• 15.815 nieuwsartikelen
  • 178.401 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.093 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Sixth Sense (1999)

Thriller | 108 minuten
3,87 6.532 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: M. Night Shyamalan

Met onder meer: Bruce Willis, Toni Collette en Olivia Williams

IMDb beoordeling: 8,2 (1.132.805)

Gesproken taal: Latijn, Spaans en Engels

Releasedatum: 23 december 1999

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Sixth Sense

"Not every gift is a blessing."

Dr. Malcolm Crowe, een kinderpsycholoog, neemt de taak op zich om een jongetje te genezen dat geesten ziet. Het jongetje, Cole, heeft door z'n gave veel problemen op school en met z'n moeder. Door Cole te helpen hoopt Crowe in het reine te komen met zichzelf, nadat hij in het verleden bij een soortgelijk geval niet voldoende heeft kunnen helpen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3096 stemmen

Redelijk.

Een film gemaakt in de tijd dat twists de hype waren. Het zou kunnen liggen aan het feit dat ik 'I see dead people' al eens voorbij zag komen, maar zelfs zonder die voorkennis kan ik nauwelijks geloven dat ik de film anders had gezien. Het is totaal niet subtiel geregisseerd.

Dat wil niet zeggen dat het slecht is. Integendeel. Ik vind, voor wat het wil zijn, best genietbaar. Af en toe wat thrillerachtig met softe horror, maar al bij al toch vooral een mysterieus drama. Van Bruce Willis ben ik niet zo zot, Haley Joel Osment doet het m.i. heel aardig.

Audiovisueel vrij standaard gebracht. M. Night Shyamalan had het gerust wat naargeestiger mogen brengen. De film is behoorlijk traag en op het psychologische gefocust - dan verwacht ik toch net iets meer sfeer. Wel opvallend dat ik in een aantal films van hem wel telkens talent zie, maar er zelden een meesterwerk in herken. Ook deze hooggewaardeerde film komt daar voor mij niet van in de buurt.

3


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Uitstekende film over een kinderpsycholoog die een jongetje helpt die geesten ziet. De combinatie drama horror pakt hier bijzonder goed uit. De film is dan ook zowel spannend als ontroerend. Het zit allemaal goed in elkaar en het geheel is strak in beeld gebracht. Uitstekend acteerwerk van de gehele cast met toch wel een speciale vermelding van de piepjonge Haley Joel Osment


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4519 stemmen

In hoeverre is de twist nog een geheim bij deze film? Enfin, ik zag deze heel lang geleden maar ik kon me er weinig meer van herinneren. Nu deze opnieuw draaide in de bios was het toch maar mooi de tijd deze eens opnieuw te zien. De vraag bleef dan: wat blijft er over van deze film als je de uitkomst weet? Nou, veel.

De film is deels mysterie, deels drama. Het mysterie is nog prima te kijken door de typische sfeer en het is leuk om te zien hoe de film nu precies is geschoten met het einde in het achterhoofd. Clever gedaan achteraf en met zoveel overtuiging gefilmd dat je nooit dat einde zou kunnen raden.

Maar juist als drama overtuigt de film. Een klein deel is voor Willis, al is zijn relatie met zijn vrouw erg koel. Achteraf begrijpelijk en eigenlijk uitstekend geacteerd dat vooral toch wel) maar tijdens de film zelf werkt dat niet helemaal. De relatie tussen de kleine Cole Sear en zijn moeder is echter prachtig in elk aspect. Heel menselijk waar verdriet, liefde en wanhoop zeer overtuigend worden gebracht door hen beiden.

Al met al is dit nog steeds een goede film die uitstekend gemaakt is met een onverwacht grote herkijkwaarde. Ik heb de score zelfs een halfje verhoogd. 4,0*.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2724 berichten
  • 1398 stemmen

In maart 2011 heb ik deze film voor het laatst gezien. Toen gaf ik zelfs 4.5 punt voor deze bijzondere mooie film. Daar gaat nu wel een puntje vanaf, want er gebeurt vooral in het eerste lange stuk nagenoeg niks. Eigenlijk wordt hij pas echt boeiend in het laatste half uur. Niettemin blijf ik het een goede film vinden al denk ik nu anno 2025 dat er veel meer in had kunnen zitten. Het duurt allemaal te lang voordat het interessant gaat worden. De visoenen hadden veel eerder gebracht kunnen worden. Mooiste stuk vond ik van dat meisje met dat pakketje voor haar vader. Dat vond ik echt een ijzersterk moment. Het verkeersongeluk. Maar feitelijk zijn deze visioenbeelden anders dan in het begin toen hij meer geesten zag die al heel lang geleden waren overleden. Die switch had voor mij eerder gemogen. Afijn de film is gemaakt in '99 dus dat is ook alweer 26 jaar geleden. Een remake zal wellicht andere keuzes, maken.

Film 3.5
Beeld 4.5 (4K)
Geluid 5.0


avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1411 stemmen

Jaren ‘90, wat een films kwamen er toen uit. Reservoir Dogs, T2, Forrest Gump, Titanic, Se7en, The Silence of The Lambs, Saving Private Ryan, Pulp Fiction, The Matrix, (veel te veel om op te noemen) en op de valreep kwam out of the blue The Sixth Sense.

Als kind ging ik naar de bioscoop naar een film (geen idee welke meer) en overal hingen grote zwarte posters met een grote 6 erin en met een jongentje in de cijfer 6. Ik kwam voor film A, maar de aandacht en de hele hype om The Sixth Sense trok mijn aandacht meer dan voor de film waar ik voor kwam.

Ik denk dat ik deze film in geen 15 jaar meer had gezien. Onlangs de blu ray gekocht en gister was het zo’n dag, dat ik dacht vanavond zal ik hem eindelijk weer eens herzien. Wat een ontzettend goede film is dit. De twist was bekend uiteraard, maar dit is zo’n film dat, dat geen ene moer uitmaakt. Want wat wordt er fantastisch goed geacteerd zeg. Mijn god. Die kleine Osment. Je zou geloven dat die ze echt ziet. Voor mij kent de film vele hoogtepunten, maar de scene in de auto (vlak na het ongeluk) is de allerbeste scene van de film. Kippenvel. En ik moet zeggen, dat heb ik niet heel vaak. Wow. En dan moet de twist nog komen. Wat een ontzettend goede rol ook van Willis zeg.

Dit klinkt misschien gek, maar ik verheug me nu al op een nieuwe kijkbeurt van deze film. Dit zal zeker niet weer 15 jaar duren (ongelooflijk zeg), maar binnen 2 jaar. Dat is één ding wat zeker is.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2955 berichten
  • 2079 stemmen

Deze film opnieuw op de 4k uitgave gezien.

En blijft èèn van de aller beste films gemaakt.

Een meesterwerk op alle fronten.

Visueel en de acteer prestaties van de cast en de makers zijn van het hoogste niveau zo zeldzaam.

En met zulke schitterende film muziek.

Een zeldzame rol van Haley Joel Osment die zoals Bruce Willis eens in een interview vertelde over hem,toen deze film zijn première maakte, dat dit kind ster de beste film sterren ter wereld uit vroegere tijden en deze tijden omver blies met deze film acteer prestatie.

Die ongeëvenaard was en nog steeds.

Een aangrijpende en razend spannende film blijft dit.

Waarbij je op het puntje van je stoel zit.

Staande ovatie voor deze tijdloze en meesterlijke film.


avatar van El  Loco

El Loco

  • 1106 berichten
  • 2382 stemmen

The Sixth Sense is weer zo'n typische film die ik ooit eens in mijn jeugd had gezien en sindsdien steeds aan mijn aandacht ontglipt is. Ik moet toegeven dat deze nog steeds terecht een klassieker is, want de film staat als een huis. Zelfs wanneer je het einde kent, is het een film die de hele speelduur boeiend is en dat is voornamelijk te danken aan de opbouw die ijzersterk is. We zijn toch al bijna een uur ver vooraleer we echt kennismaken met de gave van Cole, maar ondertussen werd er wel al een mooie spanningsboog opgebouwd. Nadien volgen er verschillende schrikmomenten, die wat mij betreft perfect in deze film passen. Nergens gaan de schrikmomenten er over, maar blijft het in de lijn van een psychologische thriller. Al blijft het natuurlijk wel vreemd dat het heel lang duurt vooraleer Crowe beseft dat hij dood is. Ergens had het beter geweest dat hij het wel wist, maar al lang vrede mee had genomen. Het resultaat voor de kijker zou hetzelfde geweest zijn, maar het zou wel iets geloofwaardiger overkomen.

Een terechte klassiekere die ik na veel te lange tijd nog eens herzien heb en me beter is bevallen dan op voorhand gedacht.

4*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Herziening laat er een halfje vanaf vallen. The Sixth Sense is dan ook weinig effectief materiaal om opnieuw te bekijken als je de insteek van het verhaal vooraf al weet, helaas laat dat in het geval van regisseur M. Night Shyamalan vooral zien dat het qua logica meerdere steken laat vallen. In bepaalde opzichten moet je bijvoorbeeld wel erg bijgelovig zijn om mee te kunnen gaan in de afloop en vooral de onwetendheid van de personages. Gelukkig doet Haley Joel Osment het erg goed, loopt het tempo best vlot en vinden de makers een aantal originele invalshoeken om op te kunnen bouwen. De status van klassieker blijft uiteraard staan, voor mij persoonlijk werkt het allemaal simpelweg wat minder.


Uit de diepte roep ik tot U, Heer.

Destijds als 12 jarige jongen in de bios mogen bewonderen. Nu herzien op 4K die ik al een tijdje had liggen.

Blijft een ijzingwekkende film met een knap geconstrueerd verhaal en uitmuntend spel van Willis en de jonge ontdekking Haley Joel Osment, die terecht voor een Oscar werd genomineerd. Ook de bijrol van Collette, als Osment’s bezorgde moeder werd terecht beloond met een Oscarnominatie. De ontroerende scene tussen hun twee in de auto is hartverscheurend en de tranen schieten je in de ogen. Het verrassende einde blijft ook legendarisch. Regisseur Shyamalan, die tevens ook het scenario schreef, weet met subtiliteit en suggestie een onderhuidse sfeer te creëren. Hij heeft zelf nog een klein rolletje als arts.


avatar van Ivan De Preter

Ivan De Preter

  • 24 berichten
  • 47 stemmen

Ik heb deze film als kind gezien en weet nog dat ik sommige momenten echt bang was. Zeer goede acteerprestaties van Haley Joel Osmont. Ik zie Bruce Willis deze rol ook graag spelen? Zeker zo graag als zijn actierollen.