Genre: Actie / Fantasy
Speelduur: 116 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Russell Mulcahy
Met onder meer: Christopher Lambert, Clancy Brown en Sean Connery
IMDb beoordeling:
7,0 (157.180)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 juni 1986
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Highlander
"There can be only one."
Geboren in de Hooglanden van Schotland in 1518, Connor Macleod is onsterfelijk. Wanneer hij tijdens een gevecht gewond raakt en niet sterft, wordt hij verbannen uit zijn dorp. Hij ontmoet een andere onsterfelijke, Ramirez, die hem het zwaardmanschap leert en de manieren van onsterfelijke. In het New York van 1986 is de locatie van de Gathering, waar Macleod en een paar overgebleven onsterfelijken moeten strijden voor The Prize, waarmee je de macht op aarde voor altijd hebt.
Externe links
Acteurs en actrices
Connor 'The Highlander' MacLeod
Brenda J. Wyatt
Victor 'The Kurgan' Kruger
Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez
Heather MacLeod
Lieutenant Frank Moran
Det. Walter Bedsoe
Rachel Ellenstein
Sunda Kastagir
Aman Fasil
Video's en trailers
Reviews & comments
sebastiaan72
-
- 5 berichten
- 8 stemmen
Ik mis hier een uitleg waarom dat zo is. Dus kom maar op.
Highlander is een aardige film, meer niet. Het acteerwerk is degelijk tot matig, de (zwaard)gevechten houterig, de romantische scenes lachwekkend slecht, en de muziek van Michael Kamen wordt weggeboetseerd door de, in mijn ogen, kitscherige pulpsongs van Queen.
En toch heeft de film iets... Ik denk dat het verhaal van onsterfelijken die elkaar tot de dood bestrijden tussen het gewone volk een hoop mensen aanspreekt. There can be only one!
En ik vind jou een uitermate sneu ventje dat als je het er niet mee eens bent maar op de man gaat spelen en maar roept dat ik geen verstand heb van films en/of muziek. ieder zijn eigen mening manneke.
waarom jij geen muzieksmaak/verstand hebt? Dat lijkt me duidelijk. Je zet de grootste rockband ooit, en de grootste performer aller tijden te kakken en de band weg als een songfestivalbandje...op de man spelen moet haast wel omdat je een van de weinige, wellicht de enige!! bent met deze rare kijk op queen. en dat noemt zich rocker.
verder natuurlijk een briljante film die zeker in de tijd geplaatst moet worden. mooie scene overgangen, briljant vermengt met muziek en een origineel verhaal.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
There can be only one
Ik had Highlander ooit eens gekocht in de Blokker voor 3€ maar toen, ik spreek al wel van een serieus aantal jaar geleden, was het een serieuze teleurstelling. Nu wou ik de film nog wel eens een kans geven en als hij meeviel ging ik me ook eens aan de andere delen wagen maar ik betwijfelde of het zover zou komen. Soit, gisteren opgezet en tegen verwachting in viel de film een pak beter mee dan vroeger.
Het concept van Highlander is fascinerend. Het is idee van een eeuwenoude vete tussen verschillende immortals is interessant en wordt hier ook nog redelijk deftig uitgewerkt. Alleen zijn de vele continuïteitsfouten wel wat storend, ik dacht dat ik er een aantal had gezien maar volgens Imdb zijn er nog veel meer. Soit, het verhaal verloopt lekker vlot met nergens saaie momenten. Wel vraag ik me af hoe ze nu zoveel vervolgen gaan maken want het is toch duidelijk dat MacLeod de enige echte immortal is waardoor de strijd is afgelopen. Ach, dat zal ik vanavond wel zien. Ik hoop in ieder geval wat meer over de origine van de immortal te zien. Qua effecten komt Highlander wel ontzettend kitscherig over. Mulcahy zorgt voor een typisch jaren '80 sfeertje à la Ghostbusters met de goedkope effecten. Normaal gezien zou dit als een serieuze afbraak aan de film worden gezien maar het past wonderwel in heel de sfeer van de film. Sommige scènes zien er ontzettend goedkoop uit maar behoren tegelijkertijd wel tot het beste van de film (de onthoofdingsscène van Ramirez o.a.)
Iets wat ook ontzettend kitscherig is, is de bijhorende muziek van Queen. Ik ben geen Queenkenner, heb ergens een live cd liggen (ik denk Wembley) maar dat doet niet ter zake. Ze hebben een aantal lekkere nummers maar ik betwijfelde of ze het in zich zouden hebben om een hele film deftig te ondersteunen. Wel, zet deze soundtrack bij eender welke film en je hebt een gigantische miskleun. Maar wonder boven wonder, Highlander zou Highlander niet zijn zonder Queen. Nummers als Who Wants to Live Forever zijn toepasselijk, net als Kind of Magic, maar worden ook netjes in de film gemonteerd. Het zal nooit één van mijn favoriete groepen worden maar dit hadden ze gerust meer mogen doen.
Queen is dus niet mijn favoriete groep en voor Christopher Lambert geldt hetzelfde als acteur. De enige rol waarin ik hem kon waarderen was als Raiden in de Mortal Kombat films maar daar komt nu zijn rol in Highlander bij. Lambert sprak amper Engels, het is er aan te merken door zijn gemompel, maar toch weet hij zich met verve te wijten aan de rol van Connor 'The Highlander' MacLeod. Datzelfde geldt maar deels voor gouwe ouwe Sean Connery. Als acteur is en blijft hij geweldig maar zaten de makers in godsnaam met hun gedachten toen ze van Connery een Spanjaard maakten. Ik hoor het hem nog zeggen: "My name is Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez" met een gigantisch Schots accent. Hilarisch maar toch ook tenenkrommend. De beste acteur in Highlander is toch Clancy Brown die de rol van Kurgan op zich neemt. Zelden zo'n coole bad-guy gezien met fantastische one-liners.
Vanavond toch maar eens aan deel II beginnen want dit was te vermakelijk om te laten liggen. Het concept is interessant en qua cast zit het ook allemaal wel in orde. De effecten zijn typisch jaren '80 maar met bijhorende Queen muziek stoort dit helemaal niet.
I have something to say! It's better to burn out than to fade away!
3.5*
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
deel 2 kan je beter overslaan hoor ;p
deel 3 trouwens ook
Alleen End game vond ik nog wel de moeite waard!
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Mystieke, sfeervolle en goede film.
Of Christopher Lambert nu kan spelen of niet hij heeft een hele aparte en karakteristieke kop om deze rol te spelen. Connery natuurlijk ook en de rest zijn toch goed gecast.
Who wants to live forever is een geweldig nummer en past hier erg goed bij.
Een film die nog een tijdje op je netvlies blijft staan dus goed voor een 3.5.
A.L.I.E.N
-
- 775 berichten
- 1055 stemmen
De 1ste Highlander is sowieso de beste. Ik vindt eigenlijk dat ze het bij deze film hadden moeten houden, maar dan zou ie waarschijnlijk niet zo bekend zijn geworden.
De muziek van Queen (!) is goed, Het acteren viel ook best mee, en het verhaal is origineel. Stel je voor: het eeuwige leven! Je zou denken "dat is leuk", maar voor Connor Macleod is het eigenlijk een soort straf!.Hij ziet zijn vrouw Heather waarvan hij zo hard houdt, oud worden en sterven. Hij ziet de wereld veranderen etc...
En natuurlijk moet hij het tegelijkertijd opnemen tegen andere "Immortals" die op deze "verdoemde" aarde vechten tot eer een over blijft, deze krijgt "de prijs": absolute macht!
Deze film heeft altijd al een speciaal plekje in mijn hart gehad, en daarom geef ik hem een 5,0.
3525chrisd
-
- 73 berichten
- 3927 stemmen
Film jaaaaaaren geleden gezien., vond hem toen heel bijzonder en heel goed.
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Zo, helemaal vergeten deze film te reviewen terwijl hij zeker op plaats 11 staat in mijn top tien. Ik denk wel 10 maal gezien. Helemaal te gekke film. Mysterie, coole zwaardscenes en wat mij betreft de beste badguy aller tijden. Wat een strot heeft die vent.
Long live the Kurgan. 
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Romantiek ten top. Wel een absurd gevoel voor humor heeft die regisseur.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Geweldige film, die elke keer veel indruk maakt op mij.
Het verhaal over de strijd der onsterfelijken, de flashbacks die eeuwen teruggaan, de trainingen in de hooglanden/natuur van Schotland en de zwaardgevechten zijn allemaal fantastisch.
Net als de muziek van Queen en de romantiek/drama.
harm1985
-
- 526 berichten
- 503 stemmen
Vermakelijke film, met goede soundtrack, het verleden van Connor McCleod is goed verwoven in het heden, beetje zoals bij the Godfather Part II. Wel jammer dat het eindgevecht maar zo kort duurt. Zitten wel wat dubieuze keuzes in, een Fransman die een Schot speelt en een Schot die een Spanjaard speelt maar wel beiden hun eigen accent behouden!
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Waarschijnlijk Christopher Lambert's enige goede film. Ik vond het verhaal prima en ook zeer origineel en de film was boeiend tot het einde. Christopher Lambert speelt goed maar de bijrol van Sean Connery is minstens zo goed. Clancy Brown speelt de rol van slechterik overigens erg goed. De beelden van het vroegere Schotland zagen er ook best fraai uit.
De muziek van Queen was natuurlijk top.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
"There can only be one" is een van mijn favoriete lijfspreuken gebleven.
Te pas en te onpas gebruik ik hem.
Gewoon....voor mijn eigen lol.
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
Highlander is een klassieker! Een film gemaakt toen ik nog een klein jongetje was, een film waar mijn broer en mijn vader al jaren over spreken. Nu eindelijk heb ik deze film eens gekeken, nu ik oud genoeg ben.
Het verhaal sprak me altijd al aan. Onsterfelijken die met het zwaard ter hand elkaar bevechten opdat er één van hen zal overblijven. Dat is een mooi idee voor een prachtig verhaal vol actie!
In de film zien we hoe Connor MacLeod op wonderbaarlijke wijze een dodelijke verwonding overleeft, hoe hij tot de ontdekking komt een onsterfelijke te zijn, hoe deze leven, maar ook wat de nadelen zijn van een bestaan als onsterfelijke.
De film maakt in mijn optiek een vrij grote overstap van de late middeleeuwen naar onze tijd; doch met een kort en humoristisch intermezzo. Maar deze stap is te verklaren vanwege de vertelstructuur. Flashbacks die zich afwisselen met de gebeurtenissen in het hier en nu; doch had er meer aan toegevoegd kunnen worden. De film begint in een stijlfiguur die we volgens mij aanduiden in de literatuur als: "in medias res". De kijker is helemaal blanco en wordt dan getrakteerd op een gevecht, dat ook meteen de toon van de film zet. Hiermee wordt de kijker in de onderbuik getroffen; de kijker is of gefascineerd of totaal afgeknapt.
De effecten zijn, zoals velen al hebben beschreven, vrij goedkoop; maar laten we niet vergeten dat we het hier hebben over een film geproduceerd in 1985 en uitgebracht in 1986. Dan mag je dus wat de effecten betreft door de vingers kijken.
Jammer dat de info m.b.t. de zwaarden foutief is en zwaar overdreven. Het is duidelijk dat er geen wapendeskundige is geweest om de regisseur en de scriptschrijvers te adviseren. Want een kling van een Katana wordt zeker niet 200 keer gevouwen. Hooguit 10 tot 20 keer. Het té vaak vouwen van een kling verzwakt deze alleen maar.
Doch is het deels nostalgie en het verhaal an sich dat mij mild stemt over deze film. Ook al zijn de acteerprestaties van Christopher Lambert niet altijd even geweldig, in mijn optiek is hij soms te theatraal. Veder zie ik Sean Connery het liefste als een Schot. Hij is immers een Schot en hij spreekt ook als een Schot. Hem als een Spanjaard portretteren zou net zoiets zijn als Gérard Depardieu een Amerikaan laten spelen.
Daarom heb ik besloten deze film te waarderen met drie en één halve ster!
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Mwah, geinige actie-fantasy film
. De scenes uit het verleden vind ik het beste. Wat een schitterende plaatjes van Schotland
. De sprongen naar het heden vond ik daardoor storend, al werd het op eind gelukkig toch nog erg gaaf met zo'n enorm stoere eindbattle. Af en toe wat klunzig en de gillende gitaren van Queen doen me ook niet zo veel. Maar al met al vermakelijk genoeg om eens te zien.
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Misschien dat het inmiddels al een paar keer is aangegeven, maar ik ben te lui om terug te klikken: Highlander wordt "ge-reboot".
Werktitel:
Highlander, The Reckoning.
eddyeddy
-
- 207 berichten
- 207 stemmen
Deze film blijft eeuwig voort leven als het aan mij ligt, prachtige verfilming en camerashots die nog steeds indrukwekkend zijn...om over de muziek maar te zwijgen, weergaloos.
jumperjack
-
- 122 berichten
- 166 stemmen
Ik vind dit nog steeds een goede film, heb hem in 1986 in de bioscoop gezien en ben al jaren in bezit van de DVD. Af en toe kijk ik weer eens naar deze film, voor mij absoluut een klassieker.
Brix
-
- 19685 berichten
- 5120 stemmen
Waarschijnlijk Christopher Lambert's enige goede film.
Toch niet zo goed als 'Greystoke'.
Die acteerprestatie heeft hij daarna nooit meer kunnen benaderen.
Maar ja, hij had dan ook wel een echte slavendrijver als regisseur (Hudson)die hem schandalig behandelde tijdens- en tussen de opnames.
Met opzet, om Lambert tot die prestaties te brengen, en het werkte uitstekend.
Highlander was nog oké, maar daarna nooit meer iets gezien van Lambert dat de moeite waard was.
En ik verwacht ook niks meer van hem eigenlijk.
kirk douglas
-
- 496 berichten
- 1538 stemmen
Toch niet zo goed als 'Greystoke'.
Die acteerprestatie heeft hij daarna nooit meer kunnen benaderen.
Maar ja, hij had dan ook wel een echte slavendrijver als regisseur (Hudson)die hem schandalig behandelde tijdens- en tussen de opnames.
Met opzet, om Lambert tot die prestaties te brengen, en het werkte uitstekend.
Highlander was nog oké, maar daarna nooit meer iets gezien van Lambert dat de moeite waard was.
En ik verwacht ook niks meer van hem eigenlijk.
''Highlander 2'' en ''Knight Moves'' waren naar mijn mening ook nog wel best te pruimen.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Beowulf en Mortal Kombat natuurlijk al zijn dat volgens mij films waarin Brix niet zo veel heeft.
Brix
-
- 19685 berichten
- 5120 stemmen
Beowulf DVD heb ik ooit gekocht, maar kom er niet doorheen.
Nog maar eens proberen dan 
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Ik heb hem overlaatst ook nog terug gekeken en hij viel me een stuk beter mee. Voor mij zijn het de 3 rollen waarmee ik Lambert altijd zal herinneren, namelijk Connor Macleod, Raiden en Beowulf.
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2102 stemmen
ROFL, dit is wel een heel erg letterlijk uit het Engels vertaald plot 
banger
-
- 14 berichten
- 10 stemmen
best een leuke film, mooi verhaal.
de acteerprestaties laten soms een beetje te wensen over en de special effects zijn zwaar gedatteerd. maar ondanks dat vind ik het allemaal wel ok, de kurgan is een zalige slechterik en de overgangen tussen het verleden en het heden zijn ook mooi gedaan. de soundtrack maakt het voor mij, als queen fan, helemaal af.
en wie queen afschrijft als een overgewardeerd songfestivalbandje wordt duidelijk niet gehindert door enige muziekale kennis. ik kan best begrijpen dat je queen niet goed vind, maar ze verdienen meer respect dan dat. er is namelijk geen enkele band die kan zeggen dat ze zoveel invloed hebben gehad op de muziekwereld als queen. zij die alleen maar de grijsgedraaide pop deuntjes kennen moeten zich maar eens verdiepen in hun muziek. hun albums, en dan vooral die van de jaren 70, staan vol met fantastische songs, waarbij ze experimenteren met zowat elk genre waar je op dat momend het woordje rock bij kon plaatsten, en ze gaan zelfs nog verder.
rr66
-
- 17 berichten
- 93 stemmen
Dit blijft de enige echte!
De rest zijn allemaal slappe voortborduursels...
Gabyvon
-
- 71 berichten
- 132 stemmen
Jeugdsentiment!! There can be only one!! Kan niet beter heeft alles wat een actiefilm moet hebben...sensationele actie, verhaal, mooie vrouwen, landschap en effecten etc. etc. Let wel 1986!!
Pre- en sequels

Highlander: The Source
2007
83 reacties

Highlander: Endgame
2000
44 reacties

Highlander III: The Sorcerer
1994
46 reacties

Highlander II: The Quickening
1991
94 reacties
Het laatste nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'
Bekijk ook

Blackadder Back & Forth
Komedie / Historisch, 1999
1 reactie

Dances with Wolves
Western, 1990
707 reacties

Raiders of the Lost Ark
Actie / Avontuur, 1981
833 reacties

Falling Down
Thriller, 1993
503 reacties

Der Name der Rose
Mystery / Historisch, 1986
245 reacties

The Warriors
Actie / Misdaad, 1979
455 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









