• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.024 gebruikers
  • 9.373.024 stemmen
Avatar
 
banner banner

Queimada (1969)

Drama / Oorlog | 132 minuten / 112 minuten (internationale versie)
3,27 72 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 132 minuten / 112 minuten (internationale versie)

Alternatieve titel: Burn!

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Gillo Pontecorvo

Met onder meer: Marlon Brando, Evaristo Márquez en Norman Hill

IMDb beoordeling: 7,1 (6.329)

Gesproken taal: Portugees, Italiaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Queimada

"The man who sells war."

Een geheim agent van de Britse regering komt op een Antilliaans eiland om de revolutie tegen het lokale koloniale bestuur aan te wakkeren, vanwege de Britse handelsbelangen in rietsuiker. Onder leiding van een autochtoon wordt de gouverneur omgebracht, maar deze revolutionair - door zijn volk gezien als nationale held - weigert deelname in de regering en laat een stroman van de Brit aanstellen. Hierdoor wordt hij van redder van het vaderland opeens verrader van het vaderland. Tien jaar later breekt de revolutie tegen de Engelse bezetting uit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van spurs

spurs

  • 125 berichten
  • 639 stemmen

Te koop bij Fame voor € 7,50


avatar van Fixi88

Fixi88

  • 277 berichten
  • 504 stemmen

Aardige film met een uitstekend acterende Marlon Brando. In het begin is de film saai maar naarmate het einde in zicht komt word hij steeds beter. Verder staat hier dat het over Spaans kolonialisme gaat maar dat moet zijn Portugees. Een middelmatige film dus 3 *


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Queimada is een vrij sterk drama, met een nog veel sterkere thematiek. Het verteld over kolonialisme, slavenhandel, onderdrukking, opstand, martelaarschap en de complexe relatie tussen deze begrippen. De filmstijl is aan de ene kant nogal stug en theatraal, maar weet hier en daar ineens te flirten met de documentaire (en dan doel ik op de shots in slavendorpen, de rituelen/feesten, de close-ups). En nu maakt juist die insteek het drama geloofwaardiger en de impact van het geheel groter.

Uiteindelijk ben ik de film vooral gaan kijken als opwarmer voor Pontecorvo's La Battaglia di Algeri, maar vond het toch een aangename film.


HIJ KOMT DE OPSTAND TEGEN HET SPAANSE KOLONIALISME AANWAKKEREN,is dat onderhand duidelijk?

Enfin,ten onrechte nogal vergeten film die net als LBDA zeer zwaar politiek (links) geladen is en tig verwijzingen naar de toenmalige actualiteit bevat(Vietnam,Cuba enz.).Brando speelt weliswaar een Engelsman,maar het moge duidelijk zijn dat hij symbool staat voor het hedendaagse Yankee-imperialisme.Zijn karakter is een textboek voorbeeld van morele ambiguiteit,nooit weet je of hij alles doet uit opportunisme,dan wel echt Quemada wil opstuwen in de vaart der volkeren en begaan is met het lot van de zwarte medemens.

De rest vd cast is in feite louter beeldvulling:de Portugezen zijn feodale bruten,het locale establishment(onder wie een ridicuul gescminkte Italiaan die voor een mulat moet doorgaan) hypocrieten,en de Engelsen uiteraard nog meer.Wat de zwarten betreft:die staan allen op het punt heilig te worden, geloof ik.

Cinematografisch is het probleem dat Pontecorvo af en toe probeert Rocha na te apen met beelden van swingende negers en hun processies,maar itt Rocha had P. de swing zelf niet in zijn lijf.Overigens heeft de film Max Havelaar van Fonz Redemekers duidelijk beinvloed.

p.s.:Brando schijnt zelf te hebben gezgd dat dit zijn beste rol ooit was.Misschien wat overdreven,mar goed is ie zeker.Duidelijk de voornaamste kracht vd film,zowel qua acteur als qua personage.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Marlon Brando, met perfecte Britse tongval en met uitstekende teksten, is erg overtuigend in deze film met historische achtergrond.

Goede film. Doet aanvankelijk wat vreemd aan. Niet de gebruikelijke avontuurlijke aanpak en begeleid met een soort, eerder niet passende orgelmuziek, maar in zijn geheeld best genietbaar.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Intense, maar ook vreemde film en aanklacht tegen het kolonialisme, over een slavenopstand in het begin van de 19e eeuw. Sommige gevechtsscènes en executies zijn, met name door de documentaire stijl, indrukwekkend gefilmd en maken de beelden realistisch. Marlon Brando speelt de ijdele, pronkerige en decadente opportunist en de aan de andere kant van zichzelf walgende schurk met bravoure en stijl.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Heb er toch even een nachtje moeten over slapen vooraleer een cijfer te geven. Vind het wel een 3,5* verdienen uiteindelijk. Deze Italiaanse epic is best indrukwekkend, met veel grootse soms documentair gefilmde massascènes die de film opschalen tot een relevante reconstructie over de verhoudingen tussen het systeem van de slavernij en de politieke en economische belangen van de koloniale grootmachten.

De aanwezigheid van Marlon Brando vond ik ook wel merkwaardig. Hij speelt de rol van een manipulerende agent ten dienste van het Britse bestuur, die naar een Portugees (fictief) eiland gestuurd wordt om er de belangen van de Britten te behartigen. Daar komt het personage van José Dolores in beeld, een slaaf die van vrijheid droomt maar niet begrijpt dat hij slechts een pion is in een geostrategisch spel dat door het personage van Brando, William Walker, geleid wordt.

De film is mooi in twee gelijke hoofdstukken verdeeld. Het tweede vangt aan tien jaar later. Intussen is Walker niet meer in dienst van de regering maar van de grote suikermagnaten, die hem terugsturen naar Queimadas om er een nieuwe slavenopstand de kop in te drukken. Vanaf dan wordt de ironie van dit hele circus duidelijk. Hij zal Dolores, die hij zelf maakte vanuit politieke motivatie zelf moeten bestrijden vanuit economische motivatie. Het is een wrange film vond ik waarin het slechtste in de mens zonder franjes naar boven komt. Ook prima ondersteund door aparte muziek van Morricone. Niet echt mooi maar wel doordringend.


avatar van Basto

Basto

  • 11938 berichten
  • 7406 stemmen

Wordt in december door Imprint uitgebracht op blu ray.

Ken deze film enkel uit Scarface.


avatar van Basto

Basto

  • 11938 berichten
  • 7406 stemmen

Sinds de e film genoemd werd in Scarface was ik hier benieuwd naar. Nu 40 jaar later heb ik m eindelijk gezien.

De film is in twee versies uitgebracht op blu ray (Imprint). Ik wilde eigenlijk de kortere internationale release zien, maar de Italiaanse versie had een betere transfer.

De film begint erg sterk als Brando uit naam van de Engelsen een opstand tegen de Portugezen arrangeert. Daarna ontspint zich een schaakspel dat vooral als een herhaling van zetten voelt. Het duurt ook allemaal te lang. Dus uiteindelijk ben ik toch een beetje teleurgesteld. Wellicht is de korte versie (zoals zo vaak) beter.

3* voor de Italiaanse cut.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Erg sterk . Geen idee hoe accuraat Queimada (1969) het mechanisme achter de kolonisatie , slavenopstanden ( en de trans-Atlantische slavenhandel ) en ​​de rol van de Britten op de Antillen weergeeft , maar ik vind deze film heel erg leerzaam . ( De Britten zijn en waren altijd erg sneaky bij dit soort machspelletjes niet alleen in Amerika maar ook in Afrika , het Midden Oosten en Zuidoost-Azië , maar dit terzijde ... )

Vanzelfsprekend ben ik wel op de hoogte van de huidige problematiek ( AIDS , warlords ) en de geschiedenis van Haïti , maar deze film zorgt ervoor dat ik de mensen die daar op het eiland wonen veel beter kan begrijpen . Bij mij spreken beelden meer tot de verbeelding dan de kleine lettertjes in de geschiedenisboeken .

Deze film zouden de onderwijzers vaker moeten laten zien aan de scholieren en studenten .


avatar van fun in acapulco

fun in acapulco

  • 288 berichten
  • 1441 stemmen

Langdradige film. Lijkt mij nogal amateuristisch geschoten. Brando ziet er niet 10 jaar ouder uit in de tweede helft van de film. Eén van zijn mindere vind ik.