Genre: Avontuur / Drama
Speelduur: 109 minuten
Alternatieve titels: Two Brothers / Twee Broers
Oorsprong:
Frankrijk / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Jean-Jacques Annaud
Met onder meer: Guy Pearce, Freddie Highmore en Jean-Claude Dreyfus
IMDb beoordeling:
7,0 (16.535)
Gesproken taal: Frans en Engels
Releasedatum: 8 juli 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Deux Frères
"Two infant tiger cubs, separated from their parents and each other."
In deze live action film worden twee kleine tijgerbroertjes in de jungle van Cambodja gevangen en van elkaar gescheiden. Eén tijgertje komt in het circus terecht en één wordt het huisdier van de zoon van de gouverneur. Na jaren zien ze elkaar weer, omdat ze tegen elkaar moeten vechten in een georganiseerde wedstrijd. Na al die jaren herkennen ze elkaar en ze weten samen te ontsnappen. Met hun bazen op de hielen, vluchten ze de jungle in.
Externe links
Acteurs en actrices
Aidan McRory
Eugène Normandin
Raoul Normandin
His Excellency
Mathilde Normandin
Saladin
Zerbino
Naï-Rea
Village Chief
Paulette
Video's en trailers
Reviews & comments
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Alweer een prachtige dierenfilm van Annaud, al heeft deze Two Brothers heel wat meer verhaal dan L'Ours. Gelukkig is dat nooit storend (en Guy Pearce is altijd wel prettig om naar te kijken), maar zonder al die nevenverhalen had het ook wel gekund. De twee tijgers zijn immers zo indrukwekkend dat ze de aandacht volledig opeisen en helemaal geen gedetailleerd verhaal nodig hebben.
Gelukkig wordt het nooit geforceerd, en voelen de handelingen van de twee tijgers op geen enkel moment gekunsteld aan. Geen film vol beesten die truukjes doen dus, maar een boeiende, ontroerende en knap gemaakte avonturenfilm.
3.5 sterren.
bridget
-
- 179 berichten
- 445 stemmen
Een woord: MOOOOOOOOOOOOIIIIIIII! Dierenfilms blijven het altijd wel doen bij mij. Uiteraard zat er ook hier weer een scène in waardoor ik mijn pakje zakdoeken moest bovenhalen... (die beestjes kunnen zo goed acteren!) Ik wil ook een tijgertje!! 
MWX
-
- 341 berichten
- 1885 stemmen
ik heb m net gekeken en sluit mij aan bij de rest dit is een van de mooiste dierenfilms die ik ooit gezien heb.
4*
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
De beertjes van L'Ours ontroerde enorm, met de tijger(tje)s was het niet anders.Met iets meer verhaal, wat niet had gehoeven zoals al eerder gezegd.Een hoop visueel spektakel, maar gebracht met een ziel en en hart.Warbeck draagt hier ook zeer zeker aan bij. 4 sterren
dennis_n
-
- 61 berichten
- 408 stemmen
Het was prachtig gemaakt, alleen het verhaal vond ik echt helemaal niets........
3,5*
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12845 stemmen
Ziel, hart, ontroerend ...
Enkele mooie plaatjes, maar verder was dit een melig spektakel van jewelste. Amerikaanse propaganda is er niks tegen, met als dieptepunt het einde van deze film, waarvoor een volledige * aftrek.
Verder is het ook een wat modale avonturenfilm, die vooral steunt op het principe "beestjes! wat leuk! hoe schattig!". Nogal domme stereotypes, cheesy muziek en een vreselijk cliché verloop. Voor de plaatjes en schattige tijgerwulpjes had ik nog graag 2* gegeven, maar zoals gezegd hou ik het op 1*.
tobi
-
- 4 berichten
- 1 stemmen
ondanks het voorspelbare verhaal ,toch een film om aan gekluisterd te zitten met het hele gezin!
¤smas¤
-
- 52 berichten
- 638 stemmen
Ik vond het persoonlijk echt een top film als je ook hoort hoe ze die beesten hebben laten acteren GE-WEL-DIG!!
bijv. Bij een scène hebben ze de beestjes een paar dagen uit elkaar gehaald, om ze vervolgens op de set bij elkaar te zetten, waardoor ze uitbundig met elkaar gaan spelen (zoals gepland was). Daarbij bleken ze ook spontaan met de kokosnoot te spelen en dit alles ging vele male spontaner dan ze gedroomd hadden..... Nou mij kun niks wijsmaken dat dit geen top film is. Okej het verhaal was minder enzo, maar in dit geval interesseert het me niet en vond ik het al om al een leuke en nogmaals een ge-wel-dig-ge film!!!
4*
JustBunny
-
- 27 berichten
- 17 stemmen
Ja inderdaad een van de mooiste dierenfilms die ik heb gezien.Erg mooie omgeving , en de muziek is ook prachtig.Heb er echt van genoten,en me aandacht verslapte geen moment.Probeer het zelf maar eens,die dieren zo te trainen.Echt PRACHTIG!.Dus een goede 4,5*.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Ik heb enkel de trailer gezien en heb er niet zo'n positief gevoel aan overgehouden. Daar waar 'L Ours natuurlijker, rauwer (misschien zelfs harder) en creatiever (alternatiever) was, lijkt Two brothers eerder te vervallen in een melige, voorspelbare en "gemaaktere" (Amerikaans getinte) massaproductie.
Nu ben ik de laatste die zich tegen uitgesproken crowdpleasers zou keren, maar in dit specifieke geval ligt het me niet. Wanneer men vervalt in oeverloze meligheid en enige vorm van originaliteit of natuurlijkheid ontbreekt (wat veel het geval is bij kinderfilms of romantische komedies), dan kan dergelijke prent mij serieus tegenvallen.
Maar nogmaals, ik heb enkel de trailer gezien. Doch eerlijk gezegd, sta ik nu niet echt te springen om hem te zien...
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Voordat ik de film ga zien: Hoe is Freddie Highmore? (Is de originele titel niet Deux Frères en "Two Brothers" slechts een vertaling?)
Marleendje
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ik heb em net in huis.... Ben heel benieuwd. Kan iemand me vertellen of dit een kinderfilm is?
eRCee
-
- 13441 berichten
- 1978 stemmen
Dit gaat nergens over zeg. Heel knap hoe ze de tijgers laten 'acteren' (lijkt mij), maar als film stelt het echt niets voor. Dan kijk ik tien keer liever naar een documentaire.
Ik ben halverwege naar de winkel gegaan en heb de rest van het verhaal ook niet meer helemaal meegepakt. Dat maakt allemaal niet uit want het is ontzettend voorspelbaar en hangt aan elkaar van cliches. Er zit ook totaal geen spanning in het gevecht tussen de twee broers. Daarbij worden de tijgers wel heel erg als mensen geportretteerd: in communicatie, in emotie, in relaties. Het zou lachwekkend zijn geweest als het niet zo intriest was.
1*
Fabrice
-
- 104 berichten
- 2569 stemmen
Zeer mooie film - indrukwekkend 4,5 * - lang geleden dat zo'n film me zo raakte ..
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Van te voren weet je het al..
Dit ga ik niet droog houden.:):)
Two Brothers met de twee bengaalse tijgertjes is ontroerend en vertederend.Hartverscheurend als ze uitelkaar worden getrokken.
De vrede mens tegen het onschuldige dier.
Kokend van woede erger je aan de hufterige circusmedewerker die bruut met de tijger omgaat .
Het is voorspelbaar dat het gebeurtmaar toch.
Ondanks de cliche's en een voorspelbaar verloop tot de confrontatie van de twee toe ga je volledig op in deze two brothers.
Prima amusement
4*
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Een dramatisch slechte Annaud.
De tijger(tje)s zijn ook het enige wat deze film aan amusement te bieden heeft. Irritant camera-werk, slecht acteerwerk, een bedroevend en voorspelbaar plot, en een tranentrekkende Hollywood-soundtrack waar het glazuur van mijn tanden spontaan van brak.
Annaud zakt verder en verder weg met zijn films. Ik ben er nog niet uit of dit nu voor kinderen was of voor volwassenen. Annaud wist het blijkbaar ook niet. Wat een sof.
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
ik vond er geen reet aan. waardelose film, er is niks aan.
1 ster
RoseRed24
-
- 27 berichten
- 150 stemmen
Geweldige film en zeer aangrijpend.Kon het niet droog houden en vond hem van het begin tot het eind super.Absoluut geen kinderfilm tenzij je je kinderen een trauma wil bezorgen.4,5*
sangha
-
- 605 berichten
- 517 stemmen
prachtige film. ik ben zelf al helemaal tijgergek en ik vind het echt prachtig. ik vind dat deze film laat zien wat voor een leed mensen dieren aan kunnen doen. als je niet van dieren houd moet je hier natuurlijk niet naartoe gaan maar dat kan je zelf ook wel bedenken
. het is wel een beetje met een kinderlijke sfeer verteld maar ik vind dat niet echt storend. 4 sterren.
miss_lisa
-
- 29 berichten
- 0 stemmen
wow wat een film prachtig.
ik ben er met mijn school toe gegaan.
wat alleen storend was dat iedereen aan het praten was.
echt mooi.
vooral als de twee tijgertjes uit elkaar worden gehaald.
en wat het mooiste stuk was dat ze weer bij elkaar kwamen.
het is een ontroerende film.
ik heb zelfs gehuild.
wat ik normaal gesproeken niet doe.
het eind vond ik ook mooi.
ik geef deze film een 4*
jayytjee
-
- 258 berichten
- 0 stemmen
Ja deze heb ik al heel vaak gezien.. Ik moet 'm altijd kijken met mn neefjes in Aruba. Die kennen 'm zelfs 
Ik vond het gewoon een hele mooie film met prachtige beelden. Erg ontroerend ook.
3,5
magnifor
-
- 36 berichten
- 195 stemmen
Tijgerbeelden zijn heel mooi, alleen zoals eerder gezegd een beetje nep verhaal. Opzich niets mis mee, want het draait hier immers om de tijgers. En daar gaat het mis. Er komen te veel mensen voor in de film. Als het goed acteerwerk was dan was het nog geen probleem geweest, maar acteerwerk is hier echt slecht te noemen.
3*
E V
-
- 1105 berichten
- 3048 stemmen
Mooie beelden van paradijslijke natuur en prachtige tijgers.
Verhaal is slap.
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Vond een mooi verhaal.En die tijgertjes acteeren prachtig.En soms best ontroerend.4 sterren. Aleen jammer dat het af en toe voorspelbaar is
Hercules
-
- 71 berichten
- 0 stemmen
Van te voren weet je het al..
Dit ga ik niet droog houden.:):)
Two Brothers met de twee bengaalse tijgertjes is ontroerend en vertederend.Hartverscheurend als ze uitelkaar worden getrokken.
De vrede mens tegen het onschuldige dier.
Kokend van woede erger je aan de hufterige circusmedewerker die bruut met de tijger omgaat .
Het is voorspelbaar dat het gebeurtmaar toch.
Ondanks de cliche's en een voorspelbaar verloop tot de confrontatie van de twee toe ga je volledig op in deze two brothers.
Prima amusement
4*
Geheel mee eens !
Het laatste nieuws

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad

Horrorfilm 'Late Night with the Devil' met David Dastmalchian verdwijnt snel van Netflix

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'
Bekijk ook

Va, Vis et Deviens
Drama, 2005
20 reacties

Home
Documentaire, 2009
68 reacties

African Cats
Documentaire / Avontuur, 2011
31 reacties

Être et Avoir
Documentaire, 2002
85 reacties

Arn - Tempelriddaren
Drama / Avontuur, 2007
59 reacties

The Secret Life of Bees
Drama, 2008
69 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





