• 15.772 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.029 gebruikers
  • 9.373.193 stemmen
Avatar
 
banner banner

Without Warning (1980)

Sciencefiction / Horror | 89 minuten
2,77 63 stemmen

Genre: Sciencefiction / Horror

Speelduur: 89 minuten

Alternatieve titels: The Warning / It Came Without Warning / Alien Warning

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Greydon Clark

Met onder meer: Jack Palance, Martin Landau en Neville Brand

IMDb beoordeling: 5,1 (5.534)

Gesproken taal: Hongaars en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Without Warning

"It Preys On Human Fear. It Feeds On Human Flesh."

Ondanks de waarschuwingen denken verschillende mensen de ideale vakantiebestemming gevonden te hebben. Groot is dan ook de schrik als blijkt dat er wel degelijk iets goed mis is. Een vreemd wezen stuurt zijn vliegende helpers er op uit om mensen aan te vallen en hun bloed uit te zuigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Derkje

Derkje

  • 230 berichten
  • 0 stemmen

Superdesuper b film, die ook geen pretentie heeft om meer te zijn. De acteurs hebben er wel lol in en de effecten zijn lachwekkend maar efficient. Een 2,5


avatar van JurassicPark

JurassicPark

  • 505 berichten
  • 632 stemmen

wat is dit voor een oude koeken film man:P lijkt wel jaren 60 horror film ofzo


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6026 berichten
  • 7446 stemmen

Ik vond dit best een geslaagde mix van SF en horror, in de stijl van "Alien". Jammer dat hij niet op DVD te verkrijgen is. De coverart zegt weinig...


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Ooit een stuk gezien op Video 2000....

Zou het best nog eens willen zien.

Hoe heette-ie in Nederland op video ook alweer?


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7368 stemmen

Zeer degelijk SF-film die vooral erg sterk is in het begin met de aanvallen van de "flying critters" en de lijken in het schuurtje , en op het einde met de korte verschijning van de alien . Het moment waarop Jack Palance alien, alien, alien roept lag ik in een deuk.
Er had iets meer kunnen inzitten als het middenstuk niet zo saai was geweest, maar al bij al is dit een erg leuk campy filmpje.


avatar van Querelle

Querelle

  • 6548 berichten
  • 4894 stemmen

Jack Palance en Martin Landau wisselen hier van acteermodus. De eerste is bloedserieus, de tweede over de top. Ralph Meeker hoeft alleen maar dronken aan de bar te hangen, Neville Brand mocht meedoen vanwege zijn hoofd en Broderick Crawford zorgt voor een fijne introductie. Dan ben je eigenlijk al klaar en hoef je alleen nog maar vleesetende frisbees toe te voegen. De Alien, een voorloper van Mars Attacks, is bespottelijk, maar wordt gelukkig pas aan het eind geïntroduceerd. En het verhaal vond ik verrassend goed.
De jongeren waren wel irritant, maar dat zijn ze altijd in dit soort films.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Bij momenten heerlijke '80 kaas, en daarom erg jammer dat vooral het middenstuk ongelofelijk saai is.

Het intro is desondanks goed met vier jongeren die een dagje naar het water gaan. Jammer dat het feestje tam blijft, want er is geen druppel alcohol of tiet te zien. De meiden zijn ook niet per definitie knap, dus laat die allesverslindende parasieten maar komen. Die kleine aliens zien er heerlijk cheesy uit, al zwevend aan een stukje visdraad landen ze op hun slachtoffer om ze vervolgens leeg te zuigen. Sowieso een akelig idee, maar in visueel opzicht zeker geslaagd.

De ontdekking van het schuurtje is nog een mooi moment, maar vanaf dan gaat het bergafwaarts. Wanneer de hoofdrolspelers in het café belanden lijkt er geen einde meer aan de film te komen. De stamgasten zijn apart, met de Sarge als uitschieter, maar zowel het verhaal als de dialogen zijn slaapverwekkend. En de film heeft meer van dat soort scenes. Ook het moment waarop de twee jongeren inbreken in een huis duurt eeuwenlang en is veel te traag in opzet.

De aanloop naar het einde is wederom niet geslaagd, met een alien die er belachelijk uitziet. Leuk weetje is dat de acteur die de alien speelt ook de Predator speelt, een film die in hetzelfde subgenre wel slaagt in zijn opzet (maar met een groter budget natuurlijk). De critters zijn geslaagd, en het intro beloofde veel goeds, maar de film tuimelt halverwege in elkaar.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2796 stemmen

Shout Factory heeft deze op blu ray gereleased op 5 augustus in de States (regio A)

Without Warning Blu-ray


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Getriggerd door de vele youtube commentaren die ik zag door de boven mij genoemde blu-ray release (misschien in de EU iets voor Arrow Video?) wilde ik deze toch eens graag zien. Gezien we binnen de EU geen DVD release van deze film hebben en ik helaas geen regiovrije speler heb (is me tot nu toe nog iets te duur), was ik genoodzaakt om een VHS-rip van deze te bekijken.

De (beeld)kwaliteit was dus niet fantastisch, maar hij was toch nog wel goed te doen.

Het aparte aan deze film is dat ze in de eerste helft behoorlijk wat van de interessantere personages laten sterven. Nog binnen het eerste half uur van de film zijn de vier vrienden die op vakantie zijn al gehalveerd, zijn een vader en een zoon (beginscene) al weg en hebben we afscheid moeten nemen van een lekker foute scoutingleider.

Van dit laatste horen we ook niet veel meer terug, behalve dat er een keer benoemd word dat er een aantal verdwaalde scouts opgehaald moeten worden. Jammer, want met name de vader/zoon en de scoutingleider personages hadden nog zeker wel wat meer gebruikt mogen worden voor de humor.

De creature fx zien er nog best tof uit en de alien zelf kan er ok wel mee door. Als ze wat meer n het middenstuk hadden gedaan was dit een klassieker geworden, want zoals hierboven al omschreven staat zijn de dialogen niet altijd even interessant.

Tof voor een keertje, maar geen topper.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Slechte B-film met bedroevend acteerwerk, gebrek aan suspense en een lachwekkende alien die uit een Daft Punk videoclip leek te komen. Komt er ook nog bij dat de film erg langdradig aanvoelt door scènes waarin bijna niks gebeurt. De vergelijking met Predator is begrijpelijk maar geef me maar Predator dan.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

Ooit als 13-jarige gezien op de Duitse televisie, nasynchronisatie and all!! Vliegende pannenkoeken from outer space!! Voor de genre-liefhebbers best te doen.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

FillumGek schreef:
Bij momenten heerlijke '80 kaas, en daarom erg jammer dat vooral het middenstuk ongelofelijk saai is.

Het intro is desondanks goed met vier jongeren die een dagje naar het water gaan. Jammer dat het feestje tam blijft, want er is geen druppel alcohol of tiet te zien. De meiden zijn ook niet per definitie knap, dus laat die allesverslindende parasieten maar komen. Die kleine aliens zien er heerlijk cheesy uit, al zwevend aan een stukje visdraad landen ze op hun slachtoffer om ze vervolgens leeg te zuigen. Sowieso een akelig idee, maar in visueel opzicht zeker geslaagd.

De ontdekking van het schuurtje is nog een mooi moment, maar vanaf dan gaat het bergafwaarts. Wanneer de hoofdrolspelers in het café belanden lijkt er geen einde meer aan de film te komen. De stamgasten zijn apart, met de Sarge als uitschieter, maar zowel het verhaal als de dialogen zijn slaapverwekkend. En de film heeft meer van dat soort scenes. Ook het moment waarop de twee jongeren inbreken in een huis duurt eeuwenlang en is veel te traag in opzet.

De aanloop naar het einde is wederom niet geslaagd, met een alien die er belachelijk uitziet. Leuk weetje is dat de acteur die de alien speelt ook de Predator speelt, een film die in hetzelfde subgenre wel slaagt in zijn opzet (maar met een groter budget natuurlijk). De critters zijn geslaagd, en het intro beloofde veel goeds, maar de film tuimelt halverwege in elkaar.


Ik ga me volledig aansluiten bij deze review. Ik heb er niets aan toe te voegen, vermakelijk voor een keertje.


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 691 berichten
  • 676 stemmen

super 80 horror sf film een alien met een vliegende wapen je zied het niet maar je hoort het wel

eens het op u zied krijg je het er moeilijk af want het zuigt zich vast en je lichaam met zijn tanden en zuid je bloed. lekkere nostalgie horror combinatie sf horror voor de echte 80 b horror films


avatar van joolstein

joolstein

  • 10831 berichten
  • 8918 stemmen

Eind jaren '70, begin jaren ''80 waren er twee grote filmtrends; sciencefiction zoals Star Wars (1977), Alien (1979) en de slasher-film Halloween (1978), Friday the 13th (1980) Deze film is een combinatie van die twee. Een groep van tieners gaat naar een afgelegen gebied om te feesten en plezier. Ze worden gewaarschuwd door een gekke oude man bij een benzinestation. Ze gaan toch...maar in plaats van bijlen of machetes treffen ze een buitenaards wezen (in jaren '50-stijl) dat mensen vermoordt voor de sport met behulp van vliegende, plasma-slurpende buitenaardse flapjacks. Effecten van de later Oscar-winnende make-up-effectkunstenaars Rick Baker en Greg Cannom. Het werd een film zonder pretentie, maar met maximaal plezier die ze uit minimale middelen wringen. Meer dan de helft van dat krappe budget werd vermoedelijk ook nog opgeslokt door toekomstige Oscarwinnaar Jack Palance en Martin Landau. Daardoor misschien dus niet een verrassende film, met een middenstuk waar minder in gebeurd maar het slaagt erin om goed werk te leveren. En voor een film gemaakt voor laag budget, liet het blijkbaar ook indruk achter op de schrijvers van de SciFi-hit Predator (1987) Er zijn hier voldoende connecties met die film en niet alleen maar omdat Kevin Peter Hall ook hier in het pak van de intergalactische jager rondliep. Een van de jonge acteurs in de film zou later in zijn carrière bekendere dingen gaan doen; die acteur is David Caruso. Ja hiervoor heb ik veel liefde, films die zich niet inhouden en er gewoon voor gaan!