Genre: Drama
Speelduur: 366 minuten / 400 minuten (miniserie)
Alternatieve titel: The Best of Youth
Oorsprong:
Italië
Geregisseerd door: Marco Tullio Giordana
Met onder meer: Luigi Lo Cascio, Alessio Boni en Maya Sansa
IMDb beoordeling:
8,4 (27.515)
Gesproken taal: Engels, Italiaans en Noors
Releasedatum: 5 februari 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot La Meglio Gioventù
"The Possibilities Were Endless..."
'La Meglio Gioventù' vertelt het verhaal van een Italiaanse familie van het einde van de jaren zestig tot nu. Het verhaal focust op de broers Nicola en Matteo. In het begin delen zij dezelfde dromen, lectuur en vriendschappen, tot ze op een gegeven moment Giorgia ontmoeten, een jong meisje dat lijdt aan psychische stoornissen. Hun toekomst neemt noodgedwongen een andere wending. Nicola beslist psychiater te worden, Matteo geeft zijn studies op en meldt zich bij de politie aan.
Externe links
Acteurs en actrices
Nicola Carati
Matteo Carati
Adriana Carati
Giulia Monfalco
Carlo Tommasi
Mirella Utano
Francesca Carati
Giorgia Esposti
Angelo Carati
Giovanna Carati
Video's en trailers
Reviews & comments
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Verrast me niet. Canvas is een beetje voorspelbaar als het op films aankomt. Best wel jammer, wat het is zowat het enige kanaal dat wat anders durft uit te zenden.
KeyserSose
-
- 43 berichten
- 359 stemmen
Goed lezen is soms een kunst. We hebben de film op een middag gezien in totaliteit, met drie pauzetjes, en dan krijg je dus een deling in vieren 
Goed lezen is soms een kunst, die spreuk zou je nu juist op jezelf toe moeten passen
We zeggen beide dat de film in vieren is gedeeld, maar ik moet goed lezen omdat jullie de film in vier delen hebben gezien?!
moviefreak#1
-
- 14390 berichten
- 25163 stemmen
Ik krijg net mn nieuwe canal + gids binnen en deze staat er ook in. Hij komt in 4 delen 
eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
Verrast me niet. Canvas is een beetje voorspelbaar als het op films aankomt. Best wel jammer, wat het is zowat het enige kanaal dat wat anders durft uit te zenden.
Inderdaad, op canvas komen de alternatiefste films die je je maar kunt voorstellen. Maar dat zijn meestal wel de beste die je die dag op tv krijgt te zien 
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Juist niet dus ... maar soit.
eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
ik vind van wel. Het zijn meestal films waar je nog nooit van hebt gehoord, alé ik toch
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Amores Perros, Memento, Amélie ... nu niet direct de meest obscure films natuurlijk. Uit communicatie met hen blijkt ook dat een Kitano al te alternatief is voor hen (te veel geweld!). 't Mag dan de beste zender zijn, 't blijft allemaal wat flauw.
RolfWolf
-
- 1016 berichten
- 1230 stemmen
Amores Perros, Memento, Amélie ... Uit communicatie met hen blijkt ook dat een Kitano al te alternatief is voor hen (te veel geweld!).
Is een gewelddadige film dan automatisch alternatief? En is 'alternatief' ook per se goed?
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Kitano is alternatief natuurlijk... En obscuur geweld evenzeer (Al ken ik Kitano niet goed zodat ik niet kan zeggen of die twee uberhaupt samen horen). En alternatieve films zijn natuurlijk niet altijd goed, maar ze zijn wel anders en dus meestal verfrissend. (Van open deuren gesproken
)
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Nee (Riki Oh) en nee (Donnie Darko) ... gaat het ook helemaal niet over. Het gaat erover dat de filmkeuze op Canvas best braaf is, en helemaal niet zo alternatief als eerdekes beweert. Wat een interpretatie weer 
RolfWolf
-
- 1016 berichten
- 1230 stemmen
Nee (Riki Oh) en nee (Donnie Darko) ... gaat het ook helemaal niet over. Het gaat erover dat de filmkeuze op Canvas best braaf is, en helemaal niet zo alternatief als eerdekes beweert. Wat een interpretatie weer 
Het was geen interpretatie maar een verzoek om opheldering. Sorry dat de vragen zo retorisch klonken, dat ging vanzelf. 
svenV
-
- 5 berichten
- 27 stemmen
Freud schreef:
Al moet ik wel toegeven dat ik intussen ben gaan twijfelen of de film echt in mijn top tien moet staan. Maar die vijf sterren, die blijven hoe dan ook!
Toen ik de zaal uitkwam was ik 'vol' van deze prent en raade hem dan ook aan familie en vrienden aan.. Nu, enkele maanden, 10-tallen films en het lezen van jullie kritiek later, vind ik sommige van deze beoordelingen terecht maar ook wel enkele misplaatst. De karakters van de personages waren zeer goed uitgeschreven en ik kon me perfect inleven in ieder z'n gedachtenwereld en begrip opbrengen voor hun gedrag en handelingen. Diepgang was hier, voor mij althans, niet aanwezig hoewel hij voor genoeg stof tot napraten zorgde..
Wat mij ook wel stoorde was de plotse verschijning van Mattheo. Maar omdat dit op een moment was waarin gespeeld werd met de emoties valt dit voor mij te verwaarlozen.
Voor mij een heel goede film met een lach, een traan, (politieke) geschiedenis van Italië, uiteenlopende locaties met mooie beelden, mooie acteurs met karakterkoppen en soms herkenbaare maar goed uigeschreven personages: 5*
patje
-
- 8 berichten
- 16 stemmen
Ja, inderdaad een meesterwerk. Ik heb gisterenavond het eerste deel gezien. Het enige nadeel aan de film was dat ik rugpijn had van de ongemakkelijke stoel waarin ik zat, maar de tijd vloog voorbij.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Waarom plaats je je stem nu al ? Je hebt 'pas' de helft van de film gezien.
Tompie film
-
- 96 berichten
- 129 stemmen
Deze film vind ik een echte aanrader. Het is één van de beste films die ik het laatste jaar zag. Zeer goed geacteerd.
Beejeej
-
- 580 berichten
- 1127 stemmen
ik ga em vandaag en morgen kijken in 't Hoogt. maar goed dat hij in 2 is opgedeeld 
een 6-urige zit is wat veel...
Beejeej
-
- 580 berichten
- 1127 stemmen
ja, geweldig... niet vaak zo'n sfeervolle film gezien. je krijgt echt een kijk in het leven van Nichola en Matteo. 6 uren die nergens te lang waren... er zouden zo nog 3 uren achteraan geplaatst kunnen worden. de film ademt een fantastische sfeer uit.
vooral het einde was erg ontroerend, als Nichola en Mirella samen over het pad lopen en Matteo hen symbolisch toestemming geeft om toe te geven aan hun gevoelens voor elkaar.
op het einde was de cirkel gewoon rond. fantastisch.
pjotr
-
- 2672 berichten
- 2781 stemmen
...vooral het einde was erg ontroerend, als Nichola en Mirella samen over het pad lopen en Matteo hen symbolisch toestemming geeft om toe te geven aan hun gevoelens voor elkaar.
op het einde was de cirkel gewoon rond.
) scenes van 2004.En dan druk ik me nog netjes uit...
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Eens Pjotr, heb daarna mijn tenen recht moeten laten trekken door een gediplomeerd kwakzalver...
Beejeej
-
- 580 berichten
- 1127 stemmen
hij wordt overigens al een week (of langer al) in 6 delen op canal+ uitgezonden...
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Sterker nog, ze hebben hem een paar maanden geleden al in vier delen op RAI Uno uitgezonden. Ik heb hem toen helemaal opgenomen, maar zonder ondertitels is het toch wel erg moeilijk te volgen ...
Gelukkig dat Canvas de reeks in het najaar uitzendt.
Brinta
-
- 77 berichten
- 96 stemmen
Gelukkig dat Canvas de reeks in het najaar uitzendt.
Hey dat is goed nieuws. Weet iemand ook wanneer deze op DVD komt. Ik moet die gewoon hebben. Super film
mark wingelaar
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Zondag 30 mei op canal+ blauw, de hele film vanaf ca 15:45 in zijn geheel!!!!!!!
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
De film is blijkbaar ook aan een internationale loopbaan begonnen, want er zijn inmiddels twee Engelstalige posters opgedoken.
Bloompje
-
- 609 berichten
- 387 stemmen
Gelukkig dat Canvas de reeks in het najaar uitzendt.
hoe weet jij dat al? En wanneer dan?
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Geen idee wanneer, maar een tijdje geleden las ik ergens dat Canvas de reeks heeft aangekocht en in het najaar wil uitzenden. Ik zal eens kijken of ik het artikeltje nog ergens terugvind.
De film is trouwens wel al in vier delen op RaiUno en op Canal+ uitgezonden.
Marvin
-
- 39 berichten
- 405 stemmen
Ik heb gisteravond zeer genoten, heb ik amsterdam de twee delen achterelkaar gezien, en blij toe!
Bedenk wel bij alle politieke uitspraken en acties dat deze film is gefinancierd door RAI (Berlusconi dus...) als je je daar niet te veel door laat beinvloeden (dat gevoel krijg je niet; dus en geweldige propaganda film!) heb je niet echt het idee gemanipuleerd te worden.
voor mij een absolute topper die wel twee keer zo lang had mogen duren: 4 1/2 *
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

Nuovo Cinema Paradiso
Drama, 1988
234 reacties

Marketa Lazarová
Drama / Romantiek, 1967
37 reacties

Ai no Mukidashi
Drama / Komedie, 2008
93 reacties

Novecento
Drama / Historisch, 1976
379 reacties

Hadashi no Gen
Animatie / Drama, 1983
15 reacties

Hodejegerne
Thriller / Misdaad, 2011
276 reacties
Gerelateerde tags
sicily, italyverlies van geliefdepolitical activismgangstercarrièremaatschappijcultural revolutionpolitiekflorence, italyturin brother against brotherfamily reunionfamily conflictna de tweede wereldoorlogyears of leadfamily sagalost youth may 68spanning generationstangentopolibrothers love same woman
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





