• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.145 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.194 acteurs
  • 199.044 gebruikers
  • 9.373.651 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kundun (1997)

Drama | 128 minuten
3,07 292 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 128 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Martin Scorsese

Met onder meer: Tenzin Thuthob Tsarong, Gyurme Tethong en Tulku Jamyang Kunga Tenzin

IMDb beoordeling: 7,0 (31.925)

Gesproken taal: Tibetaans, Engels en Mandarijn

Releasedatum: 24 september 1998

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kundun

"The destiny of a people lies in the heart of a boy."

De Tibetaanse bevolking noemt hun Dalai Lama ook wel Kundun, wat voor het heden staat. Kundun werd gedwongen om te ontsnappen uit zijn land, Tibet, wanneer China het land inneemt en zorgt voor een sterk regime in het rustige land.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Ik begon de film al met al lage verwachtingen, gezien de reviews hier en het feit dat dit soort films mij meestal niet liggen. Die lage verwachtingen kwamen helaas uit. Het begint al direct met de engels gesproken teksten. Verder weten zowel verhaal als karakters mij niet te overtuigen. Het is duidelijk dat Scorsese het technische deel van de film wel goed op orde heeft, maar een film bestaat uit meer dan dat.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3957 stemmen

Een redelijke film. Een pittig onderwerp maar wel interessant. Ondanks dat er veel moment zijn die erg boeien is de film ook vaak wat saai. Maar de omgeving en de cast zijn wel weer leuke pluspunten. Ondanks dat het onbekende acteurs voor de meeste van ons zijn. Verder wel prachtige muziek. Maar ja het is wel jammer dat er Engels werd gesproken, dat is wat jammer.

3.5*


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8664 berichten
  • 3941 stemmen

Scorsese laat maar weer eens zijn veelzijdigheid als regisseur zien met een onderhoudende ode aan de Dalai Lama en zijn vlucht uit Tibet. Met grandioze sets en sfeervolle kostumering wordt de illusie geschetst dat het zich daadwerkelijk in en rond die regio afspeelt, des te groter is de verbazing dat het in Marokko is opgenomen. In dat opzicht is het gewoon een hele knappe film die overtuigend zijn eigen droomwereld weet te verbeelden en daarbij een impressie schetst van de roemrijke geschiedenis van een belangrijke historische figuur. Het is wel een tikkeltje aan de eenzijdige kant, omdat ingewikkelde politieke situaties op de Hollywood-manier worden teruggebracht tot simpelweg goed en slecht. Dalai Lama is het sublieme goede en de kwaadaardige Chinezen zijn het absolute kwade.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Biografisch, historisch en wel interessant omwille van het doen en laten rond een Dalai Lama en de betreffende godsdienstige gebruiken.

Verwonderlijk dergelijk thema voor cineast Martin Scorsese, toch heel wat meer bekend om (bloederige) gangsterfilms...

Las iets op de generiek van "opgedragen aan mijn moeder"...

In ieder geval knappe beeldvorming maar helaas wat te langdradig.

Opgenomen in Marokko.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Religion is poison

De laatste tijd ben ik me weer eens wat meer aan het interesseren voor het oeuvre van Martin Scorsese en vreemd genoeg was Kundun me altijd ontgaan. Ik wist niet dat Scorsese dit had geregisseerd, laat staan dat de film überhaupt bestond, dus het was fijn dat Canvas dit een tijd geleden besloot uit te zenden. Het heeft even geduurd eer ik me hier aan waagde, het leek me zo'n klassieke film te zijn waar je voor in een bepaalde mood moet zijn, maar gisteren me lekker ingeduffeld terwijl de hemelsluizen buiten opengingen.

Kundun is een interessante film geworden, maar toch wel eentje met wat problemen. Een grote ergernis is het feit dat Scorsese beslist om het geheel in het Engels te brengen, wat toch een vreemde keuze is voor een film die over China en Tibet gaat. Verder verliest de regisseur zich af en toe ook in teveel nodeloze symboliek (naar het einde toe wordt die tekening op de vloer toch net een keertje teveel doorklieft) en mist het verhaal wat vaart. Een speelduur van 2 uur is niet zo uitzonderlijk lang, maar ik had het op den duur allemaal wel wat gezien. Beetje jammer ook dat het verdere verloop van het leven van de Daila Lama eventjes wordt samengevat in een paar regeltjes tekst. Is het dan echt allemaal zo slecht? Nee, dat nu ook weer niet. Scorsese blijft een begenadigd regisseur en levert vaak erg mooie beelden af. Hij slaagt er bovendien ook in om met respect de Tibetiaanse cultuur in beeld te brengen (wat wel als gevolg heeft gehad dat hij ondertussen China niet meer binnen mag) en heeft toch weer mijn interesse gewekt in Boeddhisme na het uitstekende Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring van Kim Ki-Duk.

Geen professionele acteurs en de Daila Lama zelf (en zijn familie) werden zelfs gerekruteerd in de familiekringen van de echte Daila Lama. Een interessante aanpak die beide kanten kan opgaan, maar Scorsese weet een goede cast rondom hem te verzamelen. Vond vooral de 2-jarige en 5-jarige Daila Lama eigenlijk erg geslaagd, vooral omdat ik dit soort kindrollen vaak werkelijk verschrikkelijk vind. Verder toch ook een film die het van zijn locaties moet hebben en dan verbaasde me het eigenlijk dat dit voor een groot deel is opgenomen in Marokko. Mooie beelden in ieder geval en de muziek van Philip Glass geeft het geheel net dat beetje extra.

Tot nu toe zijn Scorsese en ik niet meteen de dikste vrienden, maar ik blijf het een regisseur vinden die altijd wel iets interessants kan maken. In ieder geval is het een film die wel wat blijft nazinderen, maar het geheel stelt uiteindelijk een tikkeltje teleur. Vooral naar het einde toe begint het toch allemaal wat te slepen.

3*


avatar van parcivalis

parcivalis

  • 298 berichten
  • 353 stemmen

Lange zit. De pracht en praal van Tibet komen ruim aan bod. Het verhaal wordt degelijk en in alle rust verteld. De Dalai Lama wordt aardig vertolkt maar de grote Chinese leider steelt de show. Scorsese verzuimt inzage in het Tibetaans boeddhisme te geven. Veel dieper dan het bekende principe van geweldloosheid gaat de film niet echt. Daarmee mist hij een enorme kans omdat dat boeddhisme het verhaal van Tibet nu juist uitzonderlijk maakt. Wat overblijft is een droge registratie; een filmische geschiedschrijving die de zaken vrij eenzijdig belicht. Zo wordt het Tibet van voor de Chinese inval nogal liefelijk afgeschilderd terwijl er door de Tibetanen een waar schrikbewind werd gevoerd. Maar ja. Amerikanen en de waarheid.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Eigenzinnige film waarvoor regisseur Martin Scorsese een merkwaardige keuze bleek te zijn. Hij dirigeert het verhaal op een nogal lompe wijze naar voren en begaat een grove fout door een hoop acteurs te voorzien van nagesynchroniseerde dialogen. Specifiek in het eerste halfuur roept dat verbijstering en onbedoelde hilariteit op, terwijl de inhoud juist schreeuwt om serieus genomen te worden. Daartegenover valt de locatiekeuze gelukkig uitstekend te noemen en proberen de castleden te halen wat er te halen valt. Er valt echter weinig van de eerste helft te maken, gelukkig wordt het tempo in de tweede helft dan ook opgeschroefd. De grootschalige scenes ogen best indrukwekkend, maar vrijwel alles aan de inhoudelijke uitwerking laat het overkomen alsof de studio's te bemoeizuchtig waren en/of de makers er met de pet naar hebben gegooid.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3916 berichten
  • 2925 stemmen

Donderdagavond met kringloopvondst Kundun aan de slag en daarmee een film die ik totaal niet kende maar vooral de aandacht trok vanwege de naam Scorsese dat ik dacht toch maar eens proberen hoewel een film als The Last Emperor, die mij vergelijkbaar leek, wel goed was maar mij verder niet aansprak. Maar Kundun bleek toch wel weer een verhaal apart en een intrigerende film wat dat betreft.

Van meet af aan wordt er een apart sfeertje gecreëerd en gehandhaafd, en ik denk dat dit je effe moet liggen, een bepaalde mystieke sfeer met muziek met veel diepgang waar net zo goed dreiging in lijkt te zitten als andere elementen, en wat een soundtrack trouwens van Phillip Glass waar overigens herkenbare momenten van Hamburger Hill in te horen zijn. Maar fijn, duidelijk is dat dit niet een film voor 'geaarde' mensen is met een moment met het kind waar men overduidelijk van reïncarnatie uitgaat, en zo de nieuwe Dalai Lama wordt uitgekozen. Ik wist overigens niet dat dit meer een titel is die door de decennia heen op meerdere mensen slaat, ik dacht namelijk dat dit op één specifiek iemand sloeg, afijn weer wat geleerd. Wat daarna volgt is een gelaagd beeld van rituelen, Tibetaanse cultuur en gebruiken, een bijna mystiek sfeertje rond het boeddhisme met als middelpunt natuurlijk de nieuwe Dalai Lama.

Overigens wordt dit beeld gebracht rond de nieuwe Dalai Lama vrij abstract gebracht, met veel sfeer en muziek, zeg maar een ragfijn mystiek sfeertje, een soort van gevoel zonder dat men ontzettend de diepte ingaat rond het karakter van de de Dalai Lama die heel wat moet ondergaan in een roerige tijd en fraai tijdsbeeld rond China, oorlog en een dwaas van een Chinese leider. Overigens wel goed geacteerd door Robert Lin. Daarna biedt het met enkele spreuken en gedachten best wel een interessant beeld rond het boeddhisme en maakt dit alles Kundun tot een meer dan behoorlijke en interessante film. De volle mep wil ik nog niet geven maar Kundun blijft op de radar voor een snelle herkijk met wellicht opwaardering naar een hogere cijfer.