• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.415 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.863 stemmen
Avatar
 
banner banner

Intruder (1989)

Horror / Thriller | 83 minuten
3,21 180 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 83 minuten

Alternatieve titels: Night Crew: The Final Checkout / Night of the Intruder

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Scott Spiegel

Met onder meer: Elizabeth Cox, Renée Estevez en Sam Raimi

IMDb beoordeling: 6,1 (13.165)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Intruder

"He’s just crazy bout this store!"

Een jongeman veroorzaakt tegen sluitingstijd problemen in een supermarkt en wordt er uiteindelijk uitgegooid. Hier lijkt alles mee opgelost totdat er werknemers in de supermarkt vermoord worden en de overgeblevenen moeten zien te ontsnappen uit het gebouw.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Intruder is een oerdegelijke eighties slasher die zich zonder al teveel problemen staande weet te houden tussen legendarische genregenoten als Halloween en Friday the 13th. Op enkele kleine minpuntjes na is deze volledig in een typisch Amerikaanse supermarkt geschoten horrorfilm nagenoeg perfect.

Om te beginnen is het energieke en inventieve camerawerk, dat sterk doet denken aan Raimi’s Evil Dead, in één woord subliem te noemen. Ongewone camerastandpunten (met veel kikvors- en vogelperspectieven) en originele kadreringen zorgen doorheen heel de film voor een dreigend sfeertje. Ook op de vrij sobere, maar erg efficiënte, soundtrack valt niks aan te merken. Gewoon puur vakmanschap, niet meer maar zeker ook niet minder.

De setting, een authentieke Amerikaanse supermarkt die in ware Romero-stijl op het scherm wordt getoverd, is de ideale locatie voor een losgeslagen bloeddorstige killer die de werknemers het leven zuur wil maken. En dat is niets overdreven, want het onfortuinlijke lot dat hen te wachten staat wordt op de meest bloederige en pijnlijke manieren vormgegeven. Hakmessen, snijmessen, vleeshaken, kettingzagen, vuilnispersen, hamers, bladprikkers, … allen passeren ze de revue.

En daar ligt nu net de (overigens erg relatieve) zwakte van deze film. Er is namelijk een hoop kanonnenvlees voor handen en er wordt aan zulk hoog tempo gemoord, dat van suspense weinig sprake is. En hoewel de personages degelijk vertolkt worden, krijg je door hun grote aantal en bijgevolg beperkte uitdieping weinig affiniteit met hen, en dus ook met het lot dat hen beschoren is. Toch zijn er enkele goed uitgekozen schrikmomenten die een zekere dosis spanning weten te creëren, maar voor de doorwinterde horrorfanaat is het vooral het brutale slice&dice-werk dat het hem doet. De effecten van dit bloedbad worden trouwens tot in de puntjes verzorgd door Greg Nicotero (Scream, Mullholland Drive, Hostel), om maar te zeggen dat het hier niet om de eerste de beste gaat.

In principe is Intruder dus een uiterst sfeervolle en bloederige slasher, en het is dan ook onbegrijpelijk dat dit staaltje kwaliteit zo weinig aandacht en/of waardering krijgt. Alles wat een horrorfilm nodig heeft is hier aanwezig, zij het wat ruw; maar dit mag voor de horrorliefhebbers van het eerste uur geen probleem zijn. Kortom, slasherfans: hou volgende keer in de videotheek uw ogen open en twijfel niet om deze film mee te nemen, want amusement verzekerd met dit pareltje!


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Inderdaad Halcyon zegt het grotendeels allemaal al in zijn prachtige recensie. Ik zou durven stellen dat "Intruder" qua suspense en schrikelementen Halloween en Friday the 13th zeker overtreft. Ook qua kills zit deze late 80's slasher bijzonder goed. Alles wordt zo sfeervol en ruw in beeld gebracht. Gorehounds zullen hier zeker aan hun trekken komen. Er passeren ook weer heerlijke metaforen zoals met die meloen die aan stukken wordt gesneden.

Qua deze elementen overstijgt hij degelijk Halloween en ja zelf mijn all time favoriet Friday the 13th. Toch vind ik niet dat hij als totaalplaatje in dit rijtje mag geplaatst worden, er zitten namenlijk wat mindere punten gekoppeld aan de film. Ten eerste de variatie van het aantal slachtvee. Het slachtvee ligt bijzonder hoog, maar de verdeling tussen "mannelijke" en "vrouwelijke" slachtoffers vind ik bijzonder spijtig. Het mocht meer fifty-fifty zijn, er worden constant mannen bruut bewerkt.

Wat ik overigens nog erg spijtig en een echte sfeerbreker vond zijn toch wel die twee politie-agenten die komen opdagen in het begin. Het is spijtg hoe een film als "Intruder" die zich serieus neemt zomaar ineens in een plot van "Dumd & Dumber" verandert. Dit moest als komisch overkomen, maar waarom? Dit was toch helemaal niet op zijn plaats in de film en was een big crasher.

Verder vind ik de poster van deze film een enorme OPGELET!! spoiler, het verraadt de identiteit van de moordenaar.. Iets wat toch niet echt slim is denk ik?

Die twist op het einde vond ik ook echt niet overtuigend (zowel niet qua acteerprestaties als opzet). Ook de eindscènes lijken eeuwig te blijven duren. Iets wat niet voor de doorwinterde horrorfanaat interessant is, want iedereen weet dat de finalgirl niet doodgaat. Dus buiten een paar achtervolgingsscènes valt er dus weinig te bespeuren.

Door deze punten kan ik toch onmogelijk "Intruder" ophemelen tot een niveau van "Friday the 13th" of "Halloween". Toch is dit geen slechte slasher, integendeel. De supemarkt is bijzonder sfeervol en biedt erg veel potentieel. En het is juist aangenaam om te zien dat de regisseur enorm goed gebruik maakt van dat potentieel, denk maar aan de kreeftenbak, de vleeshaken, de vleessnijder, de kartonnen dozen die op een enge manier uit de rekken vallen...... Bijzonder sfeervol dus.

Net zoals Halcyon kan ik dus zeggen dat dit een aanrader is. Al twijfel ik sterk dat hij in een reguliere videotheek terug te vinden is.

3,5


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Heel erg tof low budget filmpje. Leuke camera vondsten en een heerlijke setting. Altijd leuk, dit soort films die zich op één locatie afspelen. Maar wat dit echt boven de middelmaat doet uitsteken is de fantastische gore en de zeer treffende humor. Zo'n bordje met '1/2 off' op een half lijk is gewoon onweerstaanbaar . Goed dat dit weer onder de aandacht gebracht wordt door de 'Mr Horror Presents' uitgave. Een niet te missen film voor de slasherfan.

4*


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Yep, daar gaan we weer !
Klassiek flut-horror verhaaltje.

Het is avond, een grootwarenhuis ergens op't Amerikaanse platteland staat op't punt om af te sluiten als plots nog een laatste klant binnenkomt.
Deze blijkt het ex-vriendje te zijn van een van de kassiersters en begint keet te schoppen.

Alle personeelsleden helpen mee om deze lastigaard buiten te werken en beginnen dan samen de omvergeduwde rekken op te ruimen.
Na dit voorval kondigt de direkteur aan dat hij de supermarkt gaat sluiten en ze met zen allen worden ontslagen...

Even later horen ze rumoer in de opslagruimte.
Ze denken dat de lastige, laatste klant, heeft ingebroken en organiseren een klopjacht op de vermeende inbreker.
Elk apart gaan ze op zoek doorheen de supermarkt en worden één na één op gruwelijke wijze afgeslacht door een onbekende moordenaar...



Hmmm, zoals zo vaak het geval is, zijn ook bij deze film de 1e 45 minuten strontvervelend om dan over te gaan in een vermakelijke slasher.

De moorden worden lekker goor in beeld gebracht en op't einde valt er best wat af te lachen met de sarcastische humor.

Al met al een vermakelijke B-Horrorfilm, als je't vervelende begin buiten beschouwing laat...

Een 6/10 waard,
goed om één keer te bekijken en dan voorgoed te vergeten.

Ach ja, er spelen best enkele bekende acteurs in mee, die naam hebben gemaakt in't Horrorgenre, wat gedacht van "Sam Raimi" himself en "Bruce Campbell", de ster uit de "Evil Dead"-films, al is het maar voor enkele minuten...


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Na al dat matige slasher geweld van afgelopen week kwam dit nogal als verrasing.
Ik dacht aanvankelijk dat het genre halverwege de 80's wel was doodgebloed maar dit bewijst het tegendeel. Wat een heerlijk eigenzinnig filmpje! Het enthousisme straalt er werkelijk vanaf, deed me wat denken aan The Evil Dead eigenlijk. Haha maar dat is logisch natuurlijk met Raimi en Campbell die meewerkte, ook de hand van producer Bender die later bekend zou wordt door zijn werk met Tarentino is merkbaar door het vlotte verloop. De kills zijn vrij orgineel en worden erg cool in beeld gebracht. Leuk speels camerawerk ook, mooie opvallende standpunten en montagetrucjes vaak. Leuke gevatte grapjes tussendoor ook, creepy sfeertje en bovendien een erg lekker tempo. Acteurs deden het ook lang niet zo slecht. De ontknoping zag ik ook niet echt aankomen moet ik eerlijk zeggen, mijn aandacht bleef een beetje bij die ex vriend omdat die telkens verdacht werd gemaakt, dom natuurlijk want als genre fan moet je wel beter weten. Wat dat beterft is het in de verte ook een soort van voorloper van Scream, lijkt ook een beetje alsof de makers wisten waar ze mee bezig waren en durfde te spotten met het concept zonder hier de mist mee in te gaan. Aleen al daarom verdiend hij het om in het lijstje van klassiekers te eindigen. Heb hier dan ook echt weer een fijn, ouderwets nachtje griezelen aan beleeft, iets wat nog maar heel zelden voorkomt eigenlijk...

3,5 sterren


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Weer een erg goede 80's horror. Ondanks dat het 1989 en dus bijna de jaren 90 was klemt het zich niet vast aan de brave stijl van de jaren 90. Want bloed en gore is er genoeg. Het begint allemaal wat amateuristisch mede door de vreselijke sound als er een klap werd uitgedeeld. Na de eerste moord dacht ik ''Is dit al wat we te zien krijgen'' maar nee de kills erna worden wel goed inbeeld gebracht. Met als hoogtepunt de jongen die door de snijmachine gaat.
De standpunten van de camera waren orgineel maar soms best irritand. Het moment waar de killer voor de fles wijn staat is erg lachwekkend op een goede manier. Daar waren de orginele standpunten dan wel weer geslaagd.
Als je een paar 80's slashers hebt gekeken wist je natuurlijk al dat het vriendje de killer niet was. .

Goede horrorfilm dus die (volgens mijn mening) weer de zoveelste betere 80's slasherfilm is dan Friday the 13th wat ik een zeer matig filmpje vond.
Leuk ook dat deze (al een tijdje) in Nederland te koop is. Dat zou ik met nog zoveel andere 80's titels willen zien.
Bijvoorbeeld The Burning.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Prima stukje horror met een spannend verhaal.

Soms matige effecten maar afgewisseld met zeker wel goede effecten.

Acteren was dan ook weer goed te doen.

3,5 ster


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Leuke horror die opvalt door het speelse camerawerk en de kills die bijna stuk voor stuk erg pijnlijk zijn, en afwisselend qua moordwapen. Die hardheid had ik totaal niet verwacht na het begin waarin een duf knokpartijtje is, dus dat was een leuke verrassing.

Ook de locatie van de kleurrijke supermarkt is leuk. De uiteindelijke twist is niet sterk maar dat mag de pret niet drukken. Acteerwerk mwah, kan er ook niet wakker van liggen. Het einde duurt jammergenoeg wel te lang, de strijd tussen de meid en de killer, waardoor de climax z'n kracht mist. Ook de eindscene is nogal flauwtjes, maar de voordelen wegen op tegen de minpunten.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Een van de betere slashers uit de jaren 80!

Ik had hoge verwachtingen door het concept, dat sprak me namelijk heel erg aan. En gelukkig is dat ook erg goed uitgewerkt. Geweldige locatie, leuk ook dat de film zich daar ook helemaal afspeelde. De winkel was daar ook groot genoeg voor, maar ook niet weer te groot, het gaf je wel een claustrofobisch gevoel.

Camerawerk vond ik ook verrassend voor een film uit de jaren 80, het was vernieuwend en snel, enorme pluspunt dus. De sfeer was dan ook geweldig in Intruder, met name door de locatie, maar ook door de muziek, het camerawerk en het acteerwerk want dat vond ik ook boven het gemiddelde. De kills waren goed, erg afwisselend en ook echt alles wat in de winkel als moordwapen gebruikt kon worden werd ook gebruikt. En veel van de kills kwamen ook daadwerkelijk goed in beeld, wat wel de nodige gore beelden bracht, maar in dit soort films kan ik dat (gek genoeg) dus wel goed hebben.

De twist vond ik ook niet echt sterk, ik had natuurlijk al wel in de gaten dat Craig niet de killer was maar had tot het einde geen idee wie het dan wel zou zijn. Einde was een beetje langdradig, en het motief van de killer vond ik ook een beetje slap, maar ja dat kon de pret bij deze film niet drukken.

Intruder is gewoon een geweldige slasher, met enorm veel sfeer en leuke afwisselende (gore) kills.

4.5*


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Volgens mij de eerste horror die ik zie die zich afspeelt in een supermarkt. Intruder bewijst dat het een hele leuke locatie kan zijn om een slasher te filmen. De sfeer is goed, heel veel mensen zijn wel eens vakkenvuller geweest dus het is makkelijk om je in te leven in iemand of een bepaalde situatie. Eerste half uur is dus gewoon een beetje ouwehoeren op het werk, maar daarna wordt de situatie een stuk ernstiger.

Zoals dat in een slasher gaat worden de slachtoffers één voor één geveld zonder dat de rest het doorheeft. Op het gebied van creatief moorden scoort deze film dikke punten. Diverse voorwerpen worden gebruikt en de kill wordt vaak goed in beeld gebracht. Spiegel durft blijkbaar alle make-up in volle glorie te tonen en hij hoeft zich er ook niet voor te schamen want het ziet er allemaal behoorlijk uit. Er wordt gelukkig ook niet zuinig aan gedaan met de rooie saus. De film heeft sowieso hier en daar wat creatieve shots die een gewone praatscene nog interessanter te maken. De pianomuziek die af en toe speelde vond ik niet echt passend.

Het acteerwerk is meestal niet van een hoog niveau en hier is dat niet anders. Belangrijkste is dat het niet stoort en de enige die wél stoort wordt gelukkig ook in de pan gehakt. De twist op het einde was verrassend, vooral omdat het motief wel erg zwak is en het dus ook niet in je hoofd op kwam. Bijzonder is het echter niet. Stiekem was ik ook benieuwd naar Campbell, ook al wist ik dat hij maar een kleine minuut mee zou doen. Toch kwam er een brede glimlach op m'n smoel toen 'Ash' uit de auto stapte. Goede aanvulling op het slasher genre.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Goede slasher.

Setting is sowieso erg fijn, iedereen is ook wel eens vakkenvuller geweest wat de setting nog meer een schot in de roos maakt. Leuke cast ook, Estevez, de Raimi's. Ja, leuk. Voor de rest oo keen erg aardig sfeertje. Het duurt dan wel even voordat de film op gang komt zoals we gewend zijn uit een eighties slasher. Probleem is dat wat er gebeurt voordat de boel op gang komt niet zo bijster interessant is.

De kills zijn inventief, ook wel een flinke dosis gore en de killer houdt van diversiteit. Wij liefhebbers ook. Ook erg fijne humor, mij kon je wel oprapen bij die 1/2 off tag. Briljant . Die zaag kill . De killer POV is een facet waar ik altijd wel een sucker voor ben, leuk. Het speelse camerawerk is een verademing en ook het acteerwerk is lekker over the top. Waardoor de personages erg cartoonesk overkomen. De climax met het kat- en muisspel tussen de protagoniste en killer wordt helaas iets te lang uitgerekt waardoor het gewenste effect hiervan uitblijft. Leuke bijrol van Campbell ook.

Fijne slasher dus, die bij herziening nog wel kan groeien. Inventieve kills, veel gore en een fijne setting en dito sfeer. Aanrader voor de eighties slasher liefhebber.


avatar van Nitrouz

Nitrouz

  • 433 berichten
  • 232 stemmen

Deze onverwachte knaller genaamd Intruder doet zeker niet onder voor andere toppers in het slashergenre uit de jaren '80. Een hartstikke fijne film die echt heerlijk weg keek!

Setting is perfect in de Amerikaanse supermarkt, en wordt uitstekend gebruikt door de regisseur, we krijgen ieder hoekje van de supermarkt te zien en de killer gaat hier ook origineel mee om. Vooral de machines en dergelijke die achter de supermarkt staan worden erg innovatief gebruikt, de liefhebbers van het slashergenre zullen hiervan smullen want geen enkele kill is hetzelfde.

De sfeer zit er lekker in, vanaf minuut 1 eigenlijk want voordat de eerste kill is geweest heb ik mij geen moment verveeld. Het acteerwerk is niet heel slecht, en Craig is een behoorlijk goed gespeelde creep.

Enige probleem van de film is wel dat op een gegeven moment de kills érg snel achter elkaar komen. Er zijn een hoop medewerkers in de nachtploeg, en die komen allemaal aan de beurt. Een echte band krijgen we dus niet met de spelers, en dus doen de kills de kijkers ook maar weinig. Maar de kills zelf scoren daarentegen wel een dikke voldoende, véél variatie, véél gore en goed camerawerk.

Al met al is Intruder toch wel een van de beste films uit de DVD releases van Mr. Horror Presents voor mij, een heerlijke slasher die érg lekker wegkeek, ik zal hem zeker nog eens opzetten, met de gedachte dat Intruder garant staat voor een goede setting, goed camerawerk, sfeer, goede horror en een lekkere wegkijker. Dikke 3,5 sterren.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Aardig. Leuke locatie, maar ik kon er niet helemaal mijn ei in kwijt wat het verhaal en de spanningsboog betrof. Duurde me allemaal wat te lang en bepaalde twists zag ik al aankomen. Best een paar leuke kills, maar het geforceerde en ongeloofwaardige acteerwerk deed dat een beetje de das om. De eerste helft vond ik sowieso ronduit saai.

Leuk om eens gezien te hebben, maar daar blijft het bij.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Zou erkent moeten worden als één van de beste slashers ooit. Wat wordt de supermarkt ongekend sfeervol neergezet! Dit is zo'n filmpje die werkelijk álles belichaamt wat dit genre zo mooi maakt. Innovatief met een klein budget (doordacht geschoten) en blaast zichzelf compleet op wanneer het creatief met gore moet worden. Hoewel op de valreep, voelt Intruder 100% jaren 80 aan met aankleding en dito soundtrack. Flawless build-up en een bodycount waar je tevreden mee kunt zijn. Komt met gemak in m'n top3 favoriete slashers ooit (klassiek en modern) en is daarbij de beste keuze van Mr. Horror geweest tot noch toe.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Intruder is voor mij toch een film met twee gezichten.

Waar de film voor mij veel lof krijgt is het gespeel met de camera en het creatief monteren van de scenes. Hier onderscheidt Intruder zich toch echt van de grote meuk in dit jaren 80 genre. Ook de kills zijn lekker bloederig(alhoewel overduidelijk nep, maar ik verwacht ook niet meer in dit genre) en de supermarkt levert inderdaad een creepy setting op.

Toch is het slachtvee beneden alle niveau, de één is nog dommer dan de ander met als klap op de vuurpijl de hoofdrolspeelster die blijkbaar alle moorden is ontgaan en tot de laatste kill voordat zij aan de beurt is blijkbaar de hele tijd uit haar neus heeft staan vreten bij de kassa.
Of is haar vriendin die in haar eentje naar de auto loopt amper een paar minuten nadat ze een agressieve ex-vriend uit de winkel hebben het domst?


Jammer dat de creatieve momenten niet terug komen in het gedrag van alle personages, waardoor de verloop van de film helemaal niets interessants te bieden heeft en zich dus niet onderscheidt van de vele andere slashers. Ja, op één ding na. De psycho is (ondanks de voorspelbaarheid) wel heerlijk gespeeld, al is de ontknoping met twintig minuten voor het einde gewoon te vroeg waardoor de spanning weg ebt. Ook weer een van de vele contradicties die deze film siert.

Omdat ik toch van de creatieve momentjes genoten heb krijgt Intruder het voordeel van de twijfel.

3,0*


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7270 stemmen

Eerste half uur zien we niet zo heel veel meer dan het wel en wee van een groepje supermarkt-medewerkers. Tweede half uur wordt het tijd voor de slasher, gore, splatter met in ieder geval twee hoogtepunten uit het splatter-genre. Derde half uur komt er pas echte spanning in, inclusief knipoog naar Halloween.

Jammer dat het nogal lang wachten is op enige actie, maar het laatste uur zal de liefhebbers niet teleurstellen.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8930 stemmen

Rond 1989 was het slasher-genre door verschillende redenen al op een dood spoor beland. Het is dan ook opmerkelijk dat scenarioschrijver en regisseur Scott Spiegel (Evil Dead 2) aan het einde van dat tijdperk nog met een buitengewoon goede en typische slasher-film weet te vermaken. Ditmaal is Michigan’s Lake Supermarkt de geïsoleerde plaats van handelen voor een onverwachte killer. Geen heel origineel verhaal en de personages zijn zonder enige diepgang, maar er zijn wel brute moorden en redelijke fijne gore. De pijler van deze low-budgetproductie is overduidelijk de uiteenlopende camerastandpunten. Wat een verfrissende filmstijl is, die overigens niet door iedereen gewaardeerd zal worden. De kwaliteit van het acteren is helaas ondergeschikt aan de kills en filmstijl. Ondanks dat er een aantal bekende namen zijn zoals Renee Estevez (Sleepaway Camp II en zusje van Emilo Estevez en Charlie Sheen) en veel coryfeeën uit Evil Dead zoals Danny Hicks, Sam Raimi, Ted Raimi en zelfs een cameo van de man hemzelf: Bruce Campbell. Ook Elizabeth Cox deed het goed als mooie scream-queen. Daarnaast zijn er natuurlijk de prima special effects van de KNB Efx Group (Misery (1990), Army of Darkness (1992), From Dusk Till Dawn (1996) en tv-serie The Walking Dead) die van deze film een opvallend leuk werkje maken.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Intruder lijkt mij een experiment van zijn tijd om het grotere werk te kunnen presenteren. De sfeer is prima maar de afwerking laat duidelijk te wensen na.


Top slasher, en voor zijn tijd ook een van de laatste die het goed doet. Gore effecten zijn nu vandaag de dag nog steeds ziek, heel erg realistically gemaakt. Ik moet toegeven toen ik deze op VHS zag dat het er wel wat meer duister uitzag. Nu ik de Blu-Ray heb kun je wel heel goed zien dat de effecten "nep" zijn. Het is leuk dat deze klassiekert op Blu-Ray is verschenen maar walgen doe je toch echt met de garbage kwaliteit van een VHS copy. Verhaal is natuurlijk maar bijzaak bij dit soort films, niks bijzonders en gewoon lame zoals het hoort bij deze films. Alhoewel ik wel vind dat deze film zich wel wat te serieus neemt.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Niet bepaald bijzonder.

Wat deze film wel een beetje bijzonder maakt, dat zijn de cameo's van enkele bekende namen in de horrorwereld. En niet alleen cameo's, maar ook redelijk grote horrornamen die hier gewoon een rol spelen. We zien dan ook The Evil Dead regisseur Sam Raimi een rol op zich nemen.

Het is alleen jammer dat de film zelf uiteindelijk nergens in weet uit te blinken. Niet in kills, niet in verhaal, en spijtig genoeg ook niet in acteerwerk. Het is dus gewoon best een doodnormale slasher alleen dit keer dus in een supermarkt, maar een supermarkt is ook niet meer bijzonder origineel.

Voor de rest een lange inleiding voordat het bloed begint te vloeien. Zeker 35 minuten gingen voorbij voordat de bloedspetters over het scherm mochten vliegen. En als de film tot die tijd helemaal niets te vertellen heeft gaan die 35 minuten toch wel langzaam over.

Er gebeurd wel net genoeg in die 35 minuten, maar niks memorabel. En als de moorden zelf dan beginnen krijgen we helaas maar 1 of 2 leuke moorden en dan heb je het ook alweer gehad. Wel een aparte loop van de film. Tamelijk trage inleiding, maar de moorden komen achter elkaar.

Maar het duurt niet lang en de rollen van enkele grote namen zijn nog wel leuk. Jammer dat Estevez niet lang in beeld bleef. Zij had destijds Sleepaway Camp II nog een beetje gered.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4312 stemmen

Om op deze film nu meteen de klassieke status te plakken, gaat wat ver. De film is zeker een hele vermakelijke slasher, maar met het woord vermakelijk houdt het wel op.

Het verhaal stelt weinig voor. Dat gaat als volgt: een supermarkt vol medewerkers die worden afgeslacht met daaronder hangend de vraag wie daar verantwoordelijk voor is. Het whodunnit principe komt overigens niet goed uit de verf en blijft vooral hangen in het luchtledige. Veel verhaal hou je dan niet over.

Heel spannend is het allemaal niet. De sfeer is nooit dreigend. Elke scène heeft een luchtige ondertoon, die soms subtiel ironisch is en soms ook luidruchtig grappig.

De locatie is trouwens fantastisch. Alle handelingen spelen zich af in een supermarkt. Een zeer overzichtelijke plek, waarvan de ruimtelijke werking als zodanig ook in de film wordt gebruikt. De camera is trouwens zo vriendelijk om gelijk vanaf de start van de film alvast wat plaatsen in de supermarkt te bezoeken waar zich later in de film iets wezenlijks afspeelt. Zo is op elk moment duidelijk waar de camera zich bevindt en dat kijkt prettig.

Intruder is een late exponent van het in de jaren 80 zo populaire slashergenre en raakt met zijn tentakels al aan de jaren 90. De jaren waarin de ironische en de satirische horror het aardig deden. Deze slasher neemt alvast een voorschot op die latere luchtigheid.

Een voorbeeldje.

De camera registreert het gebeuren soms vanuit absurde posities als een winkelwagentje, een prullenmand of vanuit de draaischijf van een telefoon. Geen meerwaarde, maar gewoon leuk.

Nog een voorbeeld.

De personages bestaan uit eendimensionaal slachtvee (niet opmerkelijk), maar komen tekstueel hier en daar verrassend uit de hoek met een alleraardigste anekdote. Absurd, want onverwacht en misplaatst, maar ook erg leuk.

Ja, de film heeft ontegenzeggelijk charme en doet het verder vooral erg goed op het moorddadige vlak. Over het enthousiasme van de killer valt niet te klagen. De moorden zijn de hoogtepunten. Fijne moorden die met veel gore gepaard gaan. De één nog mooier dan de ander. Met heerlijke ouderwets handgemaakte effecten en gebruikmakend van moordwapens die zijn geselecteerd uit de inventaris van de supermarkt. Ziehier nog een voorbeeld van een komische noot.

Het is wel duidelijk, lijkt me. Als je een intense spanningsboog, een zweem van een intrigerend verhaal of een aanzet tot karaktervorming zoekt, dan kun je deze film beter overslaan.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Best aardige slasher die een simpel verhaal vertelt waarin redelijk wat bloederige momenten te pas komen. Qua gore zit je hier goed want er zitten een paar zeer vermakelijke scènes bij. Niet alle kills zijn even geslaagd, maar onderhoudend is het zeker wel. Elizabeth Cox als Jennifer moet een agressief ex-lief van haar afhouden in de supermarkt, maar deze geeft niet zomaar op en blijft haar stalken en irriteren tijdens haar werk in de supermarkt. De locatie is perfect voor dit verhaaltje waarbij de vraag voortdurend aanwezig is of de ex-lief werkelijk de psychopaat is. 6,5/10


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2272 berichten
  • 2072 stemmen

Eind jaren ‘80 begin jaren ‘90 zijn er toch wel wat horrorfilmpjes gemaakt die lijken aan te leunen bij comedy. Deze kende ik nog niet maar hoort ook bij dat pak. Geschreven en geregisseerd door Scott Spiegel die ook meegeschreven heeft aan Evil Dead II. Met zo’n referentie geen verrassing wat hij hier brengt. Dan is er natuurlijk nog de aanwezigheid van Bruce Campbell en Sam Raimi die plaatje helemaal compleet maken. Ik had geen idee dat Sam Raimi ook nog acteert.

De kills zijn stuk voor stuk creatief uitgewerkt en lijken een stijgende gore graad te hebben. In begin dacht ik nog ‘het valt allemaal wel mee’, ook met de hilarische camera edits (van het slashen van een lichaam naar het slashen van een meloen bvb.) maar het werd naderhand almaar brutaler in beeld gebracht. De personages hebben een redelijk plat karakter gehalte, en de plot is uiteindelijk ook wel wat silly, maar dat deert niet. De setting is sfeervol met veel aandacht voor halfdonkere belichting. En Spiegel heeft me ook verbaasd met de talrijke visueel aantrekkelijke shots die hij uit zijn mouw schudt. Het was zijn debuut en hij ging er duidelijk wel voor.

Net zoals bij Evil Dead II werd voor mij het horrorgehalte overtroffen door de comedy. Maar het is ook een hele kunst om zoiets op een geslaagde manier ergens toch in balans te kunnen houden. Zonder dat het al te cheesy of tenenkrommend wordt. Niets van dat. Mooie prestatie en een vermakelijke avond gehad.