• 17.070 nieuwsartikelen
  • 181.756 films
  • 12.538 series
  • 34.680 seizoenen
  • 654.662 acteurs
  • 200.284 gebruikers
  • 9.454.235 stemmen
Avatar
 
banner banner

Adieu Philippine (1962)

Drama | 106 minuten
3,31 31 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titel: Desideri nel Sole

Oorsprong: Frankrijk / Italië

Geregisseerd door: Jacques Rozier

Met onder meer: Jean-Claude Aimini, Stefania Sabatini en Yveline Cery

IMDb beoordeling: 6,9 (1.409)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Adieu Philippine

Michel is een jonge man die een tijdelijk baantje als trainee bij een tv station heeft alvorens in militaire dienst te gaan. Hij ontmoet daar 2 ambitieuze actrices, Liliane en Juliette, die het talent ontberen om het verder te schoppen dan rolletjes in middelmatige tv series. De drie worden bevriend en gaan op vakantie naar Corsica, nog net voordat Michel in dienst zal moeten om te gaan vechten in Algerije.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22583 berichten
  • 5240 stemmen

Een ietwat in de vergetelheid geraakte vroege nouvelle vague-film. Wat vooral opvalt is de lol en de vrijblijvendheid die er vanaf straalt. Adieu Philipine is een heel aanstekelijke film. De grimmige ondertoon zitten in de verwijzingen naar de oorlog in Algerije, waardoor de drang naar vrijheid die zowel in de stijl als in het plot van de film zit ook een beetje voelt als een afscheid van die vrijheid en de onbezorgdheid. Overigens wel aan de lange kant, wat compacter (of misschien zelfs als korte film) was de film sterker geweest, maar ook nu was dit goed.

3.5*


avatar van Movsin

Movsin

  • 8331 berichten
  • 8448 stemmen

Een onbekende regisseur, totaal onbekende hoofdrolspelers, een nouvelle vague film.

Balanceert op verschillende thema's, zoals in de aanvang met het dartel, avontuurlijk jong volkje contrasterend met de "voet-op-de-grond", enigszins verzuurde volwassenen met in dat opzicht te onthouden, de knap geregisseerde en vertolkte tafelscène.

Daarna toont de film hoe oppervlakkig, onstandvastig, vrolijk het leven kan zijn en als het professioneel of amoureus even tegenslaat, dan nog blijven Juliette en Liliane lekker zwaaien en giechelen.

Soms langdradige en gelijkaardige scènes die misschien op zich wel te genieten vallen en vaak grappig zijn, maar veel bijdragen tot een hoger niveau van de film doen ze niet. Verdienstelijk als tijdsbeeld.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74733 berichten
  • 5988 stemmen

Dit is me helaas behoorlijk tegengevallen.

Het eerste uur is nog best aardig. Nogal van de hak-op-de-tak, maar best leuk om te zien.

Heel fris gefilmd en met het nodige plezier.

Na het eerste uur wordt het alsmaar minder. Er zit dan vrijwel geen verhaal meer in en de personages hangen maar wat rond . De beroemde danscène is een hoogtepunt.

Ik vond het laatste uur echt een zware zit en een enorme domper, daarom kom ik niet verder dan 2*


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2362 berichten
  • 2119 stemmen

Hoewel door sommigen omschreven als een sleutelfilm binnen de Nouvelle Vague had ik hier tot voor kort nog nooit van gehoord. Dus wel een ontdekking. Als regisseur stond Jacques Rozier sowieso in de schaduw van Truffaut, Godard en co. Hij heeft dan ook slechts 5 films geregisseerd en dit was zijn debuut. Vooraf had ik me niet ingelezen over de film. En dan geeft het wel een vlotte indruk met een vlotte camera. Het verhaal/plot is in feite een niemendalletje. Het gaat wel over een driehoeksverhouding tussen drie jonge mensen maar in wezen maakt het niet veel uit en wordt het nooit allemaal heel scherp gesteld. Wel geeft het de indruk van een anekdotisch geheel; ze zoeken werk, ze maken afspraakjes, ze gaan op reis … ze keren terug van de reis.

Achteraf las ik dan dat de productie van deze film heel erg uitliep in de zoektocht van Rozier naar spontaniteit en dan nog met niet-professionele acteurs. De camera bewoog vrij zonder microfoons en nadien werd het geluid in de studio ingesproken. Het wijst wel op een interessante paradox in deze debuutfilm van Rozier. Als adept van de Nouvelle Vague moest het qua camera en verhaal allemaal zo vrij mogelijk zijn. Anderzijds zocht hij naar de perfectie van die vrije vorm door eindeloos takes te hernemen. Dit in tegenstelling tot een Godard bijvoorbeeld die allesbehalve als een perfectionist te werk ging.

Adieu Philippine komt vandaag qua vorm niet bijzonder over omdat we intussen 6 decennia verder zijn gevorderd. We hebben het allemaal al wel eerder gezien in latere films. Deze intussen wat vergeten film was echter wel pionierend in deze visuele stijl met een verhaal dat heel alledaags is (ondanks de background van de Algerijnse oorlog). Goed om vanuit historisch standpunt gezien te hebben. Verder was het ook een onderhoudende film met op het einde mooie zichten op Corsica begin jaren ‘60.