• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.162 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Sting (1973)

Misdaad / Komedie | 129 minuten
3,78 1.190 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 129 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Roy Hill

Met onder meer: Paul Newman, Robert Redford en Robert Shaw

IMDb beoordeling: 8,2 (298.019)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 augustus 1974

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Sting

"...all it takes is a little confidence."

Als een wederzijdse vriend vermoord wordt door een maffiabaas, proberen twee beroepsoplichters, een oudere ervaren Henry en de jonge Johnny, dit te vergelden door een groots opgezet plan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Henry Gondorff

Johnny Hooker

Doyle Lonnegan

Lt. Wm. Snyder

J.J. Singleton

F.B.I. Agent Polk

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movie_fan#

Movie_fan#

  • 501 berichten
  • 0 stemmen

>voor 5 euro bij de blokker is deze film verkrijgbaar


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Bijzonder leuke en goede film, het was al zeer lang geleden dat ik deze gezien had dus ik was ook al weer het een en ander vergeten. Zodoende kon de film me ook de tweede keer toch wel weer een paar keer verassen.

Het script zit geweldig goed in elkaar. Het heeft een lekker vaartje, is verassend met leuke wendingen maar richt zich gelukkig niet alleen op het gebeuren van het konijn uit de hoge hoed. Er is genoeg ruimte over om de karakters van de jonge, onbesuisde Johnny Hooker en zijn leermeester de ervaren (maar stiekem eigenlijk net even onbesuisde) Henry Gondorff goed uit de verf te laten komen. Het acteerwerk is lekker levendig en enthousiast, ruim volwassen kerels die zich net gedragen als jonge honden, heerlijk. De pokerscene in de trein bv is echt genieten, fantastisch hoe Redford zich daar van zijn meest onuitstaanbare kant laat zien.

Daarnaast is de film an sich ook al een plaatje om te zien. Prachtige locaties die mooi authentiek en uitermate sfeervol ogen. Zagen de amerikaanse steden in de crisisjaren, de jaren '30, van de vorige eeuw er echt zo uit? Ik weet het niet, ik was er immers niet bij. Maar als ik The Sting zie geloof ik het meteen. En dat is een dik compliment aan de makers ervan.

Wat ik nog grappig vond om te weten is dat de ragtime muziek uit de film helemaal niet uit die periode stamt! Ragtime was geheel hot zo rond 1910. De scriptschrijver heeft de film dan eigenlijk ook geschreven met de zwarte Chicagoblues in de bol. Alleen kon regisseur Hill het daar niet mee eens zijn, die vond de ragtime veel beter bij het ritme en karakter van de film passen. Ik denk dat hij gelijk had.

The Sting zeker goed voor 4* maar leunt dicht tegen de 4.5* aan. Erg goede film dus die welhaast perfect is uitgevoerd.


avatar van Pacino88

Pacino88

  • 608 berichten
  • 1480 stemmen

2,99 bij onze Blokker.

Geweldige klassieker die men zeker moet gaan aanschaffen voor die prijs.

4,5*


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

5 euri in de SE uitvoering bij de Fame in Amsterdam, erg vermakelijke film.


avatar van jaspermoes

jaspermoes

  • 2 berichten
  • 220 stemmen

owww de pokerscene in die trein.. meesterlijk gewoon. Een groot vermaak deze film.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Aardige film met een uitstekende cast, maar het verhaal is dun en de twist is uiterst voorspelbaar. Vond het visueel ook maar vrij standaard en plichtmatig.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12697 berichten
  • 5831 stemmen

Het verhaal dun? Vond het verdomd goed in elkaar zitten...


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Mij viel het enorm tegen; het einde zag ik al halverwege de film aankomen.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12697 berichten
  • 5831 stemmen

Mja, er werd dan ook heel de film naar 'the Sting' toegewerkt. Dat ze het zouden flikken ging het eigenlijk niet echt om, het ging er om hoe ze het zouden doen. Kan mij niet wijs maken dat je dat halverwege al wist (tenzij je helderziende bent).


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

ik had de "FBI-twist" al direct door


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12697 berichten
  • 5831 stemmen

Knap. Maar dat was slechts een onderdeel van het geheel.


avatar van Theatertje

Theatertje

  • 1235 berichten
  • 1143 stemmen

Prachtige soundtrack, die veel beter is dan de film zelf. De prent wordt dan ook voornamelijk herinnert door de muziek uit de film, en niet door het verhaal of de acteerprestaties. Toch 4.5 sterren, omdat het geheel samen goed werkt.


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Onze gids heeft blijkbaar soms toch meer gelijk dan IMDb en Moviemeter. In onze gids krijgt deze 2*. Het is iig beter dan een top 250 plaats.


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

erg rare zin


avatar van boerenpummel

boerenpummel

  • 1012 berichten
  • 3637 stemmen

Meteen weggooien die gids!

Dit is voor mij een van de beste films van de jaren "70. Heerlijk sfeervol met veel plezier gemaakt, zowel spannend als komisch..


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Wouters schreef:

erg rare zin

Hoezo?


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

2* voor dit meesterwerk?? Veronica gids zeker?


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

dat 'het is iig beter dan een top 250 plaats' staat in contrast met de rest van wat je zegt. Maar nevermind.

2* voor deze film is belachelijk maar ik neem tvgidsen sowieso nooit serieus.


avatar van shady161

shady161

  • 58 berichten
  • 137 stemmen

Movie_fan# schreef:

>voor 5 euro bij de blokker is deze film verkrijgbaar

dat zegt niks, kheb net donnie brasco gekocht bij de free recordshop voor 2,50


avatar van Gizzmann

Gizzmann

  • 5617 berichten
  • 2865 stemmen

Aardige film. Ik weet niet of ik in tegenstelling tot sommige hier zo heel erg te spreken ben over de muziek in de film. Voor het theme (entertainer) vond ik niet zo heel erg passen. De speciaal gecomponeerde nummers waren wel weer iets beter.

In het begin stelde het allemaal bar weinig voor. De best fijne sfeer hield mij toch aan het kijken, maar vond het allemaal niet heel erg boeiend of humoristisch. Echter na de geweldige pokerscene werd het steeds beter en beter om gewoon toch nog een prima film over te houden die ik best nog een paar keer zou willen herzien.

Weet overigens niet wat nou het nut was van de wending dat Loretta Hooker wou vermoorden. Voegd niks toe aan de film.


avatar van Silvio Dante

Silvio Dante

  • 2943 berichten
  • 2153 stemmen

Zeer sterke misdaadfilm met een aanzienlijk hoge amusementswaarde. De aanstekelijke nummertjes spelen hier zeker en vast een rol in; maar ook de -volgens mij uiterst realistische- kostuums en sfeervolle setting brengen deze film naar een hoger niveau.

Newman, Shaw en ook Redford leveren goede prestaties af, ze hebben btw allemaal een zeer passende kop bij hun rol, vind ik.

De classering van de film onder de noemer 'komedie' schrok me een beetje af en hierdoor kom ik de film nu pas te zien. Erg vreemd, heb geen flauw idee waar ik juist zo moeten lachen.

De "cons" zijn misschien wel leuk om te zien, maar grappig... Niet echt.

Een serieus minpunt wat mij betreft, is het feit dat deze film zó archieslecht nagesynchroniseerd is(maar gelukkig nog niet zo erg als Ben Hur). Ik ben daar uiterst gevoelig voor, het verpest de gehele sfeer wat mij betreft. Hij verliest hierop een half punt.

3.5*


avatar van Vandernagel

Vandernagel

  • 404 berichten
  • 0 stemmen

Een heerlijke film die zeer goed wegkijkt. Goede acteerprestaties en ditto sfeer. Een dikke 4 sterren maar en een krappe 4,5 sterren:

4,5 sterren


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

veron35 schreef:

Onze gids heeft blijkbaar soms toch meer gelijk dan IMDb en Moviemeter. In onze gids krijgt deze 2*. Het is iig beter dan een top 250 plaats.

Dit keer 3*... Maar ik ga deze zaterdag een herkansing geven.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Mijn gids geeft hem 4*. En terecht natuurlijk. Heerlijke film die vaak bekeken kan worden.


avatar van cinema.

cinema.

  • 230 berichten
  • 0 stemmen

Helemaal mee eens, dit is nou een mooi voorbeeld van top entertainment. Hoor je me djelle; dit is top entertainment !!


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Je wil me een hartaanval bezorgen zeker?


avatar van Baksteen

Baksteen

  • 720 berichten
  • 748 stemmen

Van wat ik heb gezien van deze film was ik best onder de indruk. Helaas heb ik teveel moeten missen om hem een cijfer te geven. Maar dat zou dan wel rond de 4 sterren uitvallen. Het verhaal alleen al spreekt me wel aan alleen heb ik gewoon wat essentiële stukken gemist om het echt goed te kunnen volgen, jammer.


avatar van roytubbergen

roytubbergen

  • 26 berichten
  • 46 stemmen

Madecineman schreef:
Bijzonder leuke en goede film, het was al zeer lang geleden dat ik deze gezien had dus ik was ook al weer het een en ander vergeten. Zodoende kon de film me ook de tweede keer toch wel weer een paar keer verassen.

Het script zit geweldig goed in elkaar. Het heeft een lekker vaartje, is verassend met leuke wendingen maar richt zich gelukkig niet alleen op het gebeuren van het konijn uit de hoge hoed. Er is genoeg ruimte over om de karakters van de jonge, onbesuisde Johnny Hooker en zijn leermeester de ervaren (maar stiekem eigenlijk net even onbesuisde) Henry Gondorff goed uit de verf te laten komen. Het acteerwerk is lekker levendig en enthousiast, ruim volwassen kerels die zich net gedragen als jonge honden, heerlijk. De pokerscene in de trein bv is echt genieten, fantastisch hoe Redford zich daar van zijn meest onuitstaanbare kant laat zien.

Daarnaast is de film an sich ook al een plaatje om te zien. Prachtige locaties die mooi authentiek en uitermate sfeervol ogen. Zagen de amerikaanse steden in de crisisjaren, de jaren '30, van de vorige eeuw er echt zo uit? Ik weet het niet, ik was er immers niet bij. Maar als ik The Sting zie geloof ik het meteen. En dat is een dik compliment aan de makers ervan.

Wat ik nog grappig vond om te weten is dat de ragtime muziek uit de film helemaal niet uit die periode stamt! Ragtime was geheel hot zo rond 1910. De scriptschrijver heeft de film dan eigenlijk ook geschreven met de zwarte Chicagoblues in de bol. Alleen kon regisseur Hill het daar niet mee eens zijn, die vond de ragtime veel beter bij het ritme en karakter van de film passen. Ik denk dat hij gelijk had.

The Sting zeker goed voor 4* maar leunt dicht tegen de 4.5* aan. Erg goede film dus die welhaast perfect is uitgevoerd.


Ik had het niet beter kunnen verwoorden.
Een heerlijke film.


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

The Sting is grappig, het ziet er allemaal perfect uit, het verhaal klopt, het acteerwerk is goed en als klap op de vuurpijl is deze film nog spannend ook. Top entertainment.


avatar van Melvin Udall

Melvin Udall

  • 536 berichten
  • 0 stemmen

Wat is de pokerscene in de trein toch heerlijk.

Redford, Newman en schurk Shaw op hun best.

Een klassieker!!!