Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 98 minuten
Alternatieve titel: Greenland: Migration
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Ric Roman Waugh
Met onder meer: Gerard Butler, Morena Baccarin en Roman Griffin Davis
IMDb beoordeling:
5,2 (40.504)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 januari 2026
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Greenland 2: Migration
"Hope is uncharted territory."
Het is een jaartje geleden sinds komeet Clarke de wereld op zijn kop zette door het grootste deel van de planeet te vernietigen. John Garrity en zijn vrouw en kind hebben de bunker in Groenland bereikt, maar worden nu gedwongen om de veiligheid van het zwaar versterkte verdedigingsstelling te verlaten. Ze besluiten de verwoeste, bevroren woestenij van Europa te doorkruisen om een nieuwe thuis te vinden.
Externe links
Acteurs en actrices
John Garrity
Allison Garrity
Denis Laurent
Nathan Garrity
General Sharpe
Kerri Holt
Major Green
Video's en trailers
Reviews & comments
royenglenn
-
- 4 berichten
- 2 stemmen
Skip deze film als je niet 90 minuten van je leven wil weggooien aan totaal onzinnige en bij elkaar geraapte rotzooi. Ik heb zitten zoeken naar stukjes waarin je wel zou kunnen spreken van logisch gedrag, maar het zit er gewoon niet in. Totale bagger dit.
rommel72
-
- 9 berichten
- 34 stemmen
Ben halverwege gestopt met kijken en dat heb ik niet vaak. Wat een slecht acteerwerk en wat een beroerde zoetsappige dialogen. Scènes zijn slecht opgezet en springen van de hak op de tak. Hollywood is compleet van het padje af.
Partyboooi
-
- 827 berichten
- 1439 stemmen
De eerste film was best te pruimen, maar dit vervolg lijkt wel door een kleuter geschreven. Het gaat van hot naar her en in een verwoest land kan je blijkbaar wel nog makkelijk met de auto van Liverpool naar Londen rijden??
Met een dystopische wereld kan je toch ontzettend veel coole dingen verzinnen? Maar dat hebben ze hier niet gedaan helaas. Greenland 2 slaat vele planken mis helaas
2*
eltorro
-
- 904 berichten
- 3074 stemmen
Minder dan deel 1 en doet soms wat goedkoop aan. Verhaal is wel een stuk realistischer dan bij de meeste rampenfilms, met een prima gedurfd einde.
2,5*
Mr. Chiel
-
- 1509 berichten
- 4018 stemmen
Een wel ERG dun verhaal. Gelukkig prima geacteerd, best wat actie en goede effecten. Goed dat de film niet gerekt is tot 2 uur.
Waku
-
- 5494 berichten
- 6516 stemmen
Ongecontroleerde film. Slecht acteerwerk ook, wat mij best wel verbaasd van Gerard en Morena. De scènes op de ladder in het kanaal of eenmaal bij het Franse verzet is echt om te janken..foei foei. Eigenlijk moest ik ook wel echt lachen toen ze langs een skelet van een dinosaurus reden en een Spaans fregat uit de 17eeuw.
Terwijl het verhaal van greenland deel 1 best aardig in elkaar gezet was, hoopte ik op een goed vervolg. Helaas.
Ik moet erbij melden dat ik de films van de laatste tijd over het algemeen van mindere kwaliteit vindt.. ik wordt langzaam een oude zure bal denk ik haha.
Ik twijfel nog over het kijken naar deze film. De meeste recensies zijn echt killing.
Maar ik ben het met je eens over de mindere kwaliteit van films tegenwoordig op een paar uitschieters na. Ik kijk tegenwoordig liever series...daar zit lijkt wel meer geld en kwaliteit in. Bijv. "Landman", "Yellowstone" en "Mayor of Kingstown" zijn goede voorbeelden hiervan.
Kondoro
-
- 11566 berichten
- 2897 stemmen
Heerlijk weer zo'n nutteloos tweede deel waar je ook net weer niks mee kan. Deel één vond ik persoonlijk al niet zo bijzonder, maar dit is wel weer een tikkeltje slechter zeg. Eigenlijk gaat de film alle clichés ter buiten, en is het dom vermaak, maar echt genieten deed ik er niet van. Hoewel de film best leuk begint, en het ook best interessant wist te worden, maar waar Waugh eigenlijk niet echt meer verder ging. Daarvoor wordt er voornamelijk gekozen voor waardeloze dialogen, onsamenhangende gebeurtenissen en vooral een berg aan irritaties. De film vliegt van de ene naar de andere kant, en weet daardoor ook gewoon totaal niet te boeien. Jammer is dat hoor, er had echt veel meer in gezeten!
Jensvangoch
-
- 77 berichten
- 176 stemmen
Het bewijs dat sommige films geen deel 2 moeten krijgen, want man wat een aanfluiting was dit.
Film is echt ongeloofelijk saai, sommige actie stukjes maken de films iets dragelijker maar nogsteeds niet genoeg om de film interessant over te laten komen
CGI vond ik vergeleken deel 1 ook slechter, sommige stukken zagen er zo nep uit
Dit deel voegt niks toe van dingen die we mistte in deel 1. Puur onnodig dit.
Dj-Branco
-
- 11 berichten
- 2 stemmen
Lang verhaal kort. Vond er geen flikker aan. stormen waren nog nepper dan mijn pc games effects. Dit was volgens mij een low budget movie van Temu. Hoop dat er geen deel 3 komt want de natuurramp was ver te zoeken. Wat een teleurstelling van Butler. Aanrader? nou nee, San Andreas is dan nog 10x beter
Noodless
-
- 10087 berichten
- 6205 stemmen
Duidelijk minder dan zijn voorganger waarbij vooral de tweede helft qua niveau minder wordt gezien de lange weg naar de vulkaan met heel wat ongeloofwaardigheden. Vooral de oorlog in het gebied net voor de vulkaan en de uitwerking in het slot is een afknapper. De eerste helft van de film is veel leuker omdat het ook meer een realistischer beeld geeft dat zelfs de bunker en het groepsgevoel van de mensen in krediet brengt. 6,5/10
neighbourkiller
-
- 272 berichten
- 182 stemmen
Duidelijk minder dan zijn voorganger waarbij vooral de tweede helft qua niveau minder wordt gezien de lange weg naar de vulkaan met heel wat ongeloofwaardigheden. Vooral de oorlog in het gebied net voor de vulkaan en de uitwerking in het slot is een afknapper. De eerste helft van de film is veel leuker omdat het ook meer een realistischer beeld geeft dat zelfs de bunker en het groepsgevoel van de mensen in krediet brengt. 6,5/10
Tja snap dan ook niet waarom er een vervolg nodig is de z.g.n uitmelk formule.
rondh
-
- 607 berichten
- 2340 stemmen
Greenland 2 begint veelbelovend, maar verliest gaandeweg zijn geloofwaardigheid. Wat start als een degelijk vervolg, verandert al snel in een opeenstapeling van weinig overtuigende gebeurtenissen. Het acteerwerk is degelijk, maar nergens echt indrukwekkend. Het verhaal blijft vrij simpel en leunt zwaar op actie, waarbij de film van de ene scène in de andere rolt. In plaats van spanning zorgt dat hier vooral voor een rommelig geheel. Het grootste struikelblok is echter het einde: dat is té perfect en overdreven sentimenteel, waardoor het geheel voorspelbaar en minder impactvol aanvoelt.
Peter Pan
-
- 299 berichten
- 688 stemmen
Gewoon een prima film!
Eerste deel was erg goed, deze een tikkeltje minder, al zou ik het "anders" noemen, maar nog steeds gewoon goed.
Zeker als je ziet wat voor rotzooi er de laatste jaren uit komt, staat dit "complete" verhaal toch wel ver boven gemiddeld of beter gezegd: goed!
Het is altijd lastig om in een genre als dit, een 2e deel te maken. De spanning van wat komen gaat, de paniek, wat er gebeurt is, het is allemaal duidelijk, dus net zo beklemmend is als het eerste deel gaat echt niet lukken.
Een rampscenario is altijd veel spannender dan een overlevingstocht, waar je altijd de richting op gaat van of "eind goed al goed" of totale mislukking waar de hoop op beter nooit terecht was....
Zeker als het een film betreft, dan moet je in een korte tijd naar een einde werken, een serie had wellicht beter gepast om meer rust te krijgen.
Een totale mislukking in een wereld die ten onder gaat, zou meer impact hebben gehad, maar er is gekozen voor het eerste, een mooie nieuwe wereld...
Wanneer je ze achter elkaar doorkijkt en het als één verhaal ziet, zit het echt prima in elkaar!
Er gebeurt meer dan genoeg, er zijn voldoende actie en spanning momenten, het acteerwerk was op orde, het is een realistische ramp en gave beelden van een apocalyptische wereld.
Past uitstekend, hoog op de lijst, tussen alle andere rampenfilms!
Deze film 3,5*
Samen een 4*
(En ja van diabetes 2 is omkeerbaar)
AngelicV
-
- 1044 berichten
- 1214 stemmen
Zelfopoffering als grootste goed in deze actiethriller met veel clichés. Neemt niet weg dat de kern van de boodschap aan het eind.." carry that light with you, cause that is what we are build for" beter nog was geweest..cause that is what we are made of. Verder vliegt het verhaal met de scènes als een razende Roeland er doorheen en dat is jammer. Het komt te gehaast over met te weinig diepgang. Verder leuk oplettendheidje in het eerste kwartier, hoe vaak komt de amerikaanse vlag voorbij? Patriottisme gekoppeld aan overleving. Blijkbaar heeft Waugh ook nog iets met de Bijbel, gezien het einde van de film, waarbij Butler als ware hij Mozes het beloofde land gadeslaat zonder het...... 2,4*
xxERWINxx
-
- 1941 berichten
- 1009 stemmen
Vandaag voor het eerst bekeken op bluray en had van deze film meer verwacht, viel mij een beetje tegen.
De film gaat verder waar deel 1 ophield, vele mensen zitten nog altijd in een grote bunker ondergedoken, maar wanneer de bunker scheuren vertoont moeten ze er toch uit.
We zien weer Gerard Butler met zijn vrouw en inmiddels 15 jarige zoon, zij moeten vluchten en onderweg beleven ze allerlei avonturen.
Ze hadden ook weer een einddoel, maar zo spectaculair of spannend het 1e deel was is dit deel niet zo spannend en ook geen hoogstaande film.
Het was allemaal nogal binnen de lijntjes en nergens werd hij echt groots zoals in deel 1 wel was, ook was de speelduur vrij kort, deel 1 duurde nog 2 uur, maar deze maar 95 minuten.
Jammer want hier had meer uitgehaald kunnen worden, slecht is hij zeker niet, maar helaas niet zo spectaculair als het 1e deel.
Wel een verassend eind...
DjFrankie
-
- 3516 berichten
- 3589 stemmen
Snap al die negativiteit niet. Vond het een logisch vervolg, wel iets teveel toevalligheden, maar opbouw naar de krater wist me wel te boeien.
Pre- en sequels

Greenland
2020
200 reacties
Het laatste nieuws

Fantasy-klassieker 'The Dark Crystal' nu gratis te streamen op PlexTV

Eerste trailer voor 'Sense and Sensibility' met Daisy Edgar-Jones verschenen

Makers 'A Quiet Place' slaan handen ineen met Spielberg voor sciencefictionfilm

Mis het niet: bekroond drama 'Argentina, 1985' is nu gratis te zien op Rakuten TV
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




