Genre: Komedie / Sport
Speelduur: 92 minuten
Alternatieve titel: Dodgeball
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rawson Marshall Thurber
Met onder meer: Vince Vaughn, Christine Taylor en Ben Stiller
IMDb beoordeling:
6,7 (283.223)
Gesproken taal: Engels en Duits
Releasedatum: 23 september 2004
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dodgeball: A True Underdog Story
"Grab life by the ball."
Peter La Fleur heeft een sportschool, maar hij zit in de financiële problemen. White Goodman wil graag z'n sportschool overnemen, maar Peter voelt daar niets voor. Hij heeft nog een maand de tijd om 50.000 dollar bij elkaar te schrapen. Het lijkt een onmogelijke opgave, totdat hij z'n oog laat vallen op een trefbal competitie.
Externe links
Acteurs en actrices
Peter La Fleur
Kate Veatch
White Goodman
Patches O'Houlihan
Justin
Gordon
Owen
Dwight
Steve the Pirate
Fran Stalinovskovichdaviddivichski
Reviews & comments
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Heb deze film moeten kijken tijdens een 16 uur durende bus reis, misschien is het door deze situatie waarin ik het heb bekeken (gaar, verveeld en weet ik veel wat), maar ik vond het een erg grappige film! Origineel verhaal, kijkt lekker weg, en deed me lachen. Prima.
3,5*
aburex
-
- 843 berichten
- 2189 stemmen
Zeer vermakelijke film met best wel leuke grappen. Stiller versus Vaughn: zo'n film kan niet anders dan goed zijn.
Een aanrader voor mensen die een beetje in de put zitten
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2700 stemmen
Goede film. Grappige stukken in. Leuk verhaal. de film is wel redelijk kort. Vince Vaughn speelde goed. Ben Stiller vond ik nog beter spelen.
jansma
-
- 138 berichten
- 170 stemmen
geweldig grappige comedy van een steengoede ben stiller die zo hillarisch is. Ik heb deze film 11x gekeken en deze week ga ik hem weer kijken, ik kijk er nu al naar uit.
elmo4ever
-
- 132 berichten
- 380 stemmen
ik heb gelachen dus een 3.0 goede voldoende!!!
de leuke humor is wel slecht!! maar goed genoeg voor 3.0...
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
ik heb gelachen dus een 3.0 goede voldoende!!!
de leuke humor is wel slecht!! maar goed genoeg voor 3.0...
Contradictie..?
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Heel vaak gezien. Dodge, duck, dip, dive and.... dodge. Heerlijk
. Ben Stiller is echt geniaal in deze film. "Touché!"
Ricker
-
- 42 berichten
- 71 stemmen
Erg leuke film. Een ware topper in z'n soort. Niet serieus nemen, gewoon kijken en genieten!
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Dodege, duck, dip, dive and...dodge.
Vince Vaughn en Ben Stiller zorgen voor een leuke komedie met heerlijke foute grappen erin.
Ook de Dodgeball teams zijn geweldig om naar te kijken... Team Blitzkrieg uit Duitsland met coach Hasselhoff is helemaal super
.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Ben Stiller mag zich lekker uitleven en de trefbal-wedstrijden zijn ook leuk.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Wederom gekeken, me iets minder geergerd dan de 1e keer. Maar wanneer houden die amerikanen nou eens op met denken dat rare typetjes bij voorbaar leuk zijn? Kneuzen, lelijkerds, strakke pakjes al die stereotiepe ellende. Niet grappig.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3235 stemmen
Een simpel ogend filmpje dat toch nog verrassend veel leuke momenten in zich heeft.
Ben Stiller deed het erg leuk met zijn geflipte personage en wist vanaf het begin af aan al goed te overtuigen.
Het einde is vrij standaard, en het verhaal is ook niet bijster origineel maar toch vind ik dit 1 van de betere comedy's die ik de laatste maanden zag.
3,5*
u.alreadyknow
-
- 29 berichten
- 28 stemmen
Heerlijke comedy. Ben stiller is echt geweldig, wat een misselijk (maar grappig) ventje speelt hij hier.
Zijn haar, strakke pakje en hoe klein hij wel niet lijkt tegenover die gasten wat steeds bij 'm zijn!
Hoe hij heel de film doet is gewoon grappig, ik heb me serieus kapot gelachen om Stiller in deze film.
De scene dat Stiller en Vince een ''discussie'' hebben over het trefballen, echt grappig. Touché!
I know you, you know you, and I know you know that I know you 
4,5*
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Ik had in het begin er een hard hoofd in of dit iets zou worden. Het werd ook één groot voorspelbaar cliché deze film, maar deze komedie met een okeeje Vince Vaughn en eveneens okeeje Ben Stiller werd wel steeds sympathieker. De Dodgeball-scenes waren leuk uitgevoerd en de cameo's van Lance Armstrong en Chuck Norris zijn door mij goedgekeurd. Helemaal niet briljant, maar een voldoende kan er vanaf.
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
Ik heb deze film maar liefs 27 x gekeken en ik moet tot mijn spijt mededelen dat ik elke keer weer zwaar ben terleurgesteld jezus mina wat een slechte humor zeg.
Ik heb maar 1 x een kleine glimlach gehad en dat was geloof ik bij de aftiteling.
Ik geef hem nog 1 kans en dan gooi ik deze film maar in de prullebak.
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3441 stemmen
Matige sportfilm over trefbal. Tja niet serieus te nemen natuurlijk. De fraaie rol van Ben Stiller en wat geinige cameos zoals die van David Hasselhoff en Lance Armstrong zijn voor mij de hoogtepuntjes.
Otto Bölleman
-
- 7 berichten
- 10 stemmen
Matige sportfilm over trefbal.
Ben ik het niet mee eens, er wordt inderdaad trefbal gespeeld maar daar gaat de film helemaal niet over.
Het is de humor en de manier waarop Ben Stiller die brengt, daar hou je van of niet. Ikke wel.
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
Ben ik het niet mee eens, er wordt inderdaad trefbal gespeeld maar daar gaat de film helemaal niet over.
leg jij maar eens uit waar die dan wel over gaat.......
606
-
- 23879 berichten
- 12278 stemmen
leg jij maar eens uit waar die dan wel over gaat.......
Over een sport school in geld problemen, die mee doet aan een trefbal toernooi.
Otto Bölleman
-
- 7 berichten
- 10 stemmen
leg jij maar eens uit waar die dan wel over gaat.......
Waarom? Zoals ik al zei, er wordt inderdaad trefbal gespeeld maat het is meer het verhaal van de kleine tegen de reus. Ach je weet heus wel hoe ik het bedoel.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Matige sportfilm over trefbal. Tja niet serieus te nemen natuurlijk. De fraaie rol van Ben Stiller en wat geinige cameos zoals die van David Hasselhoff en Lance Armstrong zijn voor mij de hoogtepuntjes.
......en Chuck!!! 
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2538 stemmen
''I love the smell of queef in the morning.''
Een amusante komedie over een geweldige sport uit de kindertijd: trefbal.
Het verhaal is leuk verzonnen, dat er een WK trefbal bestaat met allemaal deelnemers uit de hele wereld. Het begin is totaal wat anders. Het gaat over 2 concurrerende scholen, Vaughn en Stiller als concurrenten. Met een breder publiek, bekende naam en reclame's, heeft Stiller een vette voorsprong op Vaughn, die laks is met zijn administratie en financiën. Daarnaast moet die zijn huur betalen, wat totaal op een slordige 50.000 dollar neerkomt. Zijn enige mogelijkheid om het geld te verkrijgen binnen zo'n korte tijd is om een competitie te winnen.
De personages vond ik wel leuk, Vaughn is wel droog zo nu en dan, mede dankzij zijn serieuze blik. Stiller doet het ook goed als een eigenwijze en egoïstische sportschoolstichter. En dan nog Vaughn's team, de Average Joe's, wat uit 6 man bestaat. Taylor, als enige vrouw van het team, krijgt meer aandacht van mij dan de andere gasten. De rest van zijn team bestaat uit een aantal onzekere heren en een piraat. Natuurlijk zit de macho-gehalte bij Stiller's Purple Cobra's, met brede en gespierde kerels... en een lelijk vrouw uit Romanovia. Er komen ook andere teams aan bod, waaronder een Duitse team onder leiding van Hasselhof, een houthakker-team, Japanse kamikazes, cheerleaders, padvinder meisjes, een ghetto-team en nog vele anderen. Rip Torn vond ik wel een geweldig personage met hilarische quotes en een aparte manier van training... met z'n 5 D's. Oh en niet te vergeten Chuck Norris, daar hoef ik natuurlijk niets over te zeggen.
De film bevat vele leuke stukjes, waaronder de training om fatsoenlijk te kunnen trefballen met Torn als coach. Onzinnige stukjes en uitspraken van Stiller tijdens zijn confrontatie's met Vaughn en Taylor. En de WK trefbal zelf, met fikse wedstrijden tussen teams. En het einde zelf; Vaughn vs. Stiller bij een deathmatch. Best spannend en op sommig momenten ook voorspelbaar.
De speelduur is normaal en de tempo vond ik wel te doen, want na een minuut of 20 beginnen ze al met het idee in werking te stellen. Daarnaast werkt de soundtrack ook lekker mee.
De film bevat een leuk verhaal, geweldige personages en genoeg hilarische momenten. Een prima komedie/sportparodie als tussendoor.
Cinema072
-
- 143 berichten
- 785 stemmen
Persoonlijk vind ik Ben Stiller pas echt goed als acteur in een romance/komedie,
maar ook niet alle(Keeping the Faith vond ik ook niet echt sterk).
Dodgeball vind ik dan ook nergen grappig worden en als de humor dan ook nog eens wegvalt dan blijft er een kinderlijke film over.
Pelagatti
-
- 269 berichten
- 550 stemmen
Ging hem laatste voor de tweede keer kijken. Helaas in mijn hoofd was hij veel leuker... hij had ook gewoon leuker kunnen zijn. Het idee is aardig, maar de uitvoering te kinderlijk. Slechte rol van Ben Stiller, waarbij hij zo nu en dan irriteert. Zoolander overtreft hij helaas nooit meer 
Het laatste nieuws

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'

Dit is alles wat je moet weten over de komende Netflix-film 'War Machine' van Patrick Hughes

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'
Bekijk ook

Hooligans
Misdaad / Drama, 2005
1.142 reacties

Garden State
Drama / Komedie, 2004
507 reacties

The Greatest Game Ever Played
Drama, 2005
46 reacties

Stranger Than Fiction
Komedie / Romantiek, 2006
256 reacties

Undefeated
Documentaire / Sport, 2011
2 reacties

Toto le Héros
Drama / Komedie, 1991
52 reacties
Gerelateerde tags
underdogcompetitielove at first sightbankbarballoddballcheerleaderbodyguarddietvrouwsportgymnasiumfitness-studio liefdesexual harassmentmail order bridecheerleadingbreaking the fourth wallpiraattrainingmegalomaniac lhbtsport competitionagainst the odds mentor protégé relationshipweight lossreferee post-credits sceneduringcreditsstingerguide bookdodgeballinstructional videogirl scouts small businesshandicappedmisfitsmid-credits stingerend credits stingerafter credits stingernational fitness chain mid credits stingerrules and regulationsfood addictionafter credits stingermid credits sceneafter credits scene
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








