Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jonathan Kaplan
Met onder meer: Claire Danes, Kate Beckinsale en Bill Pullman
IMDb beoordeling:
6,4 (25.042)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 maart 2000
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Brokedown Palace
"Their graduation present was a trip to paradise, but they never thought they would land in hell."
Alice en Darlene, beste vrienden, besluiten het behalen van hun diploma te vieren met een reisje naar Thailand. Daar raken ze bevriend met de Australiër Nick Parks, die hen overhaalt om met hem mee te gaan naar Hongkong. Op het vliegveld worden ze echter opgepakt wegens drugssmokkel. Ze worden veroordeeld tot 33 jaar cel, en in hun wanhoop nemen ze contact op met de Amerikaanse advocaat Hank.
Externe links
Acteurs en actrices
Alice Marano
Darlene Davis
Hank Greene
Yon Greene
Roy Knox
Nick Parks
Doug Davis
Beth Ann Gardener
Bill Marano
Chief Detective Jagkrit
Video's en trailers
Reviews & comments
Tun-89
-
- 712 berichten
- 510 stemmen
Sterke film, begint leuk en hij word steeds spannender.
Ik vond het wel wat weg hebben van Bangkok Hilton.
Goed verhaal, spanning, beeld en sound.
De spanning in het verhaal is goed opgebouwd.
Ik wist allang hoe het er in dat soort landen aan toe ging als het gaat om drugssmikkel,
Maar je krijgt weer een goed beeld te zien hoe het Thaise rechtsysteem is.
Claire Danes speelt geweldig vind ik.
Het verhaal is misschien niet meer zo origineel, maar hij was wel mooi en spannend.
Het einde vind ik best indrukwekkend.
3.5*
Galantje0012
-
- 371 berichten
- 331 stemmen
Sterke film, begint leuk en hij word steeds spannender.
Ik vond het wel wat weg hebben van Bangkok Hilton.
Goed verhaal, spanning, beeld en sound.
De spanning in het verhaal is goed opgebouwd.
Ik wist allang hoe het er in dat soort landen aan toe ging als het gaat om drugssmikkel,
Maar je krijgt weer een goed beeld te zien hoe het Thaise rechtsysteem is.
Claire Danes speelt geweldig vind ik.
Het verhaal is misschien niet meer zo origineel, maar hij was wel mooi en spannend.
Het einde vind ik best indrukwekkend.
3.5*
volledig mee eens!
Captain Pervert
-
- 4645 berichten
- 2100 stemmen
Aardige film, die soms best spannend is maar het om tenenkrommende momenten weer compleet om zeep helpt. Alles behalve het einde is redelijk voorspelbaar, en hebben we al eens eerder gezien, o.a. in het betere "Midnight Express".
Wel goed dat de film is gemaakt, landen met belachelijke rechtssystemen en corrupte ambtenaren kan je niet genoeg bekritiseren. Door alle verslaggeving omtrent Thailand zou ik al nooit een voet op Thaise bodem zetten, maar deze film zorgt ervoor dat ik zelfs niet meer ga eten bij een Thais restaurant hier in de buurt (waarvan de kokkin lijkt op de cipier uit deze film).
Dat dan weer wel.
3 sterren
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
maar deze film zorgt ervoor dat ik zelfs niet meer ga eten bij een Thais restaurant hier in de buurt (waarvan de kokkin lijkt op de cipier uit deze film).

Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen

Jij eet zeker alleen uit eigen tuin 
Je moest eens weten hoe het er in Italie, Spanje, Turkije, China, Indonesie, Israel, Egypte en zo kan ik wel ff doorgaan..... aan toe gaat.
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Zelf vond ik het een matige film. Twee en een halve ster.
Ik kwam er niet "in" doordat de film te gemakkelijk en voorspelbaar was. De dialogen vader/dochter vond ik zeer kuntsmatig.
lottetje
-
- 284 berichten
- 215 stemmen
Vond het wel een mooie film.
Wel een beetje makkelijk gemaakt. Ik vond Bangkok hilton toch stukke beter.
Claire Danes vind ik wel echt super in deze film.
3,5
EveroN
-
- 48 berichten
- 6402 stemmen
Vond dit zelf ook maar een matige film. Het beangstige gevoel van de cast kon mij totaal niet raken.
In tegenstelling tot het 1 jaar oudere ( Return To Paradise met Vince Vaughn, Anne Heche en Joaquin Phoenix ) verbleekt deze prent. http://www.moviemeter.nl/fi...
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Na heel wat negatieve berichten gelezen te hebben van deze film dacht ikdat hetmaar een matig tot hooguit redelijke film ging worden..
Gelukkig viel deze film 100% mee in mijn ogen.. acteren is van een degelijk niveau en ook de locaties zijn mooi in beeld gebracht.
Een gedurft verhaal wat misschien al wel een paar x eerder is verfilmt.. maar een verhaal wat nooit teveel verteld kan worden.. als je ziet hoe makkelijk mensen je kunnen bedriegen ga jeje afvragen of er eigenlijk nogwel gerechtigheid bestaat op de wereld..
zat de hele film tedenken aan 3,5 sterren.. maar door het einde krijgt deze film toch het voordeel van de twijfel en maak iker 4 van.. zeer realistisch bedacht door de regiseur.. en een gepast niet voorspelbaar of standaard einde.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Toch maar een halfje minder.. blijft goed maar haald de 4 toch net niet..
Filmkriebel
-
- 9963 berichten
- 4650 stemmen
Goede film waarbij we ons gemakkelijk in de situatie kunnen inleven. De twee meisjes leren de pijnlijke les dat je geen vreemden mag vertrouwen, en dat er in andere landen andere wetten gelden. Ze ondergaan een voelbare mentale transformatie vanaf het moment dat ze in de gevangenis belanden.
Het betere "Midnight Express" afkooksel dat meer op een tienerpubliek gericht is vanwege de preventieve boodschap. Ik heb ervan genoten hoewel ik kracht en emotie miste. 3,5 sterren !
TheHague66
-
- 5 berichten
- 881 stemmen
Ik vraag me af of Alice later is vrijgelaten.
En Kate Beckinsale Is Nu Veel Mooier/Hotter 
Hereistom
-
- 91 berichten
- 83 stemmen
maar deze film zorgt ervoor dat ik zelfs niet meer ga eten bij een Thais restaurant hier in de buurt (waarvan de kokkin lijkt op de cipier uit deze film).
Nou da's nou weer onzin natuurlijk, dan eet je zeker helemaal niet meer, ten eerste kun je zoiets in heel veel landen verwachten en ook hier zullen alle cipiers geen lievertjes zijn. Ten tweede ben ik in Thailand geweest ( niet in de gevangenis gelukkig
en de mensen daar zijn juist ontzettend aardig.
Maar goed de film is duidelijk genoeg dat gerechtigheid niet altijd gerechtigheid is, beken maar dan krijg je een korte straf. 
De film is gebasseerd op een waar gebeurd verhaal net als 'Midnight Express' en 'Bangkok Hilton' en maakt het daarom nog iets gevoeliger om naar te kijken, alhoewel ik die films nog net iets beter vond.
Het is voor jongeren zeker een goede film om naar te kijken, zodat ze zelf niet in die situatie komen.
Maar ook voor volwassen is het denk ik een goede film, zo kun je zien dat je leven van de een op de andere dag in kan storten zonder dat je er zelfs iets aan kan doen, dus geniet van het vrije leven dat je hebt!
Al met al vond ik het een mooie film om naar te kijken!
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5028 stemmen
Deze film is zo standaard dat ik pas na een uur erachter kwam dat ik deze film al had gezien. De film kijkt lekker weg maar kent ook een tenenkrommende scenes.
Een 13 in een dozijn als het ware.
Ik was en ben trouwens wel erg gecharmeerd van Claire Danes, een prachtige dame die ook nog eens goed kan acteren.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Net als Taken (2008), een film die niet geschikt is voor ouders wiens dochter voor het eerst op vakantie gaat.
Brokedown Palace had zo z'n goede stukjes, maar bleef behoorlijk standaard.
Echt een rotgevoel kreeg ik niet van die "kampen".
Waar ik wel een rotgevoel van kreeg: Wanneer die vader uitvalt tegen Alice, als dat mij zou overkomen...
m1701
-
- 1849 berichten
- 2326 stemmen
Aardige film, maar niets bijzonders
Interessant om eens gezien te hebben.
Wat er allemaal wel niet kan gebeuren als je naar Azie op vakantie gaat! Zeer realistisch om te zien. Want zo gebeurt het ook echt!
Acteerwerk was ook wel aardig. Vond het ook wel mooi, somber gefilmd
3*
lalaguna80
-
- 107 berichten
- 187 stemmen
Aangrijpend verhaal, die van begin tot het einde boeit. (a la Bangkok Hilton) Sterk geacteerd door Danes en Beckinsale. De film laat de wanhoop zien van 2 onschuldige westerlingen in het corrupte Thailand. Mooi (onvoorspelbaar) einde ... 4****
Edamboy
-
- 90 berichten
- 2950 stemmen
Aardige film, maar kan niet tippen aan Bangkok Hilton of Midnight Express
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3957 stemmen
Mooi en ontroerend onderwerp die een stuk beter had kunnen worden uitgewerkt, maar desalniettemin een goede film. Het verhaal is simpel, onderwerp is nog steeds actueel en geeft natuurlijk een goed beeld van hoe die 'corrupte Thaise politie' ter werk gaat, totaal geen goed woord voor over. Het verhaal is vaak makkelijk van sentiment voorzien en redelijk voorspelbaar op het eind na, al vond ik dat toch te makkelijk gekozen zodat de schrijver het zichzelf niet te moeilijk hoefde te maken. Wel jammer.
Cast is redelijk, niet echt opvallend goed omdat er te vaak over geacteerd werd en dat maakte het minder prettig om naar te kijken en miste ik het meedelijden met de hoofdrolspeelster terwijl je dat juist moet hebben met dit soort films.
Toch was de film continue boeiend en heb ik me vermaakt.
3.5*
Statiegeld
-
- 340 berichten
- 308 stemmen
Net een stukje gezien.Dit lijkt me nu al een klotefilm. Vooral omdat mijn ouders dit gelijk gaan zien als een waargebeurd verhaal en geloven dat iedere toerist die naar Thailand een potentieeltje is om levenslang te krijgen in zo'n kutgevangenis daar.
Epitaph
-
- 466 berichten
- 3439 stemmen
Die meiden doen toch wel heel erg stom, alleen daarvoor horen ze al 33 jaar te krijgen. Want hoe kun je in Thailand vliegtickets van een vreemde aannemen om naar Hongkong te gaan.
Alleen daarom ben je al schluldig.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Prima te pruimen, nergens te zoetsappig, iets wat heel makkelijk kan.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Aardige dramafilm, die soms behoorlijk realistisch overkomt. maar helaas ook zijn tenenkrommende momenten kent. het acteerwerk is wel goed verzorgd door danes en beckinsale. verder stak het verhaal ook wel aardig in elkaar, maar was het natuurlijk wel enigzins voorspelbaar allemaal. 2,5 ster.
Slam_Duck
-
- 115 berichten
- 113 stemmen
Ik zie niet zo veel drama films maar deze stak er toch wel met kop en schouders boven uit. De beste buitenShawshank Redemption, The tot nu toe.
Voorspelbaar? Ik denk niet dat je het einde kunt voorspelen 
Het is een zeer realistische en aangrijpend verhaal door het mengen van culturen, corruptie en natuurlijk omdat het de ergste nachtmerrie is voor iedereen die op vakantie gaat.
De stille passages in de film kwamen prachtig tot hun uiting door de muziek en spraken boekdelen. Perfect gemonteerd en zeer goed geplaatst
Je werd werkelijk meegezogen in het verhaal dat uit liefde, hoop, trouw en vriendschap bestond.
De acteur prestaties waren uitermate hoog wat niet al te makkelijk is bij dit soort verhaal en de continu slechte sfeer die gecreëerd werd. Voor mij werd het verhaal volledig afgemaakt door de advocaat (die eerst voor het geld gaat en achteraf ze toch probeert te helpen maar dit niet kan.)
Volgens mij een dik verdiende 4*
Pantoffel
-
- 226 berichten
- 1134 stemmen
Ik vond het een matige tot goede film/
Van die advocaat Hank wist ik wel niet goed wat denken.
Eerste leek ie nobel, daarna gewoon geldbelust en uiteindelijk toch wel nobel.
Om een of andere reden had ik zoiets wel bij deze film verwacht.
Dat een van de twee zich zou opofferen, en eerder Alice dan Darlene/ Maar ik wist wel niet of zoiets zou lukken, zeker niet toen ze daar voor die officier zat.
En meestal zie ik zo'n dingen dus niet aankomen.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8586 stemmen
Een goede thriller film...
Redelijk verhaal...
Redelijk acteerwerk...
Bekende acteur Bill Pullman...
Wat een drama over een drugsmokkel...
Zou maar geen vreemde man ontmoeten, als
je vakantie bent (buitenland)...
Mooi HD kwaliteit...
Een goede achtergrond muziek (Dolby Digital)...
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Best boeiend drama met goede rollen van Claire Danes en Kate Beckinsale. Film haalt niet het niveau van vergelijkbare gevangenisdrama's als Midnight Express (1978) en Bangkok Hilton (1989), maar is niettemin het bekijken zeker waard.
pvl63
-
- 250 berichten
- 236 stemmen
Aardige tearjerker, leuk voor een koude Meiavond op RTL8. De vraag die je als kijker de hele tijd hebt is: wie van de twee weet er meer? Je smokkelt niet zomaar omgezien 1 kilo drugs mee in je rugzakje. Op het einde van de film offert de blonde zich op en mag haar vriendin de vrijheid tegemoet. Als kijker blijf je achter met een onbeantwoorde gevoel, was het schuldgevoel of opofferingsgezindheid.
Richard_Voorhees
-
- 2311 berichten
- 2135 stemmen
Het concept is al eens in menig film of politieserie gebruikt, maar dit vind ik nog een best aardig tv drama.
Claire Danes is bij mij het bekendst van de Homeland serie, maar tijdens deze film zitten we een stuk vroeger in haar carrière. Ze is een stuk jonger, maar laat in deze film ook al zien dat ze degelijk kan acteren. Daarnaast weet de nog erg jong ogende Kate Beckinsale haar wel aardig te ondersteunen.
Al vanaf het begin is het duidelijk dat de dames bedondert zijn door de gladde praatjes van Nick Parcks, ook wel Scip K. Carn of iets dergelijks.
Dan krijgen ze de hulp van iemand die eerst een wat schimmige advocaat lijkt, maar later toch het beste voor de dames wenst.
Verder is het vooral wel tof om te zien op welke verschillende manieren men uit de Thaise gevangenis zou kunnen komen.
De gemene Thaise medegevangene die overal aanwezig lijkt te zijn, komt wat minder goed over.
Over het algemeen een redelijke film en een niet al te zwaar drama (dus ook goed te doen voor zij die hier niet zo van houden).
Het laatste nieuws

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie

'Bridgerton' is terug op Netflix: eerste deel van vierde seizoen nu te zien

Prime Video-kijkers opgelet: 'The Wrecking Crew' met Dave Bautista en Jason Momoa is nu te zien

Mysterieuze misdaadfilm 'Het Geheugenspel' met Anna Drijver komt binnenkort naar Netflix
Bekijk ook

North Country
Drama, 2005
106 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Life as a House
Drama / Komedie, 2001
80 reacties

Wicker Park
Mystery / Romantiek, 2004
157 reacties

Candy
Drama / Romantiek, 2006
85 reacties

Gia
Biografie / Drama, 1998
72 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







