Contamination (1980)
Genre: Horror / Sciencefiction
Speelduur: 95 minuten
Alternatieve titels: Alien Contamination / Het Zaad van Mars / Contamination - Alien Arriva sulla Terra / Astaron - Brut des Schreckens
Oorsprong:
Italië / West-Duitsland
Geregisseerd door: Luigi Cozzi
Met onder meer: Ian McCulloch, Louise Marleau en Marino Masé
IMDb beoordeling:
5,1 (5.769)
Gesproken taal: Italiaans
Releasedatum: 24 februari 1983
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Contamination
"You can feel them in your blood!"
Een schip zonder bemanning meert aan in de haven van New York. Als een groep politiemannen aan boord gaat om de zaak te onderzoeken, ontdekken ze in het ruim een aantal groene pulserende eieren, die ontploffen als ze worden aangeraakt. Een expeditie gaat op zoek naar de oorsprong van de eieren en ontdekt dat ze gemaakt worden door een buitenaards wezen dat zich schuilhoudt in het Amazonewoud.
Externe links
Acteurs en actrices
Commander Ian Hubbard
Colonel Stella Holmes
Lieutenant Tony Aris, NYPD
Hamilton
Perla de la Cruz
Dr. Turner
Dr. Hilton (onvermeld)
Doctor (onvermeld)
Warehouse Worker (onvermeld)
Reviews & comments
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Apart filmpje uit de beruchte "video nasties" - lijst, dat enkele leuke scenes bevat. Het gore-effect, welke het brandmerk van de prent is (de exploderende magen; kenners zullen dit wel weten), is gewoonweg geniaal! Supersmerig, maf, origineel en knap uitgevoerd.
De zwakte is dat het bij dit goretafereeltje blijft en dat we dus praktisch geen variatie krijgen op gorevlak. Samen met wat minder boeiende tussenstukken, matige visuals en een vrij traag tempo wordt de kijker dus af en toe verveelt. Op andere momenten is het dan weer flink spannend (de ei - in - badkamerscene was zenuwtergend!), wordt je gegrepen door het smeürige sfeertje of raak je geïntrigeert door het bizarre verhaal. Kortom, veel potentieel, enkele geslaagde plussen maar over het algemeen lijdt het helaas teveel onder een halve afwerking. Het lijkt alsof Cozzi niet genoeg zijn best gedaan heeft...
Contamination is net niet goed genoeg om de middelmaat te betreden, niettemin eens de moeite waard om gezien te hebben vanwege het speciale sfeertje, de nostalgie en de fantastische gore. Spijtig van het onverzorgde geheel, anders was dit vermakelijke SF-horrorpulp geweest!
2*
kungfuzombie
-
- 274 berichten
- 1626 stemmen
Heerlijk vermakelijk dit! Lekker gory, knullige decors en pakken, muziek van Goblin en natuurlijk ongegeneerd jatten van Alien!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Geweldige nonsens weer! Wat waren die Italianen toch geweldig in de 70's en 80's
. Buiten de eieren om zie ik geen verband met Alien. Ook ik had een rip off verwacht, mede door de suggestieve poster, maar de film bewees het tegendeel. Het speelt zich zelfs af in New York en de amazone. Dit samen met dezelfde hoofdrolspeler (McCulloch) en de typerende score van Goblin deden mij meermaals terugdenken aan Fulci's Zombi 2. Beginscènes zijn haast identiek. Leuke, slijmerige cultnonsens dit. Een verrijking van mijn DVD collectie
.
4*
Zie ook:
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Nog nooit van gehoord zelfs. Heb hem maar even op m'n wishlist gezet, want het klinkt heel interessant allemaal.
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Net ook in mijn lijstje geplaatst van de mooiste horror soundtracks. Wat vond je trouwens van de soundtrack dutchtuga ?
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Heb het zelfs op cd
. Goblin rules, en ook deze is weer erg sfeervol. Geen Tenebre of Suspiria, maar zeker wel een scorende factor.
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Heb het zelfs op cd
. Goblin rules, en ook deze is weer erg sfeervol. Geen Tenebre of Suspiria, maar zeker wel een scorende factor.
.
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Geweldige Italiaanse genrefilm met een eental waanzinnige gorescene's. Het hele 'Alien Ripoff' ontgaat mij volledig, de film lijkt totaal niet op Alien. Mischien dat ze wel een Alien film wilden maken door het grote succes van Alien, maar daar blijft het ook bij.
De film is weer ontzettend vermakelijk. De gore effecten zijn van hoog niveau, van de eieren tot de exploderende magen. De film heeft weer het vaste Italiaanse sfeertje die hun films uit de jaren 70 en 80 kenmerken en natuurlijk de geweldige soundtrack van Goblin. En ook natuurlijk het vaste detective/onderzoek er doorheen. Slijm, bloed en Goblin: Beter kan niet!
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7381 stemmen
Verder weinig aan toe te voegen aan hetgeen hier al gezegd is. Erg leuke muziek, sterke (wel overduidelijk fake) gore, fantastische cyclops , maar de hoofdactrice vond ik wel enorm irritant. Het positieve wint toch doordat ik me best vermaakt heb. Ben ook benieuwd geworden naar een andere film van deze regisseur: The Killer Must Kill Again.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Al in de eerste minuut krijg je in de openingstitels het volgende te lezen: The "Alien Cyclops" was designed by Claudio Mazzoli. Zelden een film gezien die zo veelbelovend begint.
Contamination heeft me aangenaam verrast. De film bevat een leuk verhaaltje dat getuigt van een rijke verbeelding van de scenaristen. Scenario's als deze zouden het nooit tot een A-film schoppen, wat op zich wel spijtig is want ik had het gevoel dat met een flink budget hier echt wel een topfilm in zat. Maar net dat maakt die B-films zo charmant.
Verder biedt Contamination het gebruikelijke wat je van een Italiaanse horrorfilm uit de jaren '80 kan verwachten: enkele smerige effecten, brakke nasynchronisatie, een catchy soundtrack en af en toe een compleet van de pot gerukte plotwending. Bovendien speelt een flink deel van de film zich als vanouds af in New York, een gegeven dat vaak terugkomt in Italiaanse horrorfilms. Waarom? Geen idee.
En wat die Alien Cyclops betreft: het is wachten tot vijftien minuten voor het einde voor je hem te zien krijgt, maar hij is het wachten meer dan waard.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Geweldige nonsens weer! Wat waren die Italianen toch geweldig in de 70's en 80's
. Buiten de eieren om zie ik geen verband met Alien. Ook ik had een rip off verwacht, mede door de suggestieve poster, maar de film bewees het tegendeel. Het speelt zich zelfs af in New York en de amazone. Dit samen met dezelfde hoofdrolspeler (McCulloch) en de typerende score van Goblin deden mij meermaals terugdenken aan Fulci's Zombi 2. Beginscènes zijn haast identiek. Leuke, slijmerige cultnonsens dit. Een verrijking van mijn DVD collectie
.
4*
Zie ook:
Inmiddels een nieuwe link:
Cult Movies Reviewed: Contamination - recensie - cultmoviesreviewed.blogspot.com
En leuk dat deze je kon bekoren, Halcyon
Ik heb misschien een soortgelijke film als tip voor je: Breeders. Minder goed, maar past in hetzelfde straatje.
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Vermakelijke pulp.
Ook leuke setings zoals in new york en de amazone, maar het goregehalte is toch wel een beetje eenzijdig.
best wel gaaf gevonden die exploderende magen, maar wel een beetje teveel van hetzelfde.
aardig, maar niet meer dan dat
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Erg fijn filmpje. Leuk verhaal met lekkere gore effecten. De film wist me de hele lengte te boeien. De sfeer is fijn en de muziek van Goblin maakt het af.
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7272 stemmen
Fijne gore-scenes die ervoor zorgde dat deze in de "video nasties"-lijst kwam.
Geweldig dat zo'n censuur-commissie ervoor zorgde dat al deze films zo veel meer kijkers kregen dan zonder zo'n stempel!
Maar goed, Alien was in 1979 een grote hit dankzij de alien die uit John Hurt's buik kwam, dus de Italianen wisten niet hoe snel ze iets in elkaar moesten flansen met aliens en exploderende ingewanden.
mmmm eieren die ontploffen als ze warm worden, waar dan een bijtend zuur uit komt en vervolgens je ingewanden van ontploffen.
Redelijk overtuigend in beeld gebracht (ook het ratje) hetgeen wat minder geldt voor de stoute octopus van Mars (da's een koplamp van een auto volgens mij).
Natuurlijk geen meesterwerk, maar ook de gore-loze stukken weten in ieder geval te boeien en da's al meer dan je van een SF-splatter-horror mag verwachten.
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Italiaanse verontreiniging uit de "video nasties" lijst.
Vakman Luigi Cozzi weet hoe je een smerig filmpje moet maken, wat zich gedeeltelijk niet op de aarde afspeelt. Dit is een vermakelijke film die qua gore best creatief gemaakt. Lekker bloederig en spatterend. Er zitten ook wat vrij briljante shots in zoals bij het begin. Voor de rest is dit een vermakelijke Alien rip-off. Dit soort lekker hersenloze fun kan ik altijd wel waarderen. 4,0.
dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
Dit is toch een Alien Rip-Off ?
Want tot nu toe vielen ze allemaal tegen maar dit ziet er wel goed uit 
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Ik dacht voor een herziening te gaan. Bleek dat ik deze film nog nooit gezien had. Die andere die ik eigenlijk bedoelde daar moet ik maar naar op zoek gaan. Het vorige bericht van mij moet , bij deze, maar vergeten worden.
Om het kort te houden. Dit is een vermakelijke film, Ian McCulloch, die niet echt de hoofdrol heeft, is geweldig. Ik vond het begin alleen wat te saai maar naar het einde toe werd het spannend. De scene waarin een vrouw in een badkamer wordt opgesloten, met dat speciale groene ei, was wel goed gedaan. Net zoals nog wat scene's bij het einde. 3,5.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11915 berichten
- 5319 stemmen
YouTube - Contamination (1980)
In z'n geheel te vinden op YouTube. Is deze beeldkwaliteit voldoende of toch maar een keer wachten totdat ik 'm op dvd tegenkom?
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
Wat is dit trouwens voor dubbelzinnige Nederlandse titel: Het Zaad van Mars 
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
Gisteren gezien en toch redelijk teleurgesteld.
De gore, die bijna volledig bestaat uit exploderende buiken, ziet er tof uit maar jammer genoeg zijn er niet genoeg van dat soort scene's. De rest van de film wordt veelal gevuld met het onderzoeken hoe de eieren op aarde terecht zijn gekomen. Dit is niet altijd even vermakelijk en ondanks dat het niet echt saai wordt kent het toch wel erg weinig hoogtepunten. Gelukkig komt na een dik half uur Ian McCulloch (Zombi 2) z'n character in het verhaal voor en dat maakte het alweer een stuk leuker.
Ik vraag me trouwens af hoeveel films met Ian McCulloch een scene hebben waarin een jeep over een verlaten dirt road rijd want buiten Zombi 2 en Zombi Holocaust gebeurd datzelfde ook weer in deze film.
Jammer genoeg zijn de eieren niet interessant genoeg om 95 minuten te blijven vermaken, ondanks dat ze nog wel voor enkele leuke gore-scene's zorgen. Ook de ''moeder'' alien op het einde is niet enorm overtuigend.
Peake
-
- 216 berichten
- 818 stemmen
Voor mij is de score van Goblin verreweg het beste wat deze film te bieden heeft.
Richard_Voorhees
-
- 2311 berichten
- 2135 stemmen
Ik ben hier al best een tijd benieuwd naar en nu zag ik net dat deze gaat vershijnen bij het Arrow Video label. Ik zeg laat maar komen! Contamination | Arrow Films - arrowfilms.co.uk
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film
Documentaire, 2006
25 reacties

Mute Witness
Thriller, 1994
59 reacties

No Profanar el Sueño de los Muertos
Horror / Sciencefiction, 1974
38 reacties

Phase IV
Horror / Sciencefiction, 1974
41 reacties

Class of 1984
Actie / Thriller, 1982
153 reacties

Lo Squartatore di New York
Thriller / Horror, 1982
151 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





