Genre: Thriller
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: M. Night Shyamalan
Met onder meer: Bruce Willis, Toni Collette en Olivia Williams
IMDb beoordeling:
8,2 (1.132.989)
Gesproken taal: Latijn, Spaans en Engels
Releasedatum: 23 december 1999
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Sixth Sense
"Not every gift is a blessing."
Dr. Malcolm Crowe, een kinderpsycholoog, neemt de taak op zich om een jongetje te genezen dat geesten ziet. Het jongetje, Cole, heeft door z'n gave veel problemen op school en met z'n moeder. Door Cole te helpen hoopt Crowe in het reine te komen met zichzelf, nadat hij in het verleden bij een soortgelijk geval niet voldoende heeft kunnen helpen.
Externe links
Acteurs en actrices
Malcolm Crowe
Cole Sear
Lynn Sear
Anna Crowe
Vincent Grey
Kyra Collins
Tommy Tammisimo
Sean
Stanley Cunningham
Mrs. Collins
Video's en trailers
Reviews & comments
bisse
-
- 646 berichten
- 444 stemmen
Deze verrassende uitleg van het verhaal kun je dus wel degelijk de plotwending noemen. Met die vette bull waar je later mee komt bevestig je alleen maar mijn punt dat al de films van shamalyan draaien om deze verrassende wending (als jij de plotwending graag zo wilt noemen). In mijn ogen bestaat een Shamalyan film uit de uiteindelijke plotwending met verder wat saai geneuzel om deze te verantwoorden.
Sorry hoor maar gebakken lucht... 
Tja smilies zijn ook zoveel interessanter dan het onderbouwen van een mening
Twister
-
- 19 berichten
- 0 stemmen
Yo Blonde...
sorry dat ik me ermee ga bemoeien, maar als je denkt dat shyalaman geen plotwending heeft gebruikt (en we hebben het hier wel over de juiste definitie van plotwending) alleen maar omdat ie het publiek niet op het verkeerde been heeft gezegd itt bij [knip], dan zit je fout.
(Feit is ook dat er wel degelijk een poging wordt gedaan het publiek op het verkeerde been te zetten/te misleiden, aangezien Willis niet doorheeft dat ie dood is...iets wat het publiek ook niet doorheeft. )
[edit kapp: spoilers voor andere film verwijderd]
vdc
-
- 825 berichten
- 619 stemmen
Magistrale plot, deze film.
Of het nu een wending of uitleg is : eigenlijk doet dit er weinig toe (bij een plotwending denk ik meer aan zoiets als bij From Dusk Till Dawn).
Maar hoe onwaarschijnlijk toch, zoals Shyamalan de kijker de plot gewoon prijsgeeft halfweg de film, en geen enkele kijker dit wil aannemen :
- I see dead people.
- In your dreams ?
- (knikt neen ; angstige indringende blik naar Willis)
- When you’re awake ?
- (knikt ja ; opnieuw indringende blik naar Willis)
- ...
- They don’t know that they’re dead.
Ik weet nog goed, bij mijn eerste kijkbeurt, dat ik mezelf confronteerde met “misschien is Willis ook wel één van die doden”, maar dat meteen daarna terug verwierp. Ik wou dit gewoon niet aannemen. Het verhaal kwam zo boeiend, indringend en geloofwaardig over, dat dit niet kón.
Je krijgt de plot halfweg de film in de schoot geworpen, en je wil het niet aannemen. Dit getuigt van een meesterlijke verhaal-opbouw, puur vakmanschap, en zeker niet van saai geneuzel.
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Wel mooi om weer te zien hoor, maar de verassing is er nu wel af, eigenlijk de 1e keer als omdat ik [knip] toen al gezien had en iedereen zei dat ie ongeveer net zo zou aflopen, dus dat is wel jammer, nog steeds vind ik [knip] ook nog stukken beter dan dees, meer spanning, veel meer sfeer, betere schrikmomenten, gewoon beter gebracht.
Maar toch is het verhaal in dees ook heel mooi hoor, goed gespeeld, alhoewel ik dat jongetje soms wel irritant vond, maar goed, zal wel aan mij liggen.
Maar toch is ie mooi hoor. 3 sterretjes.
[edit kapp: spoilers voor andere film verwijderd]
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Bij herziening blijft deze film overeind staan. Fier zelfs. De plottwist is totaal niet cruciaal om te genieten van het verhaal (haha). Vooral de sfeer doet het voor me bij deze film. Het zou trouwens verboden moeten worden voor tv zenders om deze film in 4:3 uit te zenden, dat is echt een belediging voor de prachtige beelden.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Sfeervolm filmpje met een zeer mooi uitgewerkt intelligent verhaaltje. De plot heeft mij echt verrast en de vele symboliek en bedenkingen dragen bij tot de waarde van deze film. Mooie filmstijl ook en enkele verrassende elementen. Maar de film laat zich op momenten te lang aanslepen, en biedt weinig afwisseling. Ook de clichés zijn er nog steeds en soms komt alles toch wat routineus over. De film balanceert ook op het randje van té melig. Vermakelijk, en tergelijkertijd teleurstellend saai met momenten, 3.
twin
-
- 73 berichten
- 211 stemmen
Ik vond het werkelijk en topfilm, het plot raakt je vol in het gezicht 5*
Rujar
-
- 2871 berichten
- 3816 stemmen
Ik vondt het erg flauw. Ondanks dat het fictie is zit het verhaal toch onmogelijk in elkaar, waardoor je op het einde toch een beetje teleurgesteld wordt.
Bruce Willis was ook echt een verkeerde keus als hoofdrolspeler.
Ik vond het plot bijvoorbeeld bij [knip] eigenlijk veel beter.
[edit kapp: spoilers voor andere film verwijderd]
wavanbuuren
-
- 4228 berichten
- 1334 stemmen
Ik vond het plot bijvoorbeeld bij [knip] eigenlijk veel beter.
Ik kan dit soort uitspraken altijd moeilijk begrijpen als je bedenkt dat [knip] twee jaar na the Sixth Sense is gemaakt. Originaliteit moet toch altijd beloond worden vind ik.
Misschien zit ik er wel helemaal naast, maar ik kan me nooit aan de indruk ontrekken dat [knip] er zonder the sixth sense niet was geweest.
[edit kapp: spoilers voor andere film verwijderd]
Rujar
-
- 2871 berichten
- 3816 stemmen
Ik denk dat [knip] ook is gemaakt n.a.v. de Sixth Sense. (toch een beetje meelopen op het succes van een film)
Maar toch is [knip] beter omdat het einde van de film op mij veel ‘geloofwaardigere’ overkomt daar waar Sixth Sense toch vaak op toevalligheden is gebaseerd en hierdoor m.i. door de mand valt.
WiLL
-
- 272 berichten
- 668 stemmen
Ik weet niet goed hoeveel sterren ik deze film moet geven.
Het verhaal was wel aardig en er werd goed in geacteerd ....
maar ik werd toch totaal niet door de film "gegrepen". Zo wilde ik steeds even wegzappen naar een ander kanaal. De eerste keer dat ik de film had gezien ben ik al in slaap gevallen, dus deze keer wilde ik hem helemaal afkijken.
Twijfel nu nog tussen 2,5 of 3** ...
Flipman
-
- 7113 berichten
- 1145 stemmen
Ik heb hem een 3 gegeven. Ik vind het verhaal op zich cool, maar:
waarom merkte de Crowe niet dat de moeder van Cole niet met hem sprak? Als verder nooit iemand tegen je praat word je toch al meteen psychisch gestoord? Maar dat is dus ook het probleem van al die dooie mensen
Ik vind dat Shyalaman teveel plot verschuift naar het einde van zijn films. Zo ook Unbreakable: op zich ook mooi, maar er zijn teveel dingen waar je aan het einde pas achter komt. Toegeven, de film wordt er niet moeilijker door ofzo, maar ik vind dat als kijker toch niet zo prettig. Een 3 vandaar, omdat Shyalaman toch zeer goed is in het scheppen van sfeer.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
waarom merkte de Crowe niet dat de moeder van Cole niet met hem sprak? Als verder nooit iemand tegen je praat word je toch al meteen psychisch gestoord? Maar dat is dus ook het probleem van al die dooie mensen
Dat wordt in de film uitgelegd: de doden zien wat ze willen zien.
kijkert
-
- 3584 berichten
- 0 stemmen
Dat wordt in de film uitgelegd: de doden zien wat ze willen zien.
Da's geen uitleg, maar een kromme redenatie om de gaten te vullen.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Niet mee eens, dat gegeven heeft Shyamalan niet zelf verzonnen om zijn gaten te vullen. Het is eerder iets wat al algemeen "bekend" is over de doden (voor de mensen die erin willen geloven).
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Crowe was in ontkenning. En daaardoor zie je wat je wil zien. In een zekere zin heeft BoordAppel een punt. Sommigen doden die blijven hangen in de wereld van de levenden hebben nog zaken af te handelen op aarde.
pjotr
-
- 2672 berichten
- 2781 stemmen
Ja kom op zeg...hoe lang zwerft die Willis wel niet rond als geest. Bij die rare ontmoeting met zijn vriendin had ik al zware twijfels. Beetje raar als je een etentje hebt en degene waarmee je hebt afgesproken ziet je niet staan.
Stel dat Willis maar één week rondzwerft: de enige die hem aanspreekt (of waar hij mee praat) is dat jochie....als je je dan nog niks gaat afvragen....
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
Niet mee eens, dat gegeven heeft Shyamalan niet zelf verzonnen om zijn gaten te vullen. Het is eerder iets wat al algemeen "bekend" is over de doden (voor de mensen die erin willen geloven).
Precies, deze regels heeft hij niet verzonnen. Je gaat toch ook Unbreakable niet verwijten dat het zo onrealistisch is dat iemand superkrachten heeft? Die regels lagen al vast voor de film begon (sorry, dit zal waarschijnlijk de 14e keer zijn dat ik deze verdediging uit de kast haal
)
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
erg eens met Jordy en Boordappel. blijf dit toch een van de sterkste 10 thrillers van de laatste 10 jaar vinden.
schaap
-
- 88 berichten
- 0 stemmen
Nu voor de tweede keer gekeken.daarom een sterretje meer super goeie film
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Omdat hij hem de tweede keer beter vond lijkt me.(al staat dat er niet)
luuk1988
-
- 329 berichten
- 444 stemmen
hey mensen,
ik vond dit een ontroerende film.
vooral omdat niemand cole begrijpt of gelooft.
je moet wel goed in de gaten houden dat er in het begin een tijd sprongetje is . want als je die mededeling niet mee krijgt kan dat een hoop vragen op leveren
Mushroom
-
- 128 berichten
- 1539 stemmen
Toch wel een hele goede film, zeer origineel en toch wel een klassiekertje!!
Alleen kan niet zeggen dat ik het einde niet helemaal zag aankomen, heb hem in de bios gezien en toen Bruce Willis door de kamer loopt bij dat meisje dr begrafenis of hoe je dat ook noemt, en niemand zegt wat tegen hem, had ik zoiets van Hmmmm vreemd, maar doorzien heb ik het nooit!!
Jah mooie ontroerende film 4 puntjes!!
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Eigenlijk ietsjes meer dan een gemiddelde Hollywood film.
Kan me herinneren dat er een paar mooi geschoten scenes in zaten.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Deze film is uitgebloeid tot een klassieker, terwijl de film nog niet gek oud is. Toen de de onthulling kwam, kreeg ik werkelijk een klap te verwerken. Het plot zit prachtig in elkaar.
Ik ben normaliter niet zo weg van Bruce Willis, maar ik denk dat deze rol weggelegd is voor hem.
M. Night Shymalan heeft vaak goede plottwists, maar ik denk dat deze het meest succesvol is.
4 Steren.
007
-
- 202 berichten
- 170 stemmen
een erg goed en schrikwekkende thriller. Weer een erg goed verhaal en een prachtig niet te verwachten plot. Volgens mij de beste thriller die M. night shyamalan ooit gemaakt heeft. Al zijn eigenlijk al zijn thrillers goed, tot nu toe toch. 4 sterren en half.
Gerelateerd nieuws

'The Sixth Sense' van M. Night Shyamalan morgenavond te zien op tv

Mystery-klassieker 'The Sixth Sense' met Bruce Willis dinsdagavond te zien op televisie

1 April, kikker in je bil: acht films met een verrassend einde
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

American History X
Misdaad / Drama, 1998
2.795 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







