• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.028 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hard Target (1993)

Actie / Avontuur | 97 minuten
2,96 1.050 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Woo

Met onder meer: Jean-Claude Van Damme, Lance Henriksen en Arnold Vosloo

IMDb beoordeling: 6,2 (60.573)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 november 1993

Plot Hard Target

"Don't hunt what you can't kill."

Een vrouw huurt een 'rondtrekkende' man in als haar gids door New Orleans om op zoek te gaan naar haar vermiste vader. Ze ontdekken een dodelijk kat- en muisspel dat met de verdwijning van haar vader te maken heeft.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Chance Boudreaux

Pik van Cleef

Emil Fouchon

Natasha Binder

Uncle Douvee

Man on the Street

Det. Marie Mitchell

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van s0062423

s0062423

  • 682 berichten
  • 1739 stemmen

Uitstekend actievehikel.

Woo en Van Damme zijn een zeer leuke combinatie. Wel vrij opmerkelijk dat er hier geen meerdere samenwerkingen uit verder zijn gekomen, bij mijn weten dan toch. Vrij absurd, wat ze gaan wel goed samen.

Vam Damme acteert sterk, en is bij Woo in goede handen, wat een paar knappe en leuke scènes oplevert. Het verhaal is geen Shakespeare, maar het is wel een perfecte kapstok, en weet de gehele rit zelfs interessant te blijven, inclusief uitstapje naar het westerngenre!

De film voelt wel nu en dan (zeer) gedateerd aan; vresselijke wipes, slo-mo's en te vaak, te dik aangezette muziek. Hij is dan ook al bijna twintig jaar oud.

Henriksen en Vosloo zijn bovendien ook twee perfecte bad guy's,die de film nog hoger tillen.

4*


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Nee, Van Damme is hier niet opeens 'cooler', 'vecht beter' of 'meer actie' (hij ziet er wel tof uit met z'n lang haar), de samenwerking met de regisseur heeft hem hier echt gouden eieren gelegd. Het is een opmerkelijke stijl van filmen, helemaal apart van zijn andere films. Woo zou zelfs al eens slow-motion durven gebruiken (zoals de barscène), héél leuk.


avatar van papaEd

papaEd

  • 525 berichten
  • 475 stemmen

Leuke actie film beetje parodie op The running man al vond ik Hard Target vele malen beter


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Lekkere Woo film. Destijds in de bios gezien samen met een maat. We hebben ons rot gelachen om het vele geweld en de fraaie slowmotions. Kansloos geweld....simpel....lekker.


avatar van snake shit

snake shit

  • 111 berichten
  • 315 stemmen

Een Van Damme film waar je niet meer over heen komt.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3524 berichten
  • 2881 stemmen

Ik kan er niks aan doen, maar ik ben gewoon verliefd op deze film. Ik vind hem zo gaaf en ik kan hem tien keer achter elkaar kijken en ik vind hem nog geweldig, mede door deze film ben ik ook een absolute Van Damme fan geworden. Van Damme is zo bad ass in deze film, hij hoeft alleen maar te lopen en je vind hem al cool. Dat lange haar past ook perfect bij hem en maakt hem extra bad ass. Een rol naar mijn hart zoals heel de film eigenlijk wel.

Van Damme is een zwerver en helpt Yancy Butler mee te zoeken in het gewelddadige New Orleans naar haar verdwenen vader. Nu blijkt dat haar vader is vermoord in en of ander ziek spel, ( Vosloo en Henriksen pikken zwervers van de straat die in het leger hebben gezeten en laten ze naar de overkant van de rivier rennen terwijl een miljonair er voor betaald om op ze te jagen) Je hebt al snel door dat de zwervers het nooit kunnen halen zo ook niet de vader van Butler. Van Damme komt hier achter en wordt zo zelf de prooi. Maar dat is een foute keus want nobody fucks with Van Damme, zo ook niet in deze film. De kills en de attitude van Van Damme zijn zo stoer, evenals de oneliners die hij uitkraamt Waaronder: als hij 1 z'n gast neerknalt met een opvallend shirt zegt hij Sorry about your shirt. Of als Butler vraagt What kind of a name is Chance? Well... my momma took one

De film zit boordevol humor en vette actie, ik kan er elke keer weer van genieten als je Van Damme in slowmotion ziet schieten, schoppen springen en slaan, dat geeft gewoon een episch gevoel zeker voor de fans denk ik. De slowmotion werkt ook zo goed in deze film en elke kil die Van Damme maakt is gewoon episch. Het begin is ook zo vet als hij die gasten in elkaar kickt. 1 van hun pakt een wapen en Van Damme doet zijn jas opzij net of hij een gun wil pakken en kickt hem daarna vol in zijn face. Heerlijk dit soort actie films. Het acteerwerk van Van Damme is ook top in deze film. Ik denk dat ik dit na JCVD de beste Van Damme film vind, ik vind het sowieso een van de beste actie films ooit

John Woo laat zien dat hij de touwtjes strak in handen heeft en in zijn eerste Amerikaanse film laat hij zien dat hij ook daar de slowmotion perfect kan toepassen, hij haalt ook het best uit Van Damme en de rest van de cast. Ik vind het alleen zo ontzettend jammer dat Woo Van Damme na het succes van deze film zo heeft laten vallen. Ik weet zeker dat die twee nog heel wat moois hadden kunnen maken wat nog beter is dan deze film. Nog steeds een punt wat zwaar in de maag ligt maar ja het is niet anders. Hopelijk komt Van Damme helemaal terug in The Expendables 2. Tot nu toe nog maar eens genieten van deze film echt ik geloof dat ik hem al wel 50 keer heb gezien maar hij blijft geweldig.


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2651 berichten
  • 7065 stemmen

Amen.


avatar van divx1977

divx1977

  • 26 berichten
  • 30 stemmen

deze film is echt een van de beste film van van damme


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3524 berichten
  • 2881 stemmen

Idd jammer van het ondergewaardeerde cijfer


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5682 stemmen

Zeker de beste van Jean-Claude!!


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Net na een lange tijd herzien en hij blijft erg stoer. Vroeger was het mijn favoriete actiefilm zelfs. Van Damme is cool hier, maar Vosloo steelt de show als koelbloedige moordenaar Tof om te zien dat hij zelfs bij zijn meedogenloze baas veel respect afdwingt.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Absoluut niet de beste van Van Damme, maar een stuk beter dan ik me kon herinneren. En dat komt vooral door de prachtig in beeld gebrachte actie-scenes. Voor de rest is het niets bijzonder, maar wel vermakelijk. Van Damme bewijst maar weer eens dat ie qua acteertalent misschien wel net zo goed (ahum) is als Steven Seagall, maar vechten kan ie wel. En hij zich al net zo'n fout kapsel aangeschaft voor deze film. Vosloo zit goed in zijn rol en ook Hendriksen is best amusant om naar te kijken. Dat grietje denkt waarschijnlijk dat als je maar zoveel mogelijk grote ogen opzet dat je dan een goede actrice bent. Wat was die griet slecht zeg

De soundtrack is zeer aardig.

Al met al uitstekend vermaakt. 3,5*


avatar van cm_punk

cm_punk

  • 369 berichten
  • 1009 stemmen

Fout kapsel? Vonden de meiden kennelijk niet. Genomineerd voor meest knappe man van 1994:P. Maar dat terzijde. Gewoon een lekkere actie film met (als je erop let) toch iets te vaak slow-motion. Uncle Douvee is een tof oompje


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Voor mij niet de beste actiefilm van Jean-Claude Van Damme, al heeft John Woo wel stinkende z'n best gedaan. De slowmotionbeelden zijn wat overdone. Wel een vermakelijke film.


avatar van Davidus

Davidus

  • 648 berichten
  • 947 stemmen

Lekkere film. Leuk om weer een "ouderwetse" actie film te zien die niet bewust Over-de-top is. Gewoon lekker knallen, achtervolgingen, veel ontploffingen, net op tijd wegduikende mensen, ongelofelijk veel schoten, auto's in de prak, heerlijk. Verhaal is natuurlijk flinterdun, maar ach who cares, 1,5 uur aktie; een actiefilm zoals die behoort te zijn.


avatar van FrisoBoei

FrisoBoei

  • 395 berichten
  • 809 stemmen

Zo slecht en zo geweldig tegelijk. Prachtig. Gewoon non-stop actie.


avatar van Pete_033

Pete_033

  • 606 berichten
  • 952 stemmen

Een van de beste, zo niet de beste Van Damme film vol met geweldige actiescènes en een goed verhaal. Sommige actiescènes zijn een beetje over-the-top maar dat maakt niet uit bij een film als deze. Een opwarmer van Woo voor zijn Amerikaanse meesterwerk Face/Off.

Leuke droge one-liners. De bad guys zijn ook goed met Lance Henriksen. Yance Butler ziet er ook erg lekker uit in deze film.


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Film is heerlijk. Begint zo en eindigt ook op die manier.
Van Damme is stoer en charismatisch en daar hou ik gewoon van in dit genre. Ze hadden samen veel meer moois kunnen maken, maar in ieder geval is Hard Target er.

Vechtscènes met arm, benen of pistool zijn af en toe in slow-motion, Woo heeft het onder de knie.

One-liners die Van Damme uitkraamt zijn super, hier zijn er enkele:

Waitress: How's that gumbo, Chance?
Chance Boudreaux: A tragedy. The coffee was tolerable, though.

Chance: Now, take your pig-stick and your boyfriend, and find a bus to catch.

Daarna deelt hij enkele kick's uit: I worship. De muziek die zich tijdens dit gebeuren afspeelt is origineel en leuk. De rest van de actie is overheerlijk.

Opmerkelijk is als hij die gast zijn arm breekt, heel even kijk JC recht in de lens terwijl hij de arm strak houdt.

Badguy's zijn goed uitgepikt, de toevoeging van Chance's oom is ook weer leuk.

Met 'Hard Target' word je er terug aan herinnerd dat het charisma en coolheid een acteur bezit, de film in zo'n genre ermee valt of staat: 'Hard Target' stijgt boven andere actiefilms uit.

Volledig mijn ding.



avatar van Pete_033

Pete_033

  • 606 berichten
  • 952 stemmen

De allerbeste van Van Damme?


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2651 berichten
  • 7065 stemmen

naast Bloodsport zeker wel.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Of het nu komt doordat ik Vandamme gewoon een onzettende zak vind, of door de vreemde snufjes van John Woo. Deze film sloeg bij mij totaal niet aan. Opmerkelijk genoeg. De cameratrucjes, de locaties, de badguy, Vandamme en zijn niet-grappige oneliners, zijn irritante oom, etc, voor mij werkte het gewoon allemaal niet. Het was gewoon niet cool, zoals het wel bedoeld was. Mischien komt het omdat de film zichzelf serieuzer neemt dan, wel geslaagde, soortgelijke films dat doen.. Jammer.

1,5*


avatar van Peter Ho

Peter Ho

  • 359 berichten
  • 79 stemmen

Ik heb ook verder niet zoveel met Van Damme, maar de stijl van John Woo is gewoon waar hij bekend mee is. Gewoon cool


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Peter Ho schreef:

maar de stijl van John Woo is gewoon waar hij bekend mee is. Gewoon cool

Ben ik niet helemaal met je eens.

Hard-Boiled en Face-Off vind ik erg coole films van hem, maar hier gebruikte hij toch andere trucjes, die mij niet aanstonden.


avatar van mrwhite

mrwhite

  • 1521 berichten
  • 3499 stemmen

schram101 schreef:

Of het nu komt doordat ik Vandamme gewoon een onzettende zak vind, of door de vreemde snufjes van John Woo. Deze film sloeg bij mij totaal niet aan. Opmerkelijk genoeg. De cameratrucjes, de locaties, de badguy, Vandamme en zijn niet-grappige oneliners, zijn irritante oom, etc, voor mij werkte het gewoon allemaal niet. Het was gewoon niet cool, zoals het wel bedoeld was. Mischien komt het omdat de film zichzelf serieuzer neemt dan, wel geslaagde, soortgelijke films dat doen.. Jammer.

1,5*

Als je VanDamme niet kunt zien of hem een zak vind waarom kijk je dan in godsnaam naar zijn films!!!!

Als ik iemand niet graag zie speeln kijk ik gewoon niet naar die film omdat ik weet dat ik me er toch aan irriteer.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Goede vraag.

Ik denk door Woo.


avatar van Bobby Digital

Bobby Digital

  • 178 berichten
  • 62 stemmen

ongetwijfeld JC's beste film. Lekkere actiefilm met voor mij ook veel jeugdsentiment.


avatar van Pete_033

Pete_033

  • 606 berichten
  • 952 stemmen

Deze film is niet alleen Van Damme ik vond Lance Henriksen ook geweldig in deze film


avatar van Peter Ho

Peter Ho

  • 359 berichten
  • 79 stemmen

schram101 schreef:

(quote)

Ben ik niet helemaal met je eens.

Hard-Boiled en Face-Off vind ik erg coole films van hem, maar hier gebruikte hij toch andere trucjes, die mij niet aanstonden.

Welke trucjes bedoel je dan?

Ik zie duidelijk veel gebruik van slow motions, vliegende duiven, explosies die je ook in zijn andere films vaak ziet.

Dat is dus de stijl waarmee hij bekend is.


avatar van gorelover

gorelover

  • 487 berichten
  • 278 stemmen

weet iemand of de director's cut van deze film te krijgen is of zal zijn op dvd of bluray ?