Genre: Komedie / Avontuur
Speelduur: 160 minuten
Alternatieve titel: Blake Edwards' The Great Race
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Blake Edwards
Met onder meer: Jack Lemmon, Tony Curtis en Natalie Wood
IMDb beoordeling:
7,2 (21.341)
Gesproken taal: Engels en Italiaans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Great Race
"The movie with 20,000-miles or one-million-laughs guarantee!"
De professionele durfal The Great Leslie weet een groep autofabrikanten er van te overtuigen dat een race van New York naar Parijs goed zal zijn voor de verkoop van auto's. Zijn vijand, Professor Fate, is van plan Leslie te verslaan in de race in een zelf uitgevonden auto.
Externe links
Acteurs en actrices
Professor Fate / Crown Prince Frederick Hoepnick
The Great Leslie
Maggie Dubois
Max
Hezekiah Sturdy
Henry Goodbody
Hester Goodbody
Lily Olay
Texas Jack
Baron Rolfe Von Stuppe
Video's en trailers
Reviews & comments
Sneakerjeans29
-
- 296 berichten
- 0 stemmen
Heel erg jeudsentiment inderdaad. Ik heb het idee dat ze hem in de jaren 80 veel vaker uitzonden.
zover ik weet maar 1 keer in 1986,toen was ik er meteen weg van.Daarna heb ik hem 10 jaar niet meer gezien.
Sneakerjeans29
-
- 296 berichten
- 0 stemmen
Sowieso ook in 1984, toen namen mijn ouders hem op...
en ook eerder natuurlijk, maar toen had ik hem nog niet gezien. op 5 december van 1983 hadden we de eerste video pas.
Dnice
-
- 1 berichten
- 12 stemmen
echt een leuke film!!
ik zoek m op dvd of video...nergens te vinden...wil wel met ned. ondertiteling
tsjidde
-
- 2112 berichten
- 4038 stemmen
ik zoek m op dvd of video...nergens te vinden...wil wel met ned. ondertiteling
Die bestaat (nog) niet, zover ik weet.
Grafmat
-
- 41 berichten
- 225 stemmen
Klopt... De dvd van the Great race kun je alleen bestellen in de Engelse versie, zonder Nederlandse ondertitels...
Maar ik heb deze film weer leren kennen via een videoband die mijn vader had opgenomen van de DUITSE versie, en zonder gekheid: Die Duitse versie was fan-tas-tisch...
Nog steeds herinner ik me bepaalde dialogen volledig in het Duits...:
"Professor, wo sind sie....!!??"
"Hinter den Felsen!!"
"Hinter welchen Felsen.....!!!???"
"HINTER DIESEN FELSEN, DU IDIOT!!!!"

ags50
-
- 778 berichten
- 7426 stemmen
Heb de DVD via eBay in regio 1 formaat gekocht, die (zoals wel meer DVDs van Warner Bros) gewoon op regio 2 speler is te zien. Uiteraard in origineel (1:2.20) beeldformaat. Gesproken talen: Engels (origineel) en Frans (dubbed). Ondertitels in Engels, Frans, Spaans, Portugees, Japans, Chinees, Thai en Koreaans (ik vermoed dat de DVD ook in regio 3 is af te spelen).
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Lemmon en Curtis nog een keer samen zien na SOME LIKE IT HOT, geweldig noem ik dat. Deze film kwam dan ook volledig uit aan mijn voornemens: grappig, leuk en boeiend.
BovanMo
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Een klassieker, heb hem denk ik al 10 keer gezien maar krijg er nooit genoeg van. De kinderen kijken tegenwoordig ook mee als ik hem op zet. Heb helaas alleen een engelse versie van de BBC. Hoop dat ie nog eens op tv komt met ondertiteling..
hydraulix
-
- 123 berichten
- 535 stemmen
Ah wat een heerlijk vermakelijke film! Gisteren voor het eerst bekeken en wel leuk om te zien dat een film van ruim veertig jaar geleden nog zo vermakelijk is.
*zucht* wat een schoonheid was die Natalie Wood toch!
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5247 stemmen
Zeker een schoonheid .....jammer dat ze overleden is.
De film zelf is een aaneenschakeling van slapstick.
Schitterend gespeeld door iedereen.
Met aan `t stuur 1 van mijn favoriete regisseurs.
Vanavond maar gauw bekijken. ( Heb em eindelijk op dvd )
Voor mij puur jeugdsentiment , en heeft nog niets in zijn waarde verloren.
Hier kunnen een hoop komedies een puntje aan zuigen.
Zo hoort een komedie te wezen.
Verhoog em een halve ster....hij word steeds beter, hoe vaker je em ziet.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Prima comedy met een uitmuntende cast. Slapstick en veel grappen variërend van redelijk tot hilarisch. Lemmon is wederom geniaal. Goed.
ap1947
-
- 132 berichten
- 1463 stemmen
Onlangs weer op dv d gezien. Het blijft een zeer onderhoudende film, maar waarom nog steeds niet in Nederland op dvd?
Warner heeft de laatste twee jaar helaas geen oude films meer uitgebracht op dvd in ons land, en de meeste grote studio's volgen Warner. Jammer!!
HolyGrail
-
- 23 berichten
- 712 stemmen
Zeer vermakelijke film! Lemmon steelt de show qua acteerprestaties, en Nathalie Wood is echt een absolute schoonheid.
Leuk ook om te zien waar de blauwdruk van Wacky Racers en Stop The Pigeon vandaan komt!
natju
-
- 58 berichten
- 78 stemmen
Doet me aan vroeger denken.... heb deze film toen 1000x gezien.
Blijft vermakelijk. zeker die taart gevecht scene
Floris22
-
- 204 berichten
- 1809 stemmen
De taart scene is onvergetelijk, net als Jack Lemmon! Peter Falk mag ook niet vergeten worden trouwens. Iedereen kent hem als de ijskoude Columbo, maar dit doet hij vele malen beter.
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Perfecte komedie met een sterke cast. Vooral de taartsmijt scene met Nathalie Wood in lingerie is geweldig. Ook kostuums en aankleding is uitmuntend. 160 minuten is lang maar de film was vermakelijk/leuk en stelt niet teleur. Deze komedie krijgt een 4,0.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4084 stemmen
Ondanks enkele zeer geslaagde grappen, leuke slapstick en een leuke cast verzuipt de film uiteindelijk toch in de gigantische speelduur. 2,5 uur is en blijft gewoon veel te lang voor een komedie. Juist de speelduur zorgt ervoor dat je niet het gevoel hebt dat de film constant het beoogde niveau haalt en dat is jammer.
2,5*
Plan 9
-
- 29 berichten
- 31 stemmen
Een geweldige film, leuke scenes, grappig, goed geacteerd, slechts later heb ik ontdekt dat de ene personage door Jack Lemmon is gespeeld.
Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Ik vond de film dus helemaal niet te lang.
Het eind stuk was zelfs veel te kort.
Jack Lemmon vond ik eigenlijk de hele film niet leuk maar zwaar overdreven zeker als prins..
Verder niets op aan te merken
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Leuke komedie avonturen film die in de jaren 70 regelmatig op TV (voor de Duitse zenders) te zien was. Verhaal is zit best leuk in elkaar en de beelden en kostuums zien er zeer fraai uit. Ook de auto's waren zeer leuk en dan met name de zelf uitgevonden auto met al zijn foefjes. Als kind zijnde vond ik het ook nog eens allemaal boeiend en zelfs spannend. De cast was natuurlijk om te smullen (zeker Natalie Wood) en men had zichtbaar plezier in het maken van deze film. De film duurt met bijna ruim drie uur behoorlijk lang maar hij verveelt eigenlijk nergens.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Bedroevend
Na het fenomenale Some like it Hot, hoopte ik met deze Curtis/Lemmon op een komedie die daar enigszins bij in de buurt kwam. Dat is helaas allerminst het geval. The Great Race is een belachelijk kinderachtig en onnozol avonturenprentje geworden.
Werkelijk elke punchline zie je minuten van te voren al aankomen. The Great Race lijkt een beetje op de cartoon Wacky Races, maar dan zonder leuke humor en met nog flauwere grappen. De personages zijn van bortkarton, de humor bizar kinderachtig en onleuk, het verhaal springt van de hak op de tak en is slaapverwekkend. Een lengte van 160 minuten is zwaar over-the-top. De film had het makkelijk met een uur minder afgekunt.
Het talent van Lemmon en Curtis komt hier totaal niet tot uiting.The Great Race is niet meer dan een onleuk, veel te lang en dodelijk saai kluchtenfilmpje. Eeuwig zonde.
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Jack Lemmon! Wat wil je eigenlijk nog meer? Deze man is m.i. één van de beste en grappigste acteurs aller tijden. Hij is ook de grootste reden waarom deze film is zoals die is.
De film op zich is een heerlijk tijdloos amusement stukje, wat ook nog eens erg grappig is. Super leuk entertainment. More of this please!
4*
confucius repeat
-
- 97 berichten
- 0 stemmen
Veel te lange film voor een komedie. Na die hilarische knokscene was er meer slap dan stick.
De humor dook als het ware de diepzee in. 't Zal toendertijd - tijdens de ijstijdperiode want zo oud is de prent al - wel lachen geblazen zijn, de hele rit lang zelfs, maar nu, heden ten dage
'p(l)akt' het niet meer. Wij (ik dan toch) zijn teveel verwend geraakt aan een oververzading van allerlei slapsticks en komedie en grollen en grappen.
''Grappig is iets waarom men moet lachen en dat persoonlijk bepaald is en beïnvloed kan worden door allerlei persoonlijke aspecten...'' Dat was het voor de grap. (snapt iemand dit?)
Humphrey
-
- 370 berichten
- 314 stemmen
Onbegrijpelijk hoe men in de zestiger jaren kon (schater)lachen met dergelijke komische films. Af en toe wordt het te gortig en doe je er best aan even te pauzeren. De film kan eenvoudigweg niet vlot bekeken wordt. Het werkt uiteindelijk flink op de zenuwen. Misschien pakweg 50 jaar geleden een topper, nu amper genietbaar. 1*.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Leuke film uit de jaren '60 met een topcast uit die jaren.
Maar de film duurt wat té lang om goed te zijn, waardoor hij na 2 uur toch wat gaat vervelen.
Een uurtje korter had prima geweest.
Het laatste nieuws

Horrorfilm 'Late Night with the Devil' met David Dastmalchian verdwijnt snel van Netflix

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'
Bekijk ook

The Song of Bernadette
Drama, 1943
28 reacties

In Cold Blood
Misdaad / Drama, 1967
73 reacties

Il Deserto Rosso
Drama, 1964
65 reacties

Paper Moon
Drama / Komedie, 1973
29 reacties

L'Ours
Drama / Avontuur, 1988
79 reacties

The Pink Panther Strikes Again
Komedie, 1976
95 reacties
Gerelateerde tags
parijs, frankrijknew york cityautoraceuitvinderslapsticksteampunkwagerdaredevilensemble castcross country race turn of the centuryevil geniusmad professor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











