Genre: Komedie / Avontuur
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Wes Anderson
Met onder meer: Bill Murray, Owen Wilson en Cate Blanchett
IMDb beoordeling:
7,2 (220.034)
Gesproken taal: Engels, IJslands, Portugees, Frans, Duits en Italiaans
Releasedatum: 3 maart 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Life Aquatic with Steve Zissou
"The deeper you go, the weirder life gets."
De oceanograaf Steve Zissou (Murray) heeft z'n beste tijd wel gehad. Wanneer zijn partner tijdens het filmen gedood wordt door een jaguarhaai, stelt Zissou een crew samen om wraak te nemen op het mysterieuze beest. Onder de crew bevinden zich onder anderen zijn van hem vervreemde vrouw (Huston), een journaliste die een stuk over hem wil schrijven (Blanchett) en een man van wie hij wel eens de biologische vader zou kunnen zijn (Wilson).
Externe links
Acteurs en actrices
Steve Zissou
Ned Plimpton
Jane Winslett-Richardson
Eleanor Zissou
Klaus Daimler
Alistair Hennessey
Oseary Drakoulias
Vladimir Wolodarsky
Bill Ubell
Pelé dos Santos
Video's en trailers
Reviews & comments
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
De actiescènes waren ronduit belachelijk.
Dat was ook precies de bedoeling lijkt mij.
Flipman
-
- 7111 berichten
- 1141 stemmen
Tja, de film kwam wat traag op gang, maar de documentairestijl en de aparte humor maakte hem het bekijken zeker waard! Dit is echt zo'n film waarbij elk, maar dan ook écht elk einde goed is!
Vier.
BenicioDelToro
-
- 4178 berichten
- 1391 stemmen
Het beste aan deze film is de muziek (Bowie in het Portugees!) en Willem Dafoe.
illMattie
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
Grappiger dan 'The Royal Tenenbaums'. Bill Murray goed op dreef en Willem Dafoe in een leuke rol. Droge en absurde humor.
3,5*
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3702 stemmen
Wes Anderson
Gister zijn eerste film gezien en zijn meest recente. En ik vind het een leuke filmmaker. Het zijn altijd lekkere off beat komedies. Je moet er van houden, ik bergrijp de kritiek wel dat het niet echt 1 geheel lijkt. Maar ik vond het heerlijk wegkijken, evenals zijn eerdere drie films. Minpuntje was dat de film moest stoppen na het nummer van Sigur Ros.
Maar verder toch erg vermaakt. 4*
“I'll fight it, but I won't kill it.”
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Ietwat tegenvallend. Jammer dat de humor niet een beetje naar voren werd geschoven. Werkte wel erg sterk, maar te minimaal dus.
3*
ghostman
-
- 5740 berichten
- 5 stemmen
Ik vind deze film geniaal. De hilarische scènes met Willem Dafoe zijn onvergetelijk. Geweldige humor!
***** / *****; beter dan Rushmore en The Royal Tenenbaums.
matthijs_013
-
- 3631 berichten
- 5751 stemmen
Het was allemaal droog, maar soms net iets te sloom waardoor het juist weer saai werd. Het einde was trouwens wel erg mooi. Het drama gedeelte ging de regisseur beter af.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Ook de tweede keer weet deze film mijn lach- en huilspieren overuren te laten draaien. Dat dit niet voor iedereen zo is, vind ik zeer te begrijpen.
De grootste kritiek, die al reeds geuit werd, is het mozaiek van korte stukjes waardoor de drama-elementen meteen afgekapt wordt door een humoristisch stukje (of het nu grappig is of niet laat ik achterwege), zodat het niet optimaal werkt. Ook ik had hier een aantal keren moeite mee, aangezien sommige drama-stukjes (m.n. in de eerste helft van de film) nog niet op de goede plek liggen van de 'puzzel', waardoor het aspect 'sloomheid/saaiheid' (die ook weer door velen als kritiekpunt naar voren is geschoven) te rechtvaardigen is.
Dan de humor. Ook een gevaarlijk punt in cinema. Werkt het, of werkt het niet voor iemand. De humor in The Life Aquatic with Steve Zissou werkt uitstekend. Van foute actie, tot geweldige dialogen, van domme witte dolfijnen tot de gehele uitstraling van de film. Inclusief de prachtige stop-motion effecten van onderwater-dieren. Droge humor in een natte omgeving.
Ach, en als de eerste klanken van Staralfur van Sigur Rós te horen zijn, biggelen de tranen van m'n wangen. Prachtige scene.
Hoognodig de andere Wes Anderson films (her)zien. De 4* voor deze fijne film blijven staan.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Vervelende en mislukte poging om een absurdistische persiflage te maken. Veel verhaallijnen maar geen van allen is geslaagd.
Het idee van een Cousteau-persiflage met Bill Murray in de hoofdrol is op zich geweldig...maar dan moet er op zijn minst één geslaagde grap inzitten.
Fraaie Cousteau-achtige vormgeving en een geweldige cast maar vooral niet leuk.
2*
Exact mijn mening over deze film.
Nota bene mede geschreven door Noah Baumbach, die het bijtende The Squid and the Whale maakte. Raar, deze film is zelfs vele malen flauwer dan The Royal Tenenbaums.
raymon
-
- 926 berichten
- 1534 stemmen
Vervelende en mislukte poging om een absurdistische persiflage te maken. Veel verhaallijnen maar geen van allen is geslaagd.
Het idee van een Cousteau-persiflage met Bill Murray in de hoofdrol is op zich geweldig...maar dan moet er op zijn minst één geslaagde grap inzitten.
Fraaie Cousteau-achtige vormgeving en een geweldige cast maar vooral niet leuk.
2*
mee eens, ik ben de film gaan kijken omdat ik The Royal Tenenbaums zo goed vond en dit vond ik maar niks, een schietende Bill Murray?? dat ging me wat te ver...
Ronnievb
-
- 602 berichten
- 683 stemmen
Vraag me niet waar, maar ik heb ergens gelezen dat er een nummer van Sigur Ros in deze film verwerkt is, klopt dat?
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Wes anderson heeft weer eens in zijn Pippi Langkous boek gelezen en kwam vervolgens met een film zonder een echt interessant verhaal, met een boel melige gebeurtenisjes over grappige diertjes en vreemde typetjes die eigenaardige dingetjes doen enzovoort enzovoort... wel veel fantasie. 3 soms best vermakelijk.
hydraulix
-
- 123 berichten
- 535 stemmen
Heerlijk absurde film met een sterrencast. Heb me prima vermaakt en de soundtrack is werkelijk geniaal!
stefan dias
-
- 2499 berichten
- 1464 stemmen
mee eens, ik ben de film gaan kijken omdat ik The Royal Tenenbaums zo goed vond en dit vond ik maar niks, een schietende Bill Murray?? dat ging me wat te ver...
zo zie je maar…ik vond deze net stukken leuker dan de Tenenbaums. Een film die je niet kan plaatsen. En in dit geval (of mijn geval) niet omdat het gewoon een hoopje nonsens is. Een film waar de sfeer heel goed zit en de styling werkelijk super. Ik wil ook zo'n blauw pakje met witte sokken en tennisschoenen!
RedEye_18
-
- 90 berichten
- 195 stemmen
I wist niet echt wat ik van de film moest verwachten dus ik was een beetje skeptisch in het begin, totdat ik begon te wennen aan de humor en het tempo van de film. Ik zat eigenlijk alleen maar te lachen om de absurde humor van Steve. Er zijn veel dingen aan de film die ik ontzettend weet te waarderen, zoals het fictieve onderwaterwereldje, Steve Zissou zelf, Klaus, en gewoon de kleine details. Wes Anderson heeft zeker een groot risico genomen om de film te maken zoals hij hem heeft gemaakt. Petje af voor een origineel meesterwerkje.
4.5*
RedEye_18
-
- 90 berichten
- 195 stemmen
De actiescènes waren ronduit belachelijk.
KW2
-
- 157 berichten
- 772 stemmen
Ach, en als de eerste klanken van Staralfur van Sigur Rós te horen zijn, biggelen de tranen van m'n wangen. Prachtige scene.
Helemaal mee eens 
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Een beetje trage film komedie, die wel leuk en bij vlagen hilarisch is. verder een absolute top cast, en schitterende sets. de uitschieter is natuurlijk bill murray in deze film. ik geef de film 3 sterren.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Een nieuw soort absurdisme zoals dat overigens in de jaren 60 heel gewoon was met acteurs zoals Peter Sellers, Herbert Lom, O'Toole, Woody Allen, David Niven.. Net als The Royal Tenenbaums is het wel een ontwapenend soort humor, maar ook zo droog en onopvallend dat je meestentijds eigenlijk gewoon het meer dan stomme verhaaltje zit te volgen omdat de humor nu niet echt naar je lachspieren rent. Wat dan overblijft is gewoon een cartoonesk weergegeven slap filmpje. Vanwege Murray en Goldblum (die altijd in dit soort gesjeesde films komt opduiken) nog wel een voldoende. 3*
Gerritj
-
- 233 berichten
- 7 stemmen
Een film die moeilijk te beschrijven is.
Soms hilarisch, soms ontzettend traag maar meestal verrassend.
Geen topper maar wel en 3.5
Lucas1
-
- 199 berichten
- 684 stemmen
The life Aquatic is veel minder sterk dan wat ik hiervoor van Anderson gezien had, dit maffe filmpje kan bij lange na niet tippen het fenomenale Rushmore (5*****, 5#) of schitterende The Royal Tenenbaums (5*****), en was daarom voor mij een flinke tegenvaller.
Omdat de film is echter wel een heel bijzondere en rijke wereld weet te scheppen en bij vlagen ontzettend komisch is, verdient hij toch zeker 3*** (wordt misschien nog meer).
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7381 stemmen
Kleurrijke film met kleurrijke personages die spijtig genoeg niet grappig zijn. Enkel Bill Murray kon mij overtuigen.
Gagh
-
- 8 berichten
- 5 stemmen
Je vraagt je af waar je dik twee uur naar hebt gekeken, en dan komt het: "I wonder if it remembers me"
Brilliant!
Co Jackso
-
- 21924 berichten
- 2791 stemmen
Na het zien van deze film werd het mij wederom duidelijk dat Wes Anderson een unieke regisseur is. Hoewel Rushmore voor mij het hoogtepunt op dit moment is, zijn de andere films van Anderson mij ook goed bevallen.
In feite is The Life Aquatic with Steve Zissou een zeer lastige film om te maken. Want om zo'n wereld, met deze unieke karakters, overtuigend over te laten komen is een grote uitdaging voor een regisseur. Wes Anderson slaagt daar voor een groot deel in. Voor mij was de film een constante aaneenschakeling van leuke momenten en minder leuke momenten. Uiteindelijk blijft een gevoel van bewondering over, want hoewel de kans om van zo'n film een 100% geslaagde film te maken klein is, heeft Wes Anderson het in ieder geval geprobeerd.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Het is vooral de humor die heel anders is dan welke andere film dan ook, waardoor het me niets verbaasd dat de films van Anderson niet zo goed scoren. Gelukkig kan ik er hartelijk om lachen, vooral bij de actiescènes lag ik dubbel. Die komen echt compleet ongeloofwaardig uit de lucht vallen en iedereen doet alsof het volkomen normaal is. Geweldige muziek ook daarbij, maar dat geldt voor de hele film. Net als de humor heel anders dan anders.
Het ziet er allemaal ook erg mooi uit, vooral die onderwaterwerelden. Deed me nogal aan de films van Méliès denken.
4*
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Typisch zo'n 'love it or hate it'-film. I hated it....
Same here. Man wat vond ik dit een saaie film zeg.
Het verbaast me dat ik het helemaal heb uit kunnen kijken. 
Ik geef 'm 1, 0 sterren.
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Streetwise
Documentaire, 1984
6 reacties

Lost in Translation
Drama, 2003
1.944 reacties

Zire Darakhatan Zeyton
Drama, 1994
20 reacties

Di Jiu Tian Chang
Drama, 2019
21 reacties

Little Miss Sunshine
Komedie / Roadmovie, 2006
720 reacties

I Compagni
Misdaad / Drama, 1963
5 reacties
Gerelateerde tags
ouder-kindrelatiered cap rivaliteitdisfunctioneel gezinpiraatmagisch realismeestranged fatheroceanographyscientific expedition absurde humorvader-zoon-relatiedioramaresearch turtlesacoustic guitardavid bowie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








