding

Tijdelijk straatverbod voor vrouw die Matthew McConaughey al tijden lastigvalt

Licht aan het einde van de tunnel? Schrijversvakbond en de studio's komen dichterbij een akkoord
Bekijk ook

All the President's Men
Thriller / Drama, 1976
152 reacties

Dangerous Liaisons
Drama / Romantiek, 1988
78 reacties

The China Syndrome
Thriller / Drama, 1979
51 reacties

On Golden Pond
Drama / Romantiek, 1981
36 reacties

Terms of Endearment
Drama / Komedie, 1983
58 reacties

La Guerre du Feu
Avontuur / Drama, 1981
163 reacties
Gerelateerde tags
corruptiehonkbalattempted murdertalentchild prodigysportfemme fataleverlossinglightning bolthdd
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.